pax

5

Mam nadzieję, że to nie koniec współpracy, kolejny felieton z Twoim filmikiem będzie do 3 tygodni, a następne? Jak byś tylko miał czas...

pax

1

Wydaje mi się, że za bardzo się zdenerwowałeś. Niepotrzebnie. Może nie chodziło o Ciebie ale określił tak ten żart jako żart na poziomie gimbazy? Niepotrzebne takie emocje :-)
pozdrawiam

pax

2

Nie jestem wyrocznią, ja piszę że zagrał słabo a Ty że blyszczy, po prostu mamy odmienne zdanie. We wcześniejszych spotkaniach błyszczał ale ten był słaby w jego wykonaniu i wielu ocenia go za to spotkanie grą w spotkaniach wcześniejszych. On w tym meczu praktycznie nie bronił, stał i się przyglądał w kilku akcjach w innych był źle ustawiony.
Każde niekontrolowane piłki dotknięcie grozi samobójem? Pewnie tak. tylko po to Sergi trenuje w najlepszym klubie świata od 10 lat aby wyzbyć się niekontrolowanego dotykania piłki. On w akcji z bramka robi zamach i nie trafia w piłkę
Nie jest też na wprost bramki czy bardziej z lewej strony, wtedy miałby problem bo mógłby strzelic samobója. On jest mniej-więcej 1,5 metra od lewego słupka i przy piłce lecącej z prawej strony dość łatwo byłoby mu wybić ją lewą nogą, w lewo poza bramkę.
Gdy wejdziesz na YT, jest opcja ustawienia i daj sobie na prędkość 0.25 i obejrzyj 3.59-4.00, mam nadzieję, że zobaczysz to tak jak ja.
[Zobacz link:


Gdyby chciał przepuścić piłke to znaczyłoby, że specjalnie puszcza piłkę do strefy gdzie jest niepokryty zawodnik drużyny przeciwnej w nominalnej strefie Roberto.

pax

1

Nie sądzę aby to coś zmieniło w ich świadomości, ale niektórym da argumenty do przeciwstawienia się takim poglądom.

pax

1

W tamtej rozmowie bez jakiegokolwiek argumentu pisałeś, że bronię Alvesa, w tej rozpocząłeś dyskusje w momencie w którym tam skończyłeś.

Nie ma sensu ta rozmowa, kultury Cie jak widać nie nauczę, formułowania zdań również, argumentacji swojej wypowiedzi tym bardziej.

pax

1

Nie obwiniam go że zszedł do srodka, ale że zrobił babola i nie wybił piłki.

pax

1

Specjalne zagranie? On robi zamach i chce uderzyć piłke i po prostu w nią nie trafia a piłka przelatuje mu pod nogą, dlatego napisałem że między nogami. Nie, że jest w rozkroku tylko piłka przelatuje pod nim gdy robi wykrok do przodu. Roberto nie był na 3-5 metrze tylko dokładnie na 5,5 a piłka dokładnie była na linii 5 metra. Nie jest też na wprost bramki czy bardziej z lewej strony, wtedy miałby problem bo mógłby strzelic samobója. On jest mniej-więcej 1,5 metra od lewego słupka i przy piłce lecacej z prawej strony dośc łatwo byłoby mu wybić ją lewą nogą, w lewo poza bramkę.
Nie obwiniam go, że nie krył Krohn-Deliego, co mozna przeczytac w moim opisie ocenowym, zareagował dobrze, ale zrobił babola nie trafiajac w piłkę.
Gdy wejdziesz na YT, jest opcja ustawienia i daj sobie na prędkość 0.25 i obejrzyj 3.59-4.00, mam nadzieję, że zobaczysz to tak jak ja.


pax

4

Pierwsza bramka

Krytyczny błąd Roberto – babol, nie trafia w piłkę przy próbie wybicia a piłka przechodzi mu praktycznie między nogami (kwestia zostawienia całej wolnej prawej obrony gdzie stał Krohn-Deli to zupełnie inna kwestia), współwinni – Mathieu i Alba – objechani, dopuścili do dośrodkowania.



