pax

1

Czyli rozumiem, że Rakitic nie odpowiada za kreowanie sytuacji, tylko za grę defensywną? Taki mini defensywne pomocnik ?

pax

1

Sądzę że to jest jedynie tłumaczenia artykułu z ASa

pax

1

Iniesta nie kreuje bo miał przez 90% sezonu zjazd formy, Xavi gra wtedy głównie gdy nie gra Rakitic, Rafinha nie gra dużo, a Messi kreuje bo musi, bo nikt inny tego nie robi i z musu schodzi z skrzydła lub cofnietej "9" na środek i wrzuca długie piłki na Neymara, Suareza czy Albe lub krótko rozgrywa z Alvesem.
Długich piłek nie ma za dużo, głównie gra do najbliższego i do tyłu, gra bardzo asekurancko, ma chyba najlepszy współczynnik celnych podań spowodowany wlaśnie taka grą.
Ivan ukoronował solidny sezon bramka w Berlinie to tak jak napisać, że Iniesta swój wybitny sezon ukoronował ZM finału w Berlinie. Jeden mecz nie robi oceny całego sezonu.
Że gra głównie do tyłu to wystarczy popatrzeć na mapy podań na fourfourtwo i wtedy takie stwierdzenie nie okaże się przesadne.
Poza tym Rakitic często zamienia sie z Messim pozycja i wchodząc na skrzydło gra bardzo słabo.

pax

1

Jaka karę dałbyś za nazwanie sędziego skur...synem gdzie zostało to odnotowane w protokole?

pax

2

Nie wychwalam tylko jego, bo jego głównie broniłem przed wyzwiskami i bzdurami. Chwaliłem Messiego, xaviego, Pique, w tym sezonie na początku krytykowałem Mascherano bo grał bardzo słabo na jesieni a wszyscy go wychwalali za mistrzostwa a na wiosnę go chwaliłem, krytykowałem często Iniestę chwaląc go za poszczególne mecze. O Ivanie piszę dość krytycznie oprócz kilku wyjątków bo gra zachowawczo, głównie do tyłu i na małe odległości, nie kreuje, w obronie dość przeciętnie. Ivan jest chwalony przez wiele osób, ale jak się pytam konkretnie za co to już nikt nie potrafi napisać, tylko że ma inne zadania boiskowe i nie musi czarować, dryblować, kreować. Więc pytam czy jest DP bo ma bardzo słabe statystyki odbiorów i przejęć to wtedy rozmowa się kończy. Lubie Ivana i mam nadzieję że odpali, ale jak na razie według mnie gra dość słabo, cała jesień słabo a na wiosnę kilka spotkań dobrych i to wszystko na cały sezon.

pax

2

Nie chodzi o alkohol czy stres ale o tłumaczenie. jak zawsze jestem trzeźwy to jak raz coś wypije to nic się nie dzieje. jak zawsze wytrzymuje presje to jak raz jej nie wytrzymam to nic się nie dzieje.
Obie sytuacje zasługują na napietnowanie

pax

2

Jak widać nie da się porozmawiać aby nie było tematu Alvesa. Twój ulubiony zawodnik?
A od czego jest Rakitic ??

pax

3

Tylko co ma to do sprawiedliwości?
Mógł w 1000 spotkaniach dźwigać presję ale raz jej nie udźwignął i zachował się tak jak się zachował więc kara mu się należy.
jak 10000 będę jechał trzeźwy samochodem a raz na podwójnym gazie i mnie złapią to mam się tłumaczyć że przecież 10000 byłem trzeźwy?

pax

2

Szkoda że z 44 spotkań wyszedł tylko 15 minutowy filmik, chyba wszystkie jego akcje tam są. Filmik Ultimate skills a Ivan w całym sezonie miał 15 udanych dryblingów w 44 spotkaniach.
Nie był to dobry rok w wykonaniu Ivana, ale sądzę że następny będzie już świetny.

pax

3

Po co piszesz o Ronaldo, nie lepiej skupić się tylko na Neymarze i tej sytuacji?

To, że nie radzi sobie z presją nie jest usprawiedliwieniem. Jak sobie nie radzi mógł odmówić udziału w turnieju i tak jak Suarez swego czasu mieć sesje z psychologiem na temat stresu czy wyładowania agresji. Kopnięcie piłką w zawodnika po gwizdu sędziego i wyzywanie sędziego od skur...ynów dla Ciebie tylko żółta?

pax

0

czemu ?

pax

4

Pytanie czy zostało to odnotowane w protokole i czy jest sens porównywać jednej sytuacji do innych. Więc uważasz, że za wyzywanie sędziego od skur...nów nie powinno być kary, bo kara 1-2 meczów to za dużo ?

pax

7

Neymar dostał 4 mecze kary

1 mecz dostał za drugą żółtą
1-2 mecze (w zależności od interpretacji) za niesportowe zachowanie po gwizdku
1-2 mecze (w zależności od interpretacji) za wyzwiska w stronę sędziego.

Czy 1-2 mecze dyskwalifikacji za nazwanie sędziego sku...synem to dużo ?

pax

2

Neymar 4 mecze kary

1 mecz za drugą żółtą
1-2 mecze za niesportowe zachowanie po gwizdku
1-2 mecze za wyzwiska w stronę sędziego.

