pax

1

A ile ich miał ??

pax

9

Ciekawostki?
Alves w meczu z Valencią pobił rekord odbiorów bezpośrednich w pojedynkach z przeciwnikami w tym sezonie w LaLiga - zanotował ich 10. Poprzedni rekord należał też do Daniego Alvesa i było to 8 odbiorów bezpośrednich w jesiennym meczu z Realem.

pax

2

Był też pechowy półfinał z interem. 3 nieodgwizdane faule w polu karnym dla barcelony, uznanie bramki milito z 2 metrowego spalonego, tam była jeszcze chyba nieuznana bramka dla barcelony. Więcnie jest tak że barcelona ma zawsze szczęście w stykowych spotkaniach.

pax

2

Nigdy sędzia piłkarskim nie byłem, ale czy jest tam rubryka którą częścią ciała strzelono bramkę? Lewą czy prawą nogą.

pax

4

Jednego strzelił ręką.

pax

4

Przyznam że nie oglądałem meczu na żywo. Dopiero zaraz zacznę go oglądać. Zdążyłem obejrzeć oceny za mecz na serwisach zagranicznych i opisy na serwisach zagranicznych. Na większości serwisów Alves po Messim ma najlepsze noty z rekordem sezonu z największą liczbą odbiorów bezpośrednich - 10, (wcześniejszy rekord należał do niego i miał 8 w meczu z Realem). tutaj przez userów został oceniony jako trzeci najgorszy zawodnik, pytam czy grał tak słabo? Nie wiem bo meczu nie oglądałem. Ktoś napisze jak grali zawodnicy? Widzę, że Adriano słabo, a reszta ?

pax

2

Mi się felieton podoba. Oczywiście prezentowane treści nie do końca odpowiadają mojemu postrzeganiu, szczególnie generalizowanie tria napastników po PSG, zapominając, że od 2 miesięcy Neymar miał duży spadek formy, a Suarez musiał mieć kilka sytuacji w spotkani, aby jedna wykorzystać, roli Rakiticia, wiele tego. Cenie jednak własne zdanie autora,
ps. kiedy można się spodziewać jakiejkolwiek informacji z okiem kibica?

pax

2

Szkoda, że Alves z Sewillą nie miał ani jednej wrzutki - celnej czy nie celnej. Widać, że potrafisz tylko kłamac i wyzywać Te polecenia to tak samo, jedno od osoby która tylko potrafi kłamać i wyzywać.

pax

3

Których statystyk mi brakuje?

Zestawienia bezpośrednich odbiorów do bezpośrednich przegranych pojedynków 1 na 1, oraz ilość kontaktów z piłką (względnie średniej ilości podań) wtedy statystyka bezpośrednich strat byłaby pokazana w odpowiedniej perspektywie, ale fajnie że ściach napisał że "Na tę ostatnią klasyfikację warto jednak spojrzeć pod kątem aktywności i przebojowości ww. graczy. W końcu często najmniej myli się ten, który podemuje najmniej prób".

Warto też dodać, że w całym obecnym sezonie Alves miał tylko jedną wrzutkę ponad bramką. Na ponad 200 wrzutek, ponad 2000 minut gry to wynik niespotykany.

pax

3

xavi c.d.

" dziwi mnie tylko, że Dunga nie chce się do niego przekonać. To prawda, Brazylia gra inaczej niż Barcelona. Oni w ofensywie wystawiają cztery gwiazdy, a pozostała część drużyny ma wypełniać zadania defensywne.. Dlatego jego zaufanym człowiekiem na pozycji prawego obrońcy jest piłkarz Interu Mediolan, Maicon. To oczywiste, że Alves mógłby grać w każdej drużynie świata, z wyjątkiem reprezentacji Brazyliii, ponieważ ich system go nie faworyzuje".

pax

23

Xavi o Alvesie.

"Dani Alves - piłkarz kompletny, przykład współczesnego futbolisty. To, co go wyróżnia to profesjonalizm, ciężka praca, poświęcenie i oddanie. Zdolny jest wykonać 50 dośrodkowań w jednym meczu, nigdy się nie męczy, biega wzdłuż całego boiska. Dani to tego typu zawodnik, że gdy mieliśmy go za rywala w pewnym momencie zaczynaliśmy go nienawidzić: nigdy nie odpuszczał, był niezmordowany, niczym kleszcz, który nie przestawał kąsać.

