pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dalej nie mam odpowiedzi na moje pytania, za to mam wyzywiska. Normalka. Jak ktos nie ma siły argumentów to pokazuje argument siły. Dla mnie normalność, że jakis dyskutant gdy wyczerpał mu się zbiór pseudo argumentów zaczyna wyzywać. To świadczy o Tobie a nie o mnie.
Wciąż czekam.
1
Wciąż nie odpowiedziałeś, więc wciąż czekam. Unikaniem odpowiedzi pokazujesz poziom dyskusji.
Nie kulturalnie jest odpowiadać na pytanie pytaniem. Masz pytania więc czekam na odpowiedzi. czekam wciąż na te badania opinii cules.
Zacznij pisać na temat! odnoś swoje spostrzeżenia do już podanych wiadomości lub wątków. I zacznij odpowiadać na proste pytania, bo inaczej ta dyskusja nie ma sensu.
1
Kilkustronicowe elaboraty powstają bo zamiast dyskutować na jakiś konkretny temat tworzysz wątki poboczne. Po prostu wolisz zmienić temat niż odpowiedzieć na zadawane pytania, potem płaczesz że nie będziesz tworzył kilkustronicowych elaboratów. .
Kultura wypowiedzi polega na dyskusji, więc czas odpowiedzieć na kilka pytań na które od kilku postów nie uzyskałem odpowiedzi.
Twoją odpowiedzią jest zadawanie kolejnych pytań. Napisałeś że ; "
odpowiem ci jak wrócę, bo jest na co". Więc czekam i jak na razie nie odniosłeś się do żadnej mojej wypowiedzi do której miałeś się odnieść. Wciąż czekam, na podanie badania opinii cules z ubiegłego sezonu dotyczącego Alvesa, bo twierdzisz że większość była za jego odejściem.
Tutaj odniosę się tylko do jednej rzeczy.
"Przyznajesz się do tego tworu, czy nadal się go wypierasz?"
Napisz mi gdzie się czegokolwiek wyparłem?
1
Ja tez to wiem, że to strata czasu, ale nudzi mi się na bezrobociu, więc poczekam.
1
„Ale przedstawil, prawda? I przedstawił tylko dobrą propozycję, a nie ktorąś tam z kolei”.
To nie była pierwsza propozycja zarządu, wcześniejsze już były przez ostatnie dwa miesiące.
I co mu sie przez ten czas stało? Kariera mu sie załamała, czy co?
Istnieje w życiu coś takiego jak szacunek, czasem trudno pojąć znaczenie takich mało używanych słów.
- napisz gdzie Alves odnosi się, do kontaktu i go nie przyjmuje i że jest to kwestia zaproponowanych warunków.
- Wskaż mi innego zawodnika Barcelony wobec którego klub przedłużył umowę w ostatniej chwili, bo mu się odmieniło, a przez większość roku ignorował wszelkie rozmowy z nim oświadczając iż powinien szukać sobie nowego klubu.
- wskaż mi gdzie kibice (jak pisałeś większość) chcieli odejścia Alvesa przed sezonem? Żródło, wyniki ankiet wśród cules, itd…?
- napisz czy kompletowanie kadry przez dyrektora sportowego nie jest ustalaniem składu drużyny którym operuje trener?
- Podaj źródło z których by wynikało, iż Alves gra gorzej z pewnym kontraktem i słabiej gdy go już by miał. Chyba operujesz sprawdzonymi informacjami, faktami a nie przemyśleniami, interpretacjami, dywagacjami.
2
Dane o podwyżce i kontrakcie Masche pochodzą z serwisu fcbarca.com.
Wystarczy chcieć znaleźć. Wysokość kontraktów ze względów np. podatkowych jest ogólnie znana. Ty jak zwykle żadnych danych, źródeł nie przywołujesz.
Gdzie wyczytałeś, że pisałem o Alvesie?
Skoro nie przypominasz sobie zawodnika który w wieku 32 lat miał zwiększoną pensję spytałem czy przypominasz sobie zawodnika który by miał zmniejszoną. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Problem jest tak, że w każdej dyskusji uciekasz od konkretnych odpowiedzi, zmieniasz i dodajesz wątki, byleby nie odpowiadać na pytania.
