pax

1

Ciężko z dyskusją z redakcją, może nie mają czasu. Tak było, jest i raczej będzie. Jedynie pod ich autorskimi tekstami czasem jest jakaś polemika, ale też nie zawsze. Może nie chcą się wikłać w jakąś dysputę która naprawdę może pochłonąć sporo czasu, a która dla dyskutantów po pewnym czasie może stać się bezcelowa. Czasem jest jakiś komentarz redakcji, np. przy bramce Romy i błędzie/nie błędzie Ter Stegena, ale to rzadkość jak pisałem.
Ową dysputę zostawia nam - userom.

pax

1

Ja widziałem Gundogana dwa lata temu w Barcelonie po finale z Bayernem gdzie był moim zdaniem mimo porażki MVP. Jeśli Leo przedłuży kontrakt to skończy na ofensywnym lub środkowym pomocniku. Z wiekiem może stracić szybkość, ale przeglądu pola nie straci, a taki przegląd miało niewielu zawodników w historii.

Co do oglądania tego co widzą, to czasem widza tylko to co chcą zobaczyć.

pax

3

thx, luccatoni7 za "trzymanie się całkiem nieźle", nie wiem czy chodziło Ci o wiek czy o grants'a :-)
Polemiczny był dość artykuł o Rakiticiu, pewnie następny też będzie polemiczny bo po felietonach o Messim, Villi, Fabregasie, Rakiticiu, Xavim napisałem o wiadomo o kim, więc wtedy pójdzie spora dawka negatywnych fluidów od sporej części forum.

pax

1

4.2 na sekundę :-)
ale dzięki

pax

30

Dziękuję za miłe komentarze odnośnie tekstu. Mam nadzieję, że dał on możliwość innego spojrzenia na sposób poruszania się Leo na boisku. Jeśli ktoś czytał wszystkie biografie Leo to wie jak chłop miał pod górkę w swojej karierze. Historia piłki nożnej to też zawodnicy którzy nie byli aktywni przez większość spotkań, którzy dobijali piłki z najbliższej odległości, często do pustych bramek jak Van Nistelrooy czy Inzaghi a byli nazywani geniuszami, łowcami bramek, lisami pola karnego. Natomiast Leo mimo nieosiągalnych statystyk bywał oskarżany o człapanie i brak chęci do gry, oszczędzania się na mistrzostwa itd... Dlatego jak czasem nam się wydaje, że Leo jest zbyt mało aktywny na boisku, to popatrzmy na te momenty w których aktywny jest, bo w nich tworzy historię.
Przy okazji chciałbym podziękować: Tommy PL – za filmik do felietonu, Endlessowi za korektę i Korbelowi za konsultację.

pax

1

Sądzę, że Korbel chciał raczej pokazać brak jednego "o" :-)

pax

2

Don, dzięki za miłe słowa, ale nie przesadzajmy, wiele jest tu dobrych tekstów.

pax

1

Ważne że się ukazał ten tekst i mam przyrzeczenie, że mniej-więcej do końca miesiąca ukaże się następny, który już jest w redakcji.

pax

1


Z czujnością oczywiście żart, przecież dostałeś tekst wcześniej :-)
Literówki to przy dłuższych tekstach zawsze się zdarzają.

pax

19

Sprawdzałem Twoją czujność :-)

pax

2

7. Kłamstwo - wskaż gdzie go bronię. "Każdy wie, że go bronię"? Pytałem przed chwilą swojego syna - nic o tym nie wie. Więc, nie kłam że każdy wie o twoich wyimaginowanych wyobrażeniach o mojej osobie. Posługujesz się personalnymi wtrąceniami bo nie potrafisz inaczej dyskutować.
8. Nie odnosisz się do dyskusji, pisałem, nie ja rozpocząłem watek i ten watek dotyczył Alvesa i Roberto. Poza tym jak nie chcesz rozmawiać o innych formacjach to po co piszesz o Ter Stegenie? Ktos tu pisał o "czystej" hipokryzji.
9. Nie rozumiesz tekstu i pytań i potem wychodzą takie rzeczy jakie wypisujesz. O porównywaniu jednego i drugiego pierwszy pisałeś Ty a potem miałeś pretensje jak można robic porównanie. Rozumiesz! jak to pisałeś - "czysta hipokryzja"?
Poza tym nie pisałem o formie zawodników tylko TY i Ty pisałeś o stawianiu równości między nimi.

