pax

10

Gość strzela jedyne bramki w meczu dla Realu i decyduje o zwycięstwie. Jak sądzisz jaką okładką miało by Mundo gdyby Messi ustrzeliłby na Calderon hat-tricka a Barcelona wygrałaby z Atletico 3:2.

pax

9

A trzeba być za PO aby skrytykować uprawianie agitacji politycznej na serwisie sportowym o drużynie piłkarskiej?

pax

28

Zielony - Iniesta - asysta po 401 dniach w lidze.
Zielony - Alves - 2 asysty, mógł mieć 4 gdyby Neymar potrafił z 5 metrów do bramki trafić.
Zielony - Suarez-Messi - ostatnio norma
Zielony Pique - bezbłędny w obronie plus bramka

pax

19

darował byś sobie tanie politykierstwo

pax

1

Ostatnio tylko zerkam co pewien czas, ale bywały dni, że cały dzień sie spędzało. Coś napiszę, potem za godzinę wejdę coś skomentuję lub odpowiem , potem za jakiś czas znowu. Nie cały czas, ale systematycznie.

pax

1

Raczej nie, już po USG

pax

1

Motywację Atleti zawsze będzie miało, poza tym grają u siebie, poza tym jak sądzę nie będą dostrzegać zbytniej różnicy między 3 a 4 miejscem, oba gwarantują LM

pax

6

bezpośredni pojedynek jest najważniejszy a tu z realem jesteśmy do tyłu, mozna by powiedzieć bilans bramek w bezpośrednich pojedynkach a tu jest 3:4 dla Realu

pax

79

Leo 52 bramki już w tym sezonie, nieźle nieźle a sezon się nie skończył

40 Liga
8 LM
3 Pk
1 Antonella :-)

pax

3

Za dwa na calderon rozstrzygnie się liga.

pax

1

Praktycznie ostatni trudny mecz Realu, została Valencia u siebie z wsparciem kibiców, Można zrozumieć jego radość. Wszystko rozstrzygnie się an Calderon. Za 2 tygodnie poznamy mistrza.

pax

2

Alvesowi brakuje 9, a xavi juz go przebił :-)

pax

5

odbiory i wrzutki wszystkjo łącznie i wyciągana klasyfikacja kanadyjska

pax

1

Może być 8,0, z drugiej strony gdyby nie skuteczność Neymara hat-trick asyst miały w 15 minut :-)

pax

13

Messi - 10
Suarez - 10
Pique - 9-9,5
Alves 8-8,5

pax

4

Xavi genialny przerzut na nos, od tego się zaczęło

pax

3

401 dni, chyba 29 spotkań ligowych bez asysty

pax

2

Ty pewnie załamany :-)

pax

84

98 asysta Alvesa w lidze

pax

17

Iniesta asysta po 401 dniach. Szczerze gratuluję.

Rakitic strzela, Iniesta asystuje a ja tu wszędzie czytam że teraz oni mają zadania defensywne i robią za DP.

pax

2

W sumie pisałem to dwa lata temu i teraz odgrzebałem w swoim archiwum. Jednak widzę, że wciąż Mourinho nie wnosi nic odkrywczego do futbolu, a wszystko o co walczy to gównie więcej kasy na sprowadzenie najlepszych zawodników. Taka myśl trenerska.

pax

5

Oczywiście nie chodzi mi tu aspekty charakterologiczne, ktoś może być bucem , ale i świetnym trenerem. To nie jest tak, że innym się nie zarzuca korzystania z bogactw, ale przez ostatnie lata Mourinho przechodził tylko do tych klubów które mając nieograniczone budżety wydawały miliony na zawodników. Nie przechodził do słabych klubów tylko do klubów z pierwszej dwójki każdej ligi – Chelsea była wicemistrzem, Inter mistrzem, Real - wicemistrzem swoich lig. Więc nie przechodził do słabych drużyn i miał budować ich potęgę, wystarczyło grać mniej-więcej na tym samym poziomie, przy kryzysie w innych zespołach o których pisałem wyniki przychodziły dość łatwo. Nie można uważać aspektu finansowego za mało ważny i patrzeć tylko w umiejętności trenerskie. Nie mówię że każdy trener osiągnąłby te same efekty, ale jest z 10 trenerów którzy by je osiągnęli.

