pax

10

Bartra niestety cofa się w rozwoju piłkarskim. 2 lata temu był dobrze zapowiadającym się zawodnikiem, w meczu z Bayernem był moim zdaniem najlepszy a potem jeszcze kilka udanych spotkań. Ostatni sezon niestety to seria głupich prostych błędów, braki szybkościowe, przegrane pojedynki jeden na jeden, błędy w ustawieniu. Chciałem aby Marc był podstawowym zawodnikiem, niestety mimo pozytywnych ocen (najlepszy zawodnik w sezonie 2013/2014 i piaty 2014/2015 według redakcji fcbarca) ostatnie dwa sezony nie były udane. Nie do końca jest to tez wina minut gry, gdy te 3-4 sezony temu wchodził grał mniej ale wrażenie pozostawiał lepsze. Na pewno podszkolił grę głową i czasem widać zapędy ofensywne (a la Pique), ale to wciąż mało na taki zespół jak Barcelona. Nie wspominajmy meczu z MU bo tam został minięty jak Boateng, ale w sezonie był mecz z Ajaxem i objechanie przez Milika i wiele innych sytuacji. Oby Marc na treningach wziął się bardziej do pracy, a Pique był tym dla Bartry co Puyol był dla niego - czyli umiał umiejętnie go ustawić do pionu w trakcie spotkania.

pax

21

Rakitic tylko końcówka sezonu lepsza a tak słabo. Do Xaviego to ma jeszcze dużo do nadrobienia. Teraz już nikt nie pamięta tych modlitw kiedy wreszcie Xavi zmieni Rakiticia w trakcie spotkań, bo robił się chaos i brak pomysłu. Ivan jeszcze dużo musi nadrobić - jest zawodnikiem z największa liczba podań do tyłu i jednym z zawodników z najkrótsza odległością podań, co oznacza bardzo asekurancka grę - do tyłu i do najbliższego. Usprawiedliwiany był grą obronną, która oprócz niezłego wypełniania przestrzeni niewiele wnosiła - przegrane pojedynki jeden na jeden, braki w asekuracji. Ogólne wrażenie nadrobione trochę końcówka sezonu, gdzie było już widać więcej zgrania. Liczba kluczowych podań bardzo słaba, jeśli asystował to prawie połowa po rzutach rożnych. Dlatego zgadzam się z jednym stwierdzeniem ma jeszcze dużo do zaoferowania i mam nadzieję że jeszcze pokaże to dlaczego zwrócił uwagę Barcelony grając w Sevilli.

pax

1

Alves z wolnego to nawet przeciwko Barcelonie strzelił.

pax

2

Alba miał solidną pierwszą część sezonu, w drugiej grał bardzo słabo a finał z Juve to zagrał katastrofalnie. bardzo dobry okres miał październik-grudzień, od stycznia był najsłabszym zawodnikiem (popatrz na mój pierwszy komentarz pod ocenami z finału).

Nie rozumiem też dlaczego nie można tego porównywać, przecież nie chodzi o ilość wrzutek, wtedy bym się zgodził, że Alves bardziej ofensywnie wchodzi, gdy Messi schodzi z skrzydła a Rakitic gra na środku pomocy, Alba ma Iniestę i Neya którzy w mniejszym stopniu robią przestrzeń na boku, ale za to dużo lepiej i częściej zagrywają Albie na obiegnięcie. Alba wrzuca ale sa to bardzo często niecelne, zbyt głębokie lub ponad bramka wrzutki. Alves przez cały sezon wykonując prawie 300 wrzutek miał tylko jedna ponad bramką.

pax

1

Z mojej strony nie było zarzutu, ale ciekawość co motywuje Ciebie.
Nie ważne, nie było tematu :-)

pax

2

Drogi Korbelu.
Ostatnio naprawdę mało komentuję, ale jak wchodzę to często widzę Twoje negatywne komentarze odnoszące się do Bartomeu i jego ekipy. Nie jestem za Bartomeu czy Rosellem ale nie wiem co ma na celu szukanie haków na starą-nową ekipę zarządzającą. Oczywiście masz prawo pisać o obecnym zarządzie co chcesz i wyciągać wszystkie negatywne sprawy prezydenta, zarządu, ich rodzin, znajomych itd..., tylko chciałbym wiedzieć jaką masz w tym motywację.

pax

1

Mógłby odnaleźć formę przez ostatnie 2 sezony, bo rozpamiętywanie jednej akcji sprzed 6 lat to trochę mało jak na takiego magika.

pax

1

Czemu reszty nie komentujsz?

pax

6

"a fakty sa takie ze - Laporta to sprawny gosc, dobry prezydent ktory wraz ze swoja ekipa wyrwal nas z dolka w 2003 i trzymal przez pasmo sukcesow, wzbudzajac zachwyt swiata, az do 2010".