pax

1

Jak pisałem "Ty" piszemy z dużej litery, to kwestia kultury wypowiedzi.
1. Nie wskazałeś gdzie jako pierwszy zrobiłem porównanie.
2.Nie pisałem o ilości błędów od początku - kłamstwo. (napisałem, że każdy z obrońców popełniał błędy krytyczne i Alves i Roberto, nie pisałem jakie i ile, więc nie kłam - nie zrobiłem porównania - czytaj i rozum tekst).
3. Nie wskazałeś, gdzie jest kłamstwo. Skoro pisałem sezon i doprecyzowałem sezon ligowy to nie było kłamstwo, mylisz pojęcia.
4. Dalej nie wskazałeś o co Ci chodzi.
5. Czyli nie ważne są błędy tylko pozycja nominalna, bo tak jest Ci wygodnie? Jak Alves jest nie na swojej pozycji i robi błąd to ok, jak Roberto nie jest na swojej pozycji i robi błąd to nie ok. Jak to pisałeś - "czysta" hipokryzja?
6.Jaki błąd popełnił w rewanżu z Bilbao? Jaki błąd w meczu z Sevilla oprócz 4 bramki? Jakie 2 razy z Celtą - przy bramce Nolito on obstawiał wtedy zawodnika który wchodził do dośrodkowania a którego odpuścił Pique, wtedy tą strefę miał przejąć właśnie Roberto ale był spóźniony, z Celta na 2-0 był zmuszony naprawiać błąd Roberto i poszła wrzutka (ktoś jeszcze w środku odpuścił zawodnika), 3-0 nieporadne wybicie - zgoda, błąd, pewnie, tylko czemu Bartra odpuścił w polu karnym i dał się nawinąć? takie naprawdę krytyczne błędy to nie widzę ich sześciu, a jedynie twoją próbę ich poszukiwania

pax

2

Niektórym jak widać i tak nie przetłumaczysz. Chcesz dobrze a i tak wyjdziesz na tego złego, bo jak mozesz zwracac uwage na łamanie regulaminu. Ja Cię w tym popieram :-)

pax

1

1. Kto rozpoczął porównanie zawodników pod względem ilości błędów i ich „wielkości’?
2. Skoro twierdziłeś, że ja porównywałem od początku zawodników to napisz jakie kryterium porównawcze zastosowałem i jaki wynik porównania wyszedł?
3. Alves jak na razie jeden błąd w obecnym sezonie ligowym z Celta przy trzeciej bramce – wskaż gdzie jest kłamstwo.
4. Cytujesz własne wypowiedzi i nawet nie dokładnie, tylko ucinasz główny sens. – gdzie tu kłamstwo
5. Co do meczu z Athletic to druga bramka dla Basków została zdobyta po stracie Roberto 25 metrów od własnej bramki – gdzie tu kłamstwo.
6. Wymień 6 takich błędów Alvesa jak Roberto z Sevillą – nie trafił w piłkę i przeleciała ona mu pod nogami.
7. Skąd sugerowanie, że jestem zapatrzony w Alvesa? Czyżbym tutaj zapierał się że Alves nie popełniał błędów i go w jakiś sposób usprawiedliwiał?
8. Wyjaśnij dlaczego nie zaliczasz w rozmowie o błędach, błąd zawodnika robiącego go na obronie, mimo że akurat w tym meczu grał w pomocy, a zaliczasz błąd bocznego obrońcy który zrobił na środku boiska?
9. Wskaż gdzie stawiam prawie równość między Alvesem a Roberto?

pax

1

To już zarzuty formułujesz. Ławę przysięgłych już zwołałeś.

