pax

1

Jego skuteczność wrzutek w trybuny w ubiegłym sezonie wynosiła poniżej 0,3%

pax

2

W sumie podałem wszystkie jako bramki dla Romy :-)

pax

25

Totti
Serie A - 299 bramek, 187 asyst
Messi
La Liga - 286 bramek, 112 asyst

Totti to prawdziwa legenda włoskiego klubu, Messi pobije jego rekordy który budzą wielki szacunek, mam tylko nadzieję że Messi przedłuży z Barceloną kontrakt, bo za trzy lata mógłby odejść za darmo. Gdy przedłużyłby kontrakt to mimo, że nie zależy mu na rekordach to granica 200 asyst a nawet 400 bramek jest w jego zasięgu. Wszystko w rękach Bartomeu.

pax

4

To było normalne, że jak ktoś zobaczył Leo w akcji to chciałby go mieć w składzie. Fajnie, że Ryjek się nie zgodził i pomału włączał chłopaka do składu, chociaż Messi był jak szklanka jako nastolatek. Czytałem jak Ty wszystkie (7 "książek" wydanych w Polsce)biografie, ale nie mogę się doliczyć wszystkich złamań. Z Messim tez było ryzyko, nie tyle że nie udźwignie gry w pierwszym składzie ale że zbyt szybko się połamie. A do tego miał taki ciag do gry, że bywał nieodpowiedzialny - vide akcja w meczu z Espanyolem w młodzikach, gdzie wbrew trenerowi i lekarzom przy złamanej szczęce zdjął w trakcie meczu maskę ochronną (Puyola).

pax

0

Komentarz usunięty

pax

2

Komentarz usunięty

pax

2

Komentarz usunięty

pax

2

Komentarz usunięty

pax

4

Pamiętam. Połowę kręcił on sam z agentem. Potem seria z alvesem. W sumie można pomyśleć nad zmianą sponsora z kataru na hbo.

pax

9

Cena 7 razy niższa więc odległość pewnie adekwatna do ceny Gersona a Pogby.

pax

12

Może będzie, jak na razie sezon ubiegły w jego wykonaniu delikatnie mówiąc nie powalał. Miejmy nadzieję, że w najbliższym pokaże większe umiejętności.

pax

8

Tu jest jednak sytuacja jaką napisał Mith, z utraty punktów przez Real i Atletico to Barcelona miałaby bezpośrednią korzyść.

pax

8

Mi raczej przeszkadza ten beton na korytarzach, jakby od prawie 50 lat nic nie było zrobione, trochę jak w schronie.

pax

2

Nie chodzi o osiągnięcia tylko o dwie kwestie profesjonalizm zawodnika i komentowanie życia pozaboiskowego.
Co do pierwszego każdy zawodnika powinien stawić się na treningu o odpowiedniej porze i trenować. Tutaj jednak Neymar uzyskał zgodę trenera na wydłużenie urlopu o 5 dni. Prawie wszyscy zawodnicy założyli rodziny i mają rodziny mieszkające w Barcelonie, więc o powrót innym "do domu" jest łatwiej. Jak na razie nie ma nic negatywnego w tym że Neymar wrócił z przedłużonych wakacji w wyznaczonym terminie. Poza tym jego dołączenie do zespołu 25 lipca w USA w trakcie już trwającego tourne miało być w sumie jedynie marketingowym zabiegiem.
Co do drugiego to właśnie proponowałbym poczekać z krytyką do pierwszych spotkań i wypowiedzi trenera po treningach.

pax

3

Może zrobi sobie fotkę z Paris Hilton jak w zeszłym roku.
Nie wyciągajmy wniosków zanim nie przyjdzie weryfikacja boiskowa. Tak tez było w zeszłym roku - Lucho w górach na rowerku, Pique w kasynie, Alves na instagramie, Iniesta w winiarni itd..., więc pożyjemy - zobaczymy.

pax

3

Sądzisz, że Lucho nie jest? Sprawdź statystyki ilości podań i czasu przy piłce. To filozofia Rinusa, kontynuowana przez el Salvadora, Guardiolę i ....Lucho.
Jak masz piłkę to przeciwnik jej nie ma, jak Ty masz piłke to Ty możesz strzelić bramkę a nie przeciwnik. Xavi pokazywał swoja grą że posiadanie niekoniecznie oznacza statyczna grę. On grał bardzo wertykalnie. Barcelona z Xavim wykorzystywała atak pozycyjny z elementami szybkiego ataku i tak było od lat - popatrz na bramki z 6:2 czy 5:0 dla Barcelony, Azulgrana z Xavim grała zawsze kontrataki, problem był taki, że mając w składzie zabójczą ofensywę drużyny przeciwne zaczęły bronić "autobusami", więc kontrataki były rzadsze, co nie oznacza, że gra była wolna.

pax

7

Jak z daleka widziałem to zdjęcie w tej słabej rozdzielczości myślałem że to Romario :-)

xavi to człowiek analizujący taktykę od dzieciństwa, ogląda wszystkie mecze piłkarskie niezależnie od państwa i klasy rozgrywek które jest w stanie zobaczyć. W dzieciństwie miał zeszyty z rozpisana taktyką każdej drużyny, zna nazwiska zawodników większości czołowych lig europejskich.
Jestem pewny, że okazałby się idealnym trenerem dla Barcelony - tylko niestety nie będzie już w drużynie najlepszego piłkarza świata Messiego, nie będzie Iniesty. Będą inni, lecz czy tak samo wybitni, zobaczymy.

pax

5

Dlaczego byś zasypiał? Najbardziej wertykalny pomocnik Barcelony w ubiegłym sezonie. Najlepiej napędzający akcje Azulgrany, wicelider asystentów wszechczasów w LaLiga.

pax

2

Kontekst tamtej rozmowy z maja był troszkę inny :-)

pax

2

Zagrał w 42 spotkaniach w sezonie, dobrze grał może łącznie w 4-6. jest totalnie bez formy od co najmniej półtora roku.