Autobiografia Xaviego :-)

pax

17

Fajny, dobry, wyważony tekst. Gratuluję.

pax

2

Raczej bym pisał o falujacej formie. Wrzesień-październik dobrze, listopad-grudzień słabo, od stycznia naprawdę dobrze

pax

4

Alves jest najlepszym obrońca ligi hiszpańskiej w bezpośrednich pojedynkach.

Montoya zjada alvesa w obronie. Smiechlem

pax

7

Czas na maszyny.
Sądzę, że awans jest dość pewny a to daje nam zwiększona liczbę spotkań.
Pomiędzy 18 kwietnia a 17 maja Barcelona będzie grała zawsze w weekend i zawsze w środku tygodnia - łącznie 9 spotkań. Najdłuższa przerwa to 4 dni, a tak prawie zawsze 3 dni. Jest tez możliwość gry po dwóch dniach, ale sądzę, że tu chyba dojdzie do zmiany.
10 maja z RSSS i możliwe że 12 półfinał LM.

pax

2

Gdy oglądam na żywo to się delektuję, więc nie spisuję sytuacji. Po meczu oglądam jeszcze raz robiąc szczegółowe notatki, a następnie przy wystawianiu ocen często wracam do poszczególnych sytuacji, aby je dobrze zanalizować.

pax

2

Suarez
1.
23- dobre podanie od Iniesty na granicy pola karnego, Suarez odgrywa do Iniesty zbyt mocno, ale akcja ładna
27 dobre podanie Messiego do Suareza, który zwolnił i źle podał do Neymara
29- faul na Suarezie i gol Neymara
33- dobra akcja w trójkącie Suarez-Neymar-Suarez, dobre odegrania do Suareza który pudłuje
50-dobra akcja Iniesta-Suarez-Iniesta-Suarez, Iniesta do Suareza, który świetnie zgrywa do Andresa, jego strzał blokuje bramkarz, dobitka Luisa w idealnej pozycji niecelna.
69- akcja sytuacyjna, ale Suarez w bardzo dobrej pozycji, miał czas dobrze przymierzyć, ale źle trafia w piłkę i z boku pola karnego z 6 metrów strzela niecelnie.
72- dobre podanie Suareza do Rakiticia które nie opanowuje piłki
91—dobre podanie od Rakiticia, ale Luis traci piłkę w polu karnym

2. Niestety zagrał słabo na swojej pozycji. Miał trzy dogodne sytuacje, w tym jednej wystarczyło trafić do bramki, w kolejnej był sam na sam. Trzy strzały z odległości mniejszej niż 11 metrów. W kreacji miał jedno dobre podanie do Iniesty i jedno niezłe choć niecelne też do Andresa.
3. Bardzo słaba wymienność pozycji, na prawej stronie przy schodzącym Messim do pomocy był widoczny tylko dwa razy (m.in. w 20 minucie). Słaba gra bez piłki, nie wyciągał obrońców robiąc miejsce dla wchodzącego Neymara czy Messiego z drugiej linii, przez większość spotkania słabo stosował pressing.
4. Wrzutki 0/0, dryblingi 0/2, odbiory 1, (odbiory bezpośrednie 1/1, przejęcia 0, wybicia 0), pojedynki główkowe 0/3, bloki, przerzuty 2/3
5. Wciąż kuleje skuteczność. Miał trzy dogodne sytuacje i nie wykorzystał żadnej. Jeśli się już uwolnił od krycie to spowalniał grę, lub dokonywał złych wyborów, dwa razy próbował dryblować i dwa razy nieudanie. W defensywie się zbytnio nie udzielał. Mało aktywny w całym spotkaniu, chociaż druga połowa lepsza od pierwszej. Występ pomiędzy słabym a przeciętnym.
Ocena 4.5

