pax

1

To nie pudelki ale szanowane serwisy.

pax

21

Ronaldo ma 299 bramek a nie 300. To że marca wbrew wszystkim portalom, serwisom, statystykom zaliczyła gol ronaldo po tym jak piłka odbiła się od pleców pepe nie oznacza że gol został mu oficjalnie przyznany. Wtedy ronaldo i messi walczylibo pichichi i wiadomo co robiła marca aby tytuł trafił do ronaldo. Nie bądźcie bielsi od białych.

pax

1

Wieczorem ci odpowiem.to że inne drużyny się muruja przed nami to tak grają od 6-7 sezonów. Tylko to murowanie nie przynosiło efektów bo grała pomoc teraz nic nie gra i wychodzi to jak wychodzi.
Tu nie chodzi tylko o statystyki ale o całość gry w pomocy, kreacja, stwarzanie przewagi w sektorach, gra pomiędzy liniami.
Co ty masz z tymi statystykami? Iniesta nie ma lepszych statystyk w odbiorach i ptzechwytach niż poprzednich sezonach, rakitic ma dużo gorsze.
Barcelona traci mniej bramek w tym sezonie nie przez pomoc ale dzięki lepszej grze obronnej przy stałych fragmentach gry co było bolączką barcelony.

pax

1

Przeczytaj mój felieton i dodaj do xaviego ostatnie asysty

http://www.fcbarca.com/61746-okiem-kibica-asystenci-rodem-z-barcelony.html

pax

4

Mój komentarz sprzed 11 miesięcy:
Wczorajj po raz kolejnym najsłabszym punktem był Iniesta. uważam, że powinien zostać w Barcelonie, jest kluczowy, ale jak każdemu przytrafia się słabszy okres, a Iniesta od wielu miesięcy gra po prostu fatalnie. Iniesta - człowiek który napędzał akcje Barcelony, który robił przewagę, dryblował, miał niesamowite podania, przez ostatnie lata zawsze w pierwszej trójce najlepiej asystujących. teraz cień samego siebie, podający do kolegów na 40-50 metrze, głęboko cofnięty, nie wchodzący w pole karne, nie próbujący nie szablonowych rozwiązań. Najbardziej nie drażnią mnie jego straty, ale totalna indolencja w rozegraniu. Gdzie podział się dawny niesamowity Iniesta? ostatnie 6 spotkań ligowych bez asysty, a w ostatnich 18 asystował tylko wtedy gdy Barcelona robiła kanonadę, - 4 bramki z Sevillą, 6 z Rayo, 7 z Osasuną i 3 z Celtą. Wiem, wiem, będą hejty, ale stwierdzam to jak jest, akcje są zbyt wolne i czytelne i to nie jest wina Messiego, ale ofensywnej pomocy, która nie przyspiesza akcji a tak naprawdę ich nie kreuje".

Teraz Iniesta ma prawie 30 spotkań ligowych bez bramki i asysty. nie będę przypominał o wyzwiskach jakie w moja stronę leciały rok temu, jak pisałem o słabej dyspozycji Iniesty. Dopiero wypisywanie ilości spotkań bez bramki i asysty po każdym meczu zdało sprawę wielu jak bardzo Iniesta jest bez formy.

pax

2

Rakitic odpowiada za destrukcję? Chyba nie w barcelonie, w sevilli grając bardziej ofensywnie grał lepiej w destrukcji. W barcelonie ma najgorszy sezon pod tym względem od lat.

pax

1

Czy to spójnik czy partykuła wciąż gdybanie jest gdybaniem.

Gdyby babcia miała wasy bylaby dziadkiem.

ty uzyles jako spojnik i jest to typowe gdbanie - gdyby cos to cos.
gdyby spadl deszcz to byloby mokro. gdyby byly adekwatne do jego poziomu to reakcja klubu bylaby inna.

gdybanie

pax

3

Figo dla barcelony _ 54 asysty dla realu 53. Czyli ma 107.

Alves ma łącznie sevilla i barcelona 95 brakuje mu 12 więc gdyby miał przeciągnąć figo musiałby grać jeszcze z 2-3 lata.

pax

18

Dani jest 4 w klasyfikacji wszechczasów

Messi
Xavi
Figo
Alves

:-)

pax

9

Tu musi być błąd. Poprawcie to !!!

"Donato. Ten gracz w latach 1993 – 2003 rozegrał aż 466 meczów w La Liga",

ilość meczy w sezonie to około 50 ??