Druga bramka

Główny błąd – Pique – kryje na radar, nie kontroluje co się za nim dzieje i kto wchodzi w jego strefę, pomniejsze błędy – brak Alby w obronie przez błąd na środku boiska, zastępuje go Busquets którego nie ma przed polem karnym, Mascherano idzie do pomocy Munirowi zostawiając środek pola zupełnie pusty, Munir daje dośrodkować.

pax

2

Wytłumacz mi jaki udział przy drugiej bramce mial Mathieu?

pax

2

Widzę o ci Ci chodzi. Ja sam pisałem wiele krytycznych słów o grze Ivana i nawet napisałem krytyczny felieton o nim który ukazał się trzy tygodnie temu. Bacznie analizowałem grę Ivana przez ostatnie miesiące. Masz prawo do swojej oceny i akceptuję ją, widzisz grę i tak ją oceniasz, masz swoje niezmienne kryteria. Wydaje mi się, że Razorkowi chodziło o fakt, iż 5 kluczowych podań to nie lada wyczyn, nawet jeśli kolejne 54 podania były do tyłu. Wydaje mi się że 5 kluczowych podań Ivana to rekord w grze w Barcelonie, nie przypominam sobie jego lepszego meczu pod tym względem. Zauważ też, że gdyby 2 jego dobre piłki zostały wykorzystane (a były to piłki na sam na sam) zostałby dużo wyżej oceniony jako dwukrotny asystent, a przecież on zrobił swoje, wystawił idealne piłki a to inni zawalili nie wykorzystując świetnych okazji, pozbawiając go niejako wyższej oceny. Ja mu dałem 5.5-6.0. Nie błyszczał, nie wybijał się z tłumu, ale jednak coś zrobił.
masz prawo do swojej oceny, bo przyjmujesz swoje kryteria, tu chyba też chodziło Razorkowi, że wielokrotnie Ivan dostawał wyższe noty w meczu w których grał dużo słabiej, nie kreował, tak samo źle się ustawiał w obronie a oceny były 6,5-7,0 od userów. Miał po 0-1 kluczowe podania i 2 oceny wyżej był oceniony. Nie wiem, zgaduję.

pax

2

zagrał słabo, masz mój opis jego gry poniżej. To był jego najsłabszy mecz z ostatnich.

pax

4

Rozumiem że zbierasz polecenia - super. Dyskusja którą prowadzę a od której Ty uciekasz w innym wątku, a w której w żaden sposób nie broniłem Alvesa do momentu Twojego personalnego przytyku wobec mnie, nie jest związana z tą dyskusją. W tamtej oskarżyłeś mnie o pewne działanie, jednak nie potrafiłeś merytorycznie uzasadnić swojego personalnego ataku, gdzie to moje działanie jest. Tutaj jest to samo, zaatakowałeś mnie personalnie, przykleiłeś łatkę obrońcy Alvesa gdy, nawet nie opisuje jego gry w tych ocenach.

Skierowałeś tekst do mnie i drugie takie same oskarżenie. Skoro napisałeś swój tekst, że zaraz pojawi się pewna osoba a następnie edytowałeś po moim komentarzu, że ta osoba już się pojawiła a innych komentarzy oprócz mojego w tym czasie nie było, to chyba logiczne że pisałeś o mnie. Chyba, że napiszesz o kim pisałeś.



Już kilka razy zwracałem Ci uwagę, że zwroty "Ty" piszemy z dużej litery. - kultura wypowiedzi się kłania.

pax

1

Krytykować jak jest za co zawsze można, ale nie hejtować. Nie potrzebnie Ci głupio, jak ktoś zagra trzy słabe mecze to można go krytykować, jak potem trzy dobre to można go chwalić. Jedno nie wyklucza drugiego, bo oceniasz aktualna postawę za aktualne spotkanie. Roberto miał kilka wcześniejszych dobrych spotkań, to akurat spotkanie zagrał słabiutko.

pax

2

czasem tak jest że ludzie sugerują sie trendami w komentarzach - Roberto ma ocenę dobrą ale ma ostatnio "świetną prasę", więc zostały pominiete jego błędy w obronie, jego złe ustawienia, bierność i zawalenie pierwszej bramki. Alba jest ogólnie lubiany więc po bardzo słabym spotkaniu i tak nie dostanie bardzo słabej noty a co najwyżej przecietną. Rakitic który miał bardzo słabe ostatnie spotkania zostaje oceniony wedle wcześniejszych spotkań. tak to działa. W pewien sposób to psychologia tłumu.