1.Ter Stegen? Nowy wątek do dyskusji wprowadzasz ?
2. Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Widocznie taką sobie przyjąłem - przynajmniej 1/3 czasu gry.
3. Błąd skutkujący utratą bramki, błąd mający bezpośrednie przełożenie na utratę bramki, np. u Alby - złamał linię spalonego i zawodnik wyszedł na sam na sam.
4. Skoro popełnił błąd w strefie obronnej.

pax

1

„Sam napisałeś o błędach obrońców, a nie pomocników więc ja sie tylko odnosiłem do zachowań obrońców, a sam wyciągnąłeś nie wiadomo po co grę pomocnika”.
Zauważ jedno, czy ja rozpocząłem wątek czy odpowiedziałem na czyiś wątek? Wątek dotyczy porównania Roberto i Alvesa, ja napisałem wątek natury ogólnej, że każdy obrońca popełniał błędy. Ty masz wielkie pretensje , że wskazałem babol Roberto z ostatniego meczu, bo myślałeś że nie popełnił błędu skutkującym utratą gola. Uważasz, że błędy mogą być uznane tylko wtedy jak gra się na swoich nominalnych pozycjach? Roberto zrobił błąd na prawej stronie na własnej połowie to według Ciebie się nie liczy bo wtedy grał jako pomocnik, jednak błąd Alvesa uważasz za błąd mimo że popełnił go na pozycji stopera lub defensywnego pomocnika a nie bocznego obrońcy. Ty chyba pisałeś coś o „czystej” hipokryzji.

„Ty porównałeś że każdy popełnia błędy i wymieniłeś Alvesa i Roberto z nazwiska więc logiczne że ich porównałeś”.
Nikogo nie porównałem, a jedynie wymieniłem że robili błędy. Porównanie Ty przeprowadziłeś, zarówno ilościowe jak i jakościowe. Poza tym to Ty chciałeś abym wypisał błędy Roberto, więc nie wiem o co Ci chodzi. Za nim do mnie nie napisałeś nie wymieniałem jakie i ile błędów zrobili więc porównania nie zrobiłem.

„Alves jest kompletnie bez formy, a Roberto gra bardzo dobrze w taki sposób można ich porównywać. Natomiast stawianie równości prawie między nimi to może robić tylko ktoś kto jest ślepo zapatrzony w Alvesa”.
Kto tu stawia znak równości? Skoro ja nie porównywałem formy, a jedyną osobą która to zrobiła jesteś Ty. Kto jest ślepo zapatrzony w Alvesa? Nie wiem, może Ty?

Z tego co widzę w dyskusji, nie odpowiadasz na moje pytania tylko tworzysz nowe watki. Ja odpowiadam na twoje, kultura wypowiedzi by wskazywała odpowiedź na pytania.

pax

1

„Umiesz czytać?”
Nie za bardzo, ale wystarczająco aby zauważyć niekulturalny ton twojej wypowiedzi.

„Każdy z obrońców popełniał w tym sezonie krytyczne błędy i Alves i Roberto.
Sezon, a nie sezon ligowy więc powinieneś się do tego odnosić. Jakbyś w pierwszym poście napisał sezon ligowy to by było dobrze, albo w drugim wymienił wszystkie błędy Alvesa a nie tylko z ligi”.
Bardzo często sezon ligowy jest w skrócicie określany jako po prostu sezon. W pierwszym komentarzu napisałem sezon w drugim doprecyzowałem sezon ligowy. Widzisz gdzieś problem? Mogę znaleźć Ci znaleźć artykuły, wypowiedzi, analizy utożsamiające nazwę sezon z sezonem ligowym.

2. „Niecałe 230 minut się nadaje, a ponad 200 już nie więc jaka jest granica? I o czym w ogóle rozmawiamy znowu sezon ligowy tylko?”
Skoro doprecyzowałem.

3.”Pomyśl co ja napisałem, jedynie, że "każdy obrońca popełnie błędy"
Błędy, a krytyczne błędy to wielka różnica. Błędem jest Roberto z Sevilla, Mascherano z Las palmas, czy kilka akcji Alvesa z Athleticiem, Sevillą czy Celta.
Kardynalne błędy, to Ter Stegen z Athleticiem i Levante, Pique z Celtą czy Alves z Athleticiem. Gdy cała wina spada na 1 zawodnika”.
Teraz robisz rozróżnienia błędów, czego ja nie robię. Nie porównywałem „jakości” błędów, Ty to robisz.

4. „Dyskutujemy o błędach i w mniejszym zakresie sukcesach obrońców tak?”
Nie, nigdzie tu nie rozmawialiśmy o sukcesach, znowu narzucasz nowe wątki tak jak z porównywaniem.