Tutaj zadałeś pytanie o kontrakt zawodnika w wieku 32 lat ja odpowiedziałem o zbliżonych kontraktach które kończyłyby się w tym samym czasie co kontrakt Alvesa.
W innym wątku pisałem, aby nie sugerować się plotkami wyciągając zbyt daleko idące osądy, a w Twoim przypadku ostatnio pisałem, abyś czytał ze zrozumieniem i abyś nie podawał słów dziennikarzy gdy chodzi o wypowiedź zawodnika. Gdy ja prosiłem o podanie gdzie Alves mówił o wysokości kontraktu, Ty podałeś news prasowy z tekstem dziennikarza.
Ty nie odpowiadasz na żadne pytania
- dlaczego klub dał podwyżkę i kontrakt Mascherano po słabym ubiegłym sezonie do 34 życia a Alvesem po bardzo dobrym sezonie ma problem?
- dlaczego klub podpisał umowę z Mathieu do 35 roku życia, a Alves ma mieć do 34 i warunkowo do 35.
- czy był zawodnik Barcelony w ostatnim czasie któremu zmniejszono zarobki z nowym kontraktem?
- dlaczego Alves jako jedyny w pierwszym składzie ma mieć kontrakt warunkowy?
1
Camp Nou nie ma tylu :-)
W tym sezonie też był taki okres ?
1
Ja podałem Ci przykłady zawodników którzy otrzymali kontrakty do 34/35 roku, nawet jest z solidną podwyżką.
Więc ja podałem bardzo zbliżone przykłady. Poza tym, zarząd nie przedstawił oferty przedłużenia oferty Alvesowi na trzy lata, więc takie pisanie jest kłamstwem. Z tego co podaje gazeta jest mowa o ofercie Dwuletniej i warunkowym przedłużeniu umowy o kolejny rok po spełnieniu określonych warunków. Więc jest to dwuletnia umowa z dodatkowa opcją.
"Chciałbym, aby obrońcu Alvesa wskazali mi piłkarza, który w wieku 32 lat otrzymuje kontrakt na 3 lata, bez obniżki uposażenia.
Ja sobie takiego nie przypominam".
teraz podaj przykład piłkarza Barcelony który dostał zmniejszenie kontraktu skoro zwiększenia sobie nie przypominasz.
1
Poza tym to chyba trener jest od ustalania składu, kogo w nim widzi i jak ocenia poszczególnych zawodników. To nie zarząd jest od tego aby ustalali skład trenerowi.
- "Podaj jeden dowód na to, ze zarząd wtrącał się do ustalania skladu.
Coś ci się chyba pomieszało?" [...] dyrektor sportowy zajmuje sie kompletowaniem kadry - to on decyduje o zakupach i sprzedaży (jesli chce, moze sie skonsultować z trenerem, ale ostateczny glos w tej sprawie należy do niego)
Rozumiem, że dyrektor sportowy nie jest częścią zarządu, bo inaczej to Tobie by się pomieszało nie mi.
"Według ogólnie przyjetych definicji ustalanie składu to nie to samo co kompletowaniem kadry".
czytaj ze zrozumieniem. Skład i kadra to synonimy w tym przypadku, poszukaj sobie w słowniku. Poza tym gdzie napisałem że chodzi o sytuację kto gra w pierwszej 11-tce? Ty tak sobie to zinterpretowałeś, pisałem o ustalaniu składu czyli kompletowaniu kadry, "kogo w nim widzi i jak ocenia poszczególnych zawodników". Czytaj ze zrozumieniem. Inny przykład interpretacji - jeżeli jak piszesz zarząd dobiera zawodników do drużyny to nieważne kogo wystawi trener to i tak nie byliby to zawodnicy których chciał trener tylko których chciał zarząd. To tak ja z wyborami za komuny, nie ważne na kogo oddałeś głos, wszyscy kandydaci to nie byli Twoi kandydaci.
1
Przeciez wyraźnie piszę, ze nie grałby tak dobrze czy tez nie miał by takiej formy, a nie ze nieprzychodzilby na trening. Masz problemy z interpretacją prostego przekazu. Gdzie komukolwiek zarzuciłem brak profesjonalizmu?
Skoro sugerujesz, że zawodnik po podpisaniu kontraktu grałby gorzej, a przed podpisaniem gra lepiej. To piszesz o jego profesjonalizmie. To znaczy, że bardziej przykłada się do swojej pracy gdy kontraktu nie ma, a mniej gdy go już dostanie. Profesjonalista zawsze przykładały się tak samo.
