pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Oczywiście że zwróciłem, też sobie zapisałem
5
Messi potem Alves i dlugo długo nikt. Jeden z najlepszych spotkań Alvesa
53
Pierwsza wrzutka Alvesa ponad bramką w sezonie,
Ponad 200 wrzutek, 30 kolejka - pierwsza ponad bramką, a hejterka się nakręca
1
To komu Luis podawał ??
2
Boże, Suarez niedokładnie zagrał, komentatorzy piszą że akcja niewykorzystana z powodu Pedro. A na forum już krytyka Pedro za tą akcję, Suarez mógł spróbować strzelać lub dokładniej zagrać, ale co komentatorzy na C+ powiedzą to tu jest przyjmowane bez zmrużenia oka.
24
W ostatnim spotkaniu z Almerią na CN było też inne ważne wydarzenie.
Właśnie przeciwko Almerii Puyol strzelił swoją ostatnia bramkę w trykocie Blaugrany.
dzięki Tarzan za wszystko :-)
1
Squawka pokazuje ostatnie 3 sezony
1
Niestety nie ma tam pełnych statystyk, ja mam dane o 170 asystach a tam jest podane tylko 92 we wszystkich rozgrywkach (Xavi w samej lidze hiszpańskiej ma ponad sto asyst). W wielu miejscach na tym portalu liczba asyst xaviego jest błędna a dodatkowo brakuje tam jego 10 pierwszych lat kariery jeśli chodzi o statystykę asyst.
Więc ponawiam pytanie.
1
Ta statystyka Giggsa jest mocno naciągana, tam inaczej jest to liczone - 283 asysty?
Henry ma w tej klasyfikacji 144 a normalnie liczone 76. Więc to bardziej statystyka "kluczowych podań" czy "akcji bramkowych" niż asyst.
1
MAM PYTANIE
Czy ktoś się tutaj interesuje lub po prostu ma informacje na temat statystyk FC Barcelony.
Zwracam się do kibiców - userów i redakcji. Czy ktoś ma informacje na temat asyst Xaviego w Barcelonie ? Na pewno jest rekordzistą FC Barcelony.
na pewno ma ich m.in 170 i te 170 jestem w stanie wypisać w którym meczu, w jakich rozgrywkach i kiedy. Jednak nie jestem do końca przekonany, że to są wszystkie asysty Xaviego.
Ktoś chętny do pomocy?
Może redakcja posiada wiedzę na ten temat lub jakieś kompendium wiedzy?
1
Z Twojego tekstu wysuwam jeden wniosek, nie ma sensu robić przewagi w sektorach, dryblować i rozrywać zasieki obronne przeciwnika przez pomoc, najlepiej dać piłkę Messiemu na środku boiska i niech sam gra na 10 zawodników w linii obronnej.
To, że bronienie autobusem, nie usprawiedliwia w żadnym stopniu słabej gry Iniesty w pomocy swojej drużynie w grze ofensywnej. Już Busquets gra dużo bardziej wertykalnie od Iniesty.
Gdy Iniesta był w formie to autobusy były stawiane i w 95% mecze kończyły się wysoka wygraną Barcelony i świetna grą Andresa.
Czy mam rozumieć, że mam teraz usprawiedliwiać słaba grę Iniesty od kilkunastu miesięcy w ataku pozycyjnym tym, że 6 lat temu jego lepsza postawa nie przyniosła dobrego wyniku Barcelonie w jednym spotkaniu?
1
Dalej nie napisałeś jak gra pomoc przeciwko autobusom. Piszesz o ofensywnej grze bocznych obrońców, ale to nie jest wynalazek Lucho, Barcelona tak gra 7 sezon. Chyba nie chcesz powiedzieć , że nagle w tym sezonie Alves gra w ofensywie na skrzydle czego nie robił w poprzednich sezonach. System jest taki sam i nie ma sensu tu doszukiwac się zmian. Jedyna zmian to jest częstsze próby stosowania gry wertykalnej, ale jak pisalem było to w 6-7 spotkaniach w tym sezonie.