pax

2

Messi
1.
27-dobre zgranie do Suareza
36-minimalnie niecelna prostopadła piłka Messiego do Suareza
37 –rozprowadzenia kontry Messi-Neymar-Suarez
39-po błędzie Alvesa, Messi blokuje na wślizgu strzał sewilli w własnym polu karnym
47-dobra akcja Iniesta-Messi-Rakitic, ze złym odegraniem Ivana
2. Messi z zadań boiskowych spisywał się dobrze, ale tylko dobrze. Napędzał akcje, robił zagrożenie, jednak kreatywnych zagrań było bardzo mało. Messi był podwajany i potrajany i nie do końca sobie z tym radził. Z sytuacji podbramkowych wykorzystał tą w której miał czas przymierzyć, niezły chociaż w środek bramki był jeszcze strzał z rzutu wolnego, reszta to nieprzygotowane pozycje.
3.Bardzo dobra współpraca z Neymarem, większość strzałów i zagrożeń dla Sewilli po ich akcjach dwójkowych, ustawiony nominalnie na prawym skrzydle schodził na środek, lub nawet na prawą pomoc. Był ruchliwy i pokazywał się przez większa część spotkania, ale miał momenty przestojów.
4. Wrzutki 1/2, dryblingi 3/7, odbiory 0, (odbiory bezpośrednie 0, przejęcia 0, wybicia 0),pojedynki główkowe, bloki 1 strzał, przerzuty 3/4
5. Kolejny występ bez magii a do tego przyćmiony dużo lepszym występem Neymara. Świetna bramka i kilka prób prostopadłych zagrań to na plus, a na minus przestoje w grze i próby strzałów „na siłę” w gąszczu obrońców z których 4 zostały zablokowane. Były to tylko próby prostopadłych zagrań bo Messi nie miał kluczowego podania z gry a jedyne które zaliczył było po rzucie rożnym. Był widywany nie tyle w grze defensywnej, (stosował pressing, miał odbiór), ale w grze defensywnej na własnej połowie blokując wślizgiem strzał Banegi. Nie bał się brać na siebie odpowiedzialności, często schodził po piłkę i rozpoczynał akcje. Ocena pomiędzy dobrą i bardzo dobrą to w skali Messiego przeciętnie.
Ocena 6.5

pax

2

Neymar
1.
14-indywidualna akcja i podanie zamienione na asystę przez Messiego
24-świetny drybling Neymara, dobra akcja ofensywna
29-świetny strzał z rzutu wolnego – gol
33- dobra akcja w trójkącie Suarez-Neymar-Suarez, dobre odegrania do Suareza który pudłuje
37- dobra akcja Messi do Neymara, który niedokładnie do Suareza
45- faul na Neymarze w okolicach pola karnego
2. Świetnie spisywał się na boisku, kreował, dryblował, strzelał. Potrafił brać na siebie ciężar gry. W ofensywie zdecydowanie najlepszy, dobrze współpracował z Messim. Zadań defensywnych nie miał lub się z nich nie wywiązywał.
3. Wracał po piłkę do połowy (6 minuta), dobrze schodzili na środek czy to pomocy czy cofniętej „9”. Często pokazywał się na skrzydle operując pomiędzy liniami obrony i pomocy Sewilli.
4. Wrzutki 0/0, dryblingi 6/7, odbiory 1, (odbiory bezpośrednie 1/2, przejęcia 0, wybicia 0),pojedynki główkowe 1/1, bloki 2 podania, przerzuty 0/0
5. Chyba najlepszy mecz Neymara w tym roku, wykreował kilka sytuacji, świetny drybling na dużym procencie. 13 strat ale głównie w wyniku prób wykreowania sytuacji kolegom. Gol i asysta, obie sytuacje świetne. W ataku on trzymał stałe zagrożenie dla Sewilli, chociaż w drugiej połowie gasł w oczach. Ogólnie występ świetny.
Ocena 8.0

pax

2

Iniesta
1.
17-próba penetracyjnego wejścia Andresa
22-dobre wejście w pole karne, lecz podanie Suareza było zbyt glębokie
25-dobra akcja kombinacyjna z Alba, ale Iniesta źle odgrywa
33-dobrze rozprowadził Albe na skrzydle
38-przy golu Banegi zachował się zbyt biernie, mógł podbiec i próbować blokować strzał
47-niezłe przejście kilkunastometrowe Iniesty z oddaniem piłki Messiemu przed polem karnym
50-bardzo dobra akcja kombinacyjna Iniesta-Suarez-Iniesta, Andres był sam na sam, chociaż piłka była zbyt blisko bramkarza, strzał w golkipera
58-dostał dobre podanie, ale źle rozegrał przy linii pola karnego Sewilli
68-groźna strata i kontra Sewilli, sytuację ratuje Alves
2. Dobrze panuje nad piłką wychodząc spod pressingu Sewilli np. w 11-12 minucie. W kilku sytuacjach rozpoczynał bardziej wertykalna grę i udanie podłączał Albę na skrzydle, lecz to były incydenty. Im bliżej pola karnego tym grał gorzej. W strefie atakującej miał tylko trzy podania w pole karne i trzy niecelne. Podawał głównie w szerz i do tyłu grając prawie zawsze do granic asekurancko. O grze defensywnej niewiele można napisać, po prostu bywał.
3. Brał na siebie ciężar w środkowej strefie, pokazywał się tam kolegom. W defensywie nie wypełniał przestrzeni, nie skracał pola gry przeciwnikom, w ofensywie nie udzielał się bez piłki, chociaż jego wejścia w rozegraniach w trójkątach robiły wrażenie. Odpuszczał też krycie (np. 79).
4. Wrzutki 0/0, dryblingi 0/0, odbiory 1, (odbiory bezpośrednie 0, przejęcia 0, wybicia 1), pojedynki główkowe 2/3, bloki 3 podania, przerzuty 3/4
5.Niezbyt udany mecz Iniesty. Andres ani razu nawet nie spróbował dryblingu. W ofensywie na jego stronie szalał Neymar i aż w oczy raził bark gry kombinacyjnej tej dwójki. Wciąż nie kreuje sytuacji ofensywnych. Kilka błędów w rozegraniu, w środku pokazywał spokój i panowanie nad piłką.
Ocena 5.5

pax

2

Rakitic
1.
21 minuta fatalny błąd i podanie do Vidala, gdyby sędzia nie zagwizdał wątpliwego faulu byłaby sytuacja sam na sam dla Sewilli
47-dobra akcja – Iniesta-Messi-Rakitic który źle wrzuca
72-dobre podanie Suareza do Rakiticia w pole karne ale ten źle przyjmuje
91-dobre podanie Rakiticia do Suareza ale ten traci w polu karnym
2.
Trudno w tym meczu rozszyfrować jakie zadania miał w pomocy Ivan, wiadomo, że z nich zbyt dobrze się nie wywiązywał. Zarówno w defensywie i ofensywie pozostawił niezbyt korzystne wrażenie. Mało aktywny w konstruowaniu akcji, mimo że grał dużo wyżej niż w poprzednich spotkaniach. Większość podań w szerz boiska a nie do przodu. Nie regulował tempa gry, nie grał wertykalnie. Zadań defensywnych przy mocno cofniętym Alvesu zbyt dużo nie miał, nie potrafił uspokoić gry.
3.
W poruszaniu się na boisku Ivan niestety szukał swojej pozycji, przez co nie do końca odnajdywał się na boisku. Tym razem on a nie Alves przejmował pozycję prawoskrzydłowego, gdy Messi schodził na środek pomocy, czy wręcz na prawą pomoc. Rakitic widywany był również na „9”. Przy schematycznym ustawieniu Rakitic w większości operował na środku pomocy zostawiając dziurę na prawej pomocy, co było szczególnie widoczne np. w 55 minucie. Nie czytał też gry Sewilli nie odnotowując żadnego przechwytu, jak i nie zawężał przestrzeni przeciwnikom.
4.
Wrzutki 0/2, dryblingi 0/0, odbiory 3, (odbiory bezpośrednie 2/3, przejęcia 0, wybicia 1), pojedynki główkowe 1/1, bloki - 1 podanie, przerzuty 2/2.
5.
Niestety słabe spotkanie Ivana i to i tak łagodne określenie. Od 27 minuty przez ponad godzinę nie zanotował ani jednego odbioru. Grał wolno i czytelnie. Podania były na wysokim procencie, ale głównie dlatego że wszystkie zagrania były asekuracyjne. Nie próbował brać na siebie odpowiedzialności. W asekuracji spóźniony, lub nieobecny. Słabo.
Ocena 4.0

