pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Dlaczego sie pospieszyłem, komentarz dotyczy tylko pierwszej połowy. Tu miał 1 drybling, 0 kluczowych podań. Może w drugiej połowie więcej pokaże ale w pierwszej mi na razie nikt nie wytłumaczył tych zachwytów.
1
A kto tu pisze o Alvesie? Chyba komentarze pomyliłeś.
1
z whoscored i squawka, ciekawe czy też napiszesz że sa zakłamane jak te same poda redakcja po meczu?
1
Powiedz Po pierwsze to nie mój Alves, nie wiem skąd takie personalne określenie. Po drugie nie porównuje tu jednego i drugiego, po trzecie pytam o grę w pierwszej połowie. A zamiast odpowiedzi dostaję nie merytoryczny i nie na temat komentarz.
1
Co ma jedno do drugiego? ja się pytam o gre jednego zawodnika a Ty piszesz o innym który nawet nie gra w tym meczu.
1
człowieku, czy ja tu pisze o Alvesu? Nie wykazałes mi jak dobrze grał roberto tylko coś mi wypominasz. A jakies argumenty?
2
No zanosio sie na żółta, faul Pique w bocznym sektorze, komentatorzy mówili o żółtej i tak sie mi utrwaliło. Wiadomo przynajmniej o która sytuacje chodzi :-)
3
Merytorycznie i z argumentami, zalałeś mnie opisem sytuacji. Poddaje się.
4
Nie rozumiem jak na razie zachwytem Roberto w pierwszej połowie. 0 odbiorów, 1 przechwyt, 0 wybić. W obronie praktycznie go nie ma i zazwyczaj jego strefę nawet przy ataku pozycyjnym obstawia Pique. Żółta kartka dla Pique to właśnie wynik asekuracji prawej strony, w 40 minucie do obrony po prawej stronie wracał nawet Suarez bo nikogo nie było. W ofensywie Roberto nie powala na kolana, jednak tu wydaje mi się że z powodu obstawienia prawego skrzydła przez Munira i nie ma tam juz miejsca dla Roberto.
1
A co pokazał Roberto w pierwszej połowie? W obronie go praktycznie nie ma, w ofensywie za bardzo nie wchodzi na ominięcie bo tam Munir jest przytwierdzony do boku.
1
Czemu? To nie jest dobry mecz Roberto. W pierwszej połowie 0 odbiorów, 0 przechwytów, w obronie jedna interwencja, a tak to go w obronie nie ma bo przeważnie jeswt spóźniony. Dlaczego Pique ma kartke, dlaczego Pique jest ciągle na prawej obronie?
1
Tylko on caly czas gra na prawej obronie bo musi tam asekurować strefę.
4
Ma inny kolor a ostatnio było głośno o LR, więc każdy zorientowany powinien wiedzieć gdzie i co powinien pisać. Nie wiem czy to dobry pomysł, aby dział w ktorym pisać można w sumie o wszystkim zajmował jakies ekstra wyszczególnione miejsce.
1
Jasne mogę odpuścić, po prostu pamiętam wiele dyskusji i o czym one były.
3
20 bramek i 88 asyst dla Barcelony.
1
W tym sezonie zagrał w 3 spotkaniach i tym co w 19 minucie dostal kontuzji. Jak na razie z LaLiga i LM mozna mu z pełną odpowiedzialnością zarzucić jeden błąd przy stracie bramki.
2
Ale od tego miała być La Rambla,
Ja rozumiem, że to kwestia przyzwyczajenia, ale moderacja namęczyła by się w 3-4 dni usuwając wszystkie nie w temacie komentarze i ludzie by się nauczyli, a tak teraz jest rozdwojenie jaźni i tu i na La Rambli pisze sie o wszystkim.
3
Jestem tylko humanistą i pomyliłem się o niecałe pół procenta :-)
3
Do hejtów powodów nie było, wiesz ze czepiałeś pierdół, wyzwiska szły za to że po treningu w pokoju hotelowym nagrał minutowy filmik jak sobie śpiewał, Irytowało Cię chyba wszystko w nim, itd... co tu przypominać. Ważne aby cały zespół odzyskał blask i formę.
2
jak podajesz statystyki to badż rzetelny i nie zaniżaj jednemu statystyk o 100% a drugiemu zawyzaj o 100%.
Polączyłeś statystyki SR z LaLiga i LM.
Alves w ubiegłym sezonie miał 10 asyst a nie 5 czyli pomyłka o 100%
Roberto ma w tym sezonie 1 asystę a nie dwie czyli pomyłka o 100%.
pozdrawiam :-)
1
OK, napisz ile goli w LalIga i LM przez niego padło - bramka aspasa na 3:0 i która jeszcze?
