pax

3

Z wybiciem zgoda - dość sytuacyjna piłka, pechowe wybicie, ale idzie na jego konto. Jednak na lewej stronie 2 zawodników Juventusu rozklepało 4 zawodników Barcelony.

pax

18

Alba objechany, Mascherano spóźniony i źle interweniuje (daje dograć), Pique objechany a winny głównie Alves. Hmmm. Tak, jest tu trochę jego winy, która nie polegała na spóźnionej asekuracji Pique, tylko na niepotrzebnej próbie tej asekuracji, przez co wyszedł ze swojej strefy. On nie potrzebnie próbował ratować to co trzej wcześniej zawaliło.

pax

2

Spokojnie. Na pewno się pojawią. Prawie zawsze były 2-3 dni po meczu. Dajmy redakcji chwilę odpocząć i nacieszyć się triplete. Według regulaminu mają czas do 15 sierpnia.

pax

14

Tylko czy alves zagrał z niemcami?.

pax

3

Ciekawe co byś napisał gdyby nie wysłał? Że okazał szacunek?

pax

2

Tam gdzie być powinien. Jego strona była asekurowana przez dwóch zawodników bo taka jest taktyka Barcelony. Wina Alvesa że Bartra dał się ograć jak gówniarz na orliku?

pax

2

Może nie patologiczna, ale Messi ma włoskie korzenie i pewnie teraz będą go nazywać Leo don Messiorleone

pax

4

W ubiegłym też nie było źle, miał tak czarny PR, że z całego ubiegłego sezonu ludzie zapamiętali jedynie banana.

pax

1

Sam sobie odpowiedz.

pax

2

Turniej w USA i Puchar Gampera w sierpniu

pax

2

Pisałem już felietony/artykuły o Messim http://www.fcbarca.com/53182-arogancja-messiego-czy-jedyna-opcja-ofensywna.html , Villi http://www.fcbarca.com/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html , Xavim http://www.fcbarca.com/63812-okiem-kibica-xavi-hernandez-creus-pilkarz-mistrz-legenda-vol-i.html , Fabregasie „puszczonym” w komentarzach czy barcelońskich asystentach http://www.fcbarca.com/61746-okiem-kibica-asystenci-rodem-z-barcelony.html . Wiedząc, iż Alves jest obiema nogami w Barcelonie a głową i tułowiem poza nią, pomyślałem że może warto napisać coś o zawodniku który spędził ostatnie 7 lat w Blaugranie. Taki felieton podsumowująco-pożegnalny. Pewnie nikt inny by się na to nie porwał, a skoro uznano mnie za obrońcę Alvesa (mimo, że sam go wielokrotnie krytykowałem, ale broniłem go przed wyzwiskami i nieuzasadnioną krytyką) to poczułem się w pewnym obowiązku do tego. Skoro jednak Dani zostaje, to odłożę tekst i dokończę go za 2-3 lata. Na razie skończyłem zbierać materiały i jestem w połowie pisania, przytoczę więc kilka dodatkowych cytatów Daniego i o Danim.

Alves w swoim życiu i na boisku postępuje zgodnie ze swoimi mottami :

„W życiu, ale także w futbolu trzeba być szczęśliwym”.

„Trzeba pracować każdego dnia, aby być szczęśliwym w weekend”.

Alves - „Iniesta, Xavi i Messi powinni być Brazylijczykami. Za sprawą swojej gry już nimi są. Szkoda, że nie urodzili się w moim kraju”.

Fragment tekstu:
Najśmieszniejszym wydarzeniem, jest kwestia iż w mega ofensywnej Barcelonie Alves nauczył się doskonale bronić. Wcześniej w Sevilli śmiano się z Daniego iż jest wolnym elektronem operującym na całej jednej stronie boiska. Na pytania dziennikarzy o założenia taktyczne mówił: „ z taktyka nie mam żadnych problemów” wtedy dziennikarze dodawali ironicznie: „to taktyka ma problem z Danim Alvesem” :-)

pax

2

Zauważ jedno, jak ktoś nie przyswaja Twojego toku myślenia zaczynasz go posądzać o zespół zaburzeń afektywnych dwubiegunowych :-)
Ale to niby ja nie mam dystansu do siebie. Pisałem, że masz pełne prawo do krytyki, tak jak ja pozostawiłem sobie pełne prawo do niezgodzenia się z nią. Nie chcę wszczynać ponownie dyskusji która nie przybliży adwersarza do naszego stanowiska. Jedna drobna rzecz mi się nie zgadza: "Uważasz niemożliwym skonstruowanie krótszego rozmiarem tekstu, przy jednoczesnym zachowaniu obecnych w nim informacji uzupełnionych dodatkowo przez własne odniesienia i puenty. Ja zaś sądzę, iż to możliwe. Mamy tylko inne scenariusze na ten sam tekst. Uważam, że należałoby odejść od nadmiernej w moim odczuciu liczby wątpliwie zapadającej w pamięć „faktów” na rzecz skondensowania tekstu i stworzenia go bardziej przyswajalnym".

