pax

62

Przykry komentarz, troszkę nie wypada.

pax

1

na dobrze z plusem, wyratował z 4 sytuacje , ale i sprokurował

pax

1

to że piszesz, że objeżdża Albę

pax

1

Nie mów tak, to niepoprawne politycznie i społecznie.

pax

11

słabo Pique, Alves, Rakitic, Sandro, Suarez
średnio Alba, Busquets, Mathieu
dobrze Roberto
bardzo dobrze Neymar

pax

1

A kto tu pisze o Alvesie ? Na razie gra słabo.

pax

1

A ten czwarty ??

pax

1

Tak tylko, co innego miłość do dziecka a co innego wiedza że zrobił coś źle. Jak syn wybije okno sąsiadowi to wciąż go będziesz kochał, ale nie będziesz uważał że zrobił dobrze. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. Możesz syna pochwalać za 9 rzeczy a za jedną krytykować i to nie przeszkadza Ci w miłości. Ja tez kocham swojego co nie oznacza, że nie jestem wobec niego czasem krytyczny. Wydaje mi się że mylisz troszkę miłość z oceną postępowania w danej sytuacji. Jeśli chodzi o Neya to sie cieszę, jesli chodzi o Suareza to się cieszę ale mnie na razie nie przekonuje.
Ja często nie jestem na CN, zaledwie kilka razy, 2 razy na SPE w Monako i z 4 razy na wyjazdach.
ja nie widzę tutaj jakieś nagonki FIFA w sprawie Neymara, po prostu rozpoczęli normalna procedurę. Gdyby wszystko było czyste jak łza to sprawy nie będzie.
A co do mojego "komu kibicuję", to zachęcam do przeczytania mojego ostatniego felietonu - to będziesz juz wiedział komu :-)
http://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html

albo tego felietonu

http://www.fcbarca.com/61746-okiem-kibica-asystenci-rodem-z-barcelony.html

pax

1

NIe, nie uważam. Specjalnie byc może została potraktowana przy sprawie La Masii, ale tam z tego co wiadomo były ostrzeżenia.
Tutaj, jak na razie FIFA nic nie zrobiła, tylko ogłosiła że będzie badać sprawę. Klub A zwraca się do władnej instytucji w tych sprawach o to że klub B mógł postąpić nieuczciwie. Tak ja to widzę, FIFA gdy wpłynęło pismo od Santosu jest zobligowane do zajęcia stanowiska w tej sprawie. Wytłumacz mi w jaki sposób Barcelona została "specjalnie" tu potraktowana? Nie było jeszcze postępowania, nie było decyzji a Ty piszesz o "specjalnym" potraktowaniu.
Uważam, że pytanie komu kibicuję jest trochę nie na miejscu. To, że kibicuje Azulgranie nie oznacza że nie mogę miec krytycznego stanowiska wobec licznych poglądów popierających działania zarządu w trakcie przeprowadzania transferu Neymara.
O FIFA mam swoje zdanie, ale nie mieszam jednego z drugim.

pax

1

Wszystko ładnie napisałeś, ale co to ma wspólnego z tym przypadkiem? Tez pamiętam chociażby 5-1 z Peru, czy hat-trick Bońka chyba z Belgią. Ale co to ma do tego przypadku? Możemy podejść filozoficznie do czystości w sporcie, do komercjalizacji i konsumpcjonizmu ale nie zmienia to niczego w omawianym przedmiocie. Afera z Neymarem nie wybuchła wczoraj, czy w momencie sukcesów Barcelony, ale ciągnie się od początku.
Co wiemy o aferze? Rosell kłamał, podatki opłacone z opóźnieniem, Santos potraktowany nieetycznie, dziwne transakcje na kwotę 40-50 milionów, a co więcej to sie dowiemy.

pax

2

Ty
"Santos kilka dni temu zaprzeczył, że wysłał wniosek do FIFA w sprawie transferu Neymara, a dziś w tym artykule można przeczytać, że FIFA jednak dostała reklamację od włodarzy brazylijskiego klubu.
Więc to jest chyba chamskie, ponieważ nie potrafią się przyznać do swojej decyzji i jeszcze chcą udupić Neymara, tylko po to, by nachapać się jeszcze więcej pieniędzy".
Santos (sam podałes link)
"29 maja tego roku Santos FC poinformował o złożeniu wniosku do FIFA celem zbadania wszelkich naruszeń, które wystąpiły przy transferze Neymara Juniora do FC Barcelony. Fakty dotyczące tego transferu są znane opinii publicznej".

Wskaż, gdzie Santos zaprzeczył, że wysłał wniosek w sprawie transferu Neymara".

pax

3

Gdzie jest bark szacunku. Przekręcony zostaje klub który go wychował i ukształtował jako piłkarza. Barcelona wydaje na transfer 95 milionów, a klub który ma 55% praw do Neymara dostaje 10 milionów. Reszta w dziwnych okolicznościach rozchodzi sie poprzez ludzi Rosella i ojca Neymara.

pax

2

Na głównej były wypociny jakiegoś redaktora który szukał sensacji, wczoraj był news iż Santos nigdy nie żądał zawieszenia dla Neymara. I to było oficjalne stanowisko klubu.

pax

3

Czytaj ze zrozumieniem. Santos zaprzeczył że domaga się zawieszenia dla neymar i potwierdził że wysłał prośbę o zbadanie transferu do Fifa. wczoraj było pokazane oficjalny komunikat Santosu.

pax

3

Przeczytaj ten news i komunikat Santosu. Zrozumiesz swoje niezrozumienie

pax

2

A kto domaga się zawieszenia neya czy kary więzienia?

pax

3

Co ma jedno do drugiego? chodