pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
ok, mówisz i masz
przejęcie 3.6 (odbiór bezpośredni 2.3 +przechwyty 1.3)
wybicia 1.6
bramki/asysty 2/7
kluczowe podania 1.5
dryblingi 1.6
% podań 83.5
dośrodkowania 1.4
przerzuty 3.4
5
Na uwagę przy ocenie Alvesa szkoda, że nie uwzględniono najważniejszej jak sie wydaje asysty sezonu - czyli 40 metrowego przerzutu na nogę Suareza w meczu z Realem Madryt, którego bramka dała zwycięstwo w Klasyku.
1
Lepiej w ofensywie i dużo gorzej w defensywie.Porównałem Alvesa z tymi dwoma bo według redakcji oni byli najlepszymi bocznymi obrońcami ligi.
3
boczny obrońca
Alves Mario Gaya
defensywa
przejęcia 6.8 5.0 4.8
w tym
odbiory bezpośr. 4.1 2.7 2.8
przechwyty 1.5 2.3 2.0
do tego
wybicia 1.0 3.1 2.4
ofensywa
bramki/asysty 0/6 2/3 1/6
kluczowe podania 1.3 0.7 0.7
drybling 0.8 0.4 0.9
% podań 88.5 73 79.5
dośrodkowania 1.2 0.2 0.9
przerzuty 2.6 1.7 1.5
Trochę nie rozumiem wystawienie Mario i Gayi, a brak Alvesa, hmmmm
32
Czerwony i Zielony - Xavi
Zielony - piękne pożegnanie
Czerwony - samo pożegnanie
1
Super :-)
4
Zależy co rozumieć przez sukces - srebro to też sukces. Ronaldo ma srebro mistrzostw Europy, Messi złoto olimpijskie i srebro mistrzostw świata i srebro Copa America. Brakuje tylko tytułu, ale sukcesy reprezentacyjne to jednak mają :-)
1
Nie wiem, możliwe. Alba od stycznia stracił formę, ale jest Carvajal i Marcelo.
Ale możliwe że Alves - 6 asyst w lidze i najwięcej odbiorów bezpośrednich w lidze.
1
Już pisałem o tym, bez odpowiedzi.
6
W sumie trochę żal mi grzmota. Walnąć 48 bramek w sezonie to nie lada wyczyn. 2 najlepszy wyczyn w historii lig europejskich. Oprócz włożenie sobie tych bramek do buta to nic one nie dały. W każdej innej lidze europejskiej byłby bogiem, w LaLiga nie ważne ile strzeli zawsze będzie tylko najlepszy ze śmiertelników. Do tego jest wiceliderem asyst. Z jednej strony wyśmiewamy się z grzmota a chwalony jest James, Isco, Modric. Dla mnie to nie zrozumiałe, pomijam bucowatośc i egoizm CR7, nie dziwię się że grzmotowi wkurw...... na jego zespół. Strzelił prawie 50 bramek dodał do tego kilkanaście asyst i patrzył co gra Benzema czy Bale to się nie dziwie jego nastrojowi i ogólnie sytuacji w Madrycie.
21
Opracowania podsumowań Eoren i n00stressa są naprawdę bardzo dobre. Nie rozumiem Twojej uwagi. Jak nie chcesz nie czytaj, tylko po co komentujesz.
7
świetnie zaczął - już na początku października Marca pisała że strzeli co najmniej 66 bramek w lidze ale nie wyszło.
4
Alves gral dobrze od sierpnia do początku października, potem od połowy października do końca grudnia (oprócz meczu z Realem gdzie zagrał bardzo dobrze) i świetnie gra od stycznia. Więc o jakim jednym miesiącu piszesz ?
27
Dlaczego nie ma kategorii najlepszy boczny obrońca ?? Wszystkie inne pozycje są. Dziwne.
17
Włosiak szalał przez 24 lata.
Że k**** Nunez chciał go sprzedać, Gaspart wypożyczyć, Laporta wymienić na innego zawodnika.
Ja na ich miejscu spaliłbym się ze wstydu.
3
Jeszcze nie. Ale była końcem Galacticos
3
Większość Twoich omijam bo w większości się powielają, nic nowego nie wnoszą, a zawsze jest ten sam tekst wiadomo o kim.
2
Jak mu zależy na klubie to zostanie i bedzie dopłacał z wcześniej zaoszczędzonych pieniędzy na pensje prezesa, a jak nie chce dopłacać do pensji prezesa to odejdzie. Pewnie mu chodzi tylko o kasę a po co ma dopłacać niż coś zarobić.
2
Wszystko bedziemy mogli skomentować gdy bedziemy wiedzieć więcej.
