pax

1

wedlug whoscored mial 6 a wedlug squawki 5

pax

5

W jakiej formie? Skad wiesz jaka ma forme? Barcelon zagrala w 4 oficjalnych spotkniach i 5 nieoficjalnyc. W ilu z nich zaobserwowales jego forme?

pax

1

Czy to blad ze Tremulinasa kryje rakitic skoro sam go przejal? Gdy on go przejmowal zostawil srodek zupelnie wolny i tam wchodzil konoplianka. Rakitic przejal trmoulinasa i go odpuscil, gdzie tu wina Alvesa? Alves caly czas kryl konoplianka i za nim podazal.

Gol 2. Alves jest na kontrze Barcelony a jego strona jest obstawiona przez Busquetsa. Alves w tej akcji najpierw ratuje zle podanie rakiticia, potem ma przechwyt i podaje do Messiego i obiega go wchozac w pole karne, wtedy to messi ma strate i jest kontra. Strona alvesa jest obstawiona, bo barcelona gra w ten posob od lat, ze boczni przechodza do ofensywy. Alba mial wczoraj asyste po wejsciu na skrzydlo a jego strone ubezpieczal verma i Busquets. Taka taktyka stosowana od lat.

pax

2

Rzucisz błotem i uciekasz. Taka jakaś ostatnio moda nastała, aby rzucić błotem i uciekać od dyskusji. Jeśli chodzi o ostatni mecz (rewanż za superpuchar) to nic pozytywnego o Alvesie nie pisałem tylko krytycznie że za dużo kiwał, pierwszego meczu nie widziałem, jeśli chodzi o superpuchar Europy pisałem że mógł zachować się lepiej przy czwartej bramce.
Nie bronie w każdym artykule Alvesa, tylko nie daje go hejtować czyli wyzywać lub pisać bzdury na jego temat. To różnica. Każdego można krytykować i każdego ja krytykuje, tylko robię to merytorycznie a nie wypisuję bzdury czy kłamstwa . Tak jak Ty teraz o mnie.
Dziwne jest to że nie rozumiesz tego tekstu. Tu nie jest spór pomiędzy tym czy Alves zagrał trzy dobre spotkania czy trzy złe spotkania. Tylko czy był winny lub współwinny 4 czy 6 bramek.

pax

1

Wytłumacz mi jedno, uważasz że Alves jest winny bramki na 1:1 mimo, że nie miał szans doskoczyć do Adruiza ale był najbliżej ale nie winisz Rakiticia przy bramce z karnym który nie tylko był najbliżej, ale przejął indywidualnie zawodnika?
Skąd wiesz jak wracał z Sevillą skoro tego nie ma w kadrze, w tej akcji dwa razy odzyskał piłkę i wbiegał w pole karne przeciwnika gdy Messi zaliczył stratę, a jego stronie w obronie był Busquets i nie zablokował dośrodkowania.
Zrobiłeś podsumowanie tego sezonu, czego tu nie rozumieć? Masz problem z odczytywaniem własnego tekstu?

pax

1

Kto go broni czy usprawiedliwia?

pax

1

Przy golu z karnym zawalił Rakitic, w golu wyrównującym Alves nie miał kryć Adruiza, a winę ponosi ustawienie bo Mathieu powinien być bliżej środka a Mascherano na lewej lub odwrotnie, a oni obaj stali na lewej zostawiając środek zupełnie wolny, gdy Mathieu przegrał pojedynek główkowy Alves nie miał szans się rozdwoić. Wciąż jest poniżej połowy ale i tak zbyt dużo, co nie znaczy że można już podsumowywać sezon.

pax

4

Skąd wiesz, że nie byłem wygadany, skoro nie czytałeś wtedy moich komentarzy, bo jakbyś czytał wiedziałbyś że meczu nie oglądałem bo byłem w podróżny na rewanż w Barcelonie.
W ponad połowie? Możesz wymienić? Sevilla nie zawalił 1 ani 2 ani 3 bramki przy czwartej po błędzie Bartry miał trudną sytuację z zawodnikiem na plecach, ale może mógł się lepiej zachować, w pierwszym meczu z Bilbao zagrał źle i może nawet 3 bramki można mu zaliczyć, ale to wciąż nawet nie połowa.

