pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
whoscored to znam od lat, popatrz jeszcze na squawka czy fourfourtwo, ale nigdzie nie ma kilometrów
2
Większość mojego tekstu jest o kreacji a dokładnie o jej braku.
Co do liczb bezwzględnych i procentów to obie wartosci podałem w tabelce, Każdy moze wnioski sam sobie wyciągnąć.
Co do dryblingu, to chyba nie zatracił w Barcelonie tej umiejętności którą posiadał w Sevilli. Po prostu tego nie robi. Nie chodzi nawet ze inni to robią lepiej (np. Suarez ma w tym sezonie 1 udany drybling na 10 wykonanych) ale że nie próbuje, gra do bólu bojaźliwie.
1
NIe chcę oceniac zawodnika w ramach jego poprzednich meczu, tzn. moge napisac że zagral lepiej, ale oceniam w ramach tego konkretnego spotkania. jak wcześniejsze zagrał słabo a teraz dobrze to nie napisze że kapitalnie bo w porównaniu z wcześniejszymi grał o niebo lepiej. Grał dobrze, przyzwoicie i tyle.
Musiałem już wyłączyć transmisje bo tego nie widziałem, myślałem że masz jakąś stronkę z statystykami :-(
2
O kreacji napisałem to samo, więc o co chodzi?
Co do pojedynków główkowych zauważ że w tekście nie miałem pretensji o ilość tych pojedynków, mogłem napisać, że już nie jest tak aktywny w walce z przeciwnikami. Nie napisałem tego. W tekście (oprócz tabelki z statystykami) podawałem skuteczność bo o to tu chodzi.
"Prosty przykład. Messi w tych 4 meczach w wykonał 33 udane dryblingi. W następnych 4 meczach wykona ich 16 i napiszę, że Messi słabo drybluje, bo w 4 kolejnych meczach liczba udanych dryblingów spadła mu o 50% w stosunku do pierwszych 4 meczów. Procent olbrzymi i wielu ludzi się na to złapie".
Tylko ja głównie odnoszę się do skuteczności a nie do liczby. Jesli Messi miały w jednym przypadku 33 udane dryblingi na 50 wykonanych a w drugim 16 udanych na 18 wykonanych to który przykład pokaże większą skuteczność?
2
Mi nie chodzi czy to dużo czy mało, tylko o samo źródło statystyk, xavi tyle biegał w każdym meczu, inni dużo mniej w okolicach 7-9. No to napisał właśnie Boss i dlatego sie go pytam o źródło :-)
3
mecz dobry, kapitalny raczej nie było. Grał dobrze, ale bez wartości dodanej, do tego miał super przechwyt i nie skończył świetnej okazji. Podaj źródło do kilometrów?
1
Oglądałem grę Rakiticia i oglądałem statystyki. To był najlepszy mecz Ivana w tym sezonie. To, że wykonał najwięcej podań to nie jest argument, nawet to że grał na bardzo wysokim procencie, tylko ich jakość. Dzisiaj mimo że nie miał wertykalnych podań, (jedno podanie prostopadłe) to dobrze rozrzucał piłki na boki. Stabilności między defensywą a ofensywą była i dlatego przez większość spotkania nie było elementu zaskoczenia. Barcelona miała ponad 70% piłkę przy nodze, a jednak wsparcie pomocy dla graczy ofensywnych było znikome.
3
thx
1
A kto tu wątpi?
A kto tu debil?
1
Tu już jego sprawa co z nią robi, ale piłkę miał więcej razy niż w Sevilli.
2
"A porównanie z innymi pomocnikami zawsze daje jedną informację - jaki jest wkład pomocnika w grę zespołu - defensywną oraz ofensywną. To istotna informacja, zwłaszcza że 36 z 38 meczów ligowych każda drużyna gra z dokładnie takim samym przeciwnikiem, w podobnych realiach".
I to jest właśnie to, że chcesz porównywać Rakiticia do Modricia mimo że graja w innych zespołach, sa tam inni zawodnicy a drużyny maja inny styl gry, ale nie chcesz porównywać gry Rakiticia z Sevilli i Barcelony bo tam sa inni zawodnicy, inne zespoły a drużyny mają inne style. Chyba w ciagu roku liga hiszpańska az tak sie nie zmieniła, grali prawie zawsze z tymi samymi przeciwnikami.
On schodzi na "prawą pomoc" w obronie tylko wtedy gdy piłka znajduje się w tej strefie, w innych przypadkach gra bliżej środka. Pisałem to a propo meczu z Realem. To schodzenie jest czyms normalnym, gdy piłka jest w tej strefie, po prostu podbiega do zawodnika z piłką, a że jest on bliżej lini bocznej to tak to wyglada.
2
rozmawiamy o jednym zawodniki a nie o historii klubu
1
Tu by były zarzuty, że inne pozycje, że inny zespół, inne posiadanie itd..., więc zawsze nie można byłoby porównywać jeden do jeden.
No niestety dla mnie grał gorzej w Barcelonie niż w Sevilli, co usprawiedliwiam pierwszym sezonem.
Wskaż w których meczach graliśmy w ofensywie 4-4-2, a w defensywie nie ma to takiego znaczenia czy w ataku pozycyjnym przeciwnika Ivan gra jako środkowy pomocnik czy boczny, Możesz mi wytłumaczyć różnicę w grze defensywnej Ivana w systemie 4-4-2, chodzi o odbiory, przechwyty, wybicia. Nie wiem. nie asekuruje wtedy nikogo bo gdy bronimy 4-4-2 to wszyscy sa na swoich pozycjach. Zajmuje pozycję i podbiega do przeciwnika w swojej strefie.