1
-" czyli według ciebie powinno grac sie w klubie za zasługi - a konkretniej za ilosc wczesniej rozegranych meczów - i to do śmierci, no bo aktualna forma nie ma znaczenia".
Ja tego nie napisałem, że należy grać za zasługi, Ty wyjeżdżasz z takim tekstem teraz bo wiesz, że Twoje porównanie Alvesa i Hleba było głupie, dziecinne i nieadekwatne do sytuacji.
"Chyba coś ze mną nie tak, skoro argument o formie"obniza poziom dyskusji" - Ty to powiedziałeś, mi zostaje się tylko zgodzić z Twoją opinią.
- "o przydatności decyduje głównie dyrektor sportowy
( szczególnie po sezonie gdy odszedł jeden a przyszedł drugi trener)".
odszedł w trakcie sezonu a nie po, to po pierwsze, o przydatności nie decyduje tylko dyrektor sportowy, bo żaden trener nie zgodzi się na narzucanie zawodnika który nie pasuje do jego koncepcji gry, a pasuje do koncepcji gry dyrektora sportowego. Chyba jednak coś się zagalopowałeś.
- "w tych decydujących miesiącach pociągnął nas do gabloty z 0 pucharami".
I co to za argument, jeśli zawodnik był wyróżniający? Czemu nie piszesz o sprzedaży Iniesty (bardzo słaba II połowa sezonu), Mascherano (z nim po sezonie z 0 pucharami przedłużono umowę O Fuck), Alby (fatalny ubiegły sezon)? To, że ktoś grał dobrze nie oznacza zawsze, że będą puchary. To sport drużynowy. Dziecinny argument. Twoim zdaniem jak nie ma tytułów powinni zwolnic wszystkich? I to nie ważne kto jak gra?
1
"a nie przyjecie ich, w dodatku bez uzasadnienia musi spotkać sie z krytyką". - czytaj co ja napisałem i co powiedział Alves potem komentuj. Gdzie była mowa o warunkach kontraktu? [...] Czy Alves nie wspominał, ze ne chodzi o pieniądze bo oferta jest dobra, również jeśli chodzi o dlugość?
"Pytałeś "Gdzie była mowa o warunkach kontraktu?"
To ci napisałem".
Czytaj ze zrozumieniem. Pytałem gdzie Alves odrzucił i mówił o konkretnych warunkach kontraktu, a Ty przytaczasz niesprawdzone informacje napisane przez dziennikarza gazety. Czytaj ze zrozumieniem.
kibice (a taka ankieta była przeprowadzana) uważają że jest niezbędny.
- "(wbrew temu co piszesz) wiekszość kibicow (wystarczy poczytać w przedsezonowych komentarzach) chciała go zastąpić kimś nowszym".
"ja mam wyniki ankiety kibiców Barcelony w Barcelonie a Ty? Podasz kilka nicków hejterów z fcbarca.com, no bo co innego ?? Śmiechłem".
- "Ankieta z lutego? O Fuck! O czym ja cały czas piszę?"
Nie podałeś przykładów krytyki Alvesa, ja podałem przykład, że kibice go chcą
- "O cholercia. Naprawde masz problemy ze sobą, moze to przez porę?
Chcesz teraz bym ci podawał przykłady krytyki Alvesa, a przecież to ja cie o nie prosiłem, prawda"?
Ja prosiłem a nie Ty o podanie przykładów krytyki Alvesa, ja podałem przykład, że kibice chcą aby został i to wtedy (luty) gdy tylko zarząd go nie chciał. Czytaj za zrozumieniem, miałeś podać krytykę Alvesa, nie podałeś ale za to ciągle o niej piszesz. Żałosne.
Zwroty Ty czy Ci piszemy z dużej litery, ale jak nie ma się szacunku do zawodnika reprezentujące bordowo-granatowa koszulke, to jak można do forumowego oponenta.
1
Zacznij czasem odpowiadać na argumenty oponenta.
Mascherano do 34 roku życia ma zagwarantowaną pensje 9 milionów. Czy klub nie zaproponował pewnej pensji Alvesowi do takiego samego wieku?
