pax

1

A widziałeś z którego miejsca zaczął biec za zawodnikiem? bardzo ofensywne ustawienie, a on był bardzo wysoko na skrzydle. Więc chyba, też nie jest tak, że zawsze gra glęboko cofnięty asekurując Alvesa.

pax

0

Ja nie twierdzę, że zagrał słabo, tylko nie uważam, że był w trójce najlepszych graczy spotkania.

pax

1

Sytacja z faulem, dla mnie wina Pique który poszedł na raz i się minal z piłka, Alves ratował sytuację, dobrze że było to przed polem karnym.
w obronie Alves 6 bezpośrednich odbiorów, byl prawie bezbłędny. Sądzę, że Lucho dał mu wskazówki na zmniejszenie jego zapędów ofensywnych, poza tym to bayern dominował w środku. Kto w pierwszej połowie przekonywał ? Miał trudna sytuację i zachował się dobrze, ale jednak jej nie wykorzystał. Do 77 minuty nikt oprocz Messiego, który świetnie rozciągał, dogrywal, dał Suarezowi 100 procentował sytuacje i świetnie dryblował.
W sumie za ten mecz moim zdaniem miał świetny , w defensywie najpewniejszy punkt, w ofensywie rozpoczął akcję która odblokowala barcelonę.

pax

126

Nie oddaliście piłke, tylko Dani Alves mial odbiór, potem ograł jednego z Was i podał Messiemu.

Strzał Messiemu to oczywiście majstersztyk, ale nie płacz juz że dostałeś w krótki róg.

pax

1

ja lige mistrzów Uefa, nie wiem co Ty ogladałeś

pax

2

Gdybym miał czas to opisałbym Ci cala gre Rakiticia, niech na razie wystarczy Ci sucha statystyka, ona nie oddaje całosci gry, ale da Ci myslenia.
rakitić
7 prób odbioru - 1 udana, dwa faule, 4 razy ograny
1 pojedynek główkowy - przegrany (bardzo mało uczestniczył w walce o środek pola)

pax

2

rakitic nie radzil sobie kompletnie w środku pola.

pax

3

A Pedro niby w finale rozwali przeciwnikow ??
hehe

pax

1

nie wiem, ale mogli juz w pierwszej połowie zdecydować o wyniku

pax

5

Alves, kapitalny mecz, wszystkie portale zagraniczne punktuja go jako drugiego po Messim zawodnika meczu.
15 odbiorów !
obiór, założona siatka i asysta do Messiego.

a co do Messiego , to czy ktoś zna suahili lub mandaryński bo brakuje mi określeń w języku polskim

pax

84

Messi znowu 10 w ocenach - nudne, banalne, przewidywalne

pax

1

Dobra, czas kupić bilety do Berlina

pax

4

Bóg zszedł z Olimpu i pokazał swoja moc.

pax

2

Alves - odbiór, potem siatka między nogami i asysta
messi - precyzja i idealne wykończenie

pax

1

ratował błąd pique

pax

23

Alves i Dunga

Alves nie był powoływany nawet wtedy gdy był uważany za najlepszego PO na świecie - czyli w końcówce Sevilli i za Pepa, dlatego że Dunga po pierwsze ma osobiste z nim animozje, po drugie jest tam inny system gry w który Alvesa ogranicza.


Wypowiedż Xaviego w autobiografii, gdy Alves był uważany za najlepszego PO na świecie.
"dziwi mnie tylko, że Dunga nie chce się do niego przekonać. To prawda, Brazylia gra inaczej niż Barcelona. Oni w ofensywie wystawiają cztery gwiazdy, a pozostała część drużyny ma wypełniać zadania defensywne.. Dlatego jego zaufanym człowiekiem na pozycji prawego obrońcy jest piłkarz Interu Mediolan, Maicon. To oczywiste, że Alves mógłby grać w każdej drużynie świata, z wyjątkiem reprezentacji Brazyliii, ponieważ ich system go nie faworyzuje".

pax

29

Xavi Hernandez o Danim Alvesie.

