pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
I z tego co pamiętam opaska :-)
8
Rakitic jeszcze za dobrze nie współpracuje w Barcelonie, ten proces adaptacyjny jest nieskończony, do tego doszedł dołek z forma i niestety nie potrafi grać na dobrym równym poziomie. Nie ma on dodatkowych zadań defensywnych i nie broni lepiej a wręcz broni dużo gorzej niż w latach ubiegłych. Po prostu nie ma formy. Uwielbiam usprawiedliwienia na grę Iniesty i rakiticia, że teraz nie kreują, mniej udzielają się w ofensywie bo maja dodatkowe zadania defensywne. Wspomagają DP, asekurują bocznych obrońców itd. Oczywiście jak wielokrotnie pisałem to wyimaginowane teza, które w niczym nie znajduje potwierdzenia. Obaj są totalnie bez formy i nie tylko mecz z realem im nie wyszedł, Rakiticiowi wyjdzie mecz co 4-5 spotkań, Iniescie co 7-8.
1
Na razie z Iniestą grają słabo, dlatego cała gra kuleje. Nie ma pomocy.
1
Wykladowcy i naukowca
1
ale nie było mocnych na Jordana, Pippena, Kerra,Harpera, Rodmana, Kukoca, Armstronga czy Paxsona
a Horace Grant? Był podstawowym graczem.
1
Joan Gamper - założyciel FC Barcelona
1
Może troszkę do Teddy'ego :-)
1
Ktoś z historii FC Barcelony, bardzo zasłużony :-)
9
W Stanach tak jest. Główny nacisk jest kładziony na informacje dotyczącą własnego regionu a następnie państwa. nie ma tam za bardzo tzw. wiedzy ogólnej. Bardzo często studiowanie polega na case study czyli analizie wybranego przypadku, bez kontekstu, wiedzy ogólnej itd.... Dlatego np. na geografii i historii świata się prawie w ogóle nie znają. Potem są różnego rodzaju zabawne wpadki prezydentów czy wiceprezydentów.
Kiedyś miałem raport dotyczący 9/11 z wynikami analizy socjologicznej z USA i ponad 15% Amerykanów nie wiedziało że to było u nich, tzn. nie wiedzieli gdzie leży NY.
2
Płucami może dysponuje, bo widziałem już w 90 minutach jego sprinty do obrony i ataku, co do szybkości to może troche mu jednak poszła.
Sądzę, że odejdzie bo Bartomeu woli Montoye, jest zaprzyjaźniony z jego agentem.
Trener chce aby został, kibice chcą aby został, ale zarząd nie chce.
W sumie Alves sobie pogra w lidze francuskiej i źle na tym nie wyjdzie, Barcelona będzie sobie pluła w brodę bo tak zgranego z Messim już nigdy nie znajdzie, a do tego dobrego obrońcę.
Żal mi tylko, że nie nabije 100 asyst w LaLiga, ma na koncie 95 i trochę szkoda, że nie wejdzie do klubu trzycyfrowego. Jest 4 najlepiej asystującym w historii i jedynym obrońcą w pierwszej trzydziestce.
2
Tylko on ma statystyki powyżej trzech odbiorów bezpośrednich co sezon. W ubiegłym sezonie miał lepszy statystyki ofensywne. W ubiegłym sezonie strzelił 4 bramki w tym jeszcze żadnej to tez pewnie pod nowy kontrakt.
1
Wiem wiem one zakłamują rzeczywistość, szczególnie te dotyczące Alvesa.
Szkoda, że tak mało osób widzi grę obronną Alvesa, a gość genialnie potrafi wejść w ślizgiem nie aby wybić piłkę, ale aby ją zagarnąć.
W pierwszym meczu z Realem miał 4 takie odbiory na Isco, a łącznie 7, za mecz dostał ocenę przeciętną bo wiadmo to Alves. Jednak sama statystyka tych bezpośrednich odbiorów jest znacząca.
5
Przeglądam sobie statystyki z tego sezonu i patrzę na grę obronną. Ktoś tu narzekał na grę obronną Alvesa. Dani ma najwyższą średnią odbiorów bezpośrednich na przeciwniku w całej lidze hiszpańskiej, średnia 4 na mecz.