2
Ale ja nie patrze tu że zdobyli 3 z 4 trofeów, ale na cały ubiegły sezon
2
Zauważ też, że moje uwagi względem Ivana nie są kategoryczne. Oceniłem tam ten sezon, widząc kilka przebłysków w ubiegłym sezonie oraz wiarę w to że w nowym sezonie wreszcie odpali.
2
Gole się znalazły bo to główna statystyka piłkarska. jednak to co stanowi główny watek artykułu to zadania środkowego pomocnika i kreacja w ofensywie i wspieranie defensywy. Gdybym pisał o Pique czy Mathieu też bym w statystykach ujął bramki ale felieton poświeciłbym zadaniom defensywnym. Oprócz ujęcia ich w statystykach nie poświęcam bramkom miejsca w felietonie, ale nie uważam umieszczenia ich w statystykach za błąd.
6
"po co ci będę wymieniał argumenty jak ty je zaraz podważysz"
Tu się z Toba zgodzę :-)
3
Nie chodzi o ilość wygranych pojedynków główkowych ale o skuteczność. Jedno z drugim ma nie za dużo wspólnego.
Z dryblingiem to posiadanie zgoda - Barcelona ma więcej razy piłkę w posiadaniu, Ivan zwiększył liczbę dotknięć piłki i podań, ale zamiast dryblingu oddaje piłke innym.
O Odbiorach, wybiciach czy przechwytach juz poruszyłem ten wątek.
O kreacji to pokazywał że potrafi, potrafił zagrywać prostopadłe piłki, wertykalne piłki tylko robił to zbyt rzadko. Tu nawet nie chodzi że źle zagrywa, ale że nawet nie próbuje.
1
Panie kosiarz92 po co ta ironia? Nie lepiej podać jakies argumenty? napisałem felieton który wiedziałem, że bedzie polemiczny, liczyłem jednak na argumenty a nie wysyłanie mnie do Lucho ;-)
1
"Porównanie między grą Rakiticia w Sevilli i Barcelonie może zdumiewać. Oczywiście Sevilla to nie Barca; inni zawodnicy, inny styl. Trudno tu robić bezpośrednie odniesienie, jednak nie da się wobec tych liczb przejść obojętnie".
Napisałem to co napisałem, każdy kto chce może sobie to interpretować jak chce. Obok liczb nie przeszedłem obojętnie, co nie oznaczało, a samo porównanie robić trudno ze względu na styl i innych zawodników.
1
Nie zrozumiałeś. Podałeś że transfer był udany bo: mało relatywnie kosztował i dobrze się dogaduje z kolegami. Nie odniosłeś się do gry. Czy by kosztował 10 milionów to za dogadywanie się z kolegami to i tak byłoby za duzo. Po prostu nie podałes argumentu że cena była adekwatna do tego co wniósł do gry.
2
Tylko Makalele był defensywnym a nie środkowym pomocnikiem. Zupełnie inna rola na boisku
4
uwielbiam taki argument, tzn. taki brak argumentu
1
Zauważ, że przy Sevilli specjalnie napisałem że nie powinno się czynić bezpośrednich odnośników, ale że jednak same liczby zastanawiają. Pisałem że style i zawodnicy sa różni.
Co do strzałów to wiele razy widziałem, że mógłby uderzyć, miał miejsce i czas a jednak tego nie robił.
Zauważ że nie porównuje Ivana do innych zawodników (oprócz xaviego), tylko subiektywnie oceniam jego grę, jego podania i poruszanie sie na boisku.
Mogłem dodać do felietonu, że jest osobą nabardziej prokurującą grożne akcje i sytuacje strzeleckie dla przeciwników. W tym sezonie zanotował 11 strat na własnej połowie które zakończyły sie groźnymi akcjami przeciwników.
1
Możemy na tym zakończyć :-)
2
Dziwne, że to był najlepszy sezon w obronie Alvesa, z drugiej strony co to oznacza asekuracja Alvesa, czy Ivan grał na prawej obronie?
2
A co to jest pozycja lidera? I z której strony boiska operuje lider?
1
Nie miał więcej piłki , miał jej mniej.
1
Jak pisałem ubiegły sezon rozpoczął jako pewny numer 1 w zespole, w przeciągu sezonu juz tak pewnej pozycji nie miał. Nie napisałem, że stracił ta pozycję, ale że jego rola jednak malała.
1
"Według mnie transfer Rakiticia to udany zakup ponieważ został on kupiony za 20 mln a to na prawdę małe pieniądze jak na dzisiejsze realia oraz bez jakiejś medialnej otoczki a sam Rakitić widać że jest w klubie szczęśliwy i dobrze dogaduje się z kolegami z zespołu".
Trochę bez argumentów - nie dość że tani to dobrze się dogaduje, a co to ma do gry?
Z końcówką Twojej wypowiedzi się zgodze i o tym pisałem w felietonie, jego asekuracyjna i bojaźliwa gra nie daje mu się rozegrać, mimo że ma okazje to nie decyduje się na strzał, mimo że może zaryzykować wertykalna piłkę to woli podać do tylu i tu jest jego problem.