pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
pique kosztował 5 milionów
Poza tym pisanie o Puyolu czy Xavim a nie pisanie o Raulu czy Gutim jest trochę dziwne.
1
mecz na pewno będzie na yt, co do celebracji urywki pewnie też
12
Liczby Xaviego
Xavi vs. real Madryt
3 bramki, 10 asyst
1
Przy dwóch przewrotkach r10 asystował xavi.
1
Napisałem i wysłałem do redakcji. Zobaczymy co z tego wyszło i czy zaakceptują i opublikują. W sumie wysłałem im 2,5 godziny temu, więc nie wiem kiedy będzie a fajnie by było jakby było gdy "sprawa xaviego" jest gorąca. Obawiam Się, że może tak łatwo nie przejść bo jest zbyt obszerny.
4
Ja do Xaviego mam szacunek za miłość do Barcelony. Kibice chcieli go wyj****, zarząd chciał go wyj****, Milan, MU oferowali mu 6-krotnie wyższe zarobki a on, został w Barcelonie.
Najśmieszniejsze jest to, że najlepszy okres gry przypada na lata po zerwaniu więzadeł.
szukam na yt, tej sytuacji z Atletico i van Bronckhorstem i jeszcze nie znalazłem.
2
Bardzo chętnie wejdę w polemikę na temat ogólnej gry jednego i drugiego.
Wystarczy na szybko podać przykłady ciągłej asekuracji przez Alvesa co według Ciebie słabo wykonuje. Miałeś w wcześniejszym spotkaniu pretensje, że Alves ma wysoką notę, bo miał jedną kluczowa interwencję w końcówce spotkania, przypomnij sobie po której stronie pola karnego ona była. tak jak przypomnij sobie za interwencję w którym sektorze pola karnego Alves dostał czerwona kartkę.
Tylko czy na pewno chcesz porównać grę jednego i drugiego?
3
Jak widać nie zwalniasz tempa przy każdej okazji krytykując Alvesa.
Dla Ciebie jeszcze niedawno jedynym wymiernym autorytetem była squawka, więc jak ich oceniła.
Alves +35 - czwarta nota zespołu
Alba +3 - najgorsza ocena z pierwszej 11-stki
whoscored
Alves 7.7 - druga najwyższa nota
Alba 6.49 - 11 nota drużyny - zdecydowanie najsłabszy z pierwszej 11 -stki
Jak oceny squawki Ci nie pasują to juz sie nimi nie posługujesz ?
Wszystkie portale najgorzej oceniaja Albę, który przeszedł kolejny spotkanie obok meczu.
Sam byłem zdziwiony tak wysoką ocena Alby tutaj, ale nie będe tego komentował.
6
Z drugiej strony tak naprawdę to Ryjek odkrył jego talent w kreacji. Za van Gaala xavi był pivote, Antic go trochę przesunął do przodu, ale Ryjek dał mu wolna przestrzeń do rozgrywania. Było spotkanie za Van Gaala w którym xavi grał jako stoper :-)
Z tym tekstem xaviego to może chodziło mu o sprowadzenie Davidsa czy van Bommela. Gdzie taki Xavi do takich zabijaków :-)
31
Najpiękniejsza asysta Xaviego, jak dla mnie to ta do Leo z pamiętnego 6:2 w Madrycie. Związał 3 obrońców jednym kółeczkiem i obsłużył wychodzącego sam na sam Messiego. Cały mecz był jak dla mnie popisem Xaviego i jego chyba najlepszym meczem w karierze. Kto inny w jednym meczu na Santiago Bernabeu mógł mieć 4 asysty. Tylko Maestro.
4
Wszystkie odbiory w tym meczu miał we własnym polu karnym.
Skoro Rakitic to łącznik to kim jest Iniesta? Skoro ma więcej odbiorów w przeciagu sezonu i więcej podań wertykalnych ?
20
Wciąż uważam Bartrę za wielki talent, ale... pytanie czy jest lepszy od Mascherano i Mathieu, a nie wiadomo jaki poziom będzie prezentował Vermaleen. Pique wydaje się klasą sam dla siebie obecnie. Bartra ten sezon miał naprawdę słaby, świetnie podłączał się czasem do ofensywy czego skutkiem była bramka czy asysty, jednak w obronie był bardzo niepewny, ogrywany w pojedynkach jeden na jeden, powolny przy dobieganiu do przeciwnika. Dwa lata temu prowadziłem przy ocenach ostra dyskusje aby przyznać mu ZM po meczu z Bayernem , bo obok Pique był najlepszy na boisku wyłaczając Robbena który niemiłosiernie wkręcał Adriano. Jednak ten sezon to krok w tył Bartry. Każdy z podstawowych stoperów ma kontrakt 3-4 letni, więc ile Bartra ma czekać, albo powinien odejść, albo grać. Tylko czy jest lepszy od innych. na dzień dzisiejszy nie skłaniał bym się tutaj do kategorycznych sądów. Może dobrym rozwiązaniem byłoby 1-2 letnie wypożyczenie?
