pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Za dużo slangu? Nie uważam, że jest go zbyt dużo - czysto piłkarskich okresleń jest chyba tylko trzy: box to box i pivote, tiki taka, reszta to określenia "barcelońskie" - Azulgrana, Blaugrana, canterano, cules, barcelonismo - które traktowałem jako synonimy innych określeń. Sam pisząc do mnie piszesz o kolorach blau - grana, to już nie jest slang? Czy jak Ty o tym piszesz to przestaje to być infantylne?
Może nie wszystko jest doskonałe, może nie każdy z tych dwóch tekstów coś wyniesie dla siebie. Wcześniej pisałeś, że tekst nic nie wnosi - trudno, przeżyje to jakoś. Tym razem w swojej krytyce skupiłeś się na zarzutach matury ogólnej, bo jak pamiętamy w pierwszej części gdy wchodziłeś w szczegóły zaburzała Ci się chronologia i wychodził z tego totalny bezład.
Każdy ma prawo do swoich opinii, krytykę przeczytałem ale się z nią nie zgadzam. Przepraszam, ale nie potrafiłem sprostać Tobie - chciałeś aby tekst miał dużo więcej moich przemyśleń, puent, aby każdy akapit był klamrowany w taki sposób aby łączyć ten z kolejnym, do tego najlepiej aby posiadał cały warsztat naukowy i był dużo krótszy. To się tak nie da.
1
Najdziwniejssze czy najbardziej zastanawiające jest to, że przy pierwszym artykule dostałeś dokładne wytłumaczenie pewnych działań.
Tu jedynie powtórzyłeś to co już wcześniej napisałeś. Może jedyna różnica, iz tam domagałeś się naukowego charakteru tekstu, przypisów, źródeł, bibliografii dezawuując w sposób ironiczny każdy podany fakt.
Możesz mieć sobie pretensje o podawanie średnio istotnych faktów, dla mnie a ja jestem jego autorem wyselekcjonowałem te najistotniejsze i te najciekawsze. To nie miała być notka encyklopedyczna, ale coś extra dla kibiców. Właśnie kompilacja najważniejszych faktów z ciekawostkami. Dla Ciebie tekst jest za długi, a mimo to domagasz się w nim własnych przemyśleń i spuentowań, zapewne warsztatu naukowego też.
Ostatnio pytałem, czy zarzuty o brak naukowego charakteru tekstów na portalu wysuwasz tylko wobec mnie czy również innych autorów. Czy nie jest to wybiórcze traktowanie tekstów, nie podważasz faktów w innych tekstach tylko w tym? Nie doczekałem się odpowiedzi.
Każda ksywka została poprzedzona wyjaśnieniem (Pelopo- kolega z drużyny go tak nazwał, Maki - maszyna - też wyjaśnione itd...).
3
Zgadza się, miałem początkowo wątpliwości, sugerowałem się rzetelnym serwisem który musiał źle przyporządkować asystę.
Dobre oko :-)
http://www.football-lineups.com/match/123412/
2
Z ciekawostek o Xavim można dodać, że mimo, iż żywił szacunek do Realu Madryt, przyjaźniąc się z Casillasem, Raulem czy innymi zawodnikami, to właśnie Los Blancos byli jego głównymi "ofiarami". Czy to podświadome oddziaływanie dziadka Jaume czy wyjątkowa ambicja w meczach z Królewskimi - nie wiem.. Przeciwko Realowi Xavi zaliczył 5 bramek i 10 asyst.
2
Miał cztery asysty, to dośrodkowanie na głowę Messiego to też Xavi.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
13 minuta do Fabregasa.
18 minuta do Fabregasa.
72 minuta do Messiego.
91 minuta do Messiego.
