pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
W trakcie człapania dokarmia swoje mięśnie dodatkową energią wytworzoną z kwasu mlekowego, który powstał przy wcześniejszym wysiłku z glikogenu mięśniowego .
Messi ma specyficzną budowę mięśni składającą się głównie z miocytów typu IIB i spala praktycznie cały zapas wysokoenergetycznych cząstek ATP bardzo szybko, gdyż w czasie zrywu i sprintu energia zostaje wytworzona w sposób beztlenowy. Po każdym jego rajdzie musi nastąpić przestój, bo w przeciwnym razie zostaną spalone mięśnie (dokładnie białko) i dojdzie do uszkodzeń miofibryli (włókien mięśniowych).
Jakby redakcja puściła to przesłałbym artykuł na temat przyczyn "człapania" Messiego.
8
człapie bo musi, żaden organizm nie wytrzymałby takich przeciążeń jeśli bylby poddawany wciąż biegom sprinterskim, a nawet biegom sprinterskim na zmianę ze zwykłym biegiem.
Leo spaliłby swoje mięśnie.
4
No tak bo ja jestem Hala Dziecko :-)
A czy ja napisałem że jest nieprawdziwy, tylko że jest niepotrzebny, bezsensowny (piszesz sezon doskonale wiedząc że jeden zagrał 2 spotkania a drugi 5) a teraz dodam infantylny.
6
Po prostu rozpocząłeś bezsensowną niepotrzebną napinkę
1
Tzn ???
1
?????
1
suarez
10
Liga
MSN - 1
BBC - 3
Leo - 0
Ronaldo - 0
Mecze - 2
1
Zagrał jak tydzień temu, tylko tam miał dużo więcej starat ale miał jeden udany przerzut więc oceny poszły o 2 stopnie w górę
1
Pomyłka. Nie tu chciałem napisać
1
Wrzutki nie byłe złe, a oglądałem je z 15 metrów, mocne bomby że aż było sluchać uderzenia buta o piłkę. Bardziej w tym meczu irytowały mnie próby kiwania, gdy Alves jest w biegu to przechodzi przeciwnika, ale jak próbuje kiwac z miejsca to albo strata albo spowolnienie akcji. Mnie właśnie to irytowało.
1
Ja nie piszę że Roberto grał źle,po prostu grał według mnie średnio.
Pierwszego meczu z Athletickiem nie oglądałem, z drugiego mam inne wrażenie, chociaż nie uważam że zagrał dobrze.
2
Moim zdaniem średnio, w ofensywie bardzo zachowawczo. W defensywie - 1 odbiór, faulował gdy był ogrywany, dawał wrzucać z swojej strony.
Powiedz czym Cię zachwycił w dzisiejszym spotkaniu?
2
Kolejny słaby mecz Rakiticia.
Iniesta, Neymar, Masche, Verma, Messi w formie,
Alba, Suarez, Busquets, Roberto średnio.
1
Kolejny słaby mecz Rakiticia.
Masche, Verma, Iniesta, Neymar, Messi w formie,
Alba, Suarez, Busquets, Roberto średnio.
1
Gra jak zawsze, o co chodzi?
2
pozdrawiam :-)
1
Przecież to Crakitic, on zawsze gra na poziomie, wystarczy popatrzyć na oceny.
3
Nie da się, a jak pytasz o fenomen Ivana każdy przytakuje ale nikt nie jest w stanie powiedzieć na czym ten fenomen polega.
Prawda jest taka, że raz Żewłakow go pochwalił nikt nie wie za co i tak zostało.
1
wszyscy znają a noty wiadomo, wysokie, tak jak z Atletic....
Byl najsłabszy a nota wysoka...
1
I tak dostanie super noty, bo wiadomo .....
1
Nie do końca, bo Villa mniej-więcej równą liczbę spotkań grał jako skrzydłowy i jak "9". Poza tym nawet gdy Messi grał jako cofnięta "9" to Villa schodził wielokrotnie z skrzydła na szpicę.