"Dani Alves - piłkarz kompletny, przykład współczesnego futbolisty. To, co go wyróżnia to profesjonalizm, ciężka praca, poświęcenie i oddanie. Zdolny jest wykonać 50 dośrodkowań w jednym meczu, nigdy się nie męczy, biega wzdłuż całego boiska. Dani to tego typu zawodnik, że gdy mieliśmy go za rywala w pewnym momencie zaczynaliśmy go nienawidzić: nigdy nie odpuszczał, był niezmordowany, niczym kleszcz, który nie przestawał kąsać".

Alves - 98 asyst w LaLiga, czwarty asystent wszechczasów w lidze hiszpańskiej, jedyny obrońca w pierwszej 30 asystentów.

Ilość wrzutek w tym sezonie - ponad 200, ilość wrzutek ponad bramką - 1.

pax

2

Świetna robota. Świetne podsumowania. Gratuluję.

pax

1

Wypowiedż Xaviego w autobiografii, gdy Alves był uważany za najlepszego PO na świecie.
"dziwi mnie tylko, że Dunga nie chce się do niego przekonać. To prawda, Brazylia gra inaczej niż Barcelona. Oni w ofensywie wystawiają cztery gwiazdy, a pozostała część drużyny ma wypełniać zadania defensywne.. Dlatego jego zaufanym człowiekiem na pozycji prawego obrońcy jest piłkarz Interu Mediolan, Maicon. To oczywiste, że Alves mógłby grać w każdej drużynie świata, z wyjątkiem reprezentacji Brazyliii, ponieważ ich system go nie faworyzuje".

pax

1

Alves nie był powoływany nawet wtedy gdy był najlepszym PO na świecie - czyli w końcówce Sevilli i za pepa, dlatego że Dunga po pierwsze ma osobiste z nim animozje, po drugie jest tam inny system gry w który Alvesa ogranicza.

pax

1

Dlatego, że ma mozliwości pokazać się z lepszej strony. Niestety nie wykorzystuje całego potencjału. takie mam zdanie

pax

2

Ostatnie spotkania Rafinha ma niezłe, chociaż gra jako środkowy pomocnik z dyspozycja do gry box to box, w ostatnim meczu miał dużo odbiorów, nieźle rozgrywał w srodku pola, dryblował i uratował Barcelone od straty bramki gdy Bartra nie wiedziec czemu poszedł na spacer.
On gra solidnie, ale nie błyszczy przy przeciętnej grze Iniesty i Rakiticia powinien pokzaywac się z lepszej strony i wywalczyć pierwszy skład. Niestety.

pax

3

Staram się :-)

pax

16

spoko :-)

pax

2

Całą końcówkę ubiegłego sezonu błyszczał i obok Messiego z przebłyskami Alexisa był najlepszy. W tym sezonie grał bardzo dobrze od sierpnia do połowy października, słabo listopad i grudzień, od początku roku gra znowu bardzo dobrze.

pax

2

Przyszły tydzień dużo cięższy, Aby myśleć o tytułach trzeba zawsze i wszędzie wygrywać.
Wyjazd do Monachium i wyjazd do Madrytu.
Jeśli pierwszy mecz z Bayernem wygramy z zadawalającą zaliczką, to mecz w Monachium będzie ciężki ale to na Calderon rozstrzygnie się mistrzostwo.

pax

4

Krychowiak zderzył się z Ramosem i musiał się nim przez chwile zająć sztab medyczny. Gdy go nie było na boisku real strzelił dwie bramki.

pax

1

Mam nadzieję tylko, że Alves tu nie był potrzebny, bo ten strzał zapewne był z główki :-)

pax

3

Po prostu uważam, że to zaśmiecanie komentarzy (chociaż nie ja go zgłosiłem do usunięcia). Jeden atakuje rząd, drugi go zacznie bronić, trzeci napisze cos o radiu Maryja, czwarty o kampanii prezydenckiej. Po co. Tutaj niech jedynymi emocjami będą emocje czysto sportowe.

pax

49

Już wczoraj pisałem w tym sezonie Messi strzelił 52 gole.
Zapominacie, że Antonelli też ustrzelił :-)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?