4
Vol.4 piłkarz legenda trener mistrz prezes :-)
23
Mam nadzieję, że tekst przypadł do gustu. Miłego czytania i wielkiego kibicowania Azulgranie, jutro finał i miejmy nadzieję (graniczącą z pewnością) że: Xavi Hernandez Creus (Pelopo, Maki, Xavito, Generał, Maestro) wzniesie swój ostatni puchar w roli zawodnika i natchnie go do wielu podobnych tryumfów jako trenera Blaugrany w przyszłości.
Jeszcze raz podziękowania Endlessowi i Don Lucasowi i oczywiście redakcji za puszczenie tekstu i swoją korektę. dzięki.
6
Chcesz powiedzieć, że Franco ustawiał mecze w europejskich pucharach? Miał wpływ na kluby brytyjskie, włoskie, niemieckie, francuskie?
0
Na razie zadałem jedno pytanie, jak uzyskam odpowiedź, to zadam drugie i potem przejdę do odpowiadania na Twoje.
Pytanie brzmiało: Ty twierdzisz, że w rozmowie z Korbelem nie było odniesienia do mojej osoby. Więc kim jest ten "pax" z Twoich komentarzy?
Nie wymyślaj odpowiedzi na pytania które nie padły. Nie pytałem do kogo był skierowany komentarz. Bo o tym już wcześniej pisałem: " komentarz miał odniesienie do mojej osoby, mogłeś napisać, że sam komentarz nie był bezpośrednio do mnie skierowany, ale skłamałeś że do mnie się nie odnosił".
Pytanie brzmiało czy w Twoim komentarzu było odniesienie do użytkownika o nicku pax? jeśli było takie odniesienie do użytkownika pax (który wcześniej nie komentował Twoich komentarzy i w dyskusji z innymi użytkownikami nie odnosił się do Ciebie) to sam sprowokowałeś całą dyskusję.
Wystarczy, że dasz odpowiedź:
1. Tak, masz rację a ja się myliłem i kłamałem twierdząc, że nie odnosiłem się do Ciebie. Przyznaję, kłamałem, w rozmowie z Korbelem kilkukrotnie posłużyłem się Twoim nickiem czym rozpocząłem dyskusję i ponownie skłamałem twierdząc iż jej nie rozpocząłem, mimo prowokacyjnego tekstu w którym było odniesienie do Ciebie.
2. Nie, nie masz racji, mylisz się i kłamiesz, nie zrobiłem odniesienie do Twojej osoby (nicku) w rozmowie z Korbelem.
3. Pax do którego odniosłem się w rozmowie z Korbelem, to nie jesteś Ty, to tylko wyimaginowana postać.
Wybór jest chyba prosty, napisz jaka jest prawda, 1, 2, czy 3. Innych opcji tu nie widzę, ale jak są to napisz. Tylko już nie kręć i nie zmieniaj mojego pytania, odpowiadając na pytanie które nie padło.
Czekam więc na odpowiedź na pierwsze moje pytanie.
Jak pisałem, nie będę reagował na Twoje obraźliwe teksty, świadczy to o Tobie nie o mnie.
13
7 bramkowe lanie od Bayernu nie 5 bramkowe.
0
"tak, to przytocz ile tych wyzwisk rzuciłem w Twoją stonę".
Kto pisał o wyzwiskach? Znowu coś dodajesz, z czego będziesz sie tłumaczył.
"widzisz, ja odp na Twoje wszystkie pytanie".
Zadałem jedno na które nie odpowiedziałeś. Po co to kłamstwo? Po tylu kłamstwach, piszesz kolejne. Szkoda że nie wystarczy że przyłapałem Cie na wcześniejszych kilku. Od momentu gdy zaproponowałem w jaki sposób powinna przebiegać dyskusja i na co się zgodziłeś to zadałem JEDNO pytanie i jest ono bez odpowiedzi. Wskaż jakie inne pytania zadałem.
"od początku pisałem, że nie chodzi o nie hejtowanie.,...ale ciężko uczonemu człowiekowi przyznać się do błędów.....tak samo jak w tej dyskusji".