Z czego w dwumeczu z Realem miał ich 11. Chciałbym zobaczyć jak Montoya radzi sobie z Ronaldo, albo gasi Isco jak żul peta pod sklepem.
2
"W innych klubach dostają kontrakty roczne i jest ok wiec jak tego nie chce zaakceptować to dziękujemy za wszystko"
Mascherano, Mathieu, Vermalen, chłopaki między 30 a 32 rokiem życia każdy z nich w tym sezonie dostał 4-5 letni kontrakt, więc o jakich rocznych kontraktach tu mówisz?
Alves najlepsze lata ma za sobą co nie oznacza, że nie gra dobrze i że nie wciąga nosem wszystkich naszych pozostałych PO, a zakup nowego to 30-40 baniek bez peności że się sprawdzi w naszym systemie gry, bedzie zawodnikiem box-to-box, z zawiązanymi oczami bedzie rozgrywal z messim i nie bedzie zawalał w najważniejszych spotkaniach sezonu.
Czy rok temu klub mu zaproponowal kontrakt? Nie wysyłane byly tylko plotki, że by się go pozbyli bo maja Montoyę z którym przedłużyli kontrkat.
1
Uważasz, że u nas gralby do 39 roku życia?
Może to jest właśnie lojalność, gdy zawodnik wie, że nie jest w stanie dać ukochanej drużynie tyle ile by chciał, wybiera sportową emeryturę w słabszej lidze z mniejszą ilością spotkań. Własnie po to aby nie stanowić w jego odczuciu balastu i mieć miejsce za zasługi.
1
Da rade :-)
2
Nie znamy potrzeb jego rodziny :-)
A tak na poważnie, to kto by z takiej ofert mnie skorzystał?
30 milionów za grę do 39 roku życia w lidze gdzie jest 14 drużyn, a liga trwa 7,5 miesiąca. Zaczyna się około 10 września i kończy około 20 kwietnia.
1
Tam zarobi więcej i ma kontrakt do 39 roku życia. Barcelona mu tyle da ?
69
Xavi przechodząc do Kataru bedzie miał 4 miesiące do 36 roku życia. Jest legenda Barcelony i mozna powiedzieć że tu skończyl karierę. To, że chce dorobić na emeryturze i zapewnic swojej rodzine takie warunki po karierze zawodniczej jakie miala w jej trakcie.
Dla mnie Xavi przechodząc do Al-Saad i tak serce zostawia w Katalonii, gdzie powróci jako trener.
Powinien należeć mu się tylko szacunek za 17 lat wspaniałej gry w Barcelonie.
Szacunek i podziw za wszystko Generale.
0
Ale bzdury
5
Zabezpiecza rodzinę na długie lata
1
W sumie nic nie wiadomo. Z 3 tygodnie temu agentka Alvesa mówiła że nikt z zarządu się z nią nie kontaktował. jeżeli jedyna ofertą Barcelony był roczny kontrakt na 3 miliony netto, to była oznaka braku szacunku wobec zawodnika. Nie wiadomo ile by barcelona zaoferowała za trzy lata bo nie podeszła do tego z szacunkiem do zawodnika. Alves mógł odrzucić propozycje zarządu, ale jej nie było, wiec musiał coś szukać.
0
Kończąc tą dyskusję w wielu momentach bardzo dla mnie nieprzyjemną. mam prośbę o której pisałem a nie dostałem odpowiedzi. Możesz mi napisać, który punkt regulaminu fcbarca.com złamałem w tak ewidentny sposób że zagroziłeś mi dożywotnim usunięciem z serwisu?
Staram się nie prowokować, ale chciałbym wiedzieć na przyszłość, czego nie wolno mi pisać w stosunku do zasad panujących w serwisie.
3
Uważam, że zasługuje na większy szacunek od zarządu i cules.
Mogli mu od razu powiedzieć, że nie przedłużą, on praktycznie do kwietnia czekał na ruch zarządu, od stycznia mógł negocjować, ale czekał i czekał.
