pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
nie pisze że zagral dobrze, zareagowalem jedynie na kłamstwa komentatorów
1
Nolito wkręcił Alvesa - ale jaja. Co Ci komentatorzy ...
Nolito ani jednego udanego dryblingu w meczu, trzy dryblingi i wszystkie nieudane - 2 przy sergio roberto i jeden przy Busquetsie. a Alves miał trzy próby odbiorów na Nolito i wszystkie udane. Od takich komentatorów rozpoczyna się szukanie czarnej owcy i hejtów.
1
Ale napisz jakies konkrety
1
krył zawodnika który wchodził za plecy Pique
1
Nawet squawka do łask przywócona, jak w ubiegłym sezonie dawała slabe noty Alvesowi to twierdziłeś że jej oceny sa niepodważalne, jak później źle oceniala Albe to już nie sugerowałes sie tym portalem, teraz znów squawka jest dobra, a jak źle oceni Albę to znów będzie be. Nie kłam że squawka daje mu jeden z najsłabszych wyników skoro słabiej oceniani: Adriano, Sandro, Busquets, Mascherano, ter Stegen, Gumbao, jest oceniony dokładnie na 6 miejscu, czyli dokładnie w połowie.
1
To brak odwagi czy szacunku nie pozwala ci napisać pax zamiast ktoś? Twoje ocenianie Alvesa jest znane, więc przyjmuje je jako normę. W felietonie nie wyliczalem strat Ivana, co najwyzej pod felietonem i w pierwszych 4 meczach miał 11 na własnej połowie.
1
Miał spore błędy
1
No nie bardzo. mascherano krył tego zawodnika i widząc że zanosi się na podanie do niego zrobił dwa-trzy kroki i złapal na spalonym, Bartra nie krył nikogo i byl zawodnikiem najbliżej bramki. To była kolejna sytuacja w której Marc "nie czuje" linii spalonego. Sytuacja była na ułamki sekundy.
Wytłumacz w tej sytuacji dlaczego linia spalonego nie powinna stać w linii, a szczególnie dlaczego stoper powinien byc najbardziej cofniety
Tu masz w komentarz, jak Bartra ucieka z spalonego, to były ulamki sekund.
http://sport.interia.pl/aktualnosci-sportowe/news-tiger-woods-nie-zagra-do-konca-roku,nId,1888804
1
To Twoje zdanie, dałem mu ocenę dobra właśnie głównie za walkę i bieganie. Dobrze klepal z Alvesem i Messim. Bardzo często był w obronie jakby chciał udowodnic że nie jest Delu, Nie zachwycił, ale moim zdaniem był o ciut lepszy od Sandro (w ktorym widzę większy potencjał). grał na stronie zdominowanej przez Alvesa, Messiego, Rakiticia a jednak potrafił być widocznym, chociaż niewiele z tego wynikało.
2
Neymar 6.5
Dziwny mecz Neymara, wyglądało to jakby chciał za wszelką cenę pokazać się. Im bardziej chciał - tym mniej mu wychodziło. Nie zaliczył ani jednego udanego dryblingu, w polu karnym i jego najbliższej okolicy zanotował jedynie 2 dobre podania na 16 prób. W 7’ i 29’ ma dobry przerzut do Alvesa, w 15’ spowolnił akcje po dograniu Messiego, w 21’ marnuje doskonałą sytuację, w 56’ strzela bramkę „na raty”, w 60’ na nim zostaje podyktowany karny, w 69’ traci piłkę na własnej połowie, istna huśtawka dobrych i złych zagrań, jednak bramka i karny są wartościami dodanymi więc występ w ogólnym rachunku można zaliczyć jako bardzo dobry z dużym minusem.
3
Sandro 5.5
Za bardzo chciał. Zagrał na pozycji Suareza i było widać, że brakuje mu pewności. Dobrze współpracował, dobrze się pokazywał kolegom, lecz brakowało przede wszystkim jakości. W 25’ dobra współpraca Neymar-Sandro-Neymar, w 36’ dobra akcja Messi-Sandro-Messi i Sandro nie trafia do pustej bramki dobijając strzał Messiego. Widać pracę włożona na treningach, ale jeszcze sporo potu musi tam wylać, aby przebic się do pierwszej 11-stki, Występ między dobrym a przeciętnym.