Zgadza się. Jakbyś wiedział co to logika to zdanie z podwójnym zaprzeczeniem jest prawdziwe. sam napisałeś że NIE chodziło o NIE hejtowanie czyli chodziło o hejtowanie - proste i logiczne.
Nie reaguje na Twoje obraźliwe teksty, jak pisałem świadczy to o Tobie nie o mnie.
0
mój komentarze do Korbela potwierdza moją opinie- był dużo wcześniej niż przytoczony wycinek przez Ciebie,. to wystarczy jakim jesteś kłamcą pisząc, że niby zmieniałem zdanie- choć komentarz potwierdza co innego- do Korbela.
To co piszesz, jeszcze bardziej Ciebie pogrąża.
- najpierw piszesz o hejtowaniu, potem tłumaczysz Korbelowi że wcale nie chodziło Ci o hejtowanie, by potem znowu napisać o hejtowaniu i znowu tłumaczyć że nie chodziło Ci o hejtowanie. No, ale Ty przecież zdania nie zmieniasz.
Nie mam czasu wdawać się w bzdurne dyskusje które do niczego nie doprowadzają, ale jak chcesz mogę kontynuować tą bzdurną przepychankę bo mam z nią co raz większy ubaw. Tylko, aby nie zaśmiecać forum bo ta dyskusja jest na bardzo niskim poziomie to chyba lepiej jeśli w ogóle to kontynuować ja na privie.
0
Sam widzisz - 90% Twojego tekstu to obraźliwe wyrażenia. To jest Twój poziom do którego ja nie będę się zniżał.
Piszesz, że przyjąłeś moje zasady? Kiedy? Znowu mijasz się z prawdą? Zadałeś 4 pytania , ja powiedziałem, że aby było sprawiedliwie najpierw odpowiem na połowę, potem sam zadam swoje a potem dokończę odpowiadać na Twoje.
odpowiedziałem na Twoje dwa pytania, przy czym pytań nie zadałem, później zadałem jedno pytanie "Więc kim jest ten "pax" z Twoich komentarzy? i nie doczekałem się odpowiedzi. Więc nie pisz bzdur, że przyjąłeś jakieś zasady, nawet na jedno pytanie nie odpowiedziałeś.
Kilkakrotnie zostałeś złapany na kłamstwie a jedyne co potrafisz to obrażać innych, z wcześniejszych dyskusji z Tobą mogłem się domyślać, że tak będzie.
Ta dyskusja nie ma sensu, potrafisz tylko obrażać innych, ale merytorycznie Twoje komentarze nic nie wnoszą do dyskusji oprócz kolejnych kłamstw.
0
Nie ma sensu rozmawiać, sam widzisz, że nie jesteś w stanie przyznać się do kłamst i błędów. Po co dyskutować jak Ty na czarne mówisz białe a na białe czarne.
- ale Ty jesteś hipokrytą....za nim z paxem się nie "pociąłeś" odnośnie gry Alvesa to uważałeś, że gra słabo....potem zmieniłeś zdanie i zacząłeś jak pax patrzeć tylko na cyferki. teraz przejąłeś od paxa....hejtowanie Iniesty-może nie hejtowanie, ale w większośći swoich komentarzy poruszasz jego słabę grę. ciekawe. "
Ty twierdzisz, że w rozmowie z Korbelem nie było odniesienia do mojej osoby. Więc kim jest ten "pax" z Twoich komentarzy?
Zdanie: "odnosi się to do hejtowania(w Twoich i jego przypadku) a nie tylko do niego".
Nie jesteś w stanie przyznać, że odnosi się do hejtowania. na czarne piszesz białe na białe czarne, byleby tylko nie przyznać się do błędu i kłamstwa.
Nie żądam od Ciebie przeprosin , nie jestem tak małostkową, zgryźliwą i zakompleksioną osoba, aby nawet za liczne błędy, kłamstwa czy pomówienia żądać przeprosin, nie traktuję tego ambicjonalnie. Każdy kto czyta tą dyskusje dawno wyrobił sobie zdanie.