Sukcesy były tylko dwa lata, więc nie pisz, że trzymał pasmo sukcesów. Sukcesy przyszły z Ronaldinho którego złowił Rosell jako dyrektor sportowy a Laporta chciał Beckhama. Póniej doszedł Messi który został wyszukany za Gaspara i zakontroktowany przez Rexacha do drużyn młodzieżowych. Z Laporty można zapamiętać sprawy do FIFA i odwołania w nieskończoność aby uniemożliwić Messiemu grę na Igrzyskach Olimpijskich gdzie w sumie zdobył złoty medal.

pax

8

Ja tam nie wiem, ale ciekawe czy masz takie samo zdanie o Guardioli który był praktycznie nikim w trenerce bez doświadczenia, gdy dostał szanse trenowania FC Barcelony.

pax

2

Nie ja jestem kosztorysantem.
jedynie stwierdzam, że należy przedłużyć moim zdaniem kontrakt z największa gwiazdą w historii klubu.

pax

1

Co ma Katar Airways do Państwa Islamskiego?
Katar to prawie jak swastyka?
Napisz coś potwierdzonego faktami.

pax

4

Wolałbym przedłużenie kontraktu z Messim jako priorytet ( i z Neymarem też oczywiście. Messiemu i Neymarowi kontrakty kończą się w tym samym czasie.

pax

1

Pedro chociaż jest szybki to bardzo słabo broni i słabo taktycznie się ustawia. O wślizgach też można zapomnieć. W pojedynkach jeden na jeden które zdarzają mu się rzadko jako broniącemu większość przegrywa.

pax

8

Zawsze może być gorzej. Ja pamiętam rządy od 30 lat. Atak na drugą stronę bez pozytywnego dobrego programu to oklamywanie wyborców.

pax

25

Ostatnio nie pisze komentarzy, ale wpisy nad wyborami mnie nie tyle smiesza co czuję niesmak. Kampania laporty przypominała mi politykę jednej partii w Polsce z siedzibą w toruniu i ciągły atak na tą drugą stronę. Brak programu, brak pomysłu ale najważniejsza była agresja słowna. Teraz jest to przejmowane przez zwolenników laporty, chyba nie spotkałem wpisu który by pokazywał dlaczego laporta miałby wygrać tylko wpisy dlaczego bartomeu mialby przegrać.dla mnie obojętne który by wygrał ,- nikt z gwiazd nie zostanie sprzedany, lucho będzie trenerem a my mamy najlepszą drużynę na świecie.

pax

4

Trochę bzdur lub polprawd tu jest. Chociażby kwestia abidala czy thiago czy nawet sprzedaży villi.

pax

4

Zakaz transferowy jest również za okres gdy laporta był prezydentem.

pax

2

Zgadzam się że puyol odszedł przez bartomeu. Przecież był to dość jeszcze młody zawodnik, spokojnie te 6-7 lat mógł grać, jeszcze że kontuzje go przez ostatnie lata nie trapiły i zawsze był gotowy na 100%.

pax

2

To trzeba zmieniać narodowość. Nie wiedziałem.

pax

1

W drugiej połowie strzelił, to jaki był wynik po 90 minutach?

pax

1

Odpowiedz mi który kontrakt był podpisany wcześniej Barcelony czy mu?
Poza tym wartość mu jest inna , jest to klub notowany na giełdzie nastawiony głównie na rynek amerykański.
Nie widzę tu ani jednego argumentu że Barcelona pod względem finansowym podpisała zły kontrakt nie przedstawiles nawet argumentu że nie podpisała najlepszego, jedynie pisales że mogła podpisać lepszy ale nie że nie podpisała najlepszego.

pax

1

Nie podales argumentu że kontrakt na tamten moment nie był najlepszy na świecie. Twoja argumentacja : później mu podpisał lepszy, messi gra w Barcelonie a nie w mu, wolisz koszulkę bez reklam, początkowo umowa była z fundacją a nie linią lotniczą, pieniądze dały taki przychód że zupełnie one inaczej wyglądają.

