pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
Pogoń za trofeami nie powinna przysłaniać wartości i zasad klubowych. Powiem szczerze, że nie cieszę się z trudności finansowych klubu, ale widzę pozytywne kwestie tych problemów. O transferach w ubiegłym sezonie nie będę dyskutować – np. ponad 80 mln za Suareza. Jednak dziwię się ludziom którzy nie zdają sobie sprawy że w Barcelonie jest tylko dwadzieścia kilka miejsc w kadrze. Nie wiem co mam myśleć, gdy te same osoby piszą aby Barcelona kupiła Reusa, Pjanicia, Pogbę, Verattiego, Gundogana, Koke, Nolito, dr Bruyne i ze dwóch nowych stoperów, by dalej pisać że powinno się włączyć do składu Hallilovicia, Denisa Suareza, Sampera, czekać na Rafinhę, ogrywać Koreańczyków ze szkółki itd… Albo rybki, albo akwarium. Ja jestem jednak za opcja z wychowankami, za 1-3 lata ma szanse wyjść ze szkółki właśnie pokolenie po sankcjach, które miało największy potencjał w ostatnich latach. Jeśli myślimy o szkółce do potrzebny jest max jeden zakupiony pomocnik – Iniesta pogra jeszcze 2-4 lata, Rakitic jeszcze dłużej, Busquets 5-7, Roberto młody, Rafinha młody, Samper młody, Hallilović młody do tego kilka perełek z szkółki wyciągnąć, a Messi prawdopodobnie i tak w przyszłości jeśli zostanie w Barcelonie będzie na pozycji Iniesty grał. Dlatego jestem zdania, że jeśli już kupować to teraz kogoś takiego jak Gundogan i nikogo więcej (by przywrócić płynność w grze). Obecna kwestia finansowa klubu kształtuje się w taki sposób, że aby kupić Pogbe lub Verattiego to trzeba sprzedać Messiego. Po pierwsze nie ma kasy na takie drogie transfery i pensje, a po drugie grozi to złamaniem Finansowego fair Play i współczynnika EBITDA. Tylko kogo stać na Leo i kto by się odważył sprzedać największą legendę klubu? Potem zostaje tylko Bartra, Roberto, Alba, Rakitic za których cos mozna dostac.
1
Moim zdaniem wział sprawę, bo ma cos więcej niz to co jest obecnie znane. kwestia medialna to dla niego osobisty dodatek, ale nie sądzę, ja osobiście uważam, że nie wziął sprawy bo jest medialna, ale wziął sprawę bo są podstawy (poszlaki) i jest medialna.
0
Komentarz usunięty
1
Możesz przybliżyć temat ??
1
Wytłumacz mi w jaki sposób miałaby przysporzyć popularności wziętemu adwokatowi, jeśli sprawa okazałaby się prowokacją lub przynajmniej sytuacją nie do udowodnienia. Adwokat wykazałby się niekompetencją, wziął sprawę którą nie wygra, a sprawa stałaby się na tyle głośna, że ewentualna porażka całego dochodzenia kojarzono by z jego postacią. Wątpię, aby zaczynał sprawę w której nie ma przynajmniej kilku poszlak. Z pewnością wziął sprawę, bo może okazać się medialna, ale wątpią by to była jedyna motywacja.
2
Tu masz fragment
http://www.fcbarca.com/66086-zlote-lata-barcy-premiera-nowej-biografii-pepa-guardioli.html
Pisze o nad-pozycji Messiego w klubie i na boisku, robiąc z niego potwora, by dwie strony wcześniej pisać, ze wystarczy ze Messi trzy razy w meczu się nie wróci do obrony to Iniesta i Xavi opieprzają go ustawiając do pionu. Więc gdzie ta nad-pozycja? Może po prostu klubowa hierarchia? Kilka jest takich nie do końca zgadzających się tez czy oskarżeń wprost.
Czytałem o Messim 6 ksiązek a ta o Guardioli jest 5 którą czytam i nie wiem jakim cudem Balague cytuje dosłownie rozmowy w cztery oczy między Pepem a Messim, które nigdzie indziej nie są opublikowane. Dlatego chciałem dorwać tą nową biografię Leo aby zweryfikować to o czym pisze w biografii Messiego z tym o czym pisze w biografii Pepa.
20
Fajny wywiad tego dziennikarza, szkoda że solidnie negatywnie pokazał Leo pisząc biografię Guardioli, chciałem zweryfikować to, z tym co napisał o Leo w jego 700 stronicowej biografii ale Sqn ma opóźnienie.
10
Jedyny ewidentny sezon gdy w większości spotkań sędziowie gwizdali na korzyść Realu to było 100 punktów Mourinho - dwa faule o których można mówić jako wątpliwe były przed polem karnym, ale zostały przeniesione na pole karne. Karne których być nie powinno, czy karne nie odgwizdane. Tak zapamiętałem ostatni sezon Guardioli.
1
ja tez tak właśnie robię, ale dzwonić mi się nie chce, w sumie te 4 zł za paczkomat to małe koszty. Jednak powinni w systemie (chodzi o wydawnictwo) zrobić możliwość wprowadzenia kodów do każdego zakupionego towaru.
1
Ktoś kupował w księgarni SQN?
Ja kupowałem wiele razy. Mam pytanie czy da się kupić za jednymi zakupami dwie ksiązki z kuponami rabatowymi? Próbuję ale nic. Po opcji wpisania jednego kuponu, ta opcja już znika.
Może redakcja jakoś przybliży temat, bo jak rozumiem jest jakaś współprca miedzy serwisem a wydawnictwem?
2
Na razie Isco obowiązuje umowa z 2013r. a Alvesa z 2015. Pewnie Isco dostanie podwyżkę jak przyjdzie do przedłużania, ale obecnie nie ma co się dziwić zarobkom jednego i drugiego.
6
Isco podpisując kontrakt był jedynie dobrze zapowiadajacym się graczem średniej Malagi, który zgromadził w sezonie aż 1 asystę. Alves gdy przedłużał kontrakt był najlepszym bocznym obrońcą ligi hiszpańskiej w druzynie która wygrywala wszystko i była w drodze po tryplet.
Moze i zarabia za dużo, ale czy za duzo w stosunku do Isco?
1
dlaczego?
2
Ivan nie jest i nie był nigdy od czarnej roboty. makalele i rakitic to dwie inne pozycje. Nie rozumiem też wyrażenia że jak ktoś nie podziela twojego zdania to się nie zna na piłce.
1
Nie "bierze" mnie polska liga.
Poza tym bardziej piszesz o mnie niż o moim wpisie.
1
Pomnoż to przez jego szybkość, umiejętność uwalniania się od obrońcy i grę na małych sektorach. Jaki wynik?
3
Nie wygrywa się, ale zawsze nawet w takich meczach dobrze nauczyć się wziać na siebie odpowiedzialność i zadecydować o wyniku, aby przy cięższych przeciwnikach miał doświadczenie.
ja sobie tak założyłem, że w lidze jak po Walencji będzie dobrze pod względem punktowym (remis lub malutka strata do Realu) to w maju będzie dobrze :-)
13
Chwalą za bramki bo jest za co, czarnej roboty Ivan niewiele wykonuje, to nie jest mistrz odbiorów, przechwytów, asekuracji, odcinania od podań, zamykania stref, pressingu. Możesz mnie nazywać miernotą, ciężkiej pracy Ivan nie za wiele wykonuje, wolę go chwalić za bramki niż udawać że istnieje jakaś niewidzialna czarna robota. Dużo biega, tylko nie zawsze produktywnie. Cieszmy się i chwalmy go za te dwie brameczki, ale nie doszukujmy sie w jego grze czegoś czego nie ma lub jest niewiele.
1
Jeśli chodzi o obecną formę Barcelony bardziej przemawiają do mnie mecze z Celtą, Sevillą, Las Palmas czy nawet z Romą niż z Bate, Rayo czy Levante.
4
Wolałbym abyś przypomniał, ale to nie jest ważne. Ja sam krytykowałem Iniestę prawie cały czas w ubiegłym sezonie, w tym wychwalałem go za pierwsze trzy spotkania sezonu. To nie świadczy o tym, że kibic jest sezonowcem, ale o tym że kariera piłkarska ma wzloty i upadki a kibic widzi je i tak komentuje. Zawsze twierdziłem, że każdego zawodnika mozna i należy krytykować, tylko to nie oznacza hejtowania, wyzwisk czy pewnej nagonki.
18
NIe chciałbym nie doceniac piłkarzy, bo zagrali fajny futbol i dali z siebie bardzo dużo. Jednak zwrócę uwagę, że Barcelona w obecnie najsilniejszym składzie wygrała z białoruską drużyną (nie chce twierdzić, że jakąs bardzo słabą), która w wyniku absencji i ogólnie poziomu niczego szczególnego nie pokazała. Dlatego zachwyty nad pustym kontem bramkarza, albo dobrą grą po tygodniach beznadziejnej gry obrońców przyjmuję z dystansem. Zwycięstwo cieszy, lepsza gra cieszy, ale zachowajmy umiar. Z Borysowem Alba i Alves zagrali najlepsze spotkania w tym sezonie a Rakitic strzelił dwie bramki.
7
To normalne i bardzo dobrze że jest właśnie tak. Jak gra słabo w jakimś spotkaniu lub przez jakiś okres to jest krytykowany, jak uda mu się spotkanie to jest wychwalany. To są zdrowe komentarze. Często bywało i bywa tak że zawodnik jest chwalony lub krytykowany za "nazwisko", i nie ważne jak zagrał w danym meczu.