0
AD.1. jakie kłamstwa? liczba mnoga.proszę przytocz moje kłamstwa.
1. a ja to zacząłem? szanowny pax napisał pierwszy.
Kłamstwo
Ty pierwszy w swoim komentarzu wytarłeś się moim Nickiem i napisałeś komentarz który się do mnie bezpośrednio odnosił
2. "[...]teraz przejąłeś od paxa....hejtowanie Iniesty[...]"
"komentarz nie odnosił się do Ciebie".
Kłamstwo
Naucz się wreszcie znaczenia słów - komentarz miał odniesienie do mojej osoby, mogłeś napisać, że sam komentarz nie był bezpośrednio do mnie skierowany, ale skłamałeś że do mnie się nie odnosił.
3. to Ty zarzuciłeś mi błąd, którego nie było(oskarżyłeś mnie, iż napisałem, że hejtujesz Iniestę-co jest nieprawdą) […] nigdzie nie napisałem, że Ty czy Korbel hejtujecie Inieste.
Kolejne kłamstwo
Pisałeś o hejtowaniu 1 czerwca 2015, 21:32
Pełna Twoja wypowiedź:”hejtowanie Iniesty-może nie hejtowanie, ale większości komentarzy...itd. ODNOSI SIĘ TO DO HEJTOWANIA (w TWOICH i jego przypadku) a nie tylko do niego. jesteś na tyle inteligenty to chyba rozumiesz proste rzeczy. rozbijasz zdanie,a specjalnie dałem myślnik-aby było kontynuacja tego co napisałem.
Potem zmieniłeś zdanie i już nie pisałeś o hejtowaniu, ale jedynie o słabej grze i kłamiąc, że Ty nic takiego nie pisałeś.
Potwierdzenie: 2 czerwca 2015, 11:46
czyli obaj tzn. pax i korbel w większości swoich komentarzy poruszacie jego słabą grę.
0
Zadałeś mi 4 pytania i po tym chcesz zakończyć dyskusje, oj nieładnie. Sprawiedliwszym byłoby wymiana pytań i odpowiedzi. Teraz odpowiem na 2 z 4 Twoich pytań i zadam swoje, potem Ty odpowiesz na moje i ja dokończę odpowiadać na Twoje. Chyba sprawiedliwy układ.
1. Jeszcze mi odpowiedź z czym nie potrafię się przyznać do błędu?
- czekam więc abyś przyznał, że nie wiesz jak wygląda myślnik a jak spójnik i że popełniłeś błąd nazywając myślnikiem coś co nim nie było.
- czekam, aż się przyznasz, że próba cynicznego tłumaczenia mi czym jest myślnik wykazała Twoją indolencję w omawianej tematyce.
-czekam, aż się przyznasz, że chodziło o hejtowanie Iniesty a następnie zmieniłeś zdanie.
- czekam, aż przyznasz, iż wycierając się moim Nickiem i zarzucając mi tam negatywne zachowanie pomówiłeś mnie a potem próbowałeś panicznie wmawiać, że nie o to Ci chodziło.
- czekam, aż przyznasz, iż wycierając się moim Nickiem i zarzucając mi tam negatywne zachowanie odniosłeś się do mnie.
2
tzn.........?
Kontrakt Alby został przedłużony na 25 miesięcy przed wygaśnięciem starego, przy kontrakcie Alvesa Barcelona na 2 ,5 miesiąca przed jego wygaśnięciem zaczęła z nim rozmawiać.
Można odwrócić Twoje zdanie. Dobrze, że Alba nie ma takiego problemu z zarządem jak Alves ....
1
Ty nie hejtowałeś tylko pax. Pax hejtował a Ty tylko "może nie hejtowałeś".
Odpuśćmy tą rozmowę, bo chyba widać, że nie ma ona sensu.
0
Masz jeden problem. Nie potrafisz przyznać się do błędów, kłamstw i braku kultury.
