pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Ok, już widzę poziom dyskusji z Tobą.
Czy ja napisałem, że Alves jest lepszy od Ronaldo? Z mojej wypowiedzi jasno wynika jedynie taki przekaz, że Alves wie co mówi bo z jednym gra od 7 lat a przeciwko drugiemu rozegrał ponad 20 spotkań.
9
W wzajemnych pojedynkach w trakcie spotkań sytuacja jest nieco inna :-)
1
Messi ==> talent czystej wody
Ronaldo==> cieżka praca
To brzmi jakby jeden nie trenował i wszystka ma dzięki talentowi a drugi to bez talencie ale ciążka pracą osiągnął wiele.
Tak to brzmi :-)
83
Alves zagrał przeciwko Ronaldo ponad 20 spotkań i trzy razy puścił mu piłkę między nogami, do tego go wielokrotnie niszczył sportowo na prawej stronie.
3
Nie wiedziałeś? Messi nigdy nie trenował, na treningi przychodzi z piwem i w dzinsach i robi awantury Lucho że każe mu się przebierać w strój sportowy. messi to talent, on nie musi trenować.
93
"Koledzy" z RM wkleili swoje statystyki, więc uzupełnię ich statystyki.
Messi - Ronaldo (LaLiga+LM)
kluczowe podania
131 - 92
Dryblingi udane
266 - 79
Odbiory
55 - 13
3
Nie powinieneś tak postrzegać tej sprawy.
To nie tak, że Barca nigdy nie będzie nasza. Była, jest i będzie w sercach tych co ja tam noszą. Po prostu była, jest i będzie na inny sposób, nie tak jak postrzegają to Katalończycy - chociaż który z nich pamięta Franco czy Carrero Blanco?
Czy to, że nie wyssałem Barcelony z mlekiem matki, nie kopałem w piłke jako gówniarz na katalońskich placach, nie robiłem zakupów na LaRambla czy nie świętowałem każdego tytułu pod Kolumbem to czy umniejsza moja radość po zdobyciu trypletu, moje zarwane noce pisząc teksty o Azulgranie czy odpowiadając na komentarze o niej, czy kłócąc się z sympatykami Realu?
Postrzegamy Barcelone na swój niekataloński sposób, znając historię, podziwiając ludzi czy tradycję.
Nie zapominajmy, że Barcelonę założył Szwajcar przy dużym udziale Anglików, największą legendą jest Holender i Węgier, obecnie największą gwiazdą Argentyńczyk a drużynę trenuje Asturyjczyk.
Nie urodziliśmy się Katalończykami i cóż z tego? Nie będziemy świętować na Rambli, nie pobijemy się z kibicami Espanyolu.
Tak jak „més que un club” stało się symbolem, tak jak "barcelonismo" również. "Barcelonismo" to cos więcej niż Barcelończyk czy Katalończyk, to nie tylko kibicowanie drużynie, to wielka rodzina ludzi...
Tutaj w Polsce nie możemy być bardziej katalońscy od Katalończykow, ale nie oznacza że nie możemy się czuć Barcelonismo.
pozdrawiam
1
Jak fajnie czasem wziąć głęboki oddech i nie wikłać się w dyskusje, czytać komentarze i widzieć w każdym z nich trochę własnego zdania a trochę jednak innego spojrzenia. Stanąć z boku dyskutantów.
Co do samego felietonu. Ten jest świetnie napisany, bardzo czytelny i jasny w swoim przekazie, językowo bardzo dobry. Jest subiektywny, ale to pełne prawo felietonu, z częścią argumentów sie zgadzam z inną nie, ale to własne zdanie autora i co mi tam do tego :-). Jedyny zarzut (wiem, napiszesz że mam uprzedzenia do redaktora Bystrzyckiego) to, że dostrzegam przekopiowany nie tylko pomysł na sam felieton z zeszłotygodniowego felietonu który tłumaczył Korbel, ale wprost przekalkowane argumenty dyskutantów pod tym tekstem.
pozdrawiam
2
Eto kończył się kontrakt za rok, więc odszedłby za darmo, o innych sprawach nie wspomnę.
3
Alves przeszedł jak się nie mylę za 35,5 miliona.
29,5 to kwota stała a 6 milionów zmienna w zależności od wyników i postawy gracza - Barcelona gdy przyszedł Alves w sezonie 2008/2009 zdobyła tryplet a w roku kalendarzowym wszystkie 6 tytułów więc trzeba było wypłacić ta zmienną, dodatkowo Alves zagrał w 54 spotkaniach i miał 13 asyst i 5 bramek.
1
Zawsze jest pw.
5
Chyba były dwie debaty. Poza tym po co duda był na debacie skoro nie on będzie decydował tylko jarek. Duda tylko użyczy twarzy. Tak wogóle to nie miejsce na tego typu dyskusję. Wracamy na camp nou :-)
2
Pytanie czy zmiennik Ivana jeśli będzie wystawiany na jego pozycji?