Munir 6.0
Brakowało doświadczenie, umiejętności ale nie ambicji. Bardzo dużo biegał, był zawodnikiem box to box, który w kilku sytuacjach wspierał prawą obronę. W 7’ dostaje dobrą piłkę od Alvesa, ale opóźnia akcje i nie oddaje Daniemu gdy ten wychodzi na dobrą pozycję, w 28’ źle rozprowadza akcję przy przewadze 3 na 2. Nie pokazał niczego szczególnego, ale walczył, pokazywał się, wspierał obronę, dobrze ustawiał się na prawym skrzydle, brał udział w klepkach z Messim i Alvesem. Występ poprawny, ale bez zachwytu.
3
Messi 8.0
Po raz pierwszy oficjalnie zagrał na pozycji ofensywnego pomocnika, którym był już tak naprawdę od lat. 12 dograń w pole karne, 8 udanych dryblingów, świetne dogrania do Adriano, Sandro, Neymara. Jeśli zmarnowany karny uczynił go człowiekiem to jedynie pierwszym pośród ludzi. Leo aktywny od pierwszych do ostatnich minut, w destrukcji nie brał udziału jednak to co robił w ofensywie wystarcza aby uznać go za ZM obok Bartry. Już w 3’ świetny , choć minimalny przerzut do Neymara, w 5’ mało brakowało aby przejął dobra piłkę od Alvesa i był sam na sam, w 8’ doskonale rozprowadził Alvesa, w 15’ Neymara, dalej w tej samej minucie zanotował świetna akcję indywidualną, w 21’ dogrywa do Neya który marnuje dobrą sytuację, w 36’ świetnie wypuszcza Sandro na sam na sam. W 39’ oddaje niezły strzał głową, w 41’ zbyt daleko wypuszcza sobie piłkę w dobrej sytuacji, w 50’ świetne podanie do Bartry i asysta, w 52’ bardzo dobre dogranie do Neymara w pole karne, w 60’ dogrywa do Neymara który zostaje faulowany w polu karnym, w 63’ doskonały przerzut do Adriano, w 82’ rajd Messiego i oddanie do Sandro który się zakiwał, w 89 kolejny rajd Messiego, który niedokładnie zagrywa, 90’ kolejny rajd i bramka. Asysta, 2 bramki i niezliczona ilość piłek wertykalnych, do tego przechodził obrońców jak chciał i kiedy chciał. Nawet niewykorzystany karny nie powinien odbierać mu ZM. Występ świetny.
2
Busquets 6.0
Nie był to wybitny mecz Sergio. Dobrze się ustawiał, wspierał rozgrywanie akcji, jak była potrzeba to się cofał. Jednak nie był ogniwem które mogłoby decydować o losach meczu. W destrukcji słabo się udzielał notując tylko 2 odbiory, z których jeden napędził akcję w 45 minucie z faulem na Messim. Ogólnie mało widoczny w spotkaniu, jednak bez większych błędów. Sergio pełni bardzo niewdzięczną rolę na boisku a jego wpływ na grę docenia się dopiero gdy z niego zejdzie. Występ przyzwoity, ale nic więcej.
2
Rakitic 5.0
Po raz kolejny bacznym okiem przyglądałem się poczynaniom Ivana. To był jego najlepszy mecz w tym sezonie, lecz cóż z tego, gdyż jego gra była co najwyżej przeciętna. Progres zanotował w rozgrywaniu szczególnie w rozrzucaniu piłek na boki, to grał bardzo dobrze. Niestety znów brakowało dograń wertykalnych (tylko jedna piłka w pole karne), odważniejszej gry i dobrej gry w destrukcji. W 27’mija się z piłką co skutkuje przejściem dobrej piłki do Camarasa, w 68’ strata Ivana, na własnej połowie, sytuacje ratuje Gumbau. W 71’ Ivan przy wrzutce Levante asekuruje 10-15 metr, jednak biernie się przygląda jak w ta strefę wchodzi zawodnik i strzela z główki, 79’ doskonały odbiór Ivana i wyjście sam na sam z bramkarzem Levante, niestety zabrakło decyzji o oddaniu strzału, doskonała sytuacja zepsuta, ale w końcu sam ja sobie wypracował. 91’ błąd Ivana w kryciu, zamienia się kryciem z Alvesem a następnie opuszcza strefę która krył. Po słabych meczach ten mecz był lepszy, jednak przeciętność jak na razie to wszystko co pokazał Ivan.
1
Adriano 5.5
Dość poprawny występ, ale nic poza tym. W 13’ ratował sytuacje po błędzie Mascherano, zaliczył kilka niezłych odbiorów i dobrze się ustawiał. Zaliczył też kilka dużych błędów w obronie – 71’ zostaje minięty prostym zwodem i niewiele brakuje to groźnej sytuacji dla Levante, 77’ podaje do przeciwnika na 20 metrze przed własna bramką. Im bliżej bramki przeciwnika tym jego odbiory i przechwyty były skuteczniejsze, na własnej połowie dużo gorzej sobie radził. Pokazywał się na skrzydle i dostawał długie piłki od Messiego, lecz niewiele z tego wynikało, gdyż w większości przypadków Adriano brakowało odważniejszych decyzji. Występ pomiędzy dobrym a przeciętnym.