" a ja to zacząłem? szanowny pax napisał pierwszy". -
"teraz przejąłeś od paxa....hejtowanie Iniesty[...]" - 28 maja 2015, 10:56
Wskaż gdzie ja wcześniej napisałem do Ciebie lub o Tobie?
Miotasz się strasznie, jak dziecko przyłapane na kłamstwie.
"pogrążasz się Ty swoimi wywodami na temat mojej pisowni - odstęp pomiędzy słowami" - kto zrobił wywód co to jest myślnik, a potem podkulił ogonek gdy się dowiedział, że pomylił spójnik z myślnikiem. Buuuuuuuu
I tak można wyliczać, pogrążasz się z każdym komentarzem, napisałem Ci, podaruj sobie odpisywanie bo narażasz się na śmieszność.
3
Liczy
Tackles - odbiór bezpośredni
Interception- przechwyty (przejęcie)
u nas redakcja liczy łącznie do dwóch powyższych dodaje jeszcze
Clearances - wybicia (wyczyszczenia)
i wtedy łącznie podaje jako odbiory, jednak samo wybicie nie jest odbiorem, gdyż nie zawsze po nim następuje przejęcie piłki.
1
Daj sobie spokój, skończmy ta rozmowę, widzisz, że się wygłupiłeś, chciałeś pouczać mnie co to jest myślnik, a sam nawet nie potrafiłeś go napisać. Im bardziej roztrząsasz tą sytuację, tym bardziej się pogrążasz.
Nigdy nie przywołałem Ciebie w komentarzach z innymi userami, Ty sie wycierasz moim nickiem. Kultura?
Zastanów się co piszesz - próbujesz mnie ironicznie pouczać na temat myślnika, gdy wykazuję że nie masz pojęcia to zaczynasz płakać, jak ktoś to wykazuje.
" próbujesz obrażać stwierdzeniami o nieznajomości słownictwa" - po pierwsze nie muszę próbować, sam swoimi wpisami świadczysz o sobie, po drugie nie piszę nic na temat słownictwa - co ma słownictwo do części mowy czy zdania? Naprawdę, podaruj sobie odpisywania, bo z kolejnym wpisem co raz bardziej się pogrążasz.
Co do zdania z Korbelem, sam wiesz, że napisałeś inaczej i próbujesz teraz zmienić interpretację, droga wolna. Mi nie zależy aby Ciebie pogrążać, sam to robisz.
0
Nie wiem czy to jest sens odpisywać.
Napisz mi gdzie napisałeś wcześniej, iż ja poruszam kwestie słabej gry Iniesty? napisałeś, że Korbel przejmuje od paxa hejtowanie Iniesty, może w sumie nie samo hejtowanie, ale w większości komentarzach przecież go krytykuje. Może taki sens ma to zdanie?
"czy jako łącznik, czy jako myślnik oznacza to zdanie oznacza to samo" - ale wypadałoby wiedzieć co to jest łącznik a co myślnik, a nie uczyć kogoś, czegoś jak się nie ma o tym bladego pojęcia.
3
To asysta, tutaj statystyki sa brane z whoscored i tam jest wypisane 4 kluczowe podania i 2 asysty, więc albo powinni dać tak jak tam 4 kluczowe i 2 asysty albo, 3 kluczowe i 1 asysta, to co jest tu napisane wzajemnie się wyklucza. Już pisałem, że pierwsze podanie do Leo nie miało nic wspólnego z kreacja, ale zostało uznane jako asysta. Nie powinni wybierać sobie statystyk. Jeśli podanie do Leo jest uznane jako kluczowe to tak samo powinno być pokazane jako asysta.
0
Nie chciałem komentować, ale skoro chcesz rozbić zdanie to proszę.
Wytłumacz co według Twojego zdania robi Korbel a co robi pax.