Napisz konkretnie gdzie mój brak szacunku w stosunku do Iniesty?
Co z tego że Iniesta gra dobrze z tyłu i ma mało strat, skoro z tego nie ma korzyści dla zespolu. taki ewidentny przykład z tego sezonu kiedy przez Iniestę padła bramka po jego stracie na własnej połowie to fatalne dogranie z Realem w jesiennym spotkaniu.
1
Jak widać nie odnosisz się do moich argumentów. Co ma do tej sytuacji protokół meczowy.
Co maja przepisy do protokołu w tym przypadku? Rozumiem, dla Ciebie przepisy się nie liczą.
Za bramki Ronaldo bierze się bardzo chętnie? Podałem Ci przykład kiedy bramka została przypisana Messiemu a następnie uznana jako samobójcza de Marcosa, więc nie jest tak że Ronaldo ktos krzywdzi. Raczej odwrotnie marca wbrew przepisom przyznała mu bramkę i tyle, na co liga hiszpańska, federacja europejska i światowa federacja statystyków i historyków futbolu zareagowała odpowiednio nie przyznajac mu bramki.
NIe muszę sprawdzać czy operator miał racje, wystarczy że unam że racje ma LaLiga, Uefa i IFFHS czego Ty nie uznajesz? nie uznajesz kompetencji LaLiga i Uefa i IFFHS zawsze czy tylko w tym przypadku?
2
Piszesz, że pomoc gra inaczej, to powiedz mi jak gra pomoc przeciwko autobusom , czyli w 80 % spotkań? Jak grała pomoc w meczach z Malagą, Real SSS, Malagą, Getafe, czyli słabymi drużynami zamkniętymi na własnej połowie.
Mniej bramek tracimy głównie ze względu na opanowanie sytuacji po stałych fragmentach gry co było nasza bolączką w ostatnich sezonach. Tak na szybko przypomnę kilka strat bramek z poprzedniego sezonu po stałych fragmentach gry, głównie rzutach rożnych – valencia, Sewilla, Valladolid, levante, Levante, Almeria, Atletico a to nie wszystko i tylko liga. Powiedz mi na czym polega zaangażowanie w obronie? On gra jako defensywny pomocnik? Jak angażuje sie bardziej skoro nie zalicza więcej odbiorów, wybić czy przejęć piłki. To jest na siłe szukanie usprawiedliwienia jego słabej postawy. On angażuje się w grę defensywną gdy w 80% spotkań Barcelona gra przeciwko autobusom mając posiadanie w okolicach 75%? Po co? On jest wtedy potrzebny w ofensywie aby linie obrony przeciwnika rozerwać czy to dryblingiem czy prostopadłym podaniem. Chyba nie chcesz mi napisać, że asekuruje Albę?
O Messim tu nie rozmawiamy tylko o Inieście czy ogólnie o pomocy - pisałem abys nie wklejał dodatkowych wątków. A nawet wchodząc w ten watek to jak piszesz nawet Messi broni a mimo to ma 32 bramki i 15 asyst a Iniesta który też nawet broni ma 0 asyst i 0 bramek, tzn.? jeden potrafi bronić i atakować, drugi tylko bronić?.
Iniesta zaczał slabo grać nie od przyjście Lucho ale wczesniej, więc nawet przyjście rakiticia czy teoretyczna zmiana taktyki tu niczego nie zmieniła, zauważ że mój pierwszy post tutaj jest napisany 11 miesięcy temu. A pasuje do gry Iniesty od kilkunastu miesięcy.
2
Czasem jest tak, że w danym momencie bramka jest przyznana jednemu zawodnikowi a potem w wyniku powtórki autorstwo bramki się zmienia.
protokołu meczowego nie pokazałeś, ale to nie ma znaczenia, gdy oficjalne stanowisko ligi i federacji europejskiej jest w tej sprawie jednoznaczne.