pax

7

Oprócz Porto gdzie miał szczęście pracować z najlepszymi młodymi zawodnikami (Carvalho, Deco, Costinha) i przekrętu w półfinale z MU, to później tylko odcinał kupony od jednego tryumfu w LM. W Chelsea był to zespół Abramowicza a nie MOU, miał czysta kartę na sprowadzenie kogo chciał - Szewczenko, Drogba, Carvalho, Essien, przy kryzysie MU zdobył dwa mistrzostwa, a w LM nic nie osiągnął i pożegnał się po blamażu ze słabiutkim Rosenborgiem. W Interze znowu wielkie pieniądze i sprowadzanie kogo chciał (Diego Milito, Etoo, Sneijder, Lucio), do tego przeszedł do mistrza Włoch, więc nic wielkiego nie pokazał, pamiętając że Juve było w II lidze za aferę korupcyjną a Milan był w przebudowie. W lidze mistrzów po przekręcie z Barceloną (np. trzy niepodyktowane karne, nie uznana bramka Barcelony i gol Milito z 2 metrowego spalonego oczywiście uznany) zdobył jeden tytuł. Wzięli go do Realu gdzie Florentino Perez znowu dał zielone światło na kupowanie zawodników – tu już byli zdobywcy złotej piłki – Kaka i Ronaldo i najlepszy bramkarz Casillas, czy sprowadzony Benzema, wystarczyło wydać grube miliony jeszcze na Alonso, Ozila, czy di Marie. Pierwszy sezon tylko Puchar Króla, w drugim mistrzostwo. W LM bez sukcesów. Jest to trener bez myśli trenerskiej, bez własnej koncepcji gry, nie ma niczego co by wymyślił Mourinho jako trener, oprócz zastraszania sędziów, buty i wyzywania trenerów innych drużyn (konflikt z Fergusonem czy palec w oku Villanowy). Ale czy z takimi zawodnikami, z taka kasą i pełni władzy o sukcesy nie pokusiliby się Wenger, Klop, Ferguson ?

pax

15

Mourinho i zakupy - I etap w Chelsea

Mając nieograniczone możliwości i budżet wykraczający kilkukrotnie ponad inne zespoły mógł sprowadzić każdego piłkarza świata.

Drogba był w 2004 roku najbardziej pożądanym zawodnikiem na rynku transferowym. Sprawdziłem wydatki największych ówczesnych przeciwników Chelsea w 2004-2007 czyli MU, Liverpoolu i Arsenalu, że żaden klub nie wydawał tyle pieniędzy w PL.

MU-Rooney 27mln, Park -4mln, Vidic – 7 mln, Van der Saar- 2 mln, Evra 5,5 mln, Carrick 13 mln – łacznie 58,5, powiedzmy MU wydał 60-62 mln funtów w ciągu 3 lat.

Arsenal – Diaby 2mln, Walcott-5mln, Hleb 15mln, Adebayor-3mln, Denilson 3,4 mln, Rosicky 6,8 mln, czyli Arsenal 35 mln – powiedzmy 40.

Liverpool – Bellamy 6, Pennant 6,7, Kuyt 9, Arbeloa 2,5, Reina 6, Sissoko 5,6, Crouch 7, Agger 5,8, Cisse 14,5, Alonso 10,7, Morientes 6,3 czyli łącznie 80 mln.

Chelsea – Ferreira 13,2, Cech 7,1, Robben 12, Kezman 5,3, Drogba 24, Thiago 10, Alex 10, Carvalho 20, Jarosik 3, Horno 12, Philips 21, Essien 24,4, Kalou 9, Szewczenko 30,8, Obi Mikel 7,5, Boulahrouz 8,5, Cole 5mln + Gallas w rozliczeniu. Wychodzi 223 mln – powiedzmy 225.

Kluby z czołowej czwórki poza Chelsea dysponowały: Liverpool prawie trzy krotnie mniejszym budżetem na zakup zawodników, Manchester prawie czterokrotnie mniej wydał na zakupy (a po stracie mistrzostwa powinien wzmacniać zespół), Arsenal siedmiokrotnie mniej.