Ivan nie zagrał fantastycznego sezonu.
Arda kosztował prawie dwa razy tyle ile Chorwat. Ważne aby była zdrowa i na wysokim poziomie rywalizacja.
8
LaLiga i LM
Minuty
3146
bramki
3
asysty
2
kluczowe podania
50
dryblingi
64
odbiory
81
przechwyty
34
wystarczy ?
2
Tryplet to słaby argument, jak ktoś gra słabiej pewne obowiązki przejmują inni i zamazuje się obraz słabej gry. Teraz trypletem można tłumaczyć wszystko, bez formy Albe od stycznia, Rakiticia, Iniestę, Douglasa, Montoye itd. :-)
Rakitic był w Sevilli właśnie kimś pomiędzy środkowym pomocnikiem a ofensywnym pomocnikiem, więc wzbudził zainteresowanie swoimi walorami ofensywnymi, po przejściu do Barcelony dużo z nich stracił. Nie dla tego, że grał cofnięty, ale ze względu na swoja asekurancka grę, był czas gdy sprawdzałem mapy podań zawodników i rakitic miał prawie zawsze największą w drużynie liczbe podań do tylu z obrońców i pomocników. Jak pisałem Xavi w grze wertykalnej zjadał go z butami.
Rakitic-Xavi (LaLiga+Liga Mistrzów)
minuty
2923 - 2114
długie podania
99 - 112
podania kluczowe
48 - 57
asysty
8 - 8
1
To nie stwierdzenie a pytanie. Chyba widać, że zakończone jest znakiem zapytania.
Nie rozumiem, najpierw piszesz że: "Przynajmniej ja tak to widze" a potem że "Nie napisałem, że tak ma wyglądać pierwszy skład". To widzisz to tak jak najpierw napisałeś, czy tak już tego nie widzisz?
Skoro widzisz Messiego w miejsce Iniesty, to chyba logiczne jest że ten zawodnik będzie albo na ławce albo się go sprzeda. Ja nie piszę, że to jest zły pomysł, niekoniecznie Ardę bym widział na skrzydle ale często pisałem że dla Messiego ofensywny pomocnik to dobra pozycja.
1
Wolałbym więcej, Deco jednak nie spełniał pokładanych nadziei. 2 sezony niezłe i 2 bez formy. Nie potrafiłem patrzeć na jego spowalnianie gry, podania nie w tempo i masakryczną liczbę strat. Cieszy mnie, że jego rywalizacja z Xavim wyniosła generała na niebotyczny poziom:-)
Deco
LaLiga i Liga Mistrzów
148 spotkań - 18 bramek i 25 asyst.
1
Problem był z Iniestą taki, że przytrzymywał tez piłkę wtedy gdy takiej potrzeby nie było, a nawet konieczność gry wertykalnej.
1
Drewnem nie jest, ale nie był to dobry sezon w jego wykonaniu. przyszły będzie lepszy, w tym Xavi w rozegraniu zjadał go z korkami :-)
2
Iniesta na ławkę na stałe ? Czy sprzedajemy?
Bo Messi zmieniany nie będzie, spotkań tez omijać nie będzie.
24
Najbardziej śmieszą i śmieszyły komentarze, że Ci sami co wypisywali i wypisują, że mamy najlepsza pomoc Rakitic-Iniesta, cieszą się z transferu Turana i chcą Pogby.
Wszyscy widza z Lucho i komisją zarządzającą że najsłabszą formacją odstająca od pozostałych jest pomoc. Świetnie że Xavi zagrał świetny swój ostatni sezon bo byłoby krucho. Iniesta 1,5-2 lata bez formy a pojedyncze spotkania raz na 10 razy tej sytuacji nie zmieniają.
Jak ktoś czytał komentarze w trakcie meczu to ile razy w spotkaniach były "prośby" do Lucho aby wreszcie wprowadził Xaviego zamiast Rakiticia który nie ogarniał sytuacji, nie regulował tempa, nie kreował, podawał głównie do tyłu. Fajnie, że Ivan im sezon się kończył tym grał co raz lepiej i ostatnie 1,5 miesiąca to już była lepsza gra, ale 3/4 sezonu to było słabiutko.
Oby z Ardą pomoc ruszyła, Iniesta się ogarną a Ivan się tak zaaklimatyzował aby drugi sezon w całości można byłoby uznać za udany.
2
Czasem człowiek ma takie charakter, osobowość i dlatego jedni sa cholerykami inni introwertykami itd...
Na takiej podstawie można zdiagnozować u Małysza autyzm - ma problem z prasą, nie lubi blasku fleszy, stroni od wywiadów, jest skromny , hmmm, typowy autysta.