„Więc Roberto ma 2 błędy, asystę i gola, a Alves 5-6 błędów i żadnego sukcesu w ataku. Tak? Czy gol się nie liczy bo to pomocnik?”
Co ma jedno do drugiego skoro rozmawiamy tylko o błędach?

pax

1

Uwielbiam takie niekulturalne wypowiedzi. poza tym określniki personalne typu "Ci", "Ty" odnosząc się do osoby piszemy z dużej litery. W żaden sposób nie odniosłeś się do tego co ja napisałem, a wypadałoby. Zamiast tego dostaje serię niby kłamstw. taka metoda dyskusji, Ciekawe

1. Czy istnieje coś takiego jak sezon ligowy? Według Ciebie chyba nie. Gdzie to 1 kłamstwo? Wskaż gdzie jest kłamstwo w zdaniu - "Alves jak na razie jeden błąd w obecnym sezonie ligowym z Celta przy trzeciej bramce".

2. Vermaelena nie ująłem, ze względu na liczbę minut na boisku (około 20%). O Roberto napisałem że był błąd.

3. "Cytujesz własne wypowiedzi i nawet nie dokładnie, tylko ucinasz główny sens.
3 kłamstwo"
Wytłumacz, bo krzyczysz "kłamstwo" - ale nie widzę tutaj abyś napisał gdzie ono jest. Bardzo łatwo wydajesz osądy.

4. I co z tego skoro błąd popełnił 25 metrów od własnej bramki w strefie obronnej Barcelony, to mam go rozgrzeszać bo popełnił to jako pomocnik a nie prawy obrońca, bo to nie jego pozycja? mam też rozgrzeszać Alvesa za błąd z Celtą bo grał w tym momencie jako stoper ustawiony na środku?


Jedyną osoba która porównywała formę Roberto i Alvesa w tej dyskusji jesteś Ty." nie wiem jak można ich formę w ogóle porównywać".
"nie rozumiem jak ktoś może ich formę porównywać".
Jak pisałem, tylko Ty to robisz i jeszcze nie rozumiesz takiego porównania. Nie rozumiesz tego co sam piszesz?

"Czysta hipokryzja" a istnieje taka? Skoro jest czysta to może jest też brudna hipokryzja? Zastanawiające.

pax

2

Odnosisz się do mnie personalnie w każdej dyskusji, w każdej dyskusji atakujesz robiąc personalne przytyki. Trudno, taki masz styl, nie zmienię tego. Jak już mnie atakujesz rób to dobrze. Przynajmniej będę musiał jakoś się odnieść merytorycznie do twoich ataków. O jednej kwestii Ci już mówiłem , nie uważaj swoich kwantyfikatorów i determinantów jako dogmatów, bo każdy Ci je obali.

Poza tym bądź konsekwentny w tym co piszesz. odnośnie meczu z Sevillą napisałeś "Może tak po prostu zacznij oglądać mecze, a nie tylko wchodzisz na Squawke i z tego czerpiesz swoją wiedzę" by wczoraj napisać "nie mam tak dużo czasu jak ty by obejrzeć jeden mecz po 5 razy i go jeszcze analizować". Dlatego moja uwagę jak chcesz komuś przysrać to bądź konsekwentny - albo ktoś nie ogląda meczów i patrzy tylko na statystyki i tak ocenia, albo ogląda wiele razy i analizuje i dopiero ocenia. Jedno wyklucza drugie.

Popatrz co wychodzi, gdy uzywasz kategorycznych zwrotów.
"twierdzisz zawsze uparcie że Alves zagrał lepszy mecz niż Alba"

Kłamiesz, a twoje kłamstwa maja krótkie nóżki, w samym tym roku wyżej oceniałem gre Alby od Alvesa np. w meczach z Atletico, Rayo, Sevillą czy Atletic. Możesz sprawdzić w moich ocenach, tym samym pokazuję jakich kłamstw używasz wobec mojej osoby. Jak widzisz NIE ZAWSZE jak twierdziłeś oceniam wyżej Alvesa niż Albę.

"zawsze stosuje dobre argumenty"
Napisz jak i jakie dobre argumenty stosujesz.

pax

1

Ty piszemy z dużej litery gdy się do kogoś zwracamy.



Na jakich statystykach się tutaj wzorują?



jakie są twoje "dobre argumenty"?



Krytyka Mascherano to normalka? - W ostatnim sezonie go chwaliłem za najważniejsza jego część i za ostatni mecz tez go chętnie pochwalę.