Większość transferów Mourinho nie wypaliła a gra opierała się na sprowadzonych wcześniej Terry, Lampard, Makalele to tylko pokazuje jakim menadżerem jest Mourinho. Praktycznie oprócz Robbena i Drogby to żaden transfer się nie zwrócił, pomijam tu Cecha który zakontraktowany był wcześniej ale umowę podpisał za Mou. A reszta – del Horno, Philips, Essien, Szewczenko to lepiej zamknąć oczy, a wydano na nich prawie 100 milionów funtów.

pax

4

Sekretne spotkanie?? jakby było sekretne to nikt by o nim oprócz zainteresowanych nie wiedział. Taki z tego sekret, że na serwisie w Polsce jest komentowany :-)

pax

26

Mourinho i zakupy - I etap w Chelsea
Mając nieograniczone możliwości i budżet wykraczający kilkukrotnie ponad inne zespoły mógł sprowadzić każdego piłkarza świata. Drogba był w 2004 roku najbardziej pożądanym zawodnikiem na rynku transferowym. Sprawdziłem wydatki największych ówczesnych przeciwników Chelsea w 2004-2007 czyli MU, Liverpoolu i Arsenalu, że żaden klub nie wydawał tyle pieniędzy w PL. MU-Rooney 27mln, Park -4mln, Vidic – 7 mln, Van der Saar- 2 mln, Evra 5,5 mln, Carrick 13 mln – łacznie 58,5, powiedzmy MU wydał 60-62 mln funtów w ciągu 3 lat. Arsenal – Diaby 2mln, Walcott-5mln, Hleb 15mln, Adebayor-3mln, Denilson 3,4 mln, Rosicky 6,8 mln, czyli Arsenal 35 mln – powiedzmy 40. Liverpool – Bellamy 6, Pennant 6,7, Kuyt 9, Arbeloa 2,5, Reina 6, Sissoko 5,6, Crouch 7, Agger 5,8, Cisse 14,5, Alonso 10,7, Morientes 6,3 czyli łącznie 80 mln. Powróćmy do Chelsea – Ferreira 13,2, Cech 7,1, Robben 12, Kezman 5,3, Drogba 24, Thiago 10, Alex 10, Carvalho 20, Jarosik 3, Horno 12, Philips 21, Essien 24,4, Kalou 9, Szewczenko 30,8, Obi Mikel 7,5, Boulahrouz 8,5, Cole 5mln + Gallas w rozliczeniu. Wychodzi 223 mln – powiedzmy 225. Kluby z czołowej czwórki poza Chelsea dysponowały: Liverpool prawie trzy krotnie mniejszym budżetem na zakup zawodników, Manchester prawie czterokrotnie mniej wydał na zakupy (a po stracie mistrzostwa powinien wzmacniać zespół), Arsenal siedmiokrotnie mniej. Większość transferów Mourinho nie wypaliła a gra opierała się na sprowadzonych wcześniej Terry, Lampard, Makalele to tylko pokazuje jakim menadżerem jest Mourinho. Praktycznie oprócz Robbena i Drogby to żaden transfer się nie zwrócił, pomijam tu Cecha który zakontraktowany był wcześniej ale umowę podpisał za Mou. A reszta – del Horno, Philips, Essien, Szewczenko to lepiej zamknąć oczy, a wydano na nich prawie 100 milionów funtów.

