pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Lepsze statystyki z rozgrywających miał Xavi o 50% miał więcej kluczowych podań mając mniejszą ilość minut na boisku. Sprawdź statystyki LaLiga. Ivan gra bezpiecznie przez co spowalnia grę, gra asekurancko i przewidywalnie, a przecież założenia sezonu były takie aby gra była bardziej wertykalna, Ivan gra pod tym względem najsłabiej z pomocników.
Akurat w sezonie w którym Ivan do nas przyszedł Alves nie zapominał o obronie i był najlepszym prawym obrońcą ligi, dodatkowo mając największą liczbę odbiorów bezpośrednich w całej lidze.
4
Mi nie chodzi o to aby pisać, że Rakitic jest slaby albo sie nie nadaje, ale nie rozumiem zachwytów nad jego fenomenem gdy tak naprawdę nic wielkiego nie pokazał w Barcelonie.
3
Dziwne że piszesz o zadaniach defensywnych Rakiticia a o Messim że jest niechetny do udzielania się w pressingu. W meczu z Roma obaj mieli po 5 udanych interwencji w obronie tylko jeden grał 45 minut a drugi 90. żeby z tak słabą Romą nie mieć ani jednego kluczowego podania przez 90 minut to pokazuje jego formę w kreowaniu sytuacji. On miał byc mózgiem zespołu.
Uwielbiam argumenty które można pisać i są nie do sprawdzenia. Dobrze się ustawia, świetnie gra w defensywie. Oczywiście to jak narazie mit nie do sprawdzenia, ale jak pisałem w innych komentarzach to nawet gdyby tak bylo (a nie jest) to co on robi przez 70% spotkania gdy Barcelona jest przy piłce. Skoro Messi robi za dwie linie - pomoc i atak, Rakitic nikogo nie obsługuje podaniami chyba że Mascherano lub Pique. Jakie dziury łata Chorwat? Łatwo cos pisac, ale trudno to udowodnić.
4
Nie lepiej dac mapę podań pomocy, jak na dłoni byłoby widać, że w meczu w którym Barcelona ma 70% posiadanie piłki, pełna kontrolę gry, to pomocnicy grają głównie do tyłu i w poprzek boiska. Współpraca Rakiticia z MSN była tragiczna. Nie dziwie sie że Lucho kupił Ardę, a przymierzany był Gundogan, Veratti czy Pogba. Pomoc to najsłabsza formacja,.
3
Najbardziej doświadczony jest dani alves który rozegrał 4 spotkania w sumie 390 minut w superpucharze europy. News mógł dotyczyć gry tylko w barwach barcelony ale wtedy inaczej byłby skonstruowany. Alves wygrał superpuchar 3 razy co też jest rekordem.
4
W ostatnim meczu o Superpuchar Europy pomiędzy Barceloną a Sevillą zawodnikiem meczu został wybrany Dani Alves, ktory szalał przez całe spotkanie.
Jest on też rekordzistą - bedzie to jego piąty mecz o superpuchar Europy - 3 razy wygrał a raz przegrał (z Milanem)
Barcelona zagrała bardzo słabo, jeden z najsłabszych spotkań Puyola.
żałuję, że nie ma już spotkań w Monaco, fajny stadion, nie za duży, prawie w środku miasta, chociaż praktycznie po francuskiej stronie.
2
Tu nie chodziło że go nie dogonił, ale że dał mu sie ograć i dwa razy zabrakło mu odwagi po prostu powalić go na ziemię. Za pierwszym razem przy lini autowej dostałby żółta i tyle, za drugim gdzie był w stanie go przy polu karnym zatrzymać dostałby czerwoną. Jednak nie miałoby to wiekszego znaczenia na 3 minuty przed końcem spotkania. Wpadek Bartra mial więcej, Thievy go wyprzedził o 2 dlugości strzelajac nam bramkę, tak jak Milik go ograł. Każdemu przydarzają sie wpadki więc nie chodzi aby je wymieniać, ale aby nie pisac że ich prawie nie było. Marc gra dla mnie trochę jak Valdes, genialne interwencje potrafi przeplatać kompletnymi kiksami.