Poza tym dziecinny argument jest pokazywanie że operator telewizyjny przyznał bramkę to tak być powinno. jak pisałem, czasem tak się dzieje, że to co przyznaje operator telewizyjny nie jest odpowiednim wskaźnikiem autorstwa bramki. Przypomnę mecz sprzed dwóch miesięcy gdzie Barcelona wygrała z Atletic Bilbao 5:2 a operator przyznał bramkę na 3;1 Messiemu, która później została przypisana jako samobójcza de Marcosowi. Więc, sugerowanie się tym co "na szybko" wystuka operator telewizyjny w studiu i po 5 sekundach pokaże się "na pasku"wobec stanowiska władz ligi, federacji europejskiej, IFFHS nie jest mocnym argumentem, a według mnie nie jest nim wcale.
2
Wiadomo że potrzeba pomocnika, ale Iniesta jest naszym 2 albo 3 najlepszym pomocnikiem. I choćby nie wiem ile cyferek będziesz wklejal to on i tak będzie jednym z najlepszych w zespole. Gra gorzej, ale nie SLABO
Tylko nie potrafisz wykazać że słabo nie gra. Ja za pomocą cyferek a nawet bez nich jestem w stanie to wykazać.
"W Każdym poście pisze że CALA pomoc zawala mecze, gra słabo..."
Tylko, że Iniesta jest ofensywnym pomocnikiem który z racji pozycji, doświadczenia i umiejętności powinien być najbardziej ofensywnie usoposobionym pomocnikiem, a tak nie jest.
Chodzi o to że Ty się czepiles tylko Iniesty, to mi się nie podoba. Pisz o całej formacji, bo jak jest każdy widzi. A Iniescie należy się szacunek, bo i tak jest jednym z najlepszych pomocników w Barcelonie.
Gdzie go nie szanuję? Piszesz jakieś wymyślone przez siebie rzeczy.
"Moim zdaniem gra dużo lepiej w defensywie, mecze z City czy PSG. Tam grał jak angielski box to box, może bez takiego powera czy vervy jak kiedyś, ale robił robotę. Tzw czarną robotę, bo w futbolu jest coś takiego jak gra bez piłki, ustawianie się, ograniczanie przestrzeni rywalowi, tego nie ma w statystykach, które dla Ciebie są wyznacznikiem".
Tylko on tak grał zawsze, tylko że w poprzednich sezonach potrafił grać na takim samym poziomie w defensywie i w ofensywie, a teraz w defensywie gra na zbliżonym poziomie (a poprzez nie przechodzenie do ofensywy powinien grac lepiej) a w ofensywie gra katastrofalnie - 47 pod względem kluczowych podań, ostatni pod względem asyst 92 lata temu był najlepszy w lidze). Robisz z Iniesty na siłę defensywnego pomocnika odwalajacego "czarna robotę" a on ani nie odwala czarnej roboty ani nie gra jak DP.
2
"Boli mnie to, że taki "kibic" jak Ty, bo z Polski nie szanuje takiego zawodnika. W całej Hiszpanii go oklaskują, a koleś który nic podobnego do niego nie osiągnął będzie mówił jaki to jest słaby. Iniesta jest gorszy niż kiedyś, ale nie SŁABY".
Chyba przeginasz, jak brakuje argumentów to zaczynasz krzyczeć i bardziej głosno tym mniej w tym krzyku argumentow. Teraz 'kibic" w cudzysłowiu, naprawde bardziej skup sie na merytorycznej dyskusji a mniej na osobie dyskutanta.
Napisz gdzie piszę, że nie szanuję zawodnika? To, że piszę że gra słabo nie oznacza, że go obrażam, pomyliłeś chyba znaczenie czy intencje słów.
"Kibicujesz Barcelonie, bo "więcej niż klub" a chciałbyś jakiś transfer za 100 milionów a żywa legendę wy#ebac za zbity pysk, jak kiedyś real Raula za Ronaldo. Więcej szacunku".
Piszesz do siebie? Kto pisze o transferach czy pozbyciu sie Iniesty? zaczynasz wmawiać coś ludziom, odnoś się do dyskusji a nie wprowadzaj wątków do dyskusji o których nie było mowy.