Widzisz tu ta niespojność? Uważasz, że możliwy jest krótszy tekst przy zachowaniu wszystkich informacji (faktów) poprzez odrzucenie części z nich. Czyli albo zachowujemy dłuższy tekst z wszystkimi faktami albo robimy krótszy z selekcja faktów. O tym pisałem, chcąc zachować wszystkie informacje a chciałem je zachowań nie dało się napisać krótszego tekstu, zrezygnowałem z ozdobników oratorskich. To dopiero byłaby sztuka dla sztuki.

Może po prostu źle podszedłeś do tego tekstu, potraktowałeś go jako typowo subiektywny felieton a on w swoim założeniu był przyczynkiem biograficznym dostosowanym do poziomu userów.

ps. Nie oddaję wykładowcy tekstów dwa razy dłuższych bo studia skończyłem dawno temu i a sam takich od swoich studentów nie przyjmuję.

pozdrawiam

pax

5

"z pewnością wcale nie miał takich ofert atrakcyjnych jak media piszą"

Z pewnością masz rację, tylko czy z pewnością możesz nam przybliżyć te mało atrakcyjne oferty, wbrew prasie i agentce Alvesa?

pax

1

Może nie jest za późno, dlatego trzeba edukować i pokazywać wzorce, tutaj jest tez duża rola redakcji i pewnych zasłużonych userów jak wpwelement czy ostatnio Endless.

Dyskusja na poziomie zmusza nie tylko do myślenia, szukania argumentacji, ale i umiejętności pozyskiwania informacji. Hejtować każdy może, nauczyć pięknie spierać niewielu.

pax

1

thx

pax

2

Jak grał padakę to tez go krytykowałem, nie jestem fanboyem, tylko raczej byłem biczem na hejterów. jak zasługiwał na krytykę to dostawał ją tez ode mnie. Walczyłem z wyzwiskami i kłamstwami, tylko tyle.

pax

2

ja jestem za krytyką jak ktoś (zawodnik) na nią zasługuje. wszystko jednak ma swoje granice, co innego krytyka (merytoryczna) a co innego hejtowanie - wyzwiska, przekleństwa, czy nawet krytyka bezpodstawna (np. ciągłe pisanie o Alvesu że zabije gołębie na CN a jego wrzutki lądują na dachu) . ja dość często piszę niepochlebnie o grze zawodników - ale zawsze o grze a nie o samym zawodniku, poza tym podaje kiedy i co mi się nie podoba. na początku sezonu krytykowałem Mascherano, potem Albę ogólnie Rakitic i Iniesta mnie nie przekonywali przez sezon. Chodzi właśnie o poziom dyskusji - krytyka tak, wyzwiska nie.

pax

3

Wydawało mi się, że wiesz wszystko, pisałeś ciągle że leci tylko na kasę i nic go w Barcelonie nie trzyma.

Agentka wczoraj udzielając wywiadu już po podpisaniu przedłużenia (czyli gdy nie było presji w negocjacjach) przyznała, że Alves miał dwie oferty sporo przekraczające ofertę Barcelony.

pax

2

Wyraziłem swoje zdanie i nie chcę akuratnie ciągnąc tego temu, bo nie widzę tutaj sensu. Przeczytałem (ponownie) te felietony Bystrzyckiego i juz kiedyś na ich temat rozmawialiśmy. Tak, to co z nich bije to optymizm, jednak nie zauważyłem oprócz przytoczonych przeze mnie fragmentów dotyczących Alvesa zbytnich skłonności wróżbiarskich, raczej optymistyczne spojrzenie przy analizowaniu obecnej kadry czy gry - jakie zmiany może wprowadzić Enrique lub co juz zrobił itd... Po prostu z przedsezonową ocena Alvesa przestrzelił, trudno, zdarza się.