Rakitic jest zdecydowanie pod formą i nie ma się co oszukiwać, ale w tym meczu strzelił dwie bramki i należy go za to wychwalać. Należy mu się.
1
Rafinha to by sobie stołeczek wziął, bo coś go noga pobolewa.
2
2 przechwyty w 32 i 62 minucie, z odbiorami whoscored mu daje 2 a squawka 0 - jedynie dwie nieudane próby odbiorów w 5 i 20 minucie na Stasevichu.Nigdzie nie piszę że grał źle, co jedynie precyzję informację :-)
4
"Alba miał tyyyyle przechwytów i jeszcze trochę:)"
2 :-)
5
Alves gra tak słabo ?
1
Chyba sam mu dałem tą ocenę to chyba widzę. Wybiórczo potraktowałeś mój wpis, wyszczególniłeś tylko co negatywne a to co pozytywne pominąłeś. Zagrał słabo więc dostał słaba notę, zostal najsłabiej przeze mnie oceniony z obrońców, dałem mu mniej niż reszta userów. Niie miał tylu błędów co inni obroncy, ale nie przyblokował zawodnika przy pierwszej bramce i dla tego dostał tak nisko. Co do ofensywy to go nie usprawiedliwiam, tylko pokazuję zalezność między nim a Leo, poza tym kilka akcji jednak przeprowadził. Jest bez formy, ale ostatnie mecze pokazują że w obronie nikt jej nie ma, Alba gra gorzej, Pique i Mathieu równie słabo.
Co do Pique to mocny argument - gratuluję materiałoznawstwa.
2
Roberto 7.0 (7.0) – po słabym meczu z Sevillą, tym razem po raz kolejny świetny występ. Był wszędzie i robił prawie wszystko, podawał odbierał, strzelał, przechwytywał. Najważniejsza zmiana w jego grze to lekkość, swoboda, pewność. Oby wciąż się tak rozwijał. Już w 2’ świetne przejście z defensywy do ofensywy i podanie do Neya, w 6’ idealna prostopadła piłka do Ivana na sam na sam której nie wykorzystał, w 18’ wygrany pojedynek główki napędził akcję Azulgrany, w 21’ ładne ofensywne wejście, w 30’ świetnie odbiera piłkę rozpoczynając dobrze zapowiadająca się kontre ale zbyt lekko podaje, w 40’ dobrze uderza z 17 metra, w 47’ naprawił błąd Alby, w 57’ bardzo dobrze napędził akcję i oddał do Suareza, kolejne dobre przejście w 72’. Bardzo dobre zawody, brakowało kropki nad i w postaci bramki lub asysty, ale wystarczy to co zrobił na boisku.
2
Busquets – 7.5 (7.0) bardzo dobre spotkanie, im dalej od własnej bramki tym jeszcze lepiej. Widać było, że był odpowiedzialny, co dziwne za pierwszą linie obrony, jakby pivota ustawić na ofensywnym pomocniku, aby tam odbierał piłkę. Nie tylko przerywał akcję rywali, ale swoimi odbiorami i przechwytami natychmiast napędzał akcje kolegów. Z pewnością to celowy zabieg Lucho, dlatego nie można go winić za ogólne słabe wrażenie gry pomocy przed polem karnym i braki w asekuracji obrońców. Już w 3’ zanotował dobry przechwyt napędzający akcję, w 5’ bardzo dobra interwencja w obronie naprawiając błąd Alvesa i Pique, w 19’ świetne podanie do Suareza który nie przyjmuje piłki, w 25’ świetne podani Sergio do Sandro dające sytuacje sam na sam, 31’ świetny odbiór i napędzenie akcji z rzutem karnym, w 70’ kolejny świetny odbiór i doskonale wypuszczenie Suareza, ten do Neya i gol. Wypełniał wszystkie 3 pozycje w pomocy i w każdej z nich nie zawodził. Bardzo dobre zawody.
2
Rakitic – 4.0 (4.0) Tylko przebłyski z ogólnego słabego wrażenia. O kreacji Ivana było już pisane wielokrotnie, tzn. braku kreacji. Tak jak w swoim felietonie pisałem, czkawką odbija się jego pozorna gra w obronie, mała aktywność w odbiorze, niby jest przy zawodniku, ale w żaden sposób nie stara mu się przerwać akcji. Po prostu jest. W ofensywie słabo w defensywie słabo, ogólnie słabo. Jak to jest możliwe, iż wydaje się że zawodnik dużo biegający przeszedł obok meczu. Grożna strata w 79 we własnym polu karnym i jeszcze ta niewykorzystana setka...