Naprawdę nic chciałem komentować, poza tym pomyliłeś wszystko. Napisz gdzie dałeś myślnik? To co wstawiłeś to jest łącznik tzw. dywiz czyli łącznik a nie myślnik. Poza tym z kontekstu zdania właśnie widać, że pomyliłeś znaczenia obydwu.
Iniesty-może (wyrażenie z łącznikiem)
Iniesty – może (wyrażenie z myślnikiem)
"jakbyś nie wiedział co oznacza myślnik".
Chcesz być złośliwy, cyniczny, niestety nie wyszło. To tylko tak, jakbym nie wiedział co to myślnik. Ja nie będę się nabijał z Ciebie czy robił złośliwe uwagi, szanuję każdego dyskutanta, nawet jak popełnia szkolne błędy.
3
"Po co komu jego kreowanie, skoro Barca gra o tryplet?". W sumie masz rację, po co narzekaliśmy na słaby okres Alvesa w listopadzie i grudniu przecież Barcelona gra o tryplet, dlaczego narzekamy na Pedro przecież gramy o tryplet, dlaczego mam nie pisać że Alba popełnił błąd z Bilbao i miał stratę która skończyła sie na poprzeczce Barcelony ? Bo Barcelona gra o tryplet? Ten argument do mnie nie trafia, to jest sport drużynowy i często niedociągnięcia jednego zawodnika niwelują inni.
"Przegraliśmy je, bo tak już bywa, że parę meczy się w sezonie przegrywa". Dobre tłumaczenie. Oczywiście nigdy nie da się wygrać wszystkich spotkań, jednak ktoś przyczynia się do nie wygrania spotkania.
Rożnica między Barceloną Martino i Lucho oczywiście widzę , nazywa się leo Messi plus kilka taktycznych ulepszeń Lucho, głównie stałe fragmenty gry, do tego ograny Neymar i wymiana na korzyść Suarez - Alexis, w pomocy zbytniej różnicy nie dostrzegam, oprócz jeszcze głębszego cofnięcia się pomocników, co byłoby zrozumiałe z trudniejszymi przeciwnikami. Jednak Iniesta czy Rakitic tak grają we wszystkich spotkaniach i nie ważne że Barcelona jest w posiadaniu 70% piłki a przeciwnika przeprowadzi dwie akcje w meczu, oni spełniają zadania defensywne.
............Martino................Lucho
Messi (Laliga i LM)
Bramki 36 ----------53
Asysty 11 -------- 23
kluczowe
podania 2.3 --------2.6
drybling 4.2 -----------5.1
"Dlaczego go widziałem w ostatnim meczu na stronie Messiego, później na środku, a za chwilę tworzył pressing na lewej stronie boiska?" - wolny elektron? A gdzie taktyka, strategia, asekuracja?
Najbardziej wertykalnym pomocnikiem w tym sezonie okazal się Xavi, który mimo mniejszego czasu spędzonego w Laliga ma 50% więcej kluczowych podań o Rakiticia. Kto pociągnie w przyszłym sezonie Barcelonę jak np. messi zostanie zneutralizowany?
1
Dla mnie Rakitic wykonuje dobrą robotę,
Każdy ma prawo do swojej opinii.
ale niestety nie jest Alvesem;-)
Wtedy mielibyśmy dwóch prawych obrońców, to chyba taktycznie byłby nie najlepszy pomysł :-)
1
Rakitic chwalony jest (nie przeze mnie) za dobrą grę w defensywie, to samo Iniesta, w ofensywie grają słabiutko, co z tego wynika – gramy na trzech defensywnych pomocników. Piszesz o wypełnianiu wolnych przestrzeni, problem jest gdy Barcelona ma posiadanie 70% a koleś stoi w miejscu i wypełnia przestrzeń. Gramy przeciwko autobusowi a on dalej wypełnia przestrzeń, trzeba zrobić przewagę w jakimś sektorze, wspomóc ofensywę, a on wypełnia przestrzeń. W tym sezonie spotkaniach które przegraliśmy głównie zawodziła pomoc, bo klepała bez sensu na środku boiska.