Co do felietonów to miałem właśnie pisać o Alvesu przy jego odejściu bo pewnie nikt inny by sie na to nie zdecydował (mam w sumie 2 strony a nie chcę pisać przydługich tekstów czyli max 4-5 stron i zbieram info do felietonu o Messim (nie bardzo od sportowej strony) i jak będę miał odwagę (:-)) to napiszę o grze pomocników w obecnym sezonie, ale za to zostanę zlinczowany). To raczej wszystko, rozłożone na 2 miesiące.

pax

106

Wczorajsze wypowiedzi

Rakitić
"Jestem bardzo szczęśliwy Bracie . Nie mógłbym wyobrazić sobie szatni bez ciebie".

Alba
"On jest wielkim profesjonalistą i wspaniałym człowiekiem".

Wcześniejsze wypowiedzi

Xavi
"Dani Alves - piłkarz kompletny, przykład współczesnego futbolisty. To, co go wyróżnia to profesjonalizm, ciężka praca, poświęcenie i oddanie. Zdolny jest wykonać 50 dośrodkowań w jednym meczu, nigdy się nie męczy, biega wzdłuż całego boiska. Dani to tego typu zawodnik, że gdy mieliśmy go za rywala w pewnym momencie zaczynaliśmy go nienawidzić: nigdy nie odpuszczał, był niezmordowany, niczym kleszcz, który nie przestawał kąsać".

Guardiola
„Jest niezbędny. Zaraża wszystkich swoja niespożytą energią i niesamowitym entuzjazmem”.



Grudniowe komentarze userów fcbarca. com
Dani Alves który gra jak idiota, Alves padaka, patologia, skandal, pajac, kurwa alves wypierdalaj, Alves to powinien w pysk z Plaskacza, Ja pierdole Alves to jest kurwa KRYMINAŁ, pora wziąć psychotropy, Alves się pierdoli i wrzuca kurwa, Alves ty jesteś chory na mózg, się tylko na Klauna nadaje, AlveS ma coś z głową, Ja pierdolr, czemu ten Alves buc.

pax

1

Jadę autem. Odpisze za niedługo. Lubię te bardziej historyczne i ogólnie z pozytywnym przesłaniem. Ale jak mi coś się nie zgadza to mam o tym nie pisać?

pax

1

No właśnie nic. Tylko jednym tego typu rzeczy traktują wybiórczo.

pax

10

Dokonania Alvesa i Vidala - rozumiem, że Vidal jest zestawiany z Alvesem ze względu na grę na zbieżnej pozycji. Redaktor pokazał ofensywne statystyki, czas dla równowagi pokazać defensywne.
Alves - Vidal

spotkania 41 - 42 (liga + europejskie puchary)

Odbiory bezpośrednie
Alves 157 - Vidal 83

przechwyty
Alves 62 Vidal - 40

Wybicia
Alves 53 Vidal 23

Tak jak to nasz redakcja liczy wyszłoby
odbiory
Alves 272 - Vidal 146

Jak się chce zamazać pewien obraz sytuacji wystarczy dopasować odpowiednie statystyki, a potem napisać że liczby Vidala wypadają całkiem okazale. Pytanie czy porównujemy dwóch bocznych obrońców, czy może bocznego obrońcę z skrzydłowym lub prawym pomocnikiem.

pax

1

Co na „korespondencyjne” przedsezonowe zarzuty odpowiedział Lucho i sztab trenerski? Po kilku miesiącach odpowiedź na temat degradacji sportowej i półśrodkach brzmiała: „Sam trener skupia się tylko i wyłącznie na aspektach sportowych pracy Brazylijczyka i pod tym względem ocena jest pozytywna - Alves stanowi przykład dla kolegów na treningach, zaś w trakcie spotkań rzetelnie wykonuje swoje zadania: wyprowadza piłkę, odbiera ją, dużo biega i jest kluczowym elementem akcji w ofensywie. Postawa obrońcy spodobała się sztabowi Barçy do tego stopnia, że na zebraniach określano go mianem "najlepiej trenującego w całym zespole", uwzględniając zarówno dane zebrane w czasie spotkań, jak i wyniki testów sprawnościowych” (Sport, fcbarca.com).