pax

2

Busquets
1.
34 – Sergio nie przejmuje Iborry w polu karnym, który groźnie strzela na bramkę Bravo
37-objechany przez Bacce w początkowej części akcji bramkowej Sewilli
41-nie upilnował Krychowiaka przy rzucie wolnym, strzal Polaka głową
2. Nieźle czytał grę, dość często przechwytując piłki podawane przez zawodników Sewilli – jednak tylko w drugiej połowie. W destrukcji dobrze się ustawiał, pracując na całej szerokości boiska. Jednak defensywny pomocnik nie powinien wikłać się w niepotrzebne dryblingi w środkowej strefie (spowalniając akcje kolegom). Był szczególnie nieskuteczny w pojedynkach bezpośrednich z przeciwnikami. Zbyt dużo przegranych pojedynków z zawodnikami Sewilli ułatwiało im przejście ze środkowej strefy pod pole karne Barcelony. Nie był pewnym punktem drużyny.
3.W tym aspekcie gry Busquets grał dobrze, skracał pole zawodnikom Sewilli, asekurował bocznych obrońców (np. 35 minuta Alvesa, nieźle stosował pressing (np. 22 minuta).
4. Wrzutki 0/0, dryblingi 3/3, odbiory 6, (odbiory bezpośrednie 1/6, przejęcia 4, wybicia 1),pojedynki główkowe 5/8, bloki 3 podania, przerzuty 6/6
5. Słaba gra w defensywie ma największy wpływ na ocenę Sergio. Nie można odmówić mu walki, ale jednak ta walka powinna być dużo skuteczniejsza. Co najmniej pięciokrotnie objeżdżany przez zawodników Sewilli szczególnie przez Baccę, wycofany nie przechodził do ofensywy. Przy obydwu akcjach bramkowych został objechany raz przez Bacce, drugi raz przez Reyesa. Występ słabo-przeciętny.
Ocena 4.5

pax

2

Alves
1.
19 – Dani minięty przez zawodnika Sewilli, ale po sekundzie naprawia swój błąd
37 – indywidualna akcja, zakończona na linii pola karnego
39 – błąd Alvesa, złe podanie na własnej połowie, kontra Sewilli zakończona groźnym strzałem Banegi
55- błąd Alvesa który niepotrzebnie podbiega do zawodnika Sewilli, zostawiając swoją strefę, gdzie wchodzi inny zawodnik i oddaje do Bacci który strzela
68 – strata Iniesty i Alves dobrym odbiorem ratuje od utraty bramki
79- przy rzucie rożnym ucieka mu zawodnik, który na szczęście nie trafia w piłkę
83-świetny przerzut Alvesa do Suareza, który byłby sam na sam gdyby nie minimalny spalony
2. W ofensywie nie miał ani jednej wrzutki, zostawiając wejścia na prawe skrzydło pod nieobecność Messiego Rakiticiowi. Doskonała jak zwykle współpraca z Messim i to wszystko co można o ofensywie napisać. W defensywie nieźle, choć z błędami. Kilka razy udanie asekurował stoperów.
3. Skracał pole rozgrywania przeciwnikom, co czasem było dobrym pomysłem (6 minuta) a czasem przez to zostawiał swoją strefę którą musiał asekurować Pique lub Busquets, co nie było pozytywne. Z nowości w ustawieniu, można było zauważyć, iż to Alves asekurował cała obronę przy stałych fragmentach gry. W drugiej połowie grał bardzo dobrze bez piłki w destrukcji dobrze się ustawiając, jednak kosztem całkowitego odpuszczenia gry ofensywnej.
4. Wrzutki 0/0, dryblingi 2/3, odbiory 6, (odbiory bezpośrednie 3/7, przejęcia 0, wybicia 3),pojedynki główkowe 2/2, bloki 2 podania, 2 dośrodkowania, przerzuty 4/6
5. Kilka razy dobrze podłączał się do akcji ofensywnych, jednak tylko praktycznie w pierwszej połowie. Dobrze klepał z Messim robiąc przestrzeń (np. 2, 14 minuta). Musiał grać bardziej cofnięty co widać na heatmapach. Szczególnie widoczny był błąd w 39 minucie. Przeciętne.
Ocena 5.0

pax

3

Alba
1.
15- zły przerzut Alby, strata i kontra Sewilli
20-ofensywne wejście Alby na skrzydło, podanie wszerz pola karnego gdzie nie ma nikogo
25 i 33-dobra kombinacyjna akcja z Iniestą
43-zbyt łatwo zostaje objechany przed własnym polem karnym
80 – złe zgranie głową Alby, przejęcie przez Sewille, Alba zbyt wolno wraca