1
http://www.fcbarca.com/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html
1
Panathinaikos: Pod koniec pierwszej połowy zmarnował dwie okazje na bramkę. W drugiej połowie wykazywał się co chwilę kompletnym brakiem timingu. FC Kopenhaga: Szczególnie sytuacja z 38. minuty i poprzeczka (6') pokazują, że napastnikowi nie idzie. Almería: Asysta palce lizać do Messiego przy bramce na 0:1. Nieskuteczność pod bramką gospodarzy sprawia, że niestety nie można wystawić mu wyższej oceny. Swoich okazji na gole miał kilka (m.in. 3', 48', 80'), ale tego dnia nie udało mu się wykorzystać żadnej z nich. Osasuna: Jeden z dwóch barcelońskich „łasuchów bramkowych" (oczywiście wraz Messim) miał tego dnia kompletnie rozregulowany celownik i w sytuacjach, które powinien wykorzystać z zamkniętym oczyma, strzelał w bramkarza lub niecelnie (50', 59', 74', 85'). Levante: Mógł, a nawet powinien strzelić przynajmniej jednego gola. Oddał siedem strzałów na bramkę, ale ani razu nie zmusił bramkarza rywali do interwencji. Herculés: Oddał sporo strzałów, z których co najmniej dwa (33', 47') mogły przy odrobinie szczęścia znaleźć drogę do siatki rywali. Szachtar: Sporo piłek stracił, a nie oddał ani jednego (!) strzału na bramkę gospodarzy. Susza trwa, ale miejmy nadzieję, że jest już tylko kwestią godzin. Sevilla: Ogromny zawód. Ekstremalnie niewidoczny podczas najciekawszych akcji zespołu, a przez całą drugą połowę - zwyczajnie bezproduktywny Levante: Mógł - znów - zapewnić drużynie trzy punkty, ale - też znów - mu się nie udało. Wszystko, co miał - marnował w bardzo złym stylu, ponadto trudno określić jego grę z partnerami i bez piłki mianem efektywnej Saragossa: Trudno powiedzieć coś dobrego o występie Davida, gdyż wykazał się głównie marnowaniem dogodnych sytuacji tworzonych mu przez kolegów. Zamiast kreować akcje - albo je wstrzymywał, albo podawał do tyłu.
3
Część opisów redakcji na temat gry Villi w sezonie 2010/2011. Przejrzałem archiwum ocen za mecze, wybrałem te z najlepszego sezonu Villi, czyli z 2010/2011, gdzie stworzył niepowtarzalny tercet z Messim i Pedro. Przykłady wybrane dość tendencyjnie (za co pewnie będzie zaraz zarzut), ale pokazują pewien ogólny trend formy podstawowych zawodników ofensywnych w drugiej części tamtego sezonu.
6
czemu tak piszesz, wiele newsów o Villi omijam. Tutaj zrobiłem jeden wpis po kilku godzinach od ukazania sie artykułu. Po prostu dziwie się jak można nie pamietać jak grał Villa miesiącami u nas, za niedługo z Oleguera zrobi sie tutaj stopera lepszego od Puyola a z Maxi Lopeza drugiego Messiego. Wiem, że sympatia do gracza może zamazać pamięć, ale bez przesady. Można pisac jego świetne spotkania (Real, Milan itd...), ale jak czytam że był genialnym goleadorem w Barcelonie i że wciąż powinien grać to zastanawiam sie kto to pisze.
4
Po kontuzji grał średnio , ale przed kontuzja grał strasznie słabo.
W sezonie 2010/2011 grał dobrze do stycznia, potem już był spadek formy.
4
Villa - dobre pół sezonu a potem no, niestety bardzo słabiutko. Spadek formy bardzo duży, straszna indolencja strzelecka, brak czucia piłki i podań w tempo.
Szkoda, że tak niewiele osób pamięta jak grał u nas.
2
Korbel wiesz że tutaj obrażany jestem prawie codziennie. Wielu userów odnosi się personalnie, wypisuje kłamstwa, zwykłe obelgi i wyzwiska. Wiesz, że redakcja nic z tym nie zrobi. Czasem też wiele rzeczy było mi zarzucanych ze strony redaktorów, za co Ty dostałeś miesięcznego bana i kolejne. Wiesz, że nie prowokuje do jakiegokolwiek spięcia, między mną a userami czy redakcją. Od miesięcy nie komentuje ocen redakcji tylko po to, aby złagodzić wszelkie napięcia. Wczoraj też było polecenie przez redaktora komentarza w którym byłem obrażany. To nie ma sensu walczyć z wiatrakami, te wpisy świadczą o nich.
ps. to chciałem napisać pod polemiką z Ksavixem ale tamten komentarz i Twój zostały usunięte.
3
Masz rację - nie nie mam życia prywatnego. Siedzę w bunkrze z anteną satelitarną, zliczam statystyki, oglądam wszystkie mecze 24 godziny na dobę.
Dla fejmu? Chyba pomyliłeś adresy. Gdybym to robił dla fejmu to jechałbym po Alvesie jak większość userów, nosił na rękach Rakiticia, Iniestę i Albę jak większość userów, Moje opinie i analizy są mało popularne tzn. bardzo często idą pod prąd trendom panującym na fcbarca.com.