Problem z nim jest obecnie taki że w ostatnim sezonie zrobił dwa kroki do tyłu. Dwa sezony upatrywałem w nim zmiennika Mascherano, teraz niestety już na razie nie.
11
Pinto, Affelayem, Puyolem, Xaviem, Fabregasem a przede wszystkim z Tito.
16
Nie ma jak mieć dwóch trenerów o tym samym imieniu i nazwisku trenujących w tym samym klubie tylko dwie rożne sekcje.
4
Lubię Ivana chociaż jego gra mnie nie porywa. Jednak cieszę się że codziennie na głównej stronie jest nowy wywiad z nim.
3
Wystarczył jeden felietonik aby na tym portalu aby każdy upatrywał w Ivanie Keitę. Jak pisałem zespół był zupełnie inny, był mózg drużyny Xavi ktory panował w II linii i najlepsza wersja Iniesty który ciagną zespół do przodu.
Nie rozumiem gry Rakiticia ale tez nie potrafisz mi powiedzieć na czym ona polega. Co ma pressing Rakiticia i całego zespołu do strzelonych bramek? Cały zespól stosuje pressing a Rakitic nie wybija sie w tym aspekcie, broni duzo gorzej niz to robil w Sewilli. Messi cofa sie po piłke bo Rakitic nie gra do przodu, nie gra wertykalnie, więc aby Leo dotknąc piłkę musi sie po nia cofnąć albo dostac ja od Alvesa. rakitic bardzo rzadko wymienia sie z Leo pozycja i idzie na prawe skrzydło. Gdzie ty to widziałeś. To rzadkość, przeważnie stoi wtedy obok Leo w srodku i patrzy z podziwem jak Messi zagrywa piłkę prostopadłą na Albę czy Neymara. Skoro twierdzisz że Ivan schodzi wtedy na prawe skrzydło to ile on na tym skrzydle miał akcji, ile strzałów, wrzutek? Lepiej sprawdz zanim cos napiszesz. No właśnie z Rakiticiem jest klepu-klepu bo on ma jedną z najmniejszych długości podań w zespole i był zawodnikiem z największa ilością pilek do tyłu z pomocników w ubiegłym sezonie. Sprawdź zanim coś napiszesz. Ivan nie był sprawadzony dla zadań defensywnych bo nimi nie czarował w poprzednich zespołach, tylko jako zmiennik Xaviego z naciskiem na gre wertykalna z powodu braku formy Andresa. Barca jest taka obecnie bo Messi robi za dwie formacje i to jest klucz do zwycięstw. Nie chcesz nie musisz rozmawiać, ale jeśli chcesz to podawaj jakies sprawdzone argumenty i nie pisz ze jesli nie przyjmuje Twoich argumentów to nie mamy o czym rozmawiać.
1
Prawie każdy walczył, były pretensje o małe zaangażowanie tylko do Leo. Po prostu nie było sukcesow. Tutaj z walką Ivana to pewien mit, ma dużo mniejsze statystyki odbiorów i przechwytów niż w Sewilli a tam sam się wypowiadał, że byl pozbawiony zadań defensywnych, tutaj podobno skupia sie na zadaniach defensywnych dlatego ma tak słabe statystyki ofensywne.
A co do strzalów z dystansu to Ivan bardzo rzadko ich używa. Spoza pola karnego w lidze i LM strzelał w 50 spotkaniach 31 razy (2 bramki - z rzutu wolnego z Huesca i strzal z Levante).
2
Napisz lepiej ostatni wynik z superpucharu pomiędzy tymi drużynami.
Ostatni mecz w Superpucharze skończył się wielką porażka Barcelony 3:0.
Zawodnikiem meczu z tego co pamiętam został Dani Alves grający w barwach Sewilli.
Szkoda że mecze nie są już na Stade Luis II.