pax

4

Hmmm, nie wzoruje się na redakcji, wystawiam swoje oceny, nie komentuje ocen redakcji i nie porównuje tych ocen. Moje oceny staram się wystawiać równo z redakcja, zaraz po ukazaniu się artykułu ocenowego, poza tym gdy oni pokazują swoje oceny ja nie mam juz mozliwości zmiany swoich, więc nie ma tu mozliwości pisania czy sugerowania się ich ocenami. Kiedys komentowałem oceny redakcji i robiła się burza, bo czasem je popierałem a czasem merytorycznie krytykowałem. Jesli uważasz, że tylko rozwijam mysli redakcji, przeczytaj opis gry Roberto, Mascherano czy Alby, wątpię aby to było rozwinięcie raczej te oceny sa zupełnie różne a nawet sprzeczne ze sobą. Chyba po raz pierwszy odkąd opisuje własne oceny jest taka duża różnica między moim postrzeganiem spotkania a redakcji Oceniam po swojemu, oczywiście staram sie byc skrupulatny, nie wywyższam nikogo i nie zaniżam ocen a w szczególności nie sugeruje się aktualnym hejtem czy lansem na forum.

pax

2

Ale by musiały być wtedy oceny ujemne za bardzo złe spotkania i błędy. Jeżeli wyjściowa chcesz 0 lub 1 to musza byc ujemne oceny. Taki system punktowy ma squawka. Ona ma ranking punktowy za dobre i złe zagrania i w tym meczu np.
Neymar miał +114,
Mascherano +63
Roberto +7
Alba - 25

pax

3

A co zrobił w tym meczu, oprócz bardzo złej gry w obronie ?

pax

3

Zrobił duży postęp, ale akurat w tym meczu grał słabo.

pax

5

Wiesz, że się przyzwyczaiłem do osobistych komentarzy, to świadczy o tych osobach tak piszących i o tych co polecają takie komentarze.
dzięki :-)

pax

8

Jak zwykle wolisz personalny komentarz, zamiast merytorycznej dyskusji.
Dziwne że piszesz o Alvesie, skoro jego grę oceniłem jako słabą. Zamiast skupic się na komentarzu i artykule skupiasz się na mnie.

pax

2

Suarez 4.5
Kolejny mecz w którym Luis delikatnie mówiąc nie zachwycił. Wciąż widoczne problemy z szybkością i techniką. Dość ubogi wachlarz zwodów przekłada się na skuteczność w umiejętności uwolnienia się od obrońcy. Od tygodni Luis nie potrafi przejść przeciwnika – w La Liga tylko 1 udany drybling na 6 spotkań i 14 prób. Jak już nas zdążył przyzwyczaić, problemy z opanowaniem piłki czy zagrania jej w tempo. Zmarnował co najmniej kilka dobrych sytuacji i dobrze zapowiadających się akcji. Już w 5’ przy przewadze 2:1 po dograniu Jeffecito źle podaje do Neymara marnując dobrą sytuację, w 14’ kolejna zmarnowana sytuacja, w 26’ dobrze napędził akcję dostał świetną zwrotna piłkę od Ivana w sytuacji sam na sam z bramkarzem kiksuje i nie trafia w piłkę, w 38’ niezły strzał w spojenie, w 41’ dobre dogrania od Ivana ale Luis źle dogrywa oddaje do Chorwata, w tej samej minucie prosta strata w polu karnym Sevilli, w 46’dobrzezagrywa do Neymara, w 62’ źle dogrywa do Roberto, 76’ przy akcji Ney-suarez-Ney mógł zamiast podania pokusić się o uderzenie, 79’ dobre zgranie do Sandro przy strzela tego ostatniego w słupek.
Występ słabo-przeciętny.