Mathieu dostał kontrakt do 35 roku życia nie ważne jakby grał, czy az tyle zaproponowali Alvesowi ?
Napisz czemu Masche nie dostał kontraktu 1+1+1+1, albo przynajmniej 2+1+1? A Alves jako jedyny ma dostać kontrakt warunkowy?
1
Nie podałeś przykładów krytyki Alvesa, ja podałem przykład, że kibice go chcą .... bez komentarza
Skoro trener widzi zawodnika w składzie a tego zawodnika w składzie nie widzi zarząd to chyba logiczne. O Fuck! Logika. Dyrektor sportowy jest negocjacji transferu, umów, konkretnych szczegółów kontraktu, kto by się przydał do składu wyznacza trener. Współpraca między nimi jest niezbędna. Czasem to polega na liście nazwisk z której jeden lub drugi akceptuje jedno nazwisko.
Zauważ , że sam sobie zaprzeczasz. O Fuck! Logika
"Podaj jeden dowód na to, że zarząd wtrącał się do ustalania składu [...] dyrektor sportowy zajmuje się kompletowaniem kadry - to on decyduje o zakupach i sprzedaży"
O fuck!
Rozumiem, że dyrektor sportowy nie jest częścią zarządu, bo inaczej to Tobie by się pomieszało nie mi.
1
Gdzie była mowa o warunkach kontraktu?
"Jeśli chodzi o zarobki, piłkarz miałby otrzymywać tyle samo, ile zarabia obecnie, mimo upływających lat."
Czy Alves nie wspominał, ze ne chodzi o pieniądze bo oferta jest dobra, również jeśli chodzi o dlugość?
Nie rozumiem - wyjaśnij o co Ci chodzi. napisz gdzie Alves mówił że warunki kontraktu mu pasują lub nie (uposażenie i długość)?
Chciiał się go pozbyć, ale w letnim okienku (a za co, to wystarczy obejrzeć mecze z dwóch poprzednich sezonów - ja oglądałem).
Na pewno FC Barcelony? Takiej drużyny hiszpańskiej?
Wrzuć też wycinek o tej rzekomej krytyce. Może być nawet sprzed sezonu (chociaż wtedy byla ona na miejscu).
ja mam coś wrzucać? ja podałem że kibice go chcą, teraz Twoja kolej.
"Naprawdę uważasz, ze chec sprzedazy zawodnika, który nie spełnia oczekiwań, jest przejawem złego traktowania?
To samo pisałeś, gdy sprzedawaliśmy np Hleba?"
Ile grał Alves i ile grał Hleb - Alves - w Barcelonie prawie 350 spotkań , Hleb 19. Sam Twój argument zdecydowanie obniża poziom dyskusji. Napisz kto decyduje o przydatności zawodnika do zespołu? Trener czy jakiś członek zarządu? Nie spełnia oczekiwań - pod jakim względem, w ubiegłym sezonie razem z Messim i częściowo z Alexisem ciągną grę zespołu w decydujących miesiącach.
"Dzięki temu Dani spiął pośladki i zacza grać na miarę swojej pensji - daję sobie rękę uciąc, ze gdyby podpisali z nim nowy kontrakt przed sezonem, to tak dobrze by w tym roku nie grał" - to jest właśnie brak szacunku wobec zawodnika Azulgrany. Pewnie według Ciebie nawet na treningi by nie przychodził. każdy pisze o postawie Alvesa jako w pełni profesjonalnej, a w Polsce forumowicz sobie rękę da odciąć że Alves wcale taki nie jest.
2
Chciałbym, aby obrońcu Alvesa wskazali mi piłkarza, który w wieku 32 lat otrzymuje kontrakt na 3 lata, bez obniżki uposażenia.
Chciałbym abyś wskazał mi, gdzie Alves odrzuca kontrakt dwuletni z mozliwością przedłużenia na kolejny rok.
Przepraszam pomyliłem się z zarobkami Masche, pisałem z pamięci - do 2014 zarabiał 5,5 miliona brutto, od ubiegłego roku 9 milionów brutto.
Zauważ, że ciągle Ci coś nie pasuje. Chcesz przykłady zawodników którzy po trzydzieste dostali kontrakty - dostajesz, chcesz przykład zawodnika który w tym wieku dostaje podwyżkę - dostajesz, teraz chcesz zarobki całej trójki, czego zażądasz jak Ci to nie będzie pasowało ?
