pax

16

Zależy co rozumiesz przez dobry kierunek - ja się zastanawiam które bajki będą zakazane za rządów Pisu - śpiąca i 7 krasnoludków? smerfetka i 100 smerfów - przecież to rozwiązłość, ciekawe czy nowy minister będzie się zastanawił dlaczego tygrysek bryka i dlaczego myszka miki jest facetem. Na pewno będą jaja i ciemnogród.

pax

0

Wyraziłeś się nie do końca precyzyjnie, tzn. konkurencyjna nie oznacza częściowo sprywatyzowana, a ja do tego sie odnosiłem. Co innego płacenie składki a co innego wybór lepszego lekarza, przychodni, szpitala itd...
KEN? - Edukacji nie da się sprywatyzować. Co do kopalń to chyba pisałem to samo :-)

pax

0

Akurat historię XX wydaje mi się że znam dość dobrze. U nas by wersja Saloth Sara nie weszła w życie, bo mieliśmy inny system gospodarczy, oni raczej przemysłu nie mieli, a u nas z wypędzieniem wszystkich na wieś byłby większy problem. Część nie dało sie sprywatyzować, bo były stare, z przestarzałą technologią i bardzo energochłonne, zatrudniały po kilka tysięcy ludzi. Jest tylko kilka prywatnych kopalń, ale redukcja zatrudnienia i tak się odbyła. Poza tym wtedy nie było problemów z związkami zawodowymi, teraz nawet jak była propozycja prywatyzacji to zz się nie zgadzaly i nie było prywatyzacji albo był mega pakiet osłonowy że i tak zaklad upadał.Służba jest częściowo sprywatyzowana, szpitale stają do przetargów, kasę dostają za świadczenia czyli kontrakty itd..., Edukacji nie da się sprywatyzować i nigdzie na świecie nie jest sprywatyzowana w 100%, to byłby utopijny system.

pax

1

Nie zapominam, jednak przejście z gospodarki centralnie planowanej vide komunistycznej (chociaż w Polsce nigdy komunizmu nie było) wiązało się z pozbyciem gospodarczego balastu w postaci nie rentownych zakladów pracy. To nie UE nam kazała, ale zwykłe prawa rynku. Takie byly całe branże, energochłonne z nadzatrudnieniem.

pax

1

Były zamykane zanim wstąpiliśmy do Unii. Przemysł hutniczy, wydobywczy, stoczniowy. Z PKB też bym polemizował, średnie PKB w latach 2004-2015 a średnie PKB 1990-2003.

pax

5

Prestiż, skazani na showshank. podziemny krąg itd...

pax

0

"Kiedy podpisywał ten traktat był nic nie warty to raz. Dwa przypomnij sobie pod jaką presją to robił".

Chcesz powiedzieć, że jako prezydent nie podejmował suwerennych decyzji? To czyje interesy reprezentował?

pax

1

Wytlumacz mi o co chodzi w tej propagandzie?

pax

1

jakich islamistów?? Nie słyszałem aby islamiści mieli przyjechać do Polski. Poza tym dziwne jest to straszenie uchodźcami, gdy wiadomo, że ich średni pobyt w Polsce nie przekroczy jednego dnia. Dziwne, że nie pamiętasz ile przyjęliśmy "islamistów" z Czeczenii - dziesiątki tysięcy podpowiem. Za rządów PISu również.

pax

1

wystarczy, że przeczytasz moje wypowiedzi w tym wątku,

pax

1

Tzn.?? jaka kampanię?? I o jakie interesy walczył? Co wywalczył oprócz embarga na nasze mięso?

pax

2

Jesteś w stanie napisać cos merytorycznego, bo jak na razie tylko slogany i wyzwiska.

pax

1

A coś więcej na ten temat?

pax

1

Tylko kto? Problem jest taki że PO nie potrafiła naprawić tego co PIS zepsuł.

