pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Ostatni duży wywiad z Alvesem.
"Zdaję sobie sprawę, że zawodnik osiąga wiek, kiedy ludzie mówią: „jest za stary. Skończony. Nic już nie da”. Pomyślałem jednak, że skoro zostało mi sześć miesięcy, to będę uczciwy do końca i będę bronił barw Barcy w taki sam sposób, jak robiłem to po przyjściu. Mogłem podpisać kontrakt z nowym klubem, ale powiedziałem: nie chcę żadnych wstępnych umów. Chcę wypełnić obowiązujący kontrakt. Jeżeli się nie uda, będę mógł podpisać z kimś innym. Ludzie pytali: „jesteś szalony? Grasz bez kontraktu? Przecież jest ryzyko kontuzji, innych wydarzeń. Możesz zostać bez niczego”. Powiedziałem: „jeżeli coś się stanie to będę musiał się z tym zmierzyć, ale na pewno nie stchórzę w tym momencie. […] Jeśli chcecie zakontraktować kogoś, kogo uważacie za lepszego ode mnie, to proszę bardzo. Będziemy rywalizować. Żyję z tego. Żyję z rywalizacji. Jeżeli macie zakontraktować kogoś słabszego, to dla mnie nie ma to sensu. Chcę lepszego, bo to mnie motywuje”. Lubię trudne sytuacje. Nigdy nie miałem łatwo. […] Nie chcę odejść ze spuszczoną głową, wysłuchując tych wszystkich bzdur o pieniądzach. Powiedziałem – chodzi o honor. Chcę odejść tu w takim stylu, jak przyszedłem. Przyszedłem z zamiarem stania się kimś w futbolu. Nie jednym z wielu. I będę o to walczył.
Przez te sześć miesięcy nie będę z nikim rozmawiał. Skupię się na pracy […] Nie lubię, gdy oceniają mnie ludzie, którzy nigdy ze mną nie usiedli, by pogadać i nie wiedzą, kim jestem. Jeżeli opiniujesz moją pracę – nie ma problemu. […] Ludzie chcą wchodzić w twoją filozofię życiową. Sądzą, że jesteś piłkarzem i tylko do tego się ograniczasz. Koniec kropka. Myślą, że nie masz prawa do robienia niektórych rzeczy. Na przykład lubię muzykę. Lubię grać na gitarze lub innych instrumentach. Sprawia mi to przyjemność”.
1
Dobra idę spać, nie mam siły na polemikę i nie o to chodzi, chociaż byłoby pole do dyskusji pod względem formalnym czy terytorialnym.
Wystarczy zadać pytanie co by było gdyby Anglia i Francja nie wypowiedziały wojny, czy dalej agresja niemiecka uznana byłaby za wojnę światową? Jednak jak mówię skończmy dyskusję, bo późna pora.
1
Po prostu pytam. Czy mozna uznać za wojnę światową starcia niemiecko-polskie czy dopiero wypowiedzenie wojny przez Anglię, Indie, kolejne kolonie brytyjskie, Francja, czy Australię 3 września?
3
Jesteś pewny że II wojna światowa rozpoczęła się 1 września a nie później?
1
ze względu na wiek niewiele by się dostało, chociaż obecnie to najlepszy boczny obrońca Barcelony, więc coś by się uzyskało
1
Alba nie ma formy od stycznia, co do Alvesa to przypomnij sobie mecz z Realem czy Bayernem i nie chodzi tylko o asysty.
1
Zgoda, początek sezonu w jego wykonaniu nie powala. Tu nie chodzi aby nie wytykać błędów czy nie krytykować, ale aby nie wyzywać i nie kłamać na jego temat, a Alves był najczęściej obrażanym zawodnikiem na serwisie.
8
Pisałem już felietony o Messim, Xavim, Villi, Rakiticiu, Fabregasie więc i o Alvesie napisałem, bo kto miałby o nim napisać jak nie ja. Alves jak wiadomo najbardziej znienawidzony, obrażany, wyzywany przez polskich kibiców zawodnik Barcelony. Na jego i jego gry kłamano wielokrotnie, gdzie chociażby wczoraj przelała się kolejna fala hejtu i kłamstw. Każdy inny byłby zlinczowany za tekst o Diable Tasmańskim a że mi już nie raz mi się obrywało za Daniego to odporność mam zwiększoną :-)
Dziś mija 50 dni od wysłania felietonu do redakcji, został zaakceptowany, miał się ukazać albo w październiku w odpowiedniej chwili, albo na przełomie października i listopada. Jest po październiku, jest odpowiednia chwila, jest przełom października i listopada. Wiedziałem, że Alves będzie miał teraz swój mały jubileusz, więc w środę wysłałem maila do redakcji z prośba o publikację w ten weekend, potem na pw. Bez odpowiedzi.