Dla mnie błędem było kupowanie dwóch stoperów mając w rezerwie Bartrę. Był Pique i Mascherano oraz Bartra na zmiennika, dokupiono 2 stoperów i przy niezachwianej pozycji Pique 4 stoperów walczy o jedno miejsce w składzie.
9
Przez lata niedoceniany, przez lata źle opłacany, przez lata wyzywany, wyrzucany przez kibiców i zarząd. A on trwał, walczył, aż stał się legendą.
1
A kto tu napisał, że bramka na Calderon nie jest ważna ?
4
Ogólnie narzekam na deficyt czasu. Ale dzisiaj odpuściłem i powiedziałem sobie, ze chwilkę pobawię się statystykami..
dzisiaj pora na grę wertykalną, czyli kto grał do przodu a kto do tyłu w mecz z Atletico.
Takich statystyk jeszcze nie robiłem, a wnioski mogą okazać się ciekawe, chociaż z jednego spotkania nie powinny stanowić głębszej analizy.
Procent zagranych piłek do przodu przez obrońców i pomocników,
Pique 86%
Mascherano 85%
Iniesta 50%
Alves 50%
Alba 32%
Busquets 31%
Rakitic 30%
Tak wysoki procent stoperów to norma, ich zagrania do tyłu to tylko podania do bramkarza, reszta podań z musu musi iść do przodu.
5
Oceniane jest spotkanie nie zdobycie tytułu.
6
Od kilku miesięcy nie komentuję ocen redakcji. Teraz tez tego nie zrobię. Mam jednak pytanie w kwestii technicznej.
Wiele razy prowadziłem dyskusję z userami na temat odbiorów. I narzuciła się taka kwestia, że jako odbiór powinna figurować interwencja w której drużyna odzyskuje piłkę, czyli po interwencji jest w jej posiadaniu. Więc czy wybicia (Clearance) powinny w statystyce figurować. Oczywiście wybicie wybiciu nie równe, może to być wybicie na uwolnienie mimo braku nacisku przez przeciwnika a może to być wślizg na szarżującym przeciwniku gdzie piłka zostaje wybita na aut. jako przykład mogę dać tu Rakiticia z Atletico który niby miał 6 odbiorów, ale w tym jeden odbiór bezpośredni, jeden przechwyt i 4 wybicia. Co do samego Rakiticia wszystkie interwencje miał we własnym polu karnym, (odbiór bezpośredni, przechwyt i 4 wybicia).
Nie wiem czy dać osobna rubrykę na wybicia czy nie? To kwestia do przemyślenia. Niby zbiorcze prezentowanie nikogo w oczy nie kole, ale precyzyjne też nie jest.
25
Fajny, lekki felieton.
Co do Xaviego
„Xaviego będzie bardzo trudno zastąpić. Nie tylko ze względu na jego role i odpowiedzialność na boisku, ale także ze względu na szacunek, jakim jest darzony w szatni i jego poczucie humoru” – Pep Guardiola
1
Ja bym Ci przyznał rację z tym że posiadanie piłki ma wpływ na statystyki, ale w przypadku Rakiticia nie zmienia to obrazu jego słabej postawy.
1
Coś napisałeś i starałeś się podeprzeć to statystykami, gdy pokazałem , że "pomyliłeś się" ze statystykami to w tym miejscu uważasz je za mało istotne. Tzn. jak Ci pasuja to sa istotne a jak Ci nie pasują ("to nie oddają rzeczywistości").
"Rakiticem w poprzednim sezonie wykonywali lwią część roboty w odbiorze piłki w środku pola". - Juz Ci to dwa razy pisałem, Rakitic sam się wielokrotnie wypowiadał, że w Sevilli nie miał zadań defensywnych. Nawet gdyby tak było jak piszesz, to znaczyłoby że mimo świetnej gry ofensywnej potrafił duzo lepiej grac w destrukcji, teraz jedna i druga gra leży.