1
Słuchaj, jest wychowankiem, całe życie grał na przetrzymanie piłki, to tak gra, spowalnia i w ogóle. Ewidentnie widać, że nie ma już tego błysku. Ale technika dalej jest, praktycznie zero strat, potrafi mieć dwóch gości na plecach zrobić obrót i zagrać dobrą piłkę, tylko zagra do Messiego, ten zacznie wozić pół boiska i on szuka klepki przed polem karnym tylko z Neymarem czy Su, a kiedyś szukał Iniesty czy Xavi.
Iniesta całe życie grał na przetrzymanie piłki? dwa lata temu był najlepiej asystującym zawodnikiem ligi z 16 asystami, a ty piszesz że całe życie przetrzymywał piłkę. Technikę może mieć, ale trzeba ja jeszcze umieć wykorzystac dla dobra drużyny. Potrafi mieć dwóch gości na plecach i nie stracić piłki - zgoda, tylko wtedy podaje do tyłu, ale jak piszesz poda Messiemu z grymasem "Leo, zrób coś, proszę" i jak piszesz Leo wtedy wozi pół boiska bo musi się wrócić po piłkę na połowę bo Iniesta nie jest w stanie wyjść poza połowę boiska.
Słaba gra pomocy to wina WSZYSTKICH pomocników, nie Iniesty. Nikt, NIKT z pomocy nie jest siła napędową, a Ty się czepiasz tylko Iniesty.
Iniesta jest ofensywnym pomocnikiem, Barcelona niby gra w systemie DP i dwóch pomocników na skrzydłach, ale prawda jest taka , że jest DP, środkowy pomocnik i ofensywny. Od DP nie będe wymagał w takim samym stopniu kreacji jak od ofensywnego pomocnika. Xavi czy Rakitic grają inaczej bo operują bliżej środka boiska.
1
Czepiles się tego Iniesty, a prawda jest taka, że nikt lepiej od niego nie zagra. Rakitic na pewno nie, bo jest drewniany za bardzo, strzał i podanie spoko, ale drybling i kontrola nad piłka... Rafa i Roberto zdecydowanie za słabi pod każdym względem. Jedyny Xavi mógłby dorównać Iniescie. Prawda jest taka, że każdy OBIEKTYWNY kibic, nie ślepo broniący swojego zdania, zauważy zaangażowanie pomocników w grę defensywna.
Piszę, że Iniesta gra bardzo słabo i ma wielki dołek z formą, bo jest to zawodnik który potrafił robić przewagę i byc najlepszym pomocnikiem na świecie. Rakitic gra także słabo. Ciągle piszesz o Inieście jak o wychowanku, który taktykę zna na pamięć, więc Rakitic musi sie jej uczyć dopiero, ale go tym nie usprawiedliwiam, gra równie słabo.
Nie rozumiem dlaczego dałeś OBIKTYWNY w capslocku, podważasz mój obiektywizm? jak pisałem, gdzie brakuje argumentów zaczynają sie wycieczki osobiste. napisz jakie dodatkowe zadania defensywne w tym roku ma Iniesta w porownaniu do lat ubiegłych?
1
"wydaje mi sie, ze jesli Real Madryt podaje teraz, ze Cristiano stuknelo 300 goli to szczytem kuriozum i zakompleksienia z naszej strony byloby czekanie do jego nastepnej bramki by podać te informacje"
Wydaje mi się, że to nie są kompleksy i kuriozum, tylko usankcjonowanie jawnego przekrętu Marci, na co nie dała się nabrać UEFA, LaLiga i wiele innych serwisów i statystyków w tym International Federation of Football History & Statistics (IFFHS). Moim zdaniem pisanie, że jak ktoś nie zgadza się z Marcą to wynik jego zakompleksienia jest nie na miejscu, szczególnie, że kwestia była przedmiotem wielu dyskusji i prawie nikt oprócz Marci (i Realu) nikt nie przyznaje bramki Ronaldo.