On gral w latach 1993-2003 w Deportivo a wcześniej 5 sezonów w Atletico. Czyli w La Liga od 1988 do 2003.

pax

1

asyste miał xavi

pax

87

Xavi wyprzedza pod względem asyst Luisa Figo i jest drugim asystentem wszechczasów. Gratulacje :-)

pax

6

Alves w jednej akcji pokazał się dwa razy i mógł dostać prostopadła piłkę, ale po co? Trzeba zwolnic.

pax

3

Pelopo ma poczucie humoru i na pewno za taki żart by się nie obraził.

pax

16

Szkoda że nie ma zubiego ogłosiłby super transfer. :-)

pax

1

Jakby przez ostatnie lata la masia produkowała jakieś gwiazdy? Od 7 lat bezpośrednio z la masii nikt nie przebił sie do pierwszej jedenastki zespołu. La masia bardzo obniżyła poziom w stosunku do innych szkółek.

pax

1

Ale marca ma rację tylko źle upatruje przyczyny obniżenia poziomu la masii. Dodam że nikt z wychowanków nie wszedł bezpośrednio do pierwszej jedenastki od 7 lat. To chyba znakomicie pokazuje regres szkółki.

pax

6

Nie piszą że była słaba, wprost odwrotnie. Ale że la masia ma problemy i to prawda. Jeśli do pierwszej jedenastki nikt bezpośrednio z szkółki nie wszedł od przynajmniej 7 lat.

pax

4

A możesz wskazać które media piszą że Barcelona nie chce spełnić wymagań Alvesa bo są zbyt duże ??

pax

7

Zaczynasz zdanie od wyrazy "gdyby" a potem pytasz gdzie gdybasz?
Przedziwne,

Na pytanie o poziom nie odpowiedziałeś.

pax

4

Komentarz usunięty

pax

2

Mam prośbę.

Czy ktoś może polecić jakieś opracowanie wydane w Polsce lub publikacje internetową (niekoniecznie po polsku) dotyczącą Xaviego. Nie chodzi o biogram typu wikipedia, ale takie opracowanie, felieton, wspomnienia, monografia itd...
Znalazłem jedną publikację dotyczącą jego poruszania się na boisku w internecie i nic więcej, ktoś może coś polecić?

Oczywiście pomijam autobiografię - Xavi, Barca moim życiem, którą mam.
dziękuję :-)

pax

5

Jaki ma teraz poziom?

Gdybanie? Na jakiej podstawie gdybasz, gdy nie znasz żądań finansowych ?

pax

3

To nic.
chyba w październiku coś w opisie pomeczowym redaktor pomylił. Przy zestawieniu sytuacji wyszło że Messi przy jednej akcji strzelił bramkę i przy niej asystował :-)

pax

23

Panie redaktorze, fajne, fajne, uznanie :-)

pax

2

Mam prośbę.

Czy ktoś może polecić jakieś opracowanie wydane w Polsce lub publikacje internetową (niekoniecznie po polsku) dotyczącą Xaviego. Nie chodzi o biogram typu wikipedia, ale takie opracowanie, felieton, wspomnienia, monografia itd...
Znalazłem jedną publikację dotyczącą jego poruszania się na boisku w internecie i nic więcej, ktoś może coś polecić?

Oczywiście pomijam autobiografię - Xavi, Barca moim życiem, którą mam.
dziękuję :-)

pax

9

A znasz jego żądania ??

pax

4

Jedyny głosiciel prawdy, hehehe

pax

12

Dla mnie takie stawianie sprawy jest głupie dziecinne i nie ma nic związanego z finansami klubu. Gdy pozbędą się Alvesa i Xaviego to będą musieli kupić klasowych zastępców bo nie oszukujmy się Montoya i Sergi Roberto to nie ta półka.

Wystarczy popatrzeć na sytuację z Danilo który był łączony z Barceloną na miejsce Alvesa. Jeśli Alves w co watpie dostałby kontrakt na trzy lata z taka sama pensją to wydatki klubu wyniosłyby by 33 miliony na trzy sezony, mając zawodnika ogranego, świetnego wydolnościowo, który jest jednym z najlepszych obrońców ligi (najlepszy w lidze w odbiorach bezpośrednich), potrafiący dograć idealnie piłkę i przede wszystkim rozumiejący filozofie i taktykę Barcelony o współpracy z Messim nie wspominając. Na niekorzyść przemawia wiek, pomału widać utratę szybkości a forma jak u każdego zawodnika różna.
Danilo w ciągu 3 lat gry kosztowałby klub około 53 milionów (tyle wyda Real), zawodnik szybki, perspektywiczny ale nie ograny z silnymi przeciwnikami który musiałby się uczyć taktyki i filozofii gry z czym nie do końca mógłby sobie poradzić. Jego współpraca z np. Messim nie wyglądałaby już tak kolorowo. Oczywiście świetny zawodnik, mogący zastąpić Alvesa, tylko czy tak jak tu jest podnoszone kwestia finansowa (oszczędność klubu na nieprzedłużeniu umowy z Alvesem) jest słuszna?

pax

1

Czy ktoś wie jaką pensję ma mieć danilo w realu?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?