Czy zasługuje? Sądzę, że powiedzmy gdyby klub zaczął wcześniej z nim rozmowy to jego 3 letnia gra zamknęłaby się w okolicach 40 milionów za 3 sezony brutto. Teraz wyobraź sobie sprowadzenie klasowego PO za 30-40 milionów (takie kwoty pyły podawane przy Cuadrado, Danilo itd...) i do tego pensje nowego zawodnika, nie wiedząc jak się wkomponuje w zespół.
Nie wiem, czy powinien czy nie, jak patrze na kontrakt mascherano do 34 roku, Veramaleena do 34 czy mathieu do 35 to widzę że Alves nie został równo potraktowany, a do tego kwestia czekania zarządu z kontaktem z agentka Alvesa to kpina.
2
pewnie 19 do piędziesiątki
1
Opis redakcji gry Alby z Realem.
"Najsłabszy defensor. Notę podwyższają mu ostatnie minuty, w których to zaprezentował udaną akcję indywidualną (jego strzał obronił Casillas) oraz kluczowe podanie do Messiego. Poza tym raczej na minus - zwłaszcza w aspekcie krycia. Popełnił faux pas w 12. oraz 39. minucie. Kolejny minus za podanie z 44. minuty oraz złą interwencję na początku drugiej połowy. Oczywiście bierzemy pod uwagę jego statystyki i tylko dzięki temu nota nie jest niższa".
Ocena - dobra
punkt 1. Wyszczególnienie na plus tylko akcji ofensywnych z ostatnich minut
punkt 2. Obniżone noty za złe krycie - ale Ty i Cox macie inne perspektywę.
punkt 3. Uzależnienie ostatecznej oceny redakcji fcbarca.com od statystyk.
pozostawię to bez komentarza
O ocenie redakcji mam od kilku miesięcy zwyczaj nie dyskutować, więc pozostawię to dla siebie - jaki koń jest każdy widzi.
pozdrawiam
1
Nie dał ZM Alvesowi? No cóż. Może nie dał, ale najczęściej dawał dobrą/bardzo dobrą ocenę bez względu na wydarzenia na boisku.
Podłe kłamstwo, które ma na celu znieważyć moją osobę i podważyć wiarygodność moich ocen jak i wkład pracy które w nie wkładam.
"Jak wywnioskowałem taką ocenę Paxa? Z pierwszego komentarza to dość jasne: "Jak Jeffecito będzie popełniał takie błędy taktyczne a Alba indywidualne to żadna taktyka nie pomoże." Czyli jasne - nawet najlepsza staytystyka nie pomoże".
Kolejne podłe kłamstwo redaktora, gdzie uzależniam ocenę zawodnika od statystyk? Mieliście zebranie w gronie redakcyjnym, aby powtarzać w kółko te same stereotypy aby kawałek gówna się do mnie przykleił? Poza tym w moim zdaniu nie ma mowy o ocenie tylko o błędach indywidualnych z którymi sam się zgodziłeś, więc całe to zamieszanie nie polega na różnym interpretowaniu zdarzeń boiskowych ale na obrzuceniu paxa rożnego rodzajem zarzutów bez pokrycie. TY atakujesz, ja sie bronię, normalka w moich ostatnich kontaktach z redakcją - w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zaatakował mnie szumi, challenger, Robertinho no i się przyłączasz.
1
Tak. Bo ty go krytykujesz za bierność w ofensywie, kiedy on zwyczajnie nie mial tylu zadan w ataku. W tym sie nie zgadzam.
Gdybyś to napisał w ten sposób byłoby by inaczej, ale zamiast takiego wyważonego wpisu wolałeś zaatakować personalnie i zarzucić mi kilka nieprzyjemnych rzeczy.
"ale zabawne, ze dyskusja przez Paxa jest obracana tak, ze jest obrazany. Nie rozumiem tego. Nikt nikogo nie obraza. Ma prawo pisac co chce i gdzie chce."
Chyba jesteś na tym serwisie nowy, skoro piszesz, że każdy ma prawo pisać co chce i gdzie chce. Za takie rzeczy które wypisałeś w tym wątku gdybyś był "zwykłym" userem już dawno skończyłbyś z banem o ostrzeżeniach nie mówiąc.