1
Iniesta jest bez formy od 2 lat, a Rakitic to jest pozycja Xaviego. On natomiast podaje głównie do tyłu i w poprzek boiska, gra asekurancko i mega przewidywalnie. Rakietę w nogach ma ale ile on jej uzyl w poprzednim sezonie w ponad 40 spotkaniach? Każdy zapieprza i walczy, to jest liga zawodowa. Ivan miał dobre ostatnie 2 miesięce ostatniego sezonu bo w pozostałych miesięcach grał slabo.
Acha, tylko nie pisz, że ma jakieś dodatkowe zadania defensywne inne niz normalny środkowy pomocnik, chyba że chcesz wypisać konkretnie jakie.
1
Każdy z zawodników przyczynił się w różny sposob do zdobycie trofeów, dla mnie to nie jest argument. To nie jest szukanie dziury w całym. Ja po prostu nie rozumiem tej ogólnej histerii na temat Ivana. Jeszcze nikt mi nie wytłumaczył na czym polega jego fenomen. Xavi w środku pola zjadal go na śniadanie, tu usprawiedliwiam Ivana że po pierwsze nie jest Xavim a po drugie to jego pierwszy rok, więc ma prawo jeszcze nie do końca byc zgranym. tylko teksty w których wypisuje się jaki on nie jest wspaniały, że najlepszy albo w pierwszej piątce pomocników świata to nie wiem czy śmiac się czy płakac. Co do MVP po meczu to powinien dostać Messi bo w 45 minut zrobił więcej niż rakitic w 90. (pierwszą bramkę wypracował, drugą zdobył, miał świetne kluczowe dogrania i niesamowite przerzuty uruchamiajac Mathieu, Albe, Neymara, świetne zagrania z Alvesem, a dodatkowo walczył w obronie). Ja nie pisze nigdzie że Ivan jest słaby, że nie powinien grać w Barcelonie tylko że po pierwsze jego rozegranie jest słabe a po drugie nie ulegam tej histerii o której pisałem.
Proszę bardzo:
http://www.fcbarcelona.com/football/first-team/match-archive/2015-2016/joan-gamper-trophy/fc-barcelona_roma/players-fcb-roma
2
Czy Messi został ZM?
W sumie zrobił w meczu najwięcej, wypracował pierwszą bramkę, strzelił drugą, świetne otwierające piłki do Alby czy Neymara, kombinacyjna gra z Alvesem, dryblingi, niezłe statystyki obronne. Nie widziałem aby w meczu ktoś zrobił więcej a do tego grał tylko połowę. Jednym słowem był najlepszy a na pewno nikt lepszy nie był.
2
No to jest argument :-)
2
Każdy pracuje na boisku, Pedro nie biega i nie haruje ? Był felieton gdzie właśnie Ivan porównywany był do Keity. Za czasów Keity mieliśmy najlepsze wersje Iniesty i Xaviego teraz Xaviego nie ma, tak jak formy u Andresa. Ivan dlatego ma zadania kreowania sytuacji z czego się nie wywiązuje.
1
Jak chcesz podam Ci linka do heat mapy. Statystyki pomeczowe prezentowalem ja, nie miał w ogóle kluczowych podań, jego współpraca z MSN była tragiczna. Przerzutów miał chyba jeden w drugiej połowie to były podania na skrzydło do Alena a nie przerzuty. Sam Alen miał dwa kluczowe podania a Rakitic 0 na 90 minut. On podaje w poprzek boiska albo do tyłu.
Ja bym bardzo chciał aby Rakieta odpalila ale na razie jest moim zdaniem słabo.
1
Wskaz tą grę kombinacyjna z msn czy do nich przerzuty. Popatrz na heat mapę podań. Mega słaba roma a ivan chociażby bez jednego kluczowego podania i 90 minut gry.
1
No właśnie nie gra jak xavi. Popatrz na ubiegły sezon
4
Chyba jestem jedyny który nie dotyka się po intymnych miejscach widząc grę Rakiticia.