pax

2

Neymar 7.5
Pod nieobecność Leo, chciał być postrzegany jako najjaśniejsza gwiazda zespołu I był nią. Aktywny, brał udział w większości akcji ofensywnych, jak nie podawał to strzelał, jak nie strzelał to dryblowal. Jego występ należy jednak nazwać pechowym – świetny strzał z rzutu rożnego i słupek, oraz kilka doskonałych podań których koledzy nie potrafili wykorzystać. Sam też nie wykorzystał dogodnych sytuacji. To co zasługuje na uwagę to branie odpowiedzialności przez Neymara, nie tylko sam brał, ale i koledzy zaczęli dostrzegać w nim lidera pod nieobecność cracka z Rosario. Niestety bardziej efektowny niż efektywny, ale był przynajmniej tym który było widać, że robi różnicę, albo przynajmniej że mu się chce. W 14’ dobra indywidualna akcja i odegranie do Suareza który ją zmarnował, 22’ dobra akcja Neya, faul i bardzo dobry strzał z rzutu rożnego w słupek, w 63’ przeprowadza indywidualna akcję po odegraniu Rakiticia i dobry strzał broni Rico, w 76’ dobra akcja Ney-Suarez-Ney, w 79’ wypuszcza na skrzydle Suareza który dogra do Sandro w akcji z strzałem w słupek. 6 kluczowych podań, 5 dryblingów, 6 przerzutów, bardzo dobry strzał z rzutu wolnego. Gdyby skończył mecz z bramka i 2 asystami nikt by się nie zastanawiał nad wysoka ocena, a w sumie nie jego wina, że inni nie wykorzystywali jego podań.

pax

2

Busquets 5.5
Bardzo dyskretny mecz. W sumie nie można się dziwić skoro Sergio bardzo często dublował pozycję nieobecnego Iniesty czyli grywał w ofensywnej pomocy. Nie odnalazł się na tej pozycji, Brak szybkości, kreatywności, przeglądu pola sprawił, iż Busi momentami był tak zagubiony, jakby nie wiedział po co jest na boisku. W 9’ dobrze zgrał do Munira, w 43’ przegrał pojedynek biegowy z Vitolo. Statystycznie gra Sergio nie wygląda źle 6 odbiorów, 2 kluczowe podania, 3 celne przerzuty na 3, najwyższy procent celnych podań, jednak nie było jakości. Próba wejścia w podwójną rolę „defensywo-ofensywnego” zawodnika, moim zdaniem się nie powiodła. W meczu grywał na wszystkich trzech pozycjach w pomocy, również zdarzało mu się asekurować spóźnionego Albę. Cała linia pomocy Busi-Ivan-Masche bardzo źle grała w defensywie jeśli chodzi o ustawienie. Ocena dobra z dużym minusem.

Munir 5.0
Nie można mu odmówić waleczności I pozostawienia serca i płuc na boisku, grał przez całe spotkanie box to box wielokrotnie obstawiając prawą obronę. W 5’ dobrze rozprowadził akcję w ataku, w 9’ po zgraniu Busquetsa strzela niecelnie, w 17’ obstawia prawą obronę przy bierności Roberto, podobnie w 25’, w 35’ dobrze napędza akcję ofensywnym wyjściem. Dołożył 6 strat, 2 kluczowe podania i 2 przerzuty. Starał się, ale różnicy nie robił, występ po prostu przeciętny.

pax

2

Rakitić 6.0
Bardzo nierówny mecz, w defensywie słabo wspierał kolegów z formacji obronnej, zostawiając wiele przestrzeni na środku pola. Tym razem słabo wspierał również bocznych obrońców (jedna akcja z faulem Ivana na prawej stronie). W ofensywie niestety nie regulował tempa akcji, jednak pokazał kilka dobrych zagrań. Na pochwałę szczególnie zasługuje pierwsza połowa w wykonaniu Ivana – gdzie kilka razy świetnie rozprowadził i dograł Suarezowi. Ogólnie bardzo nierówna gra, świetne podania potrafił przeplatać długimi okresami asekuranckiej i mało kreatywnej gry. W 3’ zbyt długie dośrodkowanie, w 9’ dużo lepsze do Busquetsa, w 26’ bardzo dobrze zagrał do zwrotna piłkę do Suareza której ten nie wykorzystał, w 29’ przegrał pojedynek główkowy w polu karnym z Krychowiakiem, w 41’ dobrze rozprowadził Suareza, zwrotna piłka do Ivana już nieudana, w 44’ dobra piłka do Suareza, ale obrońca wybija, w 63’ bardzo dobry przerzut do Neya. W 77 zalicza odbiór, złe dośrodkowanie z rzutu wolnego w ostatniej akcji meczu. Ogólny bilans jest dość pozytywny (tak między 5,5 a 6.0), problemem jest wciąż jednak brak odpowiedzialności i jakości zagrań w momencie gdy drużyna tego potrzebuje.