Forumowa hejterka już pewnie ostrzy noże.
Na razie zachęcam do obejrzenia filmiku który link już opublikowałem poniżej, który został specjalnie zrobiony we wrześniu do felietonu.
1
Dlaczego? Wczoraj grał dobrze.
2
Gdzie napisałem że chciałbym sprzedać Albę?
Przeczytaj o co w tym komentarzu chodziło, bo wybiórcze prezentowanie tekstu przypomina mi czasy gdzie propaganda pełniła ważna funkcję.
1
To samo masz w 2:31 i 5:40 :-)
0
Ok, rozumiem, jesteś za nierównym traktowaniem piłkarzy, jednemu można wymyślać rzeczy które nie mają miejsca, a drugiemu ma się o tym nie wspominać mimo że mają miejsce.
15
Świetna okazja do ukazania się felietonu o Alvesie.
Przynajmniej mogę zaprezentować świetny filmik zrobiony przez Tommy'ego do felietonu o Alvesie.
Zapraszam do oglądania
3
Tak czy inaczej jest jedynie obowiązującą.
2
Pamiętam nasze rozmowy i pamiętam co pisałaś : "Muszę przyznać, że jestem fangirlką Jordiego", ja nie jestem fanboyem Alvesa, ale często go bronie przed niesprawiedliwymi atakami lub wyzwiskami.
jakie argumenty przedstawiłaś? Gdzie są moje hejty na Albę? Wskaż w którym przypadku mijałem się z prawdą? ta rozmowa robi się jałowa bo oskarżyłaś mnie o coś a teraz kluczysz bo nie potrafisz wykazać moich hejtów, ja proszę gdzie cos wymyślam na jego temat albo gdzie równoważę wyzwiska rzucane na Alvesa. Wskaż gdzie go gorzej traktuje od innych, a możesz to zrobić bo przecież wiele razy sam oceniałem spotkania, wskaż gdzie podbudowuje opinię Alvesa. To, że go bronię przed wyzwiskami i kłamstwami to dla Ciebie podbudowanie opinii? I jeszcze piszesz że jesteś za równym traktowaniem zawodników? Alba gra na podobnej pozycji do Alvesa stąd sa głównie porównania wobec niego prowadzone, chyba nie będę bocznego obrońcę porównywał z Suarezem.
35
400 spotkań
98 asyst
4 na liście asystentów wszechczasów ligi hiszpańskiej
3
Łącznie miał 9. Co do jakości to różnie, ale miał lepsze od Alby który miał 6, ale i w sumie do Rakiticia który miał jedną ale za to prosto w trybuny.
2
Dalej nie przedstawiłaś jakiegokolwiek dowodu na obszerny hejt na Alby - zrobiłeś ze mnie nadhejtera którego wpisy równoważą wyzwiska, obelgi, przekleństwa o Alvesu i wymyślanie sytuacji z nim związanych krytyką gry Alby. Oskarżyłaś mnie o kilka bardzo negatywnych rzeczy, poprosiłem abyś je pokazała a Ty jednak nic nie pokazałaś. Co do wpisów to o Albie dawno się nie wypowiadałem, a jedynie od wczoraj widzac kolejną dawkę agresji, wyzwisk i kłamstw pokazałem aby równo traktować wszystkich zawodników i każdy z tych komentarzy dotyczył właśnie tego, nierównego traktowania - szkoda, że czytasz tak strasznie wybiórczo i ucinasz kontekst. W każdym przypadku kontekst był właśnie taki że jednemu wybaczane jest wszystko a drugi jest o wszystko obwiniany. Tobie to nie przeszkadza?
2
Wszystko super, a cos na temat?
Skomentowałaś mój wpis. Posądziłaś o hejtowanie i mieszanie z błotem, ja grzecznie poprosiłem o przykłady, teraz dalej piszesz cos o mnie, więc proszę podaj przykłady gdzie wymyślam błędy Alby.