Acha i wrzutka aby była wrzutką musi iść trochę w niebo.
2
Hejty a krytyka to dwie różne rzeczy.
1
Jest ogólny regulamin, jest też osobny regulamin do np. oceniania zawodników, czy planujecie jeszcze jakiś regulamin do innych działów, gdzie zachodzi interakcja z userami np. okiem kibica? Wydaje mi się, że byłby tam potrzebny. Mógłbym pomóc w jego tworzeniu :-)
22
Przeczytałem 150 komentarzy pod tym reportażem/sprawozdaniem, tylko pięć dotyczyło tematu - czyli całe 3.75%. sądzę, że dłużej potrwa niż redakcja zakładała wyplenienie komentarzy nie na temat pod newsem głównym.
Co do tekstu lekki, skupiający się głównie na stadionie i konkretnym meczu, oraz odczuciach autora. dobrze się czytało. Fajnie, że niektórzy mogą podzielić się na serwisie własnymi odczuciami ze spotkania.
1
Wybrałeś ostatnią sekundę powrotu Marca, gdy on już wyhamowywał caly swój bieg i od 6 metra zwalniał co jest widoczne na ostatniej części powtórki właśnie z tyłu bramki, Marc od 6 metra stawia coraz mniejsze kroki i hamuje co wszystko jest widoczne na filmiku. Dlatego spokojnie mógłbym przyjąć, że do ostatniej sekundy pokonuje większe odległości, ale przyjmę Twoją skrajną liczbę czyli 4 metry na sekundę co wychodzi 10 metrów w tych podawanych przez Ciebie 2,5 sekundach – co już daje nam 12 metr, a jak mówiłem on tą ostatnią sekundę biegnie wolniej, więc wynik powinien być wyższy. Jednak jak pisałem tu nie chodzi o to, aby wadzić się o metr czy pół metra. Głównym błędem Ter Stegena było że dał sobie strzelić za kołnierz piłkę z 55 metrów, gdy akcja nie była dziełem przypadku ale prowadzona była z połowy Romy. Z moich obliczeń wychodzi 12-12,5 metra z Twoich podanych liczb również wychodzi podobna odległość, choć na razie uważasz że zaczął się cofać od 11 metra. Sądzę, że jutro omówimy w kulturze i merytorycznie kwestię czy była potrzeba stania tak wysoko jak zrobił to Marc (szkoda, że na portalu nie ma opcji wysyłania zdjęć do dyskusji :-)
Filmik do Ter Stegena z prędkością piłki i podkreślonym jej lotem.
1
Piszesz że gdy Niemiec jest na 6 metrze to piłka jest na 18, według mnie jest już ona głęboko w polu karnym w okolicach 11-12 metra (mogę podesłać zdjęcie), dlatego Niemiec jej nie sięgnął. Piłka odbiła się o słupek na wysokości 1,6 a ter Stegen spokojnie zbija piłki na wysokości 3 metrów, więc gdyby była na 18 metrze zdążyłby wrócić i ją zbić. Piłka mija go na odległości 3 metra od bramki, wtedy jest centralnie nad nim. Ten filmik do którego dałem linka pokazuje też prędkość piłki. Więc gdy Marc przebiega trzy metry (między 6 a 3 metrem od bramki) piłka pokonałaby 15 ( i to swoim najwolniejszym locie) (1 metr biegu Marca na 5 metrów lotu piłki), co zaprzecza naszym wcześniejszym ustaleniom, bo jeżeli Marc zacząłby powrót z 12 metra to on przebiega 9 metrów a piłka 37 (1 metr biegu Marca to 4 metry lotu piłki), czyli gdy piłka leci dwukrotnie wolniej pod koniec niż na początku to zwiększa się stosunek przemieszczenia piłki i Ter Stegena. Piłka musiałaby być więc już bliżej bramki, gdy on był na 6 metrze.