Piszesz, że manewr z cofnięciem Rakiticia Barcelona tak jak poprzednio Sevilla. Tylko, że w Sevilli on grał świetnie w środku pola i ofensywnie, w Barcelonie jedynie zagęszcza środek swoją obecnością.
"nie zaprzeczysz chyba, że statystyki jego gry defensywnej są podobne do tych Ivana z poprzedniego sezonu (owszem, nie identyczne)" - nie rozumiem tego porównania skoro ze względu na Krychowiaka cały system się zmienił.
Ja rozumiem co chcesz powiedzieć z taktyką Barcelony tylko wytłumacz mi statystykę odbiorów bezpośrednich - wytłumacz mi dlaczego - lepsze średnie statystyki oprócz obrońców mają od Rakiticia - Neymar, Rafinha, Iniesta czy Sergi Roberto (który ma takie same statystyki przy ponad czterokrotnie mniejszym czasie gry). Ivan mający głównie zadania defensywne jednak nie wyróznia sie jakos pod tym względem. Nie porównuje go do Busquetsa, Alvesa czy Masche bo to nie miałoby sensu. Ci wymienieni przeze mnie zawodnicy jednak potrafią lepiej odbierać piłke majac głównie zadania ofensywne, a Rakitic majacy takie zadania już nie i jest tłumaczony tem, że nie może odebrać piłki przeciwnikowi bo to Barcelona jest przez większość gry w jej posiadaniu.
1
Rakitic – gra obronna
Tackles Interceptions Clearances średnia odbiorów
2014/2015 1.2 0.9 0.4 2.5
2013/2014 1.6 1.8 0.9 4.3
2012/2013 1.5 0.9 1.2 3.6
2011/2012 1.0 2.0 0.4 3.4
2010/2011 2.2 2.1 0.5 4.8
Jest to zdecydowanie najgorszy sezon Rakiticia jeśli chodzi o zadania defensywne.
Iborra który jak piszesz zajął miejsce Rakiticia ma 3.1 odbioru w meczu (1.9 bezpośredniego i 1.2 przechwytu). Rakitic grając w Sevilli miał 3.4 odbioru teraz ma 2.5. Sytuacja w Sevilli się zmieniła z przyjściem Krychowiaka który rządzi w środku pola i ma 6.4 odbioru. Iborra w ubiegłym sezonie miał 4.2 odbioru teraz 3.1, więc nie kłam co do statystyk. Nie wiem co starasz się udowodnić. Rakitic przyszedł za 20 milionów jako nietuzinkowy pomocnik wspaniale potrafiący strzelać i kreować grę. Niestety nie wywiązuje się z tych zadań, za to jest usprawiedliwiany grą obronną, czego niestety nie widać. Gdy nie było Krychowiaka a Rakitic jak sam mówił nie miał zadań defensywnych notował prawie 40% więcej odbiorów. Teraz gra głównie nastawiony na odbiór, przechwyty, zagęszczenie środka pola, przecinanie kontr ma słabe statystyki defensywne. Oczywiście statystyki nie grają, ale jego gra jest daleka od nazwania jej bardzo dobrą. Gra słabo.
1
cieszy mnie to niezmiernie :-)
1
Zauważ też, że jak sam się wypowiadał, w Sevilli nie miał żadnych zadań defensywnych, tutaj je ma a jednak ilość odbiorów i przechwytów spadła katastrofalnie.
Ma praktycznie najsłabsze statystyki w grze ofensywnej z pomocników.
Głównie chodzi tez o to, że jego słabsza postawa w kreacji tłumaczona jest jego wielka pracą w obronie, czego tak naprawdę w ogóle nie widać.
1
Co to znaczy nieuczciwie? Na początku grał słabo, marnował sytuacje za sytuacją. To, że od 2-3 miesięcy gra bardzo dobrze nie oznacza, że wcześniej tak grał.