1
Alves 6.0
Powrót po prawie miesięcznej kontuzji - dobry, solidny występ. Szczególnie w pierwszej połowie bardzo aktywny w ofensywie. W defensywie bez większych błędów, z kilkoma mniejszymi, w tym słaba gra głową (0/4). W tym meczu oprócz „normalnej” dobrej współpracy z Messim była również dobra z Neyem i wzajemne przerzuty. W 4’ dobrze drybluje i uruchamia na skrzydle Neymara, w 5 minucie posyłka długą, prostopadłą piłkę do Messiego – zabrakło centymetrów od wyjścia Leo na sam na sam, w 7’ świetnie uruchamia Munira, w 9 minucie znów próba dogrania do Leo w pole karne, w 23’ odnotowuje przechwyt i napędza akcje podaniem do Rakiticia który źle podaje. W 26’ dobrze zagrywa do Sandro w pole karne, w 31’ kasuje kontrę Levante wślizgiem, w 39’ świetna wrzutka i strzał głową Messiego, w 56’ Dani drybluje, schodzi do linii końcowej i wrzuca, bramkarz nie jest w stanie złapać piłki, Neymar dobija na dwa razy i bramka. Popełnił tez kilka błędów: w 21’ przegrał pojedynek główkowy co w konsekwencji doprowadził do wrzutki z prawej strony, w 46’ odnotowuje niepotrzebną stratę i minusik za sytuację z utratą bramki – nikt nie mógł przewidzieć że Ter Stegen zrobi wielbłąda, Adriano poprzeszkadza Niemcowi i odpuści zawodnika który przyblokuje Alvesa, ale to Dani przy wrzutce krył strzelca bramki. Ogólnie występ dobry – nie zawalał, ale oprócz akcji z bramką Neya bez wartości dodanej.
2
Bartra 8.0
Jak tu nie dać obrońcy 10, gdy notuje bramkę, asystę i do tego ratuje w kilku sytuacjach swój zespół. Niestety można. Marc w tym meczu zachowywał się w obronie trochę tak jak Messi w ataku – wolny elektron. Był wszędzie, środek, prawa strona, lewa strona, pivot, dosłownie wszędzie. W 21’ ma niezły napędzający akcję odbiór, w 34’ po błędzie Masche swoją interwencją ratuje zespół, ponownie to samo minutę później, 80% skuteczności w pojedynkach główkowych, najwięcej odbiorów, do tego gol w 50 minucie i przejęcie w 91’ zakończone podaniem uruchamiającym Leo, więc i asysta. Gdybyśmy tylko to zobaczyli byłaby jak nic dycha. Niestety Marc, moim zdaniem z braku doświadczenia, chęci pokazania się, walki o pierwszy skład popełnił kilka poważnych błędów w ustawieniu i tylko szczęście oraz błędy sędziowskie pozwoliły widzieć w nim herosa tego spotkania a nie antybohatera. W 27’ robi trzy błędy w jednej akcji – przepuszcza piłkę z prawej strony boiska, następnie odpuszcza krycie Ghilasa i łamie linie spalonego. Komentator miał rację, spalonego nie było – Bartre uratował sędzia. Podobna sytuacja w 34’ Masche daje się ograć a Bartra łamie linie spalonego – znów błąd sędziego (spalonego nie było), podobnie w 82’ znowu Marc zostaje jako ostatni, łamie linie spalonego i choć sędzia podnosi chorągiewkę i jest to tym razem słuszna decyzja, to zadecydowały ułamki sekundy w których Bartra cofał się naprawiając swój błąd. Do tego kilka pomniejszych błędów jak ten z 73 minuty czy w 71’ źle krył i zgubił zawodnika, gdyby ten się mnie poślizgnął byłby sam na sam. Występ świetny, ale do perfekcji to mu było daleko. Z takim czytaniem gry, dobrym dograniem wertykalnym, umiejętnościom przejścia do ofensywy to nadawałby się bardziej na defensywnego pomocnika niż stopera.