2
Tak, m.in o tym artykule mówię. Nie jest to cokolwiek na co można zwracać uwagę, a szczególnie wyrabiać sobie opinie o stanie Leo. osoba wypowiada się o Messim nigdy go nie spotykając, nie znając jego relacji z otaczającym światem, wie tyle co o Messim wypisze Marca i diagnozuje u niego Aspergera.
2
NIe było wiarygodnego artykułu że Messi ma autyzm, lekki autyzm czy Aspergera. Chociaz nawet gdyby miał to niczego by nie zmieniało, bo przy Aspegerze ludzie normalnie funkcjonują, zachowują się.
To o czym piszesz to był pewien komentarz napisany przez Giselle Zambiazzi która wysnuła bez żadnego badania, na podstawie takich niezaprzeczalnych faktów potwierdzających diagnozę: Messi robi podobne zwody, strzela podobne bramki a jako dziecko wychodził na podwórko tylko po to by grać w piłkę.
Nie twierdzę, że może nie mieć Aspergera, ale pisanie tutaj jako pewnik że ma autyzm gdy jest to niesprawdzone jest nie na miejscu.
4
Nie chcę tutaj wchodzić Wam w dyskusję.
Wyraziłem krótkie zdanie i na tym zakończę. Jak czas mi na to pozwoli to może dokończę felieton o Messim i jego kontaktów wewnętrznych z innymi zawodnikami, to troszkę inaczej popatrzymy na jego osobowość i zdolność kierowania ludźmi czy wpływ na grę i wyniki drużyny.
pozdrawiam
3
Czytając różne książki o Barcelonie czy biografie zawodników a było ich już sporo. pewne zdanie utkwiło mi w pamięci, choć nie potrafię już w 100% przyporządkować autora (kojarzy mi się ktoś z trójki (Pep, Tito lub Johan). "Najmniej zmęczony po meczu jest ten który najwięcej biegał. Bardziej zmęczony jest ten który biegał mniej ale kreował grę, a najbardziej zmęczony jest ten które nie biegał tak dużo, ale brał na siebie odpowiedzialność". To taka wolna dygresja apropo biegania Messiego. Do tego dochodzi kwestia i jest to zawodnik który w tym sezonie/rok rozegrał największą liczbę spotkań (wszystkie mecze ligowe i ligi mistrzów). Więc sezon w nogach odczuwał.
W Argentynie brak właśnie koncepcji jak piszesz, a nawet jakiegoś blysku, to co mówili komentatorzy w trakcie meczu - trzech obrońców Chille miało żółte kartki, więc aż się prosiło o próby indywidualnych akcji i "prowokowania" do faulu, ale nic takiego nie nastąpiło.
8
"No chyba, że jest się fanatykiem Leo, ale oczywiście nie insynuuję, że tak jest w twoim przypadku".
To po co napisałeś to zdanie, skoro niczego nie chcesz insynuować?
Co do bycie kapitanem zgodzę się z Endless, nie zawsze potrzebny jest motywator, oni grają wśród profesjonalistów, zawodowców, każdy doskonale wie co ma robić, w reprezentacji czy w Barcelonie grają najlepsi z najlepszych którym walka o tytuły to chleb powszedni. Messi nie raz udowadniał, że ma szacunek wśród swojej drużyny, druzyny przeciwnej czy arbitrów. Przypomnij sobie jak zareagował jeden z arbitrów któremu Alba powiedział że nie zgadza się z jego decyzją. Alba od razu dostał czerwona kartkę, a do sędziego podszedł kto? Messi.... który jest tylko czwartym kapitanem i sędzia który rozdaje czerwone kartki za ledwo słowo wypowiedziane w jego kierunku tłumaczy się Messiemu z swojej decyzji.
Tu nie chodzi o to że Messi źle zagrał, ale że nosi opaskę kapitańską. Kapitan nie może zagrać gorszego spotkania? Z Paragwajem, ciągła walka, trzy asysty a mógł mieć z 6, a do tego jedna z asyst praktycznie na leżąco do Hiquaina.
To nie wina Leo, (chyba że i wobec mnie napiszesz że jestem fanatykiem Leo, ale w sumie możesz tak napisać), Argentyna i Brazylia grają takim systemem od lat, 4 atakuje, 6 broni, brak koncepcji i zmian trwa tam od 10 lat.
1
Fajnie, że jest tutaj aktywna strona o koszykówce, gdzie zawsze są newsy, wyniki itd...
Świetna robota Panie Tomku :-)
1
Chile stosowało lepszy presing ale pod bramką romero się gubili. Argentyna mimo że jedynie szarpał to stwarzała dużo groźniejsze sytuacje.
7
Po przebiegu spotkania tego widać nie było. Groźniejsze sytuacje miała argentyna.