pax

1

Dobrze że pewne kwestie uszczegółowiłeś. Odłożę te kwestie osobiste na bok - chociaż na sprawę sądową nie wiem jak zareagować :-)
Czasem toczę takie dyskusje, chociaż ostatnio bardzo bardzo rzadko. odpuszczam wiele rzeczy, kiedyś takie prowadziłem, głównie w zeszłym roku. Teraz to rzadkość. Poza tym to nie jest tak, że dyskutuję sam ze sobą, mam przecież oponentów, którzy tak jak ja pokazują swoje argumenty, więc jestem jedynie stroną w dyskusji.
W sumie nie domyślam się dlaczego prowadzisz ze mną taką rozmowę, a nie zapraszasz do forum. Tu mógłbyś mnie oświecić.
Co do kwestii tej dyskusji, sam widzisz że nie przytoczyłeś innych mierzalnych determinantów na grę zawodników pod kątem ich oceny, ja nie upieram się że statystyki sa jedyne i najważniejsze, ale jedyne mierzalne. A co do dyskusji to nie jest tak, że wypaliłem z statystykami od tak. User psycholog amator przeczytał tekst challengera, przeczytał jego analizę dotyczącą gry poszczególnych formacji i brakowało mu tylko statystyk o które poprosił i podziękował a ja mu je wypisałem.
Co do sporów z redakcją to od miesięcy sobie je odpuściłem, nawet nie komentuję od 2-3 miesięcy ocen redakcji a tam były największe spory. Po prostu odpuściłem całkowicie, a to co czasem zauważę, że mogłoby działać lepiej pisze na pw, aby nie zaogniać sytuacji.
Możemy zrobić tak, że do miesiąca sam przygotuje felieton dotyczący właśnie analizy gry formacji pomocy i wtedy się odniesiesz czy jest zmanipulowany czy nie. tylko czy zostałby opublikowany?

pax

1

Fontas gnije na ławce ?
Na 34 spotkania grał w 30, dodatkowo w dwóch nie mógł grać z powodu kartek. Fontas jest podstawowym zawodnikiem który gra praktycznie w każdym spotkaniu.
Nie wracajmy do tamtej dyskusji bo to nie ma sensu,

pax

1

Powiedz mi tak z ciekawości, nie można było porozmawiać tylko o taktyce i statystykach? Pokazać moje błędy w złej interpretacji, w manipulacji? Zawsze trzeba wpleść jakiś wątek personalny. Ja nie chcę sobie wyrabiać zdania na Twój temat po jednej dyskusji, nie jestem tego typu człowiekiem. Wolę jak zwykle odpuścić, bo dla mnie liczy się dobro portalu i dobra opinia o nim. Więc z mojej strony wycieczek personalnych nie będzie, nie dam się sprowokować.
Wielokrotnie dyskutowałem z redaktorami, ale chyba nikt nie zaczynał po raz pierwszy dyskusji od podtarcia się tyłka argumentami oponenta, poza tym zwrot "Tobie" piszemy z dużej litery, ja traktuje z szacunkiem i kulturą Was, więc wypadałoby trochę tego szacunku i kultury też w drugą stronę.

pax

1

"temat zbrojenia rozproszonego w betonie, ponieważ w analizie pominął istotne kryteria. W 100 procentach skutecznie, bo obronę doktoratu musiał sobie odłożyć. Nie rozumiesz - trudno".
Tu Ci przyznam rację - nie rozumiem, widocznie jesteś ekspertem od betonu, ja nie, nawet z zabetonowaniem się na argumenty innych mam niewiele wspólnego.

"Na twój temat mam już wyrobioną opinię. [...] Zawsze możesz wejść na drogę prawną, jeżeli poczułeś się obrażony. Moje dane są łatwo dostępne - w dziale redakcyjnym".
Po co taki tekst? Zastanów się czy po raz kolejny ma być jakieś spięcie na linii user - redakcja wywołana po raz kolejny przez redaktora, po co te prowokacje, uszczypliwości? Tak bardzo zależy Wam na wywołaniu ponownie jakieś awantury? Jak zwykle redaktor schodzi na tematy personalne, po czym wraca do sytuacji o której ja dla dobra portalu staram się zapomnieć. Jeśli Wy chcecie wracać do sytuacji sprzed kilku miesięcy to wasza sprawa. Rozgrzebywanie tej sytuacji nie leży w interesie serwisu. Obrażony się nie poczułem, brak kultury, brak szacunku to norma, wiec jak powiadała matka Pawlaka "czas był przywyknąć przecie". Nie znasz mnie, po raz pierwszy ze mną dyskutujesz, ale opinię już masz wyrobioną. Na jakiej podstawie? Gratuluję podejścia do ludzi. Ja od miesięcy odpuszczam każdą sporna sytuację z redaktorami, jednak redaktorzy nigdy nie odpuszczą.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?