1
Mascherano 4.0
Kolejny po Atletico słaby mecz szefuńcia. W drugiej połowie już się w miarę ogarnął, ale pierwsza to była mega słaba. 40% skuteczność odbiorów jak na stopera to słaby wynik, jednak tylko raz dał się ograć, jednak było to w polu karnym, gdy zawodnik wyszedł na pozycję sam na sam z ter Stegenem. Już w 13 minucie nie zatrzymał akcji Levante, dodatkowo zrobiono mu tunel między nogami, sytuacje uratował Adriano, w 16’ daje dośrodkować Ghilasowi, który kilka razy zbyt łatwo oswobadza się od jego opieki. Wspomniana sytuacja z 27 minuty Masche objechany przez Ghilasa w polu karnym w dobrej sytuacji strzela ponad bramką, duży błąd Jeffecito. W 34’ znowu daje się objechać zawodnikowi Levante, w 35’ na 18 metrze od własnej bramki zamiast wybijać piłkę wypuszcza ją przed siebie, Levante przejmuje i sytuacje ratuje Bartra. Bardzo niepewny w swoich interwencjach, nie uważny , tylko trzy odbiory. Na plus tylko przerzuty – 19 przerzutów (wszystkie celne), ale po takich błędach w obronie to za mało aby dać chociaż ocenę przeciętną. Słabo.
2
Nie narzekam na Ter Stegena, ale co ma jedno do drugiego? usprawiedliwić błędy jednego błędami innych?
35
ale stoi i nie kosztował 80 milionow,
2
Skoro z grupy wychodzą dwie druzyny to normalne że wychodzą z najlepszym bilansem punktowym. W każdym sporcie tak jest. jak Amerykanie wygrają z Argentyna to trzy drużyny będa miały 10 zwycięstw i 1 porażkę ale Polacy gorszy bilans punktowy, czy setów.
3
Rakitic w ostatnim sezonie w Sevilli na 7 karnych aż 3 nie strzelił.
2
Ale on słabo broni, do tego prokuruje groźne sytuacje dla barcelony, w 4 pierwszych spotkaniach 11 razy tracąc piłke na własnej połowie uruchamiał kontry rywali! W obronie sie źle ustawia i źle przekazuje krycie, co było widoczne w meczu chociazby z Levante.
1
To przeczytaj obie swoje wypowiedzi. Wzajemnie sprzeczne. Albo cieszymy się z nieszczęść innych albo im współczujemy i chcemy im pomagać.
2
Raczej prawicowe, gdyby było lewackie to raczej smucono by się biorąc stronę biednych przegranych.
2
"Alvesowi przyda się konkurencja na prawej obronie bo mam wrażenie że często nie gra na 100%".
Też tak sądzę, w ostatnich trzech meczach ligowych i w meczu LM zbyt mało z siebie dawał, dobrze że chociaż wczoraj niźle zagrał bo wcześniejszy miesiąc od pierwszej kolejki miał słabiutki.
2
Jak czytasz moje oceny to nigdy nie pisze o bramkarzach. Nie komentuje ocen redakcji od miesiecy. Albe i rakiticia krytykowalem czesto ale nie najczesciej. W pierwszej czesci ubieglego sezonu bardziej krytykowalem mascherano, bo dostawal oceny za mistrzostwa swiata i komentarze Zewlakowa ktory robil z niego cracka wiekszego od Messiego. W drugiej czesci sezonu nie szczedzilem mu pochwal. Jeszcze bardziej krytykowalem Inieste, przez prawie caly biegly sezon (az 1 asysta w lidze), ale w tym sezonie w kazdej ocenie go wychwalam pod niebiosa. Po prostu oceniam kogos jak gra albo jak jest oceniany. Tu np. nie uwazam ze zagral Alba jakos zle, ale mial wystarczajace bledy w obronie aby ocena oscylowala w granicach 5,5-6.0. Jesli pamietasz za co Korbel dostal miesiecznego bana i o jakich zawodnikow wtedy chodzilo to sprawa Ci sie wyjasni.
13
javier tebas - gosc ktory walczyl o nie dopuszczenie leo messiego do gry w laliga. Robil wszystko co w mocy prawnej aby leo nie gral w barcelonie w sezonie 2004/2005 i 2005/2006 (jako 4 zawodnik spoza UE). Nawet przyjecie przez leo obywatelstwa hiszpanskiego go nie zadowolilo i wciaz skladal pozwy sadowe o niedopuszczenie leo do gry. Wytoczyl wszelki mozlwe armaty aby leo nie gral.
Ot, taka ciekawostka na temat tego pana.
1
Pływanie synchroniczne.
1
Ja te portale znam doskonale i na nich nie ma kilometrów dlatego taki byłem zaciekawiony ta statystyką czy jakiś portal ją podaje.