0
http://www.fcbarca.com/61731-kibice-chca-przedluzenia-kontraktu-alvesa.html
ja mam wyniki ankiety kibiców Barcelony w Barcelonie a Ty? Podasz kilka nicków hejterów z fcbarca.com, no bo co innego ?? Śmiechłem.
Trener od początku sezonu stawia na Alvesa i widzi jego formę na tle pozostałych zawodników. Alves grał piach w ubiegłym sezonie? I dlatego wg. whoscored był w pierwszej 11 sezonu?
Poza tym to chyba trener jest od ustalania składu, kogo w nim widzi i jak ocenia poszczególnych zawodników. To nie zarząd jest od tego aby ustalali skład trenerowi.
1
"a nie przyjecie ich, w dodatku bez uzasadnienia musi spotkać sie z krytyką". - czytaj co ja napisałem i co powiedział Alves potem komentuj. Gdzie była mowa o warunkach kontraktu?
"A co ty właśnie zrobileś, wrzucając te wszystkie wycinki?"
Pokazałem w jaki sposób był traktowany Alves przez zarząd, który wygląda jakby od miesiąca się dowiedział, że ma bana i najlepszego PO w zespole któremu za 2 tygodnie kończy się umowa. Wcześniej zarząd na wszelkie sposoby chciał się go pozbyć, i go krytykował, nawet wbrew trenerowi.
To co według ciebie powinien jeszcze robić zarząd poza oferowaniem bardzo dobrych warunków umowy? Bo według ciebie jest to złe traktowanie.
To jak wygląda w takim ukladzie dobre traktowanie?
Pokazałem przykłady fatalnego traktowania przez zarząd, klub jak piszesz dobrą ofertę przedstawił w ostatnim tygodniu, a przez ostatnie miesiące ignorował zawodnika. Wskaż mi innego zawodnika Barcelony wobec którego klub przedłużył umowę w ostatniej chwili, bo mu się odmieniło (pomijam xaviego jest, był i będzie na innych prawach)?.
1
Masche nie jest gigantem prędkości a na bokach w Barcelonie musza grać tacy i do tego zawodnicy box to box. W pokazanej sytuacji Thievy jest bardzo szybkim zawodnikiem ale zdołał wejść z prawej strony biec krzyżowo a nie w linii prostej i mieć kilka metrów przewagi nad Masche, o szybkości Bartry nie ma co pisać.
6
Kilka przykładów "padaki"
W decydującej fazie sezonu był jednym z najlepszych zawodników Barcelony,
W Lidzie Mistrzów w meczach z Manchesterem City grał co najmniej bardzo dobrze, jego dwie bramki w dwumeczu dały awans do ćwierćfinału.
W drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów jego wrzutki do Messiego i Xaviego powinny zakończyć się bramkami a Barcelona winna szykować się do półfinału.
W finale CdR stworzył największą ilość sytuacji bramkowych, a żadna z jego 17 wrzutek nie skończyła się na aucie czy ponad bramką, wszystkie były bite w pole karne, świetne powroty i największa liczba odbiorów.
Mecz z Elche, gdzie miał genialne odbiory wślizgami a następnie zaliczył piłkę meczową - 40 metrowe idealne dogranie do Messiego po kolejnym odbiorze, który nie trafił w sytuacji sam na sam.
Mecz z Atletico Bilbao – jego indywidualna akcja na skrzydle, rajd prawym skrzydłem, okiwał trzech obrońców, penetracja pola karnego zakończona golem Pedro.
Potem mecz z Villareal – w którym na tle słabej drużyny rozegrał dobre spotkanie, jego dwa kąśliwe dogrania w pole karne skończyły się bramkami samobójczymi wyciągając wynik z 2:0 na 26 minut do końca spotkania (plus bramka Messiego), a Barcelona wciąż liczyła się w grze o mistrzostwo.
Kolejny mecz to gra przeciwko Getafe gdzie Alves zaliczył genialne podanie do Messiego który zamienił je na bramkę.
W najważniejszym i ostatnim meczu sezonu z Atletico wrzucił idealną piłkę na głowę Pedro, który jej nie wykorzystał, można dodać do tego, że po jego wrzutce padła nieuznana (błąd sędziego) bramka Messiego która mogła dać mistrzostwo Barcelonie
itd...