Wczoraj niestety nie był to jego dobry występ moim zdaniem, już w przerwie pisałem że zniknął na 30 minut pierwszej połowy. Wczoraj strzał mega super golazo i jeszcze 3 inne strzały. Roma wczoraj praktycznie była trzy klasy słabsza a Ivan nie był w stanie wykorzystać tego faktu kreując jakakolwiek grę wertykalną. Jego współpraca z MSN wołała o pomstę do nieba, jego rozegranie leży na łopatkach, brak przeglądu pola, podań prostopadłych, przerzutów, jedyne co oglądaliśmy to podanie do najbliższego w poprzek a najczęściej do tyłu. Na oficjalnej stronie Barcelony sa wszystkie statystyki i heat mapy i widać kierunki podań Rakiticia. Pierwsza połowa była bardzo słaba. To był mecz w którym można było zagrac odważniej, spróbować czegoś nieszablonowego niestety Ivan przyzwyczaił nas do podań do tyłu i w poprzek. Czekam aż pokaże to z czego był sławny w Sewilli. Tylko nie piszcie że ma inne zadania teraz bo nikt tych zadań nie jest w stanie udowodnić, nie jest drugim DP i nie gra jak DP, ma mało przechwytów i odbiorów. Bramka była piękna ale ja czekam aż stanie się prawdziwym łącznikiem między obroną a atakiem.
1
Dzielił i rządził w pomocy? Na pewno to było wczoraj ?
2
Wskaż gdzie hejtuję Rakiticia. Nie wyzywam go, nie kłamię, nie wymyślam co robi źle. Moja krytyka jest merytoryczna, pokazuję jakich funkcji na boisku nie spełnia i w jakich obszarach powinien się poprawić, to jest krytyka nie hejtowanie. To nie jest tak, że ja kogoś stawiam wyżej lub niżej. Po prostu nigdy nie szedłem z forumową modą, jak były wyzwiska na Alvesa to ja go broniłem, jak Iniesta był bez formy ja go krytykowałem mimo że inni uważali że ma mega formę, na jesieni Mascherano grał słabo ja go krytykowałem ale był chwalony przez innych bo... grał świetnie na mistrzostwach, teraz się poprawił i go chwalę, tak jak z Alba który jest tu pupilkiem wielu a gra od miesięcy słabo. Z Rakiticiem było tak że wielu widziało w ubiegłym sezonie że ma braki w zgraniu z zespołem i ogólnie w rozegraniu potem wystarczył bodajże ćwierćfinał LM gdzie chyba Żewłakow stwierdził jak świetnie gra rakieta aby większość zmieniła zdanie o 180 stopni. raczej nie bawię się w menadżera piłkarskiego, jedynie interpretuję sam to co widze na boisku. Nie jestem alfa i omegę ale jeszcze nikt mi nie wytłumaczył i przekonał mnie na temat formy i fenomenu Rakiticia.
1
No musi się cofać. Zwróć uwagę że Messi nie dostaje piłek na skrzydle chyba że od Alvesa a jak chce mieć piłke to cofa się do środka bo II linia nie dogrywa piłek do ataku, Messi cofając się obsługuje Neymara, Suareza, Albe, Mathieu. Element zaskoczenia byłby gdyby Rakitic zamieniał się miejscami z Messim, a tak podwojony zostaje środek, na boku na całej flance jest Alves który biega box to box.
1
Lubię Albę, ale potrafie trzeźwo popatrzeć na jego grę, od stycznia gra bardzo słabo, finał z Juve to była tragedia, wczoraj pół godziny gry i już robiło się groźnie na jego stronie bo Maicon wkręcał go przy każdej akcji.
1
dlaczego? W ubiegłym sezonie Xavi wspaniale rozumiał się z MNS i był człowiekiem który potrafił wziąć ciężar gry na siebie, wziąć rozgrywanie i kreowanie. Suarez i Neymar to głównie napastnicy wychodzący do prostopadłych podań i to właśnie rola pomocników aby ich obsługiwać.
2
A miał jakieś wczoraj?
2
Neymar niezłe spotkanie, bramka, asysta, początkowo nie pewnie ale potem grał już dobrze, chociaż zbyt często szukał na siłę dryblingu. Ale dobry występ.
1
To przeszlibyśmy na inny system i inne ustawienie i Messi nie musiałby się cofac po piłkę.