Ja widze poprawe wyniku w stałych fragmentach gry, to jest klucz do zwycięstwa w lidze. W ubiegłym sezonie przegraliśmy ligę rzutem rożnym i bramką Godina w tym takich błędów nagminnie nie popełniamy.
Co do Sampera też mam nadzieję.
1
Trudno mi się z Tobą zgodzić, przez pewien czas oceniałem i skrupulatnie analizowałem spotkania. Jeśli chodzi o Rakiticia to mam nadzieję, że wystrzeli w przyszłym sezonie a ten, należy potraktować jako aklimatyzację. Niestety Rakitic wyglądał przez większą część sezonu słabo. Słabo asekurował stronę Alvesa gdzie Dani musiał biegać box to box bo zbyt rzadko miał wsparcie w defensywie. Spotkanie np. z Realem to pokazało. Dwa sezony temu Rakitic miał największą liczbę kluczowych podań w całej lidze, ubiegłym sezonie był 4 w tym sezonie jest 47! Czasami przechodzi do ofensywy, ale spowalnia większość akcji, gra asekrancko i głównie do tyłu. Nie kreuje, większość jego asyst to dogrania z rzutów rożnych. Nie kreuje, ale ma jedną z największych średnich podań na mecz, jest pod grą, ale gra mu się nie układa. Niestety mamy w Barcelonie nadczłowieka który robi więcej o kreacji niż cała pomoc, doskonała gra Messiego w kreacji zamazuje fatalny obraz pomocy pod tym względem. Rakitic nie współgra w ofensywie z Messim czy z Neymarem. Nie do końca jest właściwe porównanie z Keitą który jednak był zmiennikiem a do tego często ustawiany na pivocie. W okresie gry Keity Barcelona miała świetną pomoc, teraz ofensywna gra pomocy nie istnieje. Xavi miał średnią ponad 3 kluczowe podania na mecz, teraz takiego wyniku nie osiąga pomocnicy pierwszego wyboru – Iniesta – Rakitic – Busquets liczeni łącznie.
1
Nie przekręcaj słów bo to nieładnie.
Pisalem, ze jak jakas statystyka Ci pasuje to ja podajesz a jak ktoś inny podaje statystyki to uważasz że statystyki sa do dupy. I napisałem Ci, ze to hipokryzja.
czy ja szczekam, możesz pisać że jestem psem, mało mnie to obchodzi? Piszesz osobiście o mnie i do mnie, przyzwyczaiłem się na tym portalu do tego, jak ktoś nie ma argumentów to zaczyna osobiste wycieczki.
To, że zwracasz się do kogoś i piszesz "Ty" , "Ci" z małej litery to świadczy o Tobie a nie o mnie.
ok, możesz omijać moje komentarze, jak zapomnę i skomentuje Twój możesz nie odpisywać
1
"Nie da się wygrać więcej niż trypletu, i nie da się tego zrobić w bardziej przekonującym stylu. Bardzo mnie irytują utyskiwania na graczy pomocy. Przy takich sukcesach? Jaki to ma sens?".
twoje rozumowanie. James Rodriguez - fatalny sezon, Isco - fatalny sezon, Koke - fatalny sezon, Nolito fatalny sezon, Czeryszew - fatalny sezon. To są zawodnicy słabi bo nie wygrali trypletu, a więc sam fakt braku tytułów w sporcie druzynowym dyskwalifikuje ich jako zawodników którzy zagrali dobry sezon, bo samo zdobycie trypletu daje pewność iz sezon w wykonaniu pojedynczych graczy był dobry. jaki sens mają słowa krytyczne wobec jakiegoś zawodnika przecież drużyna wygrywa. Np. ktoś zawali 4 bramki, ale co tam zagral świetne spotkanie bo drużyna wygrała 5:4 bo to nie gra zawodnika a końcowy wynik druzyny determinuje jego ocenę. takie mam wrażenie po Twoim tekście.