Kto pisał że Rakitic ma zadania głównie defensywne?

Nie rozumiem za bardzo co chcesz przekazać w swoim komentarzu. Przyznajesz że Iniesta jest ważnym członkiem zespołu, ale sezon mu kompletnie nie wyszedł, piszesz że zagrał kilka 3-4 dobre spotkania na cały sezon. Czy to zaprzecza temu co ja napisałem? Jedynie w kwestii Xaviego się różnimy, tyle.

pax

2

Pojechałeś merytorycznie, zmiażdżyłeś mnie kulinarnie, argument przyprawy mnie załatwił nie ma co.

pax

2

Po prostu gra słabiej, nie kreuje sytuacji, nie bierze na siebie ciężaru gry, nie napędza ataków, gra mega asekuracyjnie, wolno, zachowawczo i przewidywalnie.
Bronio tak jak bronił, uwielbiam czytac argumenty że nagle Iniesta ma zadania defensywne (podobno Rakitic też) i nagle wyjdzie że najlepszy ofensywny zespół minionego roku gra 8 defensywnymi zawodnikami. Prawda jest taka, że Iniesta jest od bardzo długiego czasu kompletnie bez formy a wiek nie ma tu wiele do rzeczy, 35 letni xavi wciągał go nosem w ubiegłym sezonie w rozgrywaniu, grze wertykalnej, braniu ciężaru gry na siebie, płynności gry.

pax

1

czyli jak kilkaset dni temu ....

pax

2

tzn.? jak ??

pax

1

Nie broniłem Alvesa przez 3 lata tylko od meczu w CdR z Realem, gdzie nie wiadomo za co został objechany i dostał ocenę 1. Nie zrozum mnie źle, ja Marcowi źle nie życzę, jeszcze 2-3 lata temu był u mnie stoperem numer 3 w zespole za Puyolem i Pique, po meczu z Bayernem pisałem że powinien dostać ZM. Jednak teraz jest regres formy zamiast progres. Chciałbym aby był drugim stoperem zespołu, ale to nie daje się za piękny wygląd ale za poziom prezentowany na boisku i moim zdaniem ostatni sezon był dwa kroki w tył. Widzę postęp w jego grze w grze głową i zapędach ofensywnych, ale wiele mu jeszcze brakuje, pojedynki jeden na jeden to duży mankament, złe decyzje o interwencji - faul z Almerią byłby wskazany najlepiej w wczesnej fazie akcji, skończyłoby się żółtą, ale nie utrata bramki, natomiast z Granada bez sensowny faul w polu karnym i kolejna utrata bramki. Czy to brak doświadczenia, może tak może nie, ale nie można nie oczekiwać od zawodnika który za 5 miesięcy skończy 25 lat odpowiedniego poziomu.

pax

1

Bartra miał słaby sezon, myli się częściej niż inni, Masche tez nie miał dobrego jednak jego błędy wynikają z innych rzeczy (wzrost, błędy taktyczne). Bartra szybkościowo odstaje i nie chodzi o dogonienie Bale ale np. o stratę bramki z Almerią, pojedynki jeden na jeden tez nie są dobre - bramka z Ajaxem czy z Granadą. Widać poprawę gry głową, ale to za mało na pierwszy skład najlepszej drużyny świata.

pax

1

Czyli mamy dwóch dp? Zauwaz jedno, że rakitic jest głównie chwalony za mecze które wyjdą mu w ofensywie, jego gra w defensywie to pewien mit, którego trudno potwierdzić. Statystyki defensywne ma dużo gorsze niż w sewilli gdzie nie miał zadań defensywnych i był ustawiony bardziej ofensywnie. W barcelonie zostawiał zbyt często za dużo miejsca po prawej stronie przeciwnikowi przez co alves grał często sam na 2-3 przeciwników - vide mecz z realem. Uważam że najlepszą wersję ivana dopiero zobaczymy i mam taką nadzieję.

pax

1

Tego nie wiem, ale sezon miał słaby, a demonem prędkości nie jest i szybkościowo to niestety bardzo odstaje.


pax

5

Po co dajesz takie niesprawdzone teksty?

Sam James miał w sezonie 16 bramek i 16 asyst.

pax

10

Bartra niestety cofa się w rozwoju piłkarskim. 2 lata temu był dobrze zapowiadającym się zawodnikiem, w meczu z Bayernem był moim zdaniem najlepszy a potem jeszcze kilka udanych spotkań. Ostatni sezon niestety to seria głupich prostych błędów, braki szybkościowe, przegrane pojedynki jeden na jeden, błędy w ustawieniu. Chciałem aby Marc był podstawowym zawodnikiem, niestety mimo pozytywnych ocen (najlepszy zawodnik w sezonie 2013/2014 i piaty 2014/2015 według redakcji fcbarca) ostatnie dwa sezony nie były udane. Nie do końca jest to tez wina minut gry, gdy te 3-4 sezony temu wchodził grał mniej ale wrażenie pozostawiał lepsze. Na pewno podszkolił grę głową i czasem widać zapędy ofensywne (a la Pique), ale to wciąż mało na taki zespół jak Barcelona. Nie wspominajmy meczu z MU bo tam został minięty jak Boateng, ale w sezonie był mecz z Ajaxem i objechanie przez Milika i wiele innych sytuacji. Oby Marc na treningach wziął się bardziej do pracy, a Pique był tym dla Bartry co Puyol był dla niego - czyli umiał umiejętnie go ustawić do pionu w trakcie spotkania.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?