4
Mathieu 31 lat i 4 letni kontrakt
2
Masche miał 30 lat :-)
3
Mascherano w wieku 31 dostał 4 letni kontrakt chyba z 30% podwyżką i grą do 34 roku zycia.
2
hmmm, chyba inny sezon ogladaliśmy
2
Tylko mieliśmy szybkich i produktywnych pomocników, a teraz .... wolny Rakitic, bez iskry Iniesta i wycofany Busquets, dlatego obaj boczni defensorzy biorą udział w akcjach ofensywnych.
dalej chyba nie muszę tłumaczyć obecnej taktyki Barcelony?
1
sam potwierdzasz to, że dzisiaj się dowiedziałeś o ofercie klubu (niepotwierdzonej ale jednak) to w jaki sposób wczoraj krytykowałeś zachowanie jednej ze stron odnośnie nieprzyjęcia warunków umowy? Tylko to pisałem, że nie znając propozycji, bez sensu jest krytykowanie i zarzucanie czegokolwiek i komukolwiek.
Ta informacja nie była do zadowolenia mnie czy nie zadowolenia, przecież Alves wczoraj wyraźnie mówił, że nie chodzi o pieniądze czy długość kontraktu, tylko o szacunek.
Kto decyduje o ocenie zawodnika? Skoro trener uważa że jest niezbędny, kibice (a taka ankieta była przeprowadzana) uważają że jest niezbędny, a kilka osób z zarządu chce się go pozbyć to jest inna sytuacja. Gdyby miał taka pozycję w drużynie, że trener go nie wystawia a on gra piach byłaby inna rozmowa. Tutaj problemem nie jest kwestia sportowa tylko jakaś niechęć kilku osób z zarządu.
mi jest obojętne, czy odejdzie czy zostanie, ale widzę jak go traktuje zarząd i jak niektórzy kibice, dlatego często go bronię.
1
http://www.fcbarca.com/50319-jak-autyzm-messiego-pomogl-mu-stac-sie-najlepszym-na-swiecie.html
2
4 lutego 2015,
– Nie wiem, czy zostanie w Barcelonie. Barcelona nie nawiązała z nami kontaktu – to jedyne, co mogę powiedzieć. Nie wiem, dlaczego się z nami nie porozumiała. Naprawdę nie wiem. Dani chciałby zostać. Barça to Barça i Dani oczywiście chciałby dalej dla niej grać. Dlatego cały czas tu jest. Od miesiąca nie ma dyrektora sportowego i Dani jest wolny. Nigdy nie rozmawiałam z Bartomeu, nie znam go – powiedziała Deborah Santana
6 lutego 2015,
Kontrakt Brazylijczyka z Barçą kończy się 30 czerwca br., a kataloński klub nie rozpoczął jeszcze negocjacji, o czym mówiła niedawno agentka piłkarza Dinorah Santana. Wychodzi więc na to, że Barcelona szeroko otwiera Alvesowi drzwi, pozwalając mu na odejście. Kilka miesięcy temu nastąpiły pewne kontakty pomiędzy zawodnikiem a dyrekcją sportową. Alves miał zrozumieć, że utrzymanie obecnych warunków finansowych jest niemożliwe, jednak w zamian za obniżenie pensji chciał przedłużenia kontraktu aż o trzy lata. Luis Enrique chwali Daniego Alvesa, jednak milczenie ze strony dyrekcji sportowej jest wymowne.
20 lutego 2015
Czy Barça zrobiła jakiś ruch?
Nie
W żadnym momencie nie kontaktowali się z wami, by przedłużyć kontrakt?
Nie.
Jesteście rozczarowani?
Nie, rozczarowani nie. Owszem, spodziewaliśmy się, że nastąpi jakiś kontakt, ale to nie jest rozczarowanie. Jesteśmy bardziej smutni niż rozczarowani.
Oczekiwaliście, że Barça zrobi jakiś krok i zaoferuje Daniemu przedłużenie umowy, prawda?
Tak. Ja tego oczekiwałam, ale na ten moment do niczego takiego nie doszło.
Pytaliście klub, jakie są jego zamiary wobec Daniego Alvesa?