Za dużo stosujesz twierdzeń kategorycznych, dlatego bardzo łatwo z Toba dyskutować, staraj się mniej używać wyrazów typu: "zawsze". Wtedy łatwo Ci udowodnić, że się mylisz - bo z łatwością pokażę że nie zawsze wykazuję że Alves zagrał lepszy mecz od Alby i że zawsze stosujesz dobre argumenty.

pax

1

O sezonie ligowym, że napisałem już napisałeś w komentarzu wyżej, więc co chciałeś osiągnąć powtarzając to co już napisałeś? Poza tym nigdzie tu nie ma porównywania błędów ani jakościowego ani ilościowego z mojej strony . Ty to wprowadziłeś i jeszcze masz do mnie pretensje że błędy jednego i drugiego są porównywane. Jak to nazwać?
Piszesz, że Alves ma 5-6 'takich" błędów jak Roberto z Celtą - podaj przykłady na sytuacje kiedy Alves we własnym polu karnym przy próbie wybicia piłki, nie trafia w piłkę, piłka przelatuje mu pod nogami i trafia do zawodnika który strzela bramkę.
Pomyśl co ja napisałem, jedynie, że "każdy obrońca popełnie błędy" - nie napisałem ile i jakie. Ty sugerowałeś że Roberto tych błędów nie ma. Ja nie sugerowałem że alves ich nie ma.
Nie rozumiem teraz zupełnie tej wstawki o Leverkusen, dyskutujemy o błędach w obronie skutkujących bramkami a Ty piszesz o dobitce z 1,5 metra do pustej bramki i trafieniu dla Barcelony.
Nie rozumiesz jak można porównywać forme jednego i drugiego? Przecież sam zacząłeś ich porównywać

pax

5

jak zwykle personalny atak, nic więcej. Dziwne, że krytykowałem wielokrotnie Rakiticia, Iniestę, Suareza, Albę, Mascherano. O Ivanie nawet krytyczny felieton napisałem, ale to nie ważne, przecież ja krytykuje tylko bezpośrednich rywali Alvesa na prawej obronie i nic innego nie widzę.
Podobaja mi się twoje argumenty.

pax

1

W ostatnim meczu grał słabo i nie chodzi nawet o to że whoscored oceniło go jako najgorszego zawodnika, bez tego chyba każdy oglądający mecz widział, ze to spotkanie mu nie wyszło.

pax

1

Z Sevilla w superpucharze miał jeden błąd przy 4 bramce.
Z Athletic 2
Co do meczu z Athletic to druga bramka dla Basków została zdobyta po stracie Roberto 25 metrów od własnej bramki.

problem jest tak, że ja nigdzie nie pisze, że Alves nie popełnił błędów, Ty natomiast piszesz że ich nie popełnił Roberto co jest nieprawdą. To, że uważasz Roberto za jednego z najlepszych piłkarzy bo rozegrał 3-4 dobre spotkania to Twoja sprawa, nic mi do niej, każdy może sobie uważac co chce.

pax

1

Ok, widzisz że w 75% Twojej wypowiedzi się zgadzam z Tobą, a Ty chciałbyś mieć 100%. Też nie chce się kłócic, więc wyslę Ci na pw, moją ocenę gry Roberto w tym meczu. tak byłoby najrozsądniej, możesz się odnieść ale nie musisz.

pax

1

Ale chyba się zgodzisz, że na tej obronie nie gra źle
zgodzę się

i jest dobrą alternatywą dla Alvesa?
zgodzę się

ostatni mecz mu nie wyszedł,
zgodzę się

ale tragedii też nie było.
nie zgodzę się

pax

1

Roberto - pierwsza bramka w ostatnim meczu - babol. Przy próbie wybicia, nie trafia w piłkę i piłka przelatuje mu pod nogami.Alves jak na razie jeden błąd w obecnym sezonie ligowym z Celta przy trzeciej bramce.

pax

1

Z tym bardzo dobrze można polemizować. Zagrał tylko 4-5 spotkań na Po w ostatnim grał słabo.

pax

9

Cecha która określa Roberto to uniwersalność, może grać na każdej pozycji w pomocy, na bokach obrony i pewnie na skrzydłach ataku również.

pax

14

Wolałbym aby Roberto wygryzł ze składu Alvesa dlatego że jest lepszy a nie dlatego że jest młodszy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?