Czy 1-2 mecze dyskwalifikacji za nazwanie sędziego sku...synem to dużo ?

pax

2

ocena za cały sezon jest średnią ocen z poszczególnych spotkań.

pax

2

Tylko xavi był najlepiej kierującym zawodnikiem barcelony z najlepszą grą wertykalna w tym sezonie.

pax

1

Podobają mi się większość wypowiedzi. Chyba najbardziej red. Bielskiego.

pax

3

Tak z rok temu pisałem, że najlepszym ofensywnym rozwiązaniem byłoby sprowadzenie Reus (gdy byl w formie) na prawe skrzydło, Messi jako ofensywny pomocnik, bo na nominalnym środku go nie widzę, on ma takie parcie do gry wertykalnej, że o regulacji tempa i przytrzymaniu piłki nie ma mowy :-).
Taka gra z
Neymarem, Suarezem, Reusem
Messim
też wymagałaby zmian taktycznych.
Messi w pomocy grałby jako wolny elektron, jednak nie wypełniałby zadań defensywnych, wymagałaby przebudowy drugiej linii i grę "dwoma" DP, co w sumie ostatnio niby czasem tak jest. Chyba że przeszlibyśmy do systemu z trzema obrońcami , 2 DP i jednym dodatkowym pomocnikiem box tu box





pax

0

Odpowiem na 4 Twoje pytanie,
- "gdzie tak napisałem, że zacząłem dyskusje z Tobą?".
Nigdzie nie napisałem, że Ty tak napisałeś, tylko "że kłamałeś, że nie rozpocząłeś tej dyskusji". Więc po co się bulwersujesz i znowu kłamiesz. Pytałeś wcześniej o kwestię komentarza mojego do Eoren i wyjaśniłem Ci, że jak robisz odniesienia do jakieś osoby i zarzucasz tej osobie pewne zachowania to musisz oczekiwać odpowiedzi, mimo, że sam komentarz nie musi być bezpośrednio do niej skierowany. To jak obgadywanie za plecami, gdy ta osoba to słyszy. Tak jak Ci napisałem, że mimo że nie zarzucałem nic challengerowi czy Bystrzyckiemu to mogłem oczekiwać ich odpowiedzi, bo zostali przeze mnie wywołani, w ich imieniu wypowiedziała się Eoren. Tak Ty kilkukrotnie robiąc odniesienia do mojej osoby, pokazując ją w niekorzystnym świetle wywołałeś dyskusję ze mną. Przyznałeś że pisałeś o mnie, robiłeś odniesienia do mojej osoby, porównywałeś inną osobę ze mną itd., Drugie jest logiczną konsekwencją pierwszego. Jeżeli o kimś piszesz, wspominasz, zarzucasz coś to musisz się liczyć z odpowiedzią tej osoby, szczególnie na tak hermetycznym poletku jakim jest tutejsze forum.
Popatrz na mój pierwszy komentarz tutaj do Ciebie - nie jest to próba nawiązania dyskusji, kontaktu czy swobodna myśl ale odpowiedz na TWÓJ komentarz dotyczący mojej osoby. Mimo, że nie potrafisz tego zaakceptować, wywołując mnie do dyskusji, pisząc o mnie, rozpocząłeś tą dyskusję. Pytałeś, do czego nie potrafisz się przyznać, m.in. do tego. Nie mam pretensji o to, że piszesz o mnie niepochlebne rzeczy, nie mam pretensji że z innymi osobami o mnie dyskutujesz, problem zaczyna się wtedy gdy nie potrafisz się przyznać, że może to rodzić moją odpowiedz.

pax

7

Nie mogę na to patrzeć :-)

Tyle zmarnowanych idealnych sytuacji, Leo miałby już ponad 300 asyst gdyby inni potrafili wykorzystywać jego podania.

pax

1

Studio zaczęło się o 0.55, mecz o 01.30 a Wasz news ukazał się o 01.21. Chyba nie był godzinę przed meczem, a sam komentarz odnośnie Messiego był przecież w studio przedmeczowym.

pax

0

Komentarz usunięty

pax

3

Angel niestety notuje bardzo dużo strat w meczach a do tego te symulki. Pewnie plota i dobrze :-)

pax

4

Może robili notatki meczowe 2 godziny przed meczem i nie zauważyli wytłumaczenia całej sytuacji. Dalej wydaje mi się, że nie powinno się to jedno zdanie znaleźć w tekście, ale to tylko moja opinia :-)

pax

3

Może czytają tylko fcbarca. com. A tam wyjaśnienia nie było przed meczem, aby redaktorzy TVP sport zdążyli się przygotować :-)

pax

9

Nie jestem w stanie pojąć tej wstawki o TVP Sport.
Tak jakby nasza szanowna redakcja nie podała tej wiadomości o wyśmiewaniu się z Martino. Tak samo podała jak inne media, więc nie rozumiem teraz tego naznaczanie jakiejkolwiek redakcji sportowej post factum.

pax

3

Główne transfery za kadencji Zubiego

2010/2011
Mascherano
Adriano
Afellay

2011/2012
Fabregas
Alexis

2012/2013
Alba
Song

2013/2014
Neymar

2014/2015
ter Stegen
Rakitic
Bravo
Suarez
Mathieu
Vermaelen
Douglas

Villa mimo, że przeszedł w sezonie 2010/2011 był zakontraktowany jeszcze przez zarząd Laporty.

pax

1

Dobre kilka ostatnich spotkań w LM to nie rok, ja mam nadzieję że sie rozkręci bo jest zawodnikiem z Barcelony który ma oprócz (Messiego Alvesa- ale oni graja miedzy sobą na małych przestrzeniach) najkrótsze podania (głównie podaje do najbliższego) i jest zawodnikiem z największa liczba podań do tyłu.

pax

1

hahahaha.
Nie za bardzo harował, do tego bardzo słabo odbierał piłkę, po to został sprowadzony? Ivan miał 12 bramek i 10 asyst w samej lidze w ubiegłym roku i po to został sprowadzony aby harował na boisku? Lepiej nie gdybaj a pisz mądrze. Trofea nie zawsze wyznaczają że jakis jeden poszczególny zawodnik gra świetnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?