Nie. Dani gra w Barcelonie, normalne byłoby, gdyby oni powiedzieli, czy chcą z nim przedłużyć kontrakt, czy nie.
2
3 lutego 2015,
Kwestia przyszłości Daniego Alvesa w Barcelonie zaczyna przybierać na znaczeniu. O ile bowiem Luis Enrique jest zadowolony z postawy piłkarza i widzi dla niego miejsce w drużynie, o tyle klubowy zarząd uważa, iż cykl Brazylijczyka dobiegł końca i od czerwca powinien on rozpocząć poszukiwania nowego klubu.
Umowa Alvesa kończy się 30 czerwca bieżącego roku i niechęć zarządu co do jej przedłużenia powoduje, że coraz mniej prawdopodobna staje się możliwość pozostania prawego obrońcy w klubie z Camp Nou. Sam trener skupia się tylko i wyłącznie na aspektach sportowych pracy Brazylijczyka i pod tym względem ocena jest pozytywna - Alves stanowi przykład dla kolegów na treningach, zaś w trakcie spotkań rzetelnie wykonuje swoje zadania: wyprowadza piłkę, odbiera ją, dużo biega i jest kluczowym elementem akcji w ofensywie.
Postawa obrońcy spodobała się sztabowi Barçy do tego stopnia, że na zebraniach określano go mianem "najlepiej trenującego w całym zespole", uwzględniając zarówno dane zebrane w czasie spotkań, jak i wyniki testów sprawnościowych. Luis Enrique jest świadomy, że przy obowiązujących sankcjach FIFA i jego braku zaufania do Montoyi i Douglasa przedłużenie kontraktu z Alvesem powinno być kwestią priorytetową.
Oczekiwania Lucho nie pokrywają się jednak z oceną zarządu dowodzonego przez Josepa Marie Bartomeu. Już minionego lata Brazylijczyk miał opuścić klub, jednak ten nie otrzymał żadnej konkretnej oferty. Prezydent Barçy uważa, że cykl Alvesa dobiegł końca, ponadto jego żądania odnośnie zarobków są dość wygórowane jak na zawodnika, który w maju tego roku skończy 32 lata.
2
28 lipca 2014,
W klubowych biurach zaczyna rozważać się dość niepopularną wśród kibiców, jednak znają już opcję, taką samą, jaką zastosowano w zeszłym sezonie w przypadku Davida Villi. Wtedy Hiszpan odszedł do Atlético za symboliczną kwotę 2,1 miliona euro, a Barcelona zadowoliła się oszczędnością na wysokiej pensji piłkarza, na którego po sprowadzeniu Neymara już nie liczyła.
1 sierpnia 2014,
Barça poprosi Brazylijczyka o współpracę, aby poszukać dla piłkarza nowego klubu do 31 sierpnia.
6 sierpnia 2014,
Mimo posiadania ważnego jeszcze przez rok kontraktu Alves nie może czuć się pewnie, gdyż wiele osób uważa, że jego czas w Barcelonie dobiegł już końca i niezbędna jest odważna decyzja o zakończeniu współpracy z piłkarzem.
18 sierpnia 2014,
Według niektórych źródeł związanych z klubem Barça od miesięcy śledzi Douglasa, zdając sobie sprawę, że etap Daniego Alvesa na Camp Nou dobiega końca.
12 października 2014,
Nawet mimo jego niepodważalnego miejsca na boku katalońskiej defensywy oraz zakazu transferowego, który obowiązywać ma do 2016 roku, włodarze klubu z Camp Nou nie wiążą przyszłości z Alvesem. Na różnych spotkaniach sztabu szkoleniowego wielokrotnie poruszano tę kwestię, zawsze jednak uzyskiwano taką samą odpowiedź. Andoni Zubizarreta zapewnia, że Douglas i Montoya pozostają melodią przyszłości na prawej obronie.
22 listopada 2014,
Zarząd wyraził także zaniepokojenie pozycją prawego obrońcy. Montoya nie liczy się dla trenera, Douglas zagrał jedynie 73 minuty, a w walce o miejsce w składzie wyprzedza go Adriano. W przypadku Alvesa sprawa jest prosta: zarząd nie odnowi z nim kontraktu. Dzięki temu zarówno Montoya, jak i Douglas będą mogli otrzymywać więcej minut. Choć Montoya prosił o transfer, klub woli go wypożyczyć.