2. Zadania ofensywne wypełniał skromnie, ale był widoczny, kilka wejść na obiegnięcie rozprowadzonych przez Iniestę, wrzutki już niezbyt dokładne. W defensywie wygrany tylko 1 pojedynek z 4 z zawodnikami Sewilli, dobre wybicia czyszczące sytuacje w polu karnym.
3. Niestety stosował dość słaby pressing. Grał dość wysoko zagęszczając środek boiska, jednak z Sewillą nie przynosiło to rezultatów. W kryciu z licznymi błędami (np.79), w ofensywie zbyt mało wejść na obieg, co mogło dawać rezultat przy dobrze usposobionym Neymarze schodzącym ze skrzydła do środka.
4. Wrzutki 0/4, dryblingi 0/1, odbiory 6, (odbiory bezpośrednie 1/4, przejęcia 0, wybicia 5),pojedynki główkowe 0/1, bloki 1 podanie, przerzuty 2/2
5.Nie był to dobry mecz Jordiego. W ofensywie zaledwie kilka wejść na skrzydło, które można zliczyć na palcach jednej ręki, które nie robiły większego zagrożenia. Podobać się mogła gra kombinacyjna z Iniestą. W defensywie uważnie, ale z błędami i dość częste zbyt wolne powroty do defensywy (np. 2, 80 minuta). Nie miał kluczowych interwencji w obronie, jak i świetnych akcji w ofensywie. Występ solidny, ale bez wielkich pozytywów.
Ocena 5.5

pax

3

Mathieu
1.
13- po złym przerzucie Alby i kontrze, Mathieu asekuruje prawą obronę
54-strata Mathieu przed własnym polem karnym, ale szybko przez niego naprawiona
56-strzał przewrotką po rzucie rożnym
67-strata w wyniku złego podania, kontra Sewilli i na szczęście zawodnik Sewilli nie opanował

2. W swoich zadaniach spisywał się dobrze, bez fajerwerków, ale solidnie. Wybijał to co należało wybić, przecinał to co należało przeciąć. Był obecny na każdej pozycji defensywnej. W ofensywie przy stałych fragmentach gry potrafił zaznaczyć swoja obecność. Gorzej było gdy, już miał piłkę.

3. Grał dobrze, trzymał linie spalonego, nie zasypiał w kryciu, asekurował bocznych obrońców, solidna gra w ustawieniu.

4. Wrzutki 0/0, dryblingi 0/0, odbiory 8, (odbiory bezpośrednie 1/2, przejęcia 3, wybicia 4),pojedynki główkowe 1/1, bloki 1 dośrodkowanie, przerzuty 5/1
5. Najsolidniejszy z obrońców, trzymając poziom, poziom przeciętno-dobry. Jak już pisałem w obronie spisywał się dobrze a nawet lepiej, mimo braku kluczowych interwencji. To dobrze, że takowych nie musiał. Przy drugiej bramce, zrobił co mógł, jakby przeciął podanie byłby bohaterem, jak się nie udało nie powinno się go winić. Problemem Mathieu było wyprowadzanie piłki, nonszalancja i niedokładność w tym aspekcie niestety muszą rzutować na ostateczną ocenę. Tylko jeden celny przerzut z pięciu wykonanych i dwie straty na własnej połowie po niecelnych podaniach zakończone kontrami Sewilli nie powinny się wydarzyć.