Nie chcę tu odgrzewać starego tematu, czy wikłać się w dyskusje nigdzie nie prowadzące. Dlatego pozdrawiam i z mojej strony watek uważam za zakończony.
1
Eoren wytłumaczyła i sprawa jest omówiona, ja tez podałem źródła gdzie jest mowa o mniejszej ilości bramek. Nie widzę tutaj sensu za bardzo już teraz rozwodzić się nad ta jedną bramką. Ronaldo i tak przekroczy 300.
1
Tu nie chodzi, że nie ma zadań defensywnych bo nik nie pisze że gdy trzeba bronić pomoc stoi w miejscu i pozwala sie objeżdżać. Te cyferki pokazują jedynie, że Iniesta nagle nie przerzucił się na zadania defensywne kosztem ofensywnych. Broni porównywalnie a nawet minimalnie słabiej od lat ubiegniętych a w ofensywie całkowicie leży.
O co chodzi z tym zaprzeczenie? jeszcze raz Ci wyjaśnię.
O to, że raz piszesz że Barcelona jest zmuszona grać atak pozycyjny bo drużyny przeciwne sie murują, a następnie piszesz o grze wertykalnej, grze z kontry gdzie jak piszesz pomoc ma tylko głównie zadania defensywne.
Skoro drużyny bronią 8-10 zawodnikami to barcelona nie ma szans na kontrę, nawet jeśli straci piłkę to przeciwnik angażuje w ofensywę tak mała ilość zawodników, że o kontrze nie może być mowy. Jak pisałem gra z kontry była w tym sezonie w 6-7 spotkaniach, reszta to mozolne rozklepywanie przeciwnika w którym najistotniejsza jest druga linia, która gra fatalnie.
Popatrz na spotkania które przegraliśmy lub zremisowaliśmy z drużynami z którymi powinniśmy wygrać w tym sezonie, praktycznie w każdym z nich zawiodła druga linia. Przeciwnik strzelił jedną bramkę i zamknął się na własnej połowie. Pomoc wtedy nie przyspieszała gry, nie kreowała, nie dryblowała, nie robiła przewagi w sektorach.
gra ofensywna Iniesty pogorszyła się we wszystkim - bramki, asysty, dryblingi, kluczowe podania, gra defensywna w jakiś cudowny sposób nie jest skuteczniejsza - nie ma większej ilości odbiorów, przechwytów, wyczyszczeń.
Wytłumacz mi w którym aspekcie Iniesta trzyma poziom?
ja nie piszę że jesteś śmieszny, gdy kończą się argumenty zaczynają się inwektywy.
Iniesta jest cieniem samego siebie, snuje się po boisku, nie bierze na siebie ciężaru gry, woli podać do tyłu niż spróbować prostopadłej piłki, obecnie jest najsłabszym ogniwem druzyny.
1
Iniesta nie stwarza przestrzeni, nie ma kluczowych podań i dryblingów, nie robi przewagi, nic nie wnosi do gry.
Zgadzam się że większość drużyn grając z nami stawia autobus, ale stawianie autobusów to metoda walki z Barceloną od 6-7 sezonów. Tylko wtedy Iniesta grał bardzo dobrze i stawianie autobusów nie przynosiło korzyści, bo jednym-dwa dryblingami przechodził z strefy do strefy a następnie było prostopadłe podanie i pozmiatane. teraz Iniesta gra mega słabo. Właśnie w walce z autobusami najbardziej widać jak słabo gra Iniesta, gdy potrzeba dodatkowego człowieka w ofensywie, przedwczoraj Alves trzy razy wychodził na skrzydło zza obrońców a Iniesta wolał spokojnie oddać do tyłu. Iniesta przestał byc siła napędową i to jest fakt.
Pomoc nie ma innych zadań - to tylko tłumaczenie jej fatalnej postawy. Jeśli w grze wertykalnej zmniejszyła się rola pomocy, a takich meczów było 5-6 w całym sezonie to w grze z autobusami potrzeba kreatywnej uczestniczącej w ofensywie pomocy.