1
Ten kadr zza bramki niczego nie wyjaśnia bo nie obejmuje nóg Marca, więc nie wiadomo, gdzie stał. Ale właśnie na tym kadrze widać kilka innych istotnych rzeczy. Po pierwsze, gdy Florenzi jest w biegu i wchodzi na połowę Barcelony Ter Stegen się nie cofa jak napisałeś podskokami, bo wtedy skakałby do tyłu wybijając się z dwóch nóg, albo po prostu szedłby do tyłu, a on wykonuje ruch odstawno-dostawny (tzw. krakowiak) w poprzek boiska, jedynie przesuwa się w bok a nie do tyłu. Florenziego – nie znalazłem żadnej takie powtórki. Więc, gdy Florenzi biegnie i wbiega na połowę Barcelony Ter Stegen się jeszcze nie wraca. Zwrot i cofanie się (tzn. bieg w kierunku własnej bramki) następuje dopiero w momencie strzału. Następuje wtedy zwrot „przez lewę ramię”, czyli pierwszy krok w tył to cofnięcie lewej nogi. Potem jest prawa noga, znowu lewa i prawa (w tym momencie Ter Stegen jest na 9-10 metrze – przyjmę 9,5) co pokazałem na zdjęciu. Zdjęcie pokazuje moment gdy lewa noga jest z tyłu a krok robiony jest na prawej. Zrobił więc 3-4 kroki zanim osiągnął 9,5 metr (bo potem w zwolnionym tempie widać że robi 3-4 kroki i osiąga linię pola bramkowego czyli 5 metr). Co nam daje ta wiedza? Ter Stegen rozpoczynając cofanie do osiągnięcia 5 metra robi 7 kroków, 1 mniejszy i 6 porównywalnych. Skoro odległość od 9,5 metra do 5 zajęła mu 4 kroki to, że oprócz mniejszego pierwszego kroku rozpoczynającego cofanie się, pozostałe 6 kroków miały w okolicach 1,1 metra długości. Co jest normalnym wynikiem. Więc do tego 9,5 metra w którym uchwyciłem go na zdjęciu spokojnie mogę przyjąć że wykonuje 2 dłuższe kroki i jeden krótszy – czyli pokonuje odległość 2,5-3 metrów. To daje nam początkowy moment cofania się w stronę bramki na 12-12,5 metra.
2
Jest ogólny regulamin, jest też osobny regulamin do np. oceniania zawodników, czy planujecie jeszcze jakiś regulamin do innych działów, gdzie zachodzi interakcja z userami np. okiem kibica? Wydaje mi się, że byłby tam potrzebny. Mógłbym pomóc w jego tworzeniu :-)
1
Zrobiłem screena gdy ter Stegen jest na 9-10 metrze ale już biegnie do bramki a wcześniej zrobił 3-4 kroki, dodatkowo piłka jest na około 20 metrze. Na wszystkich filmikach widać że cofając się dotyka lewą nogą linię 5 metra i to był jego 7 krok od momentu strzału i zwrotu w kierunku bramki (4 lewą nogę i 3 prawą). Popatrz tam na komentarze.
http://sport.interia.pl/boks/dariusz-sek-nie-bylem-gotowy-ale-to-nowe-doswiadczenie-video,vId,1931398
Gdybyś chciał uznać że stał na 9-10 metrze, to byłoby to zastanawiające że przez pierwsze 35 metrów lotu piłki nie ruszyłby ani na metr, a w kolejnych 20 metrach lotu piłki przebiegł 7-8 metrów (gdy piłka wpada do bramki jest na 2-3 metrze)
jak masz dokładniejsze zdjęcia lub filmiki to podeślij.
1
Daleki jestem od przekrzykiwania. Proponowałbym już odłożyć negatywne nastawienie :-)
1. Nie wiem, nie dysponuje dokładnym powtórką aby to było mniej niż 10 metrów. Pierwszy kadr jaki udało mi się zatrzymać to gdy już biegnie w stronę bramki, odwrócony w stronę bramki, piłka już leci pewien czas i znajduje się ok 20 metrów od bramki a on jest na ok 9 metrze, wątpię aby był na mniejszej odległości niż 10 metrów w momencie strzału - piłka leciała 3 sekundy zanim wpadła do bramki. dziwne by było, gdyby w ciągu pierwszych 35 metrów lotu piłki Marc się tylko odwrócił i zrobił 1 krok, a w pozostałych 20 metrach lotu piłki przebiegł 6-7 metrów.
2. Połowa ma 52,5 metra, strzał był z 5 metrów od linii środkowej ale z bocznego sektora, mogę się zgodzić na 55 metrów.
3. Dzeko nie wybiegał do prostopadłego podania. Strefę podania zasłaniał Rakitić, dodatkowo od prostopadłego podania zasłaniał Mathieu a za Dżeko przez całą akcję stał Pique, nie było mowy o prostopadłym podaniu czy zmusiłby Ter Stegena do interwencji, jedyną opcją w ogóle możliwą było podania do Dżeko wzdłuż linii bocznej, gdzie on za bardzo nie starał się zbiegać a Ter Stegen przy podaniu w tamtą strefę nie musiałby interweniować,.