Ocena 5.5

pax

4

Pique
1.
34 – błąd Gerarda który poszedł „na raz” na prawej obronie zostawiając krycie i swoją strefę, akcja z groźnym strzałem Iborry.
76 – ofensywna akcja Pique
80 – błąd Pique skutkujący utratą bramki

2. Gerard z funkcji obronnych spisywał nieźle, nie były to dobre zawody pod względem defensywy, ale oprócz tych dwóch wyszczególnionych sytuacji było dobrze. Czyścił prawie wszystko co było dogrywane w pole karne, wspomagał Alvesa na obronie. W ostatnim kwadransie trzykrotnie przechodził do zadań ofensywnych, które nie przyniosły rezultatu, ale wrażenie po nich jest pozytywne. Jeśli strata zakończona bramką to wynik pojedynczego błędu w rozegraniu co nie jest zbyt częstym widokiem u Pique, to błąd z 34 zdarzał się już wcześniej.

3. Trzymanie linii spalonego, dobre kierowanie formacją, asekuracja boków, niezłe przekazywanie krycia na linii Pique-Mathieu

4. Wrzutki 0/0, dryblingi 1/1, odbiory 5, (odbiory bezpośrednie 0/1, przejęcia 0, wybicia 5),pojedynki główkowe 2/3, bloki - 2 podania, 1 strzał, przerzuty 6/8
5. Był to błąd, nie babol. Oczywiście skończyło się utratą bramki, co trzeba ująć w ocenie. W obronie spisywał się nieźle, chociaż błędy były. Pod koniec próbował brać się za rozgrywanie, robiąc przewagę w środkowej strefie. Nawet nie patrząc na błąd, to nie były dobre zawody Pique. Nie miał kluczowych zagrań, jego interwencje nie były pewne.
Ocena 4.0

pax

4

Po dyskusjach z userami, postanowiłem zmodyfikować mój system oceniania, tak aby obejmował on jak najszerszy aspekt gry. Z tego powodu ocena będzie składać z (mimo, że i tak już było do tej pory, ale nie każdy to dostrzegał) dodatkowo wyszczególnionych elementów związanych z taktyką czy zadaniami boiskowymi. Dlatego każdy z zawodników będzie opisany w poniższym schemacie. Mam nadzieję, że się to sprawdzi 
1. Opis najważniejszych sytuacji z udziałem zawodnika
2. Wywiązywanie się zawodnika z zadań przypisanych do pozycji
3. Poruszanie się na boisku bez piłki (ofensywa - wychodzenie na pozycję, wyciąganie obrońców, wymienność pozycji, defensywa -trzymanie linii spalonego, asekuracja, umiejętność ustawieniem się skracania pola gry przeciwnikowi, krycie).
4. Dodatkowa statystyka nie ujęta w statystyce redakcyjnej (Wrzutki, dryblingi, odbiory, (odbiory bezpośrednie, przejęcia, wybicia),pojedynki główkowe, bloki, przerzuty
5. Ogólny opis

pax

1

Nie ma mnie przy kompie. Swoje oceny wystawie tutaj do godziny. Jak ktoś ciekawy to są pod artykułem meczowym. Wystawilem je z 4 godziny temu.

pax

2

Tak on. Jednak tutaj bym go za bardzo nie winił (za utratę bramki, bo za objechanie już troszkę bardziej). Akcja była szybka a Reyes miał dwie opcje podania i jeszcze mógł się zdecydować na minięcie Busiego co zrobił. pewnie zdecydowałby się na faul taktyczny, gdyby sytuacja była na własnej połowie. Tutaj zarówno Busi jak i potem Mathieu ratowali sytuację jak mogli po stracie Pique. Bus miał też nieudana interwencję przy pierwszej bramce.

pax

2

Suarez
4. Wrzutki 0/0, dryblingi 0/2, odbiory 1, (odbiory bezpośrednie 1/1, przejęcia 0, wybicia 0), pojedynki główkowe 0/3, bloki, przerzuty 2/3
5. Wciąż kuleje skuteczność. Miał trzy dogodne sytuacje i nie wykorzystał żadnej. Jeśli się już uwolnił od krycie to spowalniał grę, lub dokonywał złych wyborów, dwa razy próbował dryblować i dwa razy nieudanie. W defensywie się zbytnio nie udzielał. Mało aktywny w całym spotkaniu, chociaż druga połowa lepsza od pierwszej. Cieszy dobre zrozumienie z Iniestą, ale martwi z pozostałą dwójką ofensywnych zawodników. Występ pomiędzy słabym a przeciętnym.

Ocena 4.5

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?