1
Jedyną osobą z podstawowego składu która trzyma poziom w pomocy to busquets, Rakitic gra słabo a Iniesta katastrofalnie.
czytając wszystkie Twoje posty widac że sobie zaprzeczasz bo z jednej stronmie piszesz że każda druzyna się muruje grając z barceloną z drugiej piszesz o grze kontrami Barcelony.
Iniesta jest najsłabszym punktem obrony od wielu wielu miesięcy. Iniesta nie broni i nie gra lepiej w defensywie od poprzednich sezonów. To pewne usprawiedliwianie go, zadaniami defensywnymi których nie ma.
Iniesta defensywa
Tackles Interceptions Clearances średnia odbiorów
2014/2015 1.4 0.5 0.4 2.3
2013/2014 1.4 0.7 0.4 2.5
2012/2013 1.1 0.5 0.3 1.9
2011/2012 1.1 1.1 0.1 2.3
2010/2011 1.5 1.5 0.3 3.3
Gra obronna Iniesty wcale sie nie polepszyła, nieznacznie się pogorszyła z okresem wcześniejszych 4 lat. Nie ma on dodatkowych zadań defensywnych, a jeśli ma to wykonuje je bardzo słabo.
Iniesta gra ofensywna
Bramki asysty kluczowe podania dryblingi
2014/2015 0 0 1.1 1.8
2013/2014 3 7 1.5 2.4
2012/2013 3 16 1.4 2.2
2011/2012 2 9 1.2 1.9
2010/2011 8 3 2.1 2.9
W ofensywie jest to zdecydowanie najgorszy sezon Iniesty
3
To nie jest kwestia wyboru komu przyznać bramkę, ale kwestia przepisów. Jeśli piłka leci w światło bramki i dotknie zawodnika drużyny przeciwnej jest zapisana strzelającemu, jeśli dotknie zawodnika drużyny strzelającej jest przypisana ostatniemu zawodnikowi drużyny przed przekroczeniem linii bramkowej przez piłkę.
wiele szumu wtedy było i krytyki wobec marci która ze względu na realowskie faworyzowanie przyznała bramkę Ronaldo zamiast Pepe.
Tutaj Pepe w sposób niezamierzony ale całkowicie zmienił trajektorie lotu piłki. Sytuacja jest klarowna.
3
Jeśli Uefa uznała 40 bramek Ronaldo a nie 41 przyznając złotego buta to chyba oficjalnie uznała przez niego zdobycie 40 bramek a nie 41 !!!
3
http://en.wikipedia.org/wiki/Cristiano_Ronaldo#cite_note-566
Does not include one goal scored on 18 September 2010 against Real Sociedad. Marca, which awards the Pichichi Trophy, attribute it to Ronaldo, while La Liga and UEFA attribute it to Pepe.
Uefa przyznając Ronaldo Złota buta za 2010/2011 uznała mu 40 bramek a nie 41.
http://www.uefa.com/memberassociations/news/newsid=1639415.html
UEFA i LaLiga robią po sezonie klasyfikacje i ta bramka nie została uznana.
1
Czasem jedna bramka to kwestia tytułu, rekordu, więc jest to ważne. Nie jest ważne czy ktoś strzela 299 czy 300 w nazywaniu go wielkim piłkarzem, ale dla statystyk jest to ważne, a Wasze info miało charakter typowo statystyczny. Oczywiście mieliście prawo podać info za białymi.
Jak pisałem powyżej oficjalnie LaLiga i Uefa przyznały bramkę pepe
Napisałem długą odpowiedz, ale ja skasowałem aby nie zadrażniać i tak napiętych relacji.
pozdrawiam
1
Skoro UEFA i oficjalne info LaLiga dotyczące strzelca bramki nazywasz Pudelkiem to nie wiem jak to skomentować.
0
Eoren tak tego nie odebrała, to nie miał być pstryczek. Ona skomentowała merytorycznie. Ty nie. Pozatym jak chcesz pisać o mnie to pisz do mnie. Kultura. Zakończymy to teraz bo to do niczego nie doprowadzi.
Pozdrawiam