2
Atletico
42. Alves-Messi-Suarez-Neymar
43. Busquets-Messi-Suarez
44. Suarez-Messi-Rakitic-Messi
Deportivo
45. Messi-Busquets-Rakitic-Messi
46. Messi-Neymar-Suarez-Messi
47. rzut rożny Messi-Rakitic-Messi
48. Rafinha-Messi-Alves-samobój
Elche
49. rzut wolny Xavi-Pique
50. karny Messi
51. Neymar-Alba-Messi-Neymar
52. Rafinha-Neymar-Messi-Neymar
53. Montoya-Rafinha- Bartra-Messi
54. Roberto- Rafinha-Neymar-Pedro
Villareal
55. Alves-Messi-Rafinha-Neymar
56. Iniesta-Suarez-Messi-Rafinha
57. Messi-Alba-Suarez-Messi
2
Sevilla
26. rzut wolny - Messi
27. rzut wolny – Xavi-Neymar
28. Rakitic-Pique-Suarez-Rakitic
29. Xavi-Messi-Neymar-Messi
30. Busquets-Messi-Neymar-Messi
Valencia
31. Rakitic-Messi-Neymar-Busquets
Espanyol
32. Suarez- Alba-Xavi-Messi
33. odbiór xavi-Neymar-Suarez-Messi
34. rzut rożny Rakitic-Pique
35. odbiór Alves-Xavi-Alba-Pedro
36. Alves-Messi-Pedro-Messi
Cordoba
37. przechwyt Busquets-Rakitic-Pedro
38. Messi-Iniesta, Pedro-Suarez
39. rzut wolny Xavi-Pique
40. rzut rożny Xavi - Messi
41. Pedro-Xavi-Alba-Messi
2
Elche
Na połowę bramek drużyny Iniesta brał udział w dwóch akcjach bramkowych - Z Eibarem raz podał wszerz boiska do xaviego, który uruchomił na skrzydle Alvesa który dośrodkował na Neymara, drugi raz dograł dobrą piłke do wychodzącego Pedro. W sumie na 54 bramek - 0 asyst, 1 asysta drugiego stopnia.
1. Odbiór Busquets-Messi
2. .Rakitic-Bartra-Rakitic-Munir
3. rzut wolny Messi-Alves-Messi
Villareal
4. Odbiór Alves-Neymar-Messi-Sandro
Bilbao
5. odbiór Busquets-Messi-Neymar
6. Messi-Busquets-Messi-Neymar
Levante
7. Rakitic-Busquets-Messi-Neymar
8. Alves-Messi-Alves-Rakitic
9. Odbiór Busquets-Messi-Sandro
10. Alba-Sandro-Alba-Pedro
11. odbiór Messi
Granada
12. Odbiór Neymar
13. Alves-Munir-Messi-Rakitic
14. Neymar-Xavi-Messi-Neymar
15. Mascherano-Xavi-Alves-Messi
16. Adriano-Xavi-Messi-Neymar
17. Odbiór Messi
Rayo
18. Odbiór Pique-Messi
19. Odbiór Busquets-Munir-Neymar
Eibar
20. Neymar-Xavi-Messi-Xavi
21. Iniesta-Xavi-Alves-Neymar
22. Alves-Messi-Neymar-Messi
Real
23. Messi-Xavi-Suarez-Neymar
Almeria
24. Adriano-Rakitic-Suarez-Neymar
25. Messi-Rakitic-Suarez-Alba
1
masz prawo do swojego zdania tak jak ja mam do swojego. Nie rozumiem Twojego cynizmu " dublety z City i PSG pamiętamy? Szczególnie ważny ten ostatni, gdzie Suarez sam wygrał mecz". Skoro ja pisałem: Suarez stał bardzo ważnym zawodnikiem przez ostatnie 2 miesiące i gra koncertowo - tylko potwierdziłeś moje słowa.
Pierwsze miesiące Suareza były słabe, marnował prawie wszystko, a sytuacji miał w każdym spotkaniu 2-3.
1
Eoren
Można coś więcej się dowiedzieć o cyklu nowych felietonów?
czy to będę tylko Twoje autorskie teksty?
czy to będą teksty całej redakcji?
czy będą teksty (przedruki) felietonów z zagranicznych serwisów?
czy userzy w jakiś sposób będą zaangażowani w nowy projekt?
Redaktor Bystrzycki ma swój cykl, red. challenger ma swój cykl, więc czy można coś bardzie przybliżyć kwestię tego nowego cyklu. Oprócz tematyki, nic więcej nie wiemy.
pozdrawiam
2
To może zróbmy tak - ja opracuję pierwszą połowę sezonu pod względem asyst III stopnia - II stopnia - asyst i bramek a Ty druga połowę i zobaczymy ile tych asyst III, II i normalnych ma Iniesta.
Barcelona strzeliła na razie 108 bramek, rozłóżmy to po 54 bramki na każdego z nas.
Piszesz, że czasami warto dostrzegać coś więcej oprócz bramke i asyst tylko napisz co dostrzegać.