Zrobiłeś podsumowanie po 3 meczach i 18 minutach sezonu, gdzie większość zawodników nie przerobiła okresu przygotowawczego. Co innego pisać pisać że Roberto dobrze zastąpił Alvesa a co innego oceniać sezon zawodnika.

pax

2

Masz rację co do Alvesa 3/4 sezonu słabo, szczególnie pierwsze 30 spotkań sezonu, a kolejne to katastrofa, chłop nie potrafi odzyskać formy przez tyle miesięcy. Dobrze, że sezon się kończy i można już go podsumowywać.

pax

1

Rozwiń temat 7 bramek straconych przez Alvesa.

pax

1

Rozwiń gol 2 i 3 z Sevillą

pax

1

To nie jest nie smaczne to jest tu normalne.

pax

1

A jeśli nie obronimy ?

pax

1

Przy akcji na 4-2 Alves najpierw uratował piłkę źle podana od Rakiticia, potem miał kolejny przechwyt i poszła klepka z Messim i co sił pognał na obieg Leo. Wchodził w pole karne przeciwnika gdy podanie Leo do Alvesa przejął obrońca i uruchomił szybki atak że w ciągu sekundy piłka była na połowie Barcelony. Prawą obronę ubezpieczał Busquets który się nie popisał. Nie wiesz czy nie było powrotu Alvesa bo akcja Sevilli była na tyle szybka że nawet ewentualny powrót nie byłby widziany w kadrze, poza tym pisanie o powrocie gdy nie miał na to szans, że ewentualny powrót niwelowałby przewagę liczebna jest bzdurą.

Przy 4:3. Tu nie było, że Alvesa nie było. Tu nie chodziło nawet o asekurację. Alves był w swojej strefie i krył zawodnika ale w tą strefę wchodził Tremoulinas na obieg i jego przejął Rakitic schodząc z pozycji bliżej środka na prawą obronę. I dobrze rozbił co było normalne gdy przeciwnik robi przewagę liczebna w jakieś strefie, gdy Konpolianka schodził bliżej środka to Alves zajął pozycje Rakiticia którego nie było, wyglądało to tak jakby Alves z Rakiticiem zamienili się pozycjami, co jest normalne bo kryli indywidualnie. Problem zrobił się gdy Konoplianka podał do Banegi a ten do Tremulinasa któremu zbyt dużo miejsca zrobił Rakitic, a przecież krył go indywidualnie.

Napisz po prostu co złego zrobił Alves?

pax

1

Tak masche. Wiesz jak tu jest co redaktor któryś napisze to Przenajświętszej prawda i potem zaczynają się hejty i wyzwiska na zawodników. Wystarczy że jeden redaktor wskaże palcem to większość userow zacznie zbierać drzewo na stos.

pax

3

Autor pisze o chwalebnych rotacjach. Pełną zgoda. Jednak to nie był przepis na sukces, a jedynie pewna pozytywna cząstka całości którą jak się wydaje zlepil nie lucho a messi.
Enrique stosował system rotacji przez całe sezony co można było zobaczyć na przykładzie Romy, gdzie jednak rotacje były bardziej dla trzymania dyscypliny niż przepisem na końcowy sukces.

http://www.fcbarca.com/mobile/60027-czy-luis-enrique-zacznie-uczyc-sie-na-bledach.html

Przypominam ze do stycznia Barcelona nie liderowala w laliga w jej sukces w LM mało kto wierzył. Messi jak donosiły media miał pretensje o system rotacji który nie daje możliwości zgrania i stabilizacji, właśnie po meczu z rsss rotacje się skończyły a drużyna piela się w górę. Oczywiście drużyna na wiosnę wyglądała lepiej, bardziej świeżo niż np. Real, jednak same rotacje były drobną cząstka sukcesu. A sukces to było przebudzenie leo.

pax

2

Na 3:4 przy karnym to rakitic krył tego zawodnika który wrzucal. Ivan wszedł w strefę alvesa przez co Alves zajął jego pozycję gdy zawodnik Sevilli scinal do środka.

pax

1

W poprzednim swoim tekście ten sam autor winil alvesa za bramki 2 i 3 co było bzdura. Napisałem mu że częściową winę Alves ponosi za bramkę numer 4. O której nie wspomniał nawet.
Krytykuje alvesa za to co robi źle a nie wymyslam bzdur aby hejtowac zawodnika Barcelony.