Juz nawet nie chodzi o szczegóły ale w jaki sposób zarząd od miesiący podchodzil do Alvesa, jak go ignorował, a co kontraktu to zobaczymy.
2
Możesz mi podać gdzie przecieka?/ Jakiekolwiek źródło o rządaniach Alvesa względem klubu ? O długości kontraktu czytałem on chciał 2+1 a klub 1+1+1
2
Nie znamy negocjacji, kwot i warunków kontraktu. Piszesz o pazerności i że chodzi mu tylko o szmal. Potem piszesz, że wydaje Ci sie jaki on lub klub mogli miec propozycje. Ja tego nie wiem, ale Ty z góry zakładasz pazerność zawodnika. Jeśli żąda podwyżki i kontraktu na 3 lata to byłoby to za dużo, chociaz któremu zawodnikowi Barcelony ostatnio zmiejszono pensję bo nie pamiętam? Mascherano w zeszłym roku dostał nowy kontrakt i duuużą podwyżkę i umowę do 35 roku życia.
Gdyby tak było to juz dawno miałby podpisany kontrakt (od stycznia) z innym klubem, on wciąż czekał na ofertę Barcelony, która miesiacami nie chciała z nim rozmawiać, ostatnio się obudzili, ale to może być za późno.
0
Cieszę, się że potrafię komuś poprawić humor
3
WI-FI - WIelki FInał - to dla dorosłych, inna nazwa WI-FI to eiaculatio :-)
9
Najbardziej śmieszą mnie pseudo-znawcy którzy hejtują ALvesa a pojęcia nie maja o negocjacjach. Pisza o jego pazerności, o jego podwyżce, że zależy mu tylko na kasie.
Zagraniczne portale donoszą, iz Alves przeniesie sie do PSG i dostanie 3 letni kontrakt i 3 miliony netto za sezon, co jest połowa co teraz zarabia w Barcelonie. Pytanie czy to plota czy Bartomeu zaproponował mu upokarzający kontrakt za 1-2 czyli 3-6 krotną obniżkę pensji i umowę 1 1 1.
Tego nie wiem, ale nie piszę bzdur na temat negocjacji czy kwestii finansowych o których nie mam pojęcia tylko dlatego, aby kogoś powyzywać.
2
Pedro broni bardzo słabo, jest szybki.
Co do Alvesa znasz jego wymagania finansowe odnośnie jego kontraktu, że piszesz o kwestiach finansowych?
2
Pedro potrafi biegać, ale nie potrafi bronić.
4
Dobrze, że znasz wymagania Alvesa i ofertę klubu. Możesz nam wszystkim szczegóły przybliżyć. Z tego co zrozumiałem to gównie piszesz o pazerności Alvesa.
4
Sępy już krążą. Hejterka w natarciu.
5
Nie bardzo. O kontrakcie Alvesa jest głośno od 2 lat. Umowy przedłuża sie przeważnie rok przed zakończeniem kontraktu, a końcówkę ubiegłego sezonu miał bardzo dobrą, (razem z Messim i częściowo Alexisem ciagnał całą grę) w przerwie między sezonami klub chciał się go pozbyć, wymienić za Marquinosa, chcieli kupić Cuadrado itd... W tym sezonie grał dobrze na początku sierpień, wrzesień, potem słabo od połowy października do końca grudnia i od początku roku jest w bardzo dobrej formie. Marnej formy raczej nie miał
43
W sumie to ciekawe jaka propozycję kontraktu dla Alvesa przygotował zarząd.
Mascherano w zeszłym roku podpisał nowy kontrakt z podwyżką i 9 milionami brutto i grą do 35 roku życia, kontrakty Vermaelena i Mathieu kończa sie gdy będa mieli 34 lata. Obecnie Alves jest w świetnej formie, najlepszy obrońca lig europejskich wg. CIES, w klasyfikacji LaLiga prowadzi w statystyce największej ilości odbiorów, miał asysty w ważnych spotkaniach z Realem (decydujące 40 metrowe podanie na buta Suareza) z PSG, Bayernem, jest niezastąpiony w wymianie podań i otwieraniu stref dla Messiego, w całym sezonie ligowym tylko jedna wrzutka ponad bramką. W obydwa el Classico świetnie zagrane.
Czy zostanie czy nie to i tak klub sobie da rade, chociaż będzie trzeba całkowicie zmienić ustawienie. Tylko ciekawe jak potraktował zarząd zawodnika który od 7 lat gra w pierwszym składzie, zanotował ponad 80 asyst dla Barcelony i wciąż jest w światowym topie na swojej pozycji.