pax

2

Mascherano 6.5
Obok Neymara zdecydowanie najlepszy na boisku. Pan wszędobylski, jako pivot bardzo dobrze odbierał piłkę rywalom lub przechwytami przerywał ich akcję. Odbiory bezpośrednie przy 100% skuteczności. Ta aktywność miała też swoje minusy – bardzo często pomoc innemu zawodnikowi kończyła się zostawieniem połaci wolnej przestrzeni przed polem karnym w którą przeciwnicy wbiegali kiedy i jak chcieli. Taka sytuacja miała miejsce np. przy drugiej bramce, gdzie chcąc pomóc Munirowi zostawił miejsce i Iborrę oraz Coke. Grając wyżej niż zazwyczaj już nie przerzucał tak chętnie piłki. W 5’ miał świetny przechwyt na połowie Sevilli uruchamiając szybki atak zepsuty przez Suareza, podobnie w 46 (tu Suarez już dobrze zagrał do Neya). W 26’ bardzo dobrze interweniuje po prawej stronie która jest zupełnie opustoszała, w 12’ przegrywa pojedynek główkowy w własnym polu karnym. Występ na bardzo dobry minus, duża waleczność a błędy wynikiem ambicji i chęci bycia wszędzie.

pax

2

Alba 3.0
Bardzo słaby występ Jordiego. Już w 11’ przegrał pozycję i pojedynek główkowy zakończony strzałem Sevilli, w 15’ źle dośrodkowuje, w 20 źle podaje przy dobrze zapowiadającej się akcji, po stracie Neymara w 41’ zamiast biec do obrony, nie wraca i odwraca się od akcji pokazując frustrację, 43’ bardzo zła wrzutka, w 51 nieudana interwencja w polu karnym gdzie Krohn-Deli strzela niecelnie, 52’ akcja Sevilli przy pierwszej bramce rozpoczęła się od jego straty, następnie się źle ustawia i zostaje objechany, przy drugiej bramce źle interweniuje w środku pola i się przewraca, jego stronę asekuruje Busquets, którego brakuje w środku pola, w 60’ puszczają mu nerwy, kopie piłkę poza boiskiem – zasłużona żółta kartka – ubiegłoroczna wymiana zdań z Mateo Lahozem niczego go nie nauczyła, w 61’ dopuszcza do wstrzelenia piłki w pole karne, jedyna pozytywna akcja godna uwagi to wejście w pole karne i dobre podanie do Sandro w 86’. Tylko 20% skuteczność odbiorów. Chyba słusznie squawka uznała go za najgorszego zawodnika Blaugrany.

pax

2

Pique 4.5
Czy Pique jest pod formą to chyba nikt nie ma wątpliwości. Jednak, mimo tego wiele razy w tym spotkaniu pokazywał swój kunszt. Przeplatał wyśmienite interwencje z prostymi czasem wręcz szkolnymi błędami. Z musu operował zarówno na stoperze jak i na prawej obronie. W 11’ asekurując strefę Roberto, musiał faulować, gdyż przeciwnik już go nawinął jednym zwodem. W 17’ znów powstrzymuje atak (wraz z Munirem) na prawej obronie, ponownie w 32’, dobre wyczyszczenie po dośrodkowaniu z prawej strony w 40’, w 54’ bardzo dobra interwencja – zablokował strzał Gameiro. Niestety trzy minuty później kryje na radar, nie widzi wchodzącego w jego strefę Iborry (podobne zachowanie jak przy bramce Nolito w meczu z Celtą). Chętnie podłączał się do ofensywy, trzy strzały, kluczowe podanie. Byłoby wyżej gdyby nie wina za drugą bramkę.

Mathieu 4.5
Niewiele dobrego można o tym występie powiedzieć. Tymi dobrymi to 5 przechwytów i dobre wybicie w 18 minucie. Tymi niestety złymi to przegranie pojedynku główkowego i wyjście ze swojej strefy już w 2’ co doprowadziło do strzału Sevilli w górną siatkę bramki Bravo i dopuszczenie do wrzutki przy bramce numer jeden. W ofensywie nie był widywany. Występ słabo-przeciętny.