pax

1

Wskaż gdzie wwcześniej odniosłes się do meczu z Sevillą i 3 z 4 bramek? Bo o tym był komentarz.

pax

3

Twój i nie tylko twój problem jest taki żenie czytasz moich komentarzy. Przez ostatni ttydzień praktycznie nie pisalem o alvesu a jak pisalem to krytykowałem za drugi mecz z Bilbao, gdzie za dużo i niepotrzebnie kiwal. Więc czytaj co piszę jak chcesz pisać o mnie. To po pierwsze po drugie. Odnos się do tekstu jak go komentujesz, skupiasz się na mnie bo ostatnio taką moda. Polecenia zaraz dostaniesz. Czemu nie piszesz nic w stosunku do tego co napisałem. Osobiste tekst na temat usera tylko to potrafisz? Polecenia jak pisalem dostaniesz.

pax

2

Z Sevillą maczal palce w 3 z 4 goli rywala.

Rozumiem że kłamstwo powtórzone 100 razy ma być uznane tutaj jako dogmat. W sumie nie dziwie się wyzwiskom, skoro takie rzeczy się tu wypisuje, mimo dyskusji po felietonie z superpucharu Europy.

pax

1

Ja kilka razy czytałem wypowiedzi bartomeu że kontrakt z neymarem jest priorytetem.

pax

1

Skomentowałem info z sportu, z czym masz problem?
Wielokrotnie bartomeu się wypowiadał że nowy kontrakt z neymarem jest priorytetem.

pax

1

Co ma ilość podpisanych kontraktów do przedłużenia i daty ich zakończenia. Gdzie jest napisane że messi ma podpisywać kontrakt co rok? Nie wymyślaj. Co z tego że naymar ma pierwszy kontrakt a messi kolejny skoro oba kończą się w tym samym czasie i to stanowiło istotę mojego wpisu.
Czasem ciężko pisząc z komórki.

pax

16

Dla bartomeu priorytetem jest neymar, a nie widzi że messiemu kontrakt kończy się w tym samym czasie, czyli za 34 miesiące. Messi może grać na swoim poziomie jeszcze 3-4 lata po skończeniu obecnego kontraktu. Nawet cofając go na pozycję iniesty będzie najlepszy bo nie będzie musiał ganiac po skrzydle a przegląd pola, przerzuty czy podania prostopadle ma najlepsze, więc będzie (tak jak) teraz mózgiem całej ofensywy. A bartomeu ciągle tylko neymar neymar neymar. Messi powinien w przyszłym roku przedłużyć kontrakt, później może być z tym ciężej.

pax

3

Narazie trzeba zatrzymać messiego.

pax

1

Też tak napisałem na początku, ale potem skasowałem komentarz. Drugą Złotą Piłkę dostał w wieku 24 lat, oczywiscie za rok wcześniejszy, bo gala jest w styczniu.

pax

3

Mascherano często krytykowałem, ale końcówke ubieglego sezonu miał dobrą, a w poniedziałkowy mecz naprawdę mi zaimponował. Przez niego przechodziły prawie wszystkie piłki, szczególnie w pierwszej połowie, nieźle bronił a do tego gdy nie było komu podać sam dryblował i przechodził do ofensywy. Dla mnie w pierwszej trójce najlepszych zawodników meczu. O ocenach redakcji się nie wypowiadam, jakie są każdy widzi.

pax

2

Ney nie pobije statystyk indywidualnych Messiego, oprócz reprezentacji.
Messi w Barcelonie może grać jeszcze 6-7 lat. Gdyby tak się stało mógłby mieć około 400 bramek i 200 asyst.

pax

18

W wieku Neymara Messi miał już Złotą Piłki i Złotego Buta.
Neymar ma szanse wyprzedzić Messiego tylko w kwestiach reprezentacji, jednak przy obecnym składzie i trenerze tez nie są na to zbytnie szanse.
W Barcelonie jeśli Messi nie przedłuży kontraktu i odejdzie w wieku 30-31 lat to Neymar może stać się najjasniejsza gwiazda. Gdy Messi przedłuzy kontrakt o 3-4 lata, wtedy Neymar nie zdobędzie takiej pozycji w klubie.
Nie oszukujmy sie Neymar to mega talent i juz mozna powiedziec gwiazda, ale do Messiego ma jeszcze lata świetlne - od wykończenia, przeglądu pola, podań, dryblingu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?