1
„kiedy komentuję obecnie jako ja, a nie redakcja […] za te 30 zgłoszeń spokojnie mogłem CI dać permanetnego bana, więc możesz sobie darować takie dziecinne zachowania”.
Zrozum jedno, nie możesz w ten sposób dyskutować i domagać się w ten sposób dyskusji. Występujesz jako osoba n00stress (zwykły komentujący) i jest ok, albo jako n00stress reprezentujący redakcję i tez jest ok. Nie chodzi o to, że nie możesz mieć odmiennego zdania od redakcji, albo o to że piszę o redakcji, gdy tak naprawdę chodzi tylko o jednego redaktora. Problem jest i to nie pierwszy raz, że z jednej strony chcesz aby traktować Cię jako dyskutanta, a z drugiej wyskakujesz z banem jak Ci coś nie pasuje. Tylko redakcja ma prawo banować, więc grożąc banem reprezentujesz redakcję i jej władzę na tym serwisie. Jeśli posługujesz się prerogatywami redakcji to nie dziw się że ktoś bierze Twoje działania jako działania redakcji. Grozisz mi permanentnym banem, za jeden wpis, albo jedynie dajesz sygnał że mógłbyś ale tego nie zrobisz i mam Ci być dozgonnie wdzięczny. Wiem, że jesteś za działaniem na gruncie legalności – możesz wskazać który punkt regulaminu fcbarca.com złamałem w tak ewidentny sposób że zasługiwałbym na dożywotni ban?
„Uwydatnia się jednoczesnie twój problem z ironią, co jest o tyle dziwne, że uważałem Cię za człowieka inteligentnego, a tu dochodzimy znów do punktu wyjścia, kiedy ironia wywołuje twój problem”.
Ja w poście powyżej napisałem że Ciebie szanuję i szanowałem Ty napisałeś że uważałeś mnie za człowieka inteligentnego, już tak nie uważasz. Trudno, jakoś to przeżyję. Nie ja mam problem z redakcją, ale redakcja ma ze mną. Nie ja prowokuję tylko redakcja, nie ja odnoszę się personalnie do redaktorów tylko redaktorzy do mnie. Ja odpuściłem, redaktorzy nie. Poza tym to nie była ironia, bo następnie sam potwierdziłeś dosłowne znaczenie tego zdania.
1
"gdyby to byl Alves, to pax i ta uznalby go za gracza meczu" - nie uważam, żeby to było kłamstwo”.
To jest kolejne perfidne kłamstwo, za cos takiego Korbel dostał miesięcznego bana, ale Ty (Wy) jesteście redakcja to możecie kogoś oceny, pracę zmieszać z błotem, zarzucić mu nierzetelność i faworyzowanie zawodników. Bo Wy jesteście wielką redakcją, możecie jechać po userach i ich pracy. Nie uważasz, że to kłamstwo? W tym sezonie nigdy nie dałem Alvesowi zawodnika meczu. W meczu z Realem oceniłem go niżej od redakcji oceniającej. Jednak Ty wolisz kłamać i zarzucać mi intencyjność i faworyzowanie. To perfidne z Twojej strony, ale Ty masz władzę, więc możesz tak robić, ja za coś takiego dostałbym bana.
"Utrwalacie i powielacie krzywdzące stereotypy" - nic nie utrwalam. Jeżeli większość użytkowników ma taką opinię, to pytanie powinna zadać sobie ta osoba, co robi źle.
Więc sugerujesz się użytkownikami, jak jest moda na hejtowania paxa, to co tam można mu dokopać, masz za sobą przecież większość. Pytałeś większości użytkowników? Praktycznie nikt nie wykazał nieścisłości w moich ocenach, błędnych interpretacji czy faworyzowania, tylko Redakcja tak robi i to nagminnie. Wrzuca wstawkę, że pax jest siaki i owaki, jego oceny są nierzetelne i nieobiektywne a potem ucieka od dyskusji. Chodzi jedynie o obrzucenie gównem, bo wiadomo, że coś się przyklei. Nie chodzi o dobro i poziom portalu ale o egoistyczne poczucie wyższości.