Każdy może oceniać zawodnika jak chce, ubiegły sezon (2013/2014) był niezły w wykonaniu Alvesa, gdy był jednym z najlepszych zawodników drużyny, ale nie każdy mógł tak odbierać jego grę. Każdy ma prawo do własnej subiektywnej opinii, szczególnie jakże wtedy modnej. Czyżby teraz znów Alves wracał do łask polskiego redaktora? Może skupmy się na opisywaniu przeszłości, analizie teraźniejszości a przyszłość zostawmy wróżkom? Nie każdy jest Nostradamusem.

pax

2

Przy Canaletes…. Czyli lepiej nie wróżyć
Kilka słów o Alvesu.

W przedsezonowych felietonach „Przy Canaletes…”, aż roiło się od negatywnych stwierdzeń na temat Alvesa, był czarną owcą, kozłem ofiarnym obarczaną ze wszelkie niepowodzenia całego zespołu. „W związku z tym Asturyjczyk nie widzi w swoim nowym projekcie Alvesa, będącego chyba najbardziej dobitnym przykładem dekadencji dawnych mistrzów”. Jeśli to zdanie było wynikiem jakiś spekulacji prasowych związanych z transferem Cuadrado, to już kolejne newsy jasno pokazywały, że Lucho widzi w Alvesie kluczową postać zespołu wbrew opinii polskiego redaktora „Luis Enrique twierdzi, że Dani Alves jest klasowym piłkarzem. Ba, Asturyjczyk stwierdził, że cieszy się z obecności Brazylijczyka na Camp Nou. Być może to jedynie kwestia kurtuazji, socjotechniki. Jeśli nie, to zadzierzgniętemu romansowi nie wróżę świetlanej przyszłości. Bo Lucho nie znosi półśrodków, substytutów, wszelkich niedoskonałości, a Alves, oprócz oczywistej degradacji sportowej, wzbudza kontrowersje również poza boiskiem. Po meczu z Club León, w którym rozegrał 60 przyzwoitych minut, 31-latek zabłysnął kolejnym filmowym popisem infantylizmu”. Alvesowi przypisywano degradację sportową, ale jeśli zagrał dobre spotkanie to obrywało mu się za to co robił w wolnym czasie: „Po meczu z Club León, w którym rozegrał 60 przyzwoitych minut, 31-latek zabłysnął kolejnym filmowym popisem infantylizmu”. „Ciągle jednak irytujące są poza piłkarskie maniery 31-latka”, itd… Co ma jedno do drugiego nikt nie wie. Nigdy nie było takiej nagonki (nie chodzi tu o autora tych felietonów, ale o postawę wielu osób – redaktorów, userów), Pique nie obrywało się, aż tak za upodobania do hazardu, Neymarowi za Paris Hilton czy Inieście za prowadzenie winiarni. Alves to co innego – wstawił minutowy filmik i już był pretekst do czarnej kampanii.

pax

4

Wszechczasów. W pełni uprawnione jest posługiwanie się wyrazem wszechczasów. Może di Stefano miałby więcej a może nie, od momentu liczenia asyst ta lista jest jedyna obowiązująca.

pax

10

Top 10 asystentów La Liga wszechczasów

Messi 112
Xavi 110
Figo 107
Alves 98
Joaquín 72
Ibagaza 67
Iniesta 66
Munitis 65
C. Ronaldo 64
Guti 60

pax

0

Ok, to jedną sprawę mamy załatwioną.

1. Przyznajesz, że kłamałeś iż nie odnosiłeś się do mnie w komentarzu do Korbela. Zapierałeś się, że w komentarzu nie było odniesienia do mojej osoby, teraz przyznałeś, że jednak pax z Twoich komentarzy to jednak ja i pisałeś o mnie.
2. Przyznajesz, że kłamałeś mówiąc, iż nie Ty rozpocząłeś tą dyskusję. Twoje odniesienie do mojej osoby zarzucając iż hejtuje/nie-hejtuje Iniestę rozpoczęło całą wymianę zdań.

ps. Mam propozycję, zacznij w dyskusji z innym userem wyzywać redakcję, jak Ci będą chcieli dać bana to im napisz, że mimo, iż chodziło o nich to nie rozumiesz o co chodzi przecież dyskutowałeś z innym userem a nie z redakcją, więc dlaczego mieliby się czepiać.

jutro zadam drugie pytanie, potem odpowiem na dwa Twoje.

pax

2

Pół roku temu zarząd mu nie przedstawił żadnych warunków.

pax

12

Mam nadzieję, że Alves przekroczy magiczną barierę 100 asyst w La Liga a następnie przegoni Figo. Jeszcze 10 asyst i jest na podium wszechczasów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?