pax

2

Roberto 4.0
Do 11 minuty można było pomyśleć, że będzie to świetny mecz Roberto. Tak niestety nie było. W 4’ bardzo dobre ofensywne wejście a w 11’ dobrze rozprowadził akcję Barcelony. Jednak w defensywie zagrał bardzo słabo, co zapewne jest wynikiem braku ogrania na tej pozycji – szczególnie widoczne były błędy w ustawieniu – krył albo za wysoko lub zbyt blisko środkowej strefy zostawiając przestrzeń na prawej stronie lub biernie przyglądał się zachowaniu przeciwników w swojej strefie. Takie błędy można było odnotować w 11’, 16’, 17’, 20’, 25’, 26’, 32’, 40’ czy stratę na własnej połowie 20’. Swoimi błędami dawał Pique, Mascherano i Munirowi powody do wykazania się w obronie. Jednak najpoważniejszym błędem był ten przy pierwszej bramce. Poszedł za zawodnikiem w pole karne i zostawił Krohn-Deliego w swojej strefie – tego nie uważam za błąd, zareagował odpowiednio na sytuację, nawet zostawiając swoją strefę. Jednak źle blokował przeciwnika i próbując wybić piłkę zdarzył mu się kiks i w nią nie trafił a piłka przechodząc pod jego nogą trafiła do Krohn-Deliego. Po wejściu Alvesa grał już w pomocy. Do odnotowania jeszcze akcja z 36’ ze szczęśliwym nabiciem głowy oraz dobre dogranie z 85’ do Alby i złe przyjęcie piłki w 88’ po dobrym przerzucie Busquetsa. Ogólny obraz gry Sergi nie jest zły. Potrafił się podłączyć do ofensywy, oddać dwa zablokowane strzały i nieźle, choć mało odważnie rozgrywać w końcówce spotkania to po prostu był to słaby mecz. W obronie pod względem statystycznym wygląda bardzo słabo, przy ofensywnie uosobionej Sevilli, szczególnie do 2 strzelonej bramki – 0 odbiorów, 1 przechwyt i 0 wybić, to czego nie pokazują statystyki było jeszcze gorsze – złe ustawianie się, odpuszczanie lub brak krycia. Najgorszy zawodnik według whoscored.

pax

1

Widzę, że nie ma sensu rozmawiać, skoro nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania, oprócz tego w bardzo nie kulturalny jak zwykle dyskutujesz.
1. Odpowiedziałeś na inne pytanie niż ja zadałem, ja pytałem gdzie zrobiłem porównanie a Ty odpowiedziałeś jakie nazwiska padają w pierwszym poście.
2. Odpowiedziałeś na inne pytanie niż ja zadałem, pytałem jakie kryterium porównawcze zastosowałem, a Ty odpowiedziałeś o kim był post.
3. Odpowiedziałeś na inne pytanie, niż ja zadałem, gdzie ja twierdziłem że sezon i sezon ligowy to zawsze to te same pojęcia zanim nazwałeś to kłamstwem. Czy ja pytałem czy sezon i sezon ligowy to są zawsze te same pojęcia? Nie wskazałeś gdzie było kłamstwo.
4. Nie wykazałeś gdzie było kłamstwo.
5. Takie przyjąłem sobie kryterium, możesz z nim się nie zgadzać, ale takie przyjąłem i skoro jest moje i później wyjaśniłem że chodzi o 1/3 czasu gry, to chyba nie ma tu podłoża do dyskusji.
6. Ja pytam o konkretne błędy a Ty piszesz „obejrzyj mecze i zobacz”, to nie odpowiedz.
7. Nie odpowiedziałeś na wskazanie gdzie go konkretnie bronię i przynajmniej już przyznałeś się do kłamstwa że „każdy wie, że go bronię”.
8. Znowu chamski personalny przytyk i brak odpowiedzi na pytanie tylko zmiana tematu
9. Przeczytaj kto rozpoczął ten wątek i o kim była w nim mowa. Sprawdź kto pierwszy zaczął porównywać tych zawodników, sprawdź kto pierwszy zaczął porównywać ich formę, nie odpowiadasz na pytania a chcesz dyskutować?

Skoro rozmawiamy o błędach, to po co dajesz jakieś dodatkowe elementy do dyskusji o których nie rozmawialiśmy.

pax

2

dzięki za gratulację.
1. to zostało zauważone wcześniej, miało być 4.2 razy na sekundę
2. Zgadza się, jak pisałem tekst powstał, lub zaczynał powstawać kilka tygodni przed kontuzją, ten akapit to wynik nie poprawienia pierwotnego tekstu, gdy Leo był trzecim kapitanem.
dzięki za spostrzegawczość :-)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?