To chyba wszystkie argumenty, jak coś pominąłem to napisz ale nie widzę ani jednego argumentu z tego co napisałes że umowa pod względem finansowym była zła, wprost przeciwnie zachwalasz ją że dzięki niej klub osiągnął widoczny przychód.

pax

1

Ibra nie kosztował tyle. Niepotrzebnie liczysz eto którego wartość przy skonfliktowany z pepem i za rok kończącym się kontraktem do końca jest trudna do oszacowania. Podajesz kwoty ppieniężne więc takiej kwoty Barcelona nie zapłaciła.

pax

1

Villa zagrał pół sezonu dobrze w Barcelonie. Po kontuzji rozegrał w Barcelonie równo 40 spotkań i to była lepsza chociaż nie dobra gra niż przed kontuzją. Ogólnie nie można jednoznacznie pozytywnie stwierdzić że jego gra była dobra. Transfer na pewno spóźniony o kilka lat.

pax

5

Komentarz na poziomie rynsztoku. Wstyd mi że takich kibiców ma Barcelona. To, że masz 50 poleceń nie zmienia poziomu komentarza. Rynsztok.

pax

5

W pełni zgoda. Zakup rakiticia to otwarcie na rynek chorwacki, Mathieu francuski, verma belgijski, ter Stegena a niemiecki,
Czekany na zakup zawodników z Indonezji, chin, Indii, USA i Rosji bo wtedy to dopiero byłyby rynki zbytu, nie zapomnij o zakupie katarczykow pod sponsora.

pax

8

Co do laporty nie podoba mi się jego kampania. Jest głównie negatywna wprowadzającą największą ilość czarnego pijaru. Nie jest nastawiona na propozycje pozytywnej poprawy ale głównie skupia się na personalnych atakach. Pytanie o szpiegowanie za jego kadencji a on zmiana tematu i atak o transfer neymara.

pax

3

„Jeśli mamy sobie tłumaczyć tak podstawowe zasady i mechanizmy rządzenia klubem jak to że prezydent ma w takich kwestiach dużo do powiedzenia- ponieważ zatrudnia trenerów,musi dbać o dobro szkółki i zawodników których ta szkółka szkoli”.
Jak tłumaczyłem to trener wprowadza zawodników do składu, prezydent jedynie tak jak Pan pisał powinien zagwarantować warunki do odpowiedniego rozwoju młodym zawodnikom, ale nie on decyduje czy dany zawodnik przejdzie z Barcelony B do pierwszego składu.

„Szanowny Panie proszę zwrócić UWAGĘ na moj pierwszy post do Pańskiej osoby i 2 następne. Jeśli Pan zauważy, nie broniłem tam Laporty tylko obaliłem Pańską manipulację odnośnie liczby transferów”.
Skoro Pana zdaniem liczba transferów gdy prezydentem klubu był Laporta i gdy prezydentem był Rosell/Bartomeu została zmanipulowana to proszę podać właściwą. Można pisać o warunkach w jakich dokonywano transferów (później ja je wyjaśniałem), ale nie o samej jej liczbie.

„Pan podał jedynie liczby i wyciągnął wnisoki, że Bartomeu sciaga mniej zawodników i gra głownie wychowankami. Zwykła manipulacja”.
Jeśli to jest manipulacja to jaka jest rzeczywistość? Bartomeu/Rosell jako prezydent ściągnął więcej zawodników niż Laporta? Czy Valdes, Busquets, Pique, Iniesta, Xavi, Messi, Alba, Pedro nie są wychowankami?

Nie będę pisał tak jak Pan, że coś Panu udowodniłem a Pan natomiast posługuje się manipulacją i kłamstwem. Po prostu uważam, że nie ma sensu tracić czasu na tłumaczenie komuś tekstu, wystarczy chcieć go zrozumieć i nie szukać kłótni swoimi tekstami o debilnym przykładzie, bzdurach czy manipulacji. Każdy nasz tekst świadczy o nas samych. Moim zdaniem tematyka dyskusji się wyczerpała.

pax

3

„Jedynie zwracam uwagę, że Rossel również jest współodopwiedzialny za część z tamtych transferów i należy brać to pod uwagę”.
Chyba Pan zauważył, że cała rozmowa dotyczy prezydentów klubu, czyli osób odpowiedzialnych za bezpośrednie zakontraktowanie zawodnika i właśnie taką wymowę ma zestawiania ze sobą okresu 2003-2010 i 2010-2015. Dyrektor sportowy nie ma wolnej ręki i nie sprowadza kogo chce, tylko przeważnie zapotrzebowanie idzie od trenera, następnie komisja techniczna wydaje opinię, potem dyrektor sportowy jedynie negocjuje warunki kontraktu a na końcu najważniejszą decyzję o zakontraktowaniu zawodnika lub odrzuceniu podejmuje prezydent klubu i to on ponosi odpowiedzialność. Dyrektora sportowego można obarczyć conajwyżej kwotą transferu czy nieudanymi pertraktacjami ale nie samym zakontraktowaniem zawodnika.

„Rozumiem, że twórcą tej drużyny jest tylko i wyłacznie R&S ?”
Kolejne niezrozumienie tekstu i bezsensowne ironiczne pytanie, czy ja napisałem że twórcą tej drużyny jest tylko R&S? Napisałem tylko, że w latach 2010-2015 była to najstabilniejsza pod względem składu drużyna od lat. Niezrozumienie tekstu prowadzi do błędnych wniosków.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?