pax

3

Nie jestem za PO, ale gdy PO rządził każdy nauczyciel w szkole dostał podwyżki o 10% co roku przez trzy lata, w ośrodkach akademickich były 2 podwyżki płac, waloryzacja rent i emerytur były systematycznie ale o doslownie malutkie procenty. I to wszystko mimo kryzysu. Gdy rządził PIS nie było kryzysu a renty i emerytury były zamrożone przez cały okres ich rządów i nie wzrosły nawet o 0.1%.

pax

1

Nie jestem za PO, a co dopiero za lewicą, po prostu pamiętam jak było gdy rządził PIS

pax

5

Ja doskonale pamietam rządy PISu, zmiana lektur na prawicowe, kłótnie o dodatkowe krzesło w Radzie Unii Europejskie, doszukiwanie się w postaci tinki-winki biseksualności, wszędzie podsluchy, rozwiązanie większości umów na budowę autostrad, walka o wyłączenie SKOKów z nadzoru bankowego no i pierwsza konferencja prasowa po wygranych wyborach tylko dla radia Maryja i Telewizji Trwam, próba podkupowania posłów z innych partii pięniędzmi sejmowymi (podatnika), obrażanie się na media niezależne a państwowe podporządkowane były partii z Wildsztajnem na czele itd...

pax

23

Po prostu ból ludzi wykształconych, że wraca to co było 8-10 lat temu. Znowu większości będzie wstyd za bycie Polakiem.

pax

1

Czy prezydent w obecnym ustroju ma narzucanych doradców ??

pax

11

Glosowali ludzie starsi bo Radio Maryja z Torunia jechało z propagandą, młodzież do 25 r. która nie pamiętala lat 2005-2007 i wieś.

pax

1

tzn.?? kogo ??

pax

1

Było gorzej, był wstyd za wiele rzeczy.

pax

10

Za poprzednich rządów PISu było gorzej

pax

1

Alves zdecydowanie i dożywotnio najgorszy.

pax

8

Nie generalizuj i nie oceniaj innych. Każdy może mieć swoje zdanie a czy jak ma odmienne do twojego to już nie zasługuje na poszanowanie?

pax

1

świetny jest opis taktyki Barcelony i podejścia ogólnie Guardioli do samej strategii jak i do postępowania z zawodnikami i ich kontrolowania.

pax

1

Ale z opisem Leo autor pojechał strasznie i tu się zagalopował, w biografii Leo wycofał się prawie ze wszystkiego. Nie uwzględnił wymyślonego zdania że Leo nakazał Pepowi umieścić go na "9" bo jak nie to więcej już nie zagra w Barcelonie. Tu się Balague zagalopował, a poza tym dobra książka.

pax

1

Ja przeczytałem, teraz kończę Messiego tego samego autora

pax

1

Na pewno warto. Bardzo solidna robota, bardzo szczegółowo opisane. Naprawdę warto kupić. na tym serwisie pojawiła się reklama biografii o Guradioli

http://www.fcbarca.com/66086-zlote-lata-barcy-premiera-nowej-biografii-pepa-guardioli.html

Gdzie wyczuwało się, iż autor robi z Messiego potwora. Po roku ten sam autor wydał biografię Leo i już te fragmenty tam się nie znalazły. Niektóre sprawy nie do końca moim zdaniem właściwie interpretuje a pewne kwestie wymyśla na podstawie szczątkowych informacji. Jednak warto, na prawdę. Szczególnie wartościowa jest książka o Guardioli, w książce o Messim są duże fragmenty wywiadu z Guardiola o Messim które znajdują się też w biografii Pepa. Dla mnie obie są obowiązkowe, dobrze napisane, szczegółowe, a to że jakiś fragment mi się nie podoba (powiedzmy 2-3 strony) - trudno :-)

pax

1

Czytal juz ktos te dwie nowe ksiazki balague? BiografIe Guardioli i biografie Messi'ego? Z jednej strony bardzo dobre a z drugiej nie przepadam za fikcja literaca. Troche blednych analiz, troche hejtu na Leo, kilka kontrowersyjnych wymyslonych zdan i sprzedaz rosnie. Ech, gdyby nie to, to bylyby najlepsze ksiazki o tych dwoch panach.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?