Nie zgadzasz się na nierówne traktowanie, ale masz pretensje do mnie, gdy to nierówne traktowanie pokazuję. Dziwne.
1
Nie pisałem nic o formie Alvesa.
1
Każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo, fajnie jakby je jeszcze umiał wyargumentować.
1
"Co chciałeś osiągnąć robiąc z Daniego wielce uciśnionego a Jordiego mieszając z błotem?"
Pokazać nierówne traktowanie jednego i drugiego przez userów. Po Twoim wpisie jak widać cel został osiągnięty. Wskaż gdzie mieszam Jordiego z błotem?
"To nie pierwszy raz kiedy widzę jak z satysfakcją wytykasz Jordiemu błędy (i te, które zrobił i te które teatralnie mu dodajesz)".
Gwarantuję, że satysfakcje osiągam w inny sposób i z pewnością nie krytykując Jordiego. Poza tym co to znaczy, że teatralnie dodaje komus błędy?
"Mam nadzieję, że nie jesteś zdania, że skoro nie ma obszernego hejtu na Jordim to ty jako, że jesteś pojedyńczy to możesz nadrobić za wszystkich?"
Tu mnie obrażasz, ale w sumie przyzwyczaiłem się do pewnych kwestii na serwisie. Wskaż gdzie hejtuję Albe a wcześniej sprawdź co oznacza to słowo.
"Przykre jest to, że mimo, że Dani i Jordi nie mają nic przeciwko sobie ty próbujesz wywyższać jednego i pomniejszać jednego wtrącając w to poczucie rywalizacji".
Przykre jest to, że zgadasz się na nierówne traktowanie dwóch zawodników Barcelony, grających na podobnych pozycjach. Wskaż gdzie wywyższam jednego i pomniejszam drugiego? Przykre jest to co piszesz, bo wydawało mi się że większości zależy na dobru zespołu. Kompletnie nie zrozumiałaś mojego komentarza i innych pozostałych, ja staram się pokazać aby wszystkich traktować równo, pokazując że nie ma tego. Nie wiem co Twój wpis miał na celu.
2
Tylko Roberto grywał tam bo Alves miał kontuzję. Wczoraj nie grał kiepsko
1
Mozesz sie nie zgadzac. Tylko z czym sie nie zgadzasz z wszystkim o czym pisalem, czy z ktoras konkretna kwestia?
5
Alba jest bez formy od stycznia, przeplata przeciętne mecze z słabymi. Tutaj jest lubiany i tak jest oceniany. Za finał z Juve dostał 8,5 a zagrał wręcz katastrofalnie. Pamiętasz bramkę Florenziego z Romy i lob nad Ter Stegenem, wtedy stratę miał Alba, dodatkowo odpuścił krycie i olał zawodnika, myslisz ze ktos o tym wspomniał, jak Alves nie miał straty ale go w podobnej sytuacji nie było w finale CdR to od 2 lat do dzisiaj ma to wypominane.
Ostatnio w grze Alby była sytuacja w której nie dostał podania od Neymara, walną focha i zamiast wracać do obrony odwrócił się do trybun i zaczął swoje frustracje wylewać w stronę kibiców mimo ze przeciwnik robił akcję prawą stroną.
Dzisiaj Alba zagrał bardzo slabo w ofensywie w i defensywie.
3
Dlaczego dramatycznym? Właśnie obejrzałem sobie wszystkie wrzutki Alvesa i oprócz sytuacji z 45 minuty to miał jedno bardzo dobre dogranie w pole karne do Roberto, drugie bardzo dobre do roberto w którym oddal strzał głową, wrzutkę po której obrońca ściagnał piłke z głowy Alby wybijajac na rzut rożny, nie było może wszystko dobre ale dramatu nie było jak piszesz.
4
Nie łudź się że przetłumaczysz, ja próbuję od 2 lat.
2
Z Bate grał Alves na PO, ostatni mecz Roberto na PO był z Sevillą, gdy nie tylko był winny utraty bramki, ale ogólnie zagrał słabo.
2
Ostatni mecz Roberto na PO był bardzo słaby, w pomocy radzi sobie dużo lepiej.
2
I dlatego jest ten mój komentarz. sam przyznajesz tym samym że jest nierówno traktowany. Mój komentarz dotyczy właśnie tego fenomenu min. wymyślania rzeczy na jego temat czy uwypuklania rzeczy negatywnych u niego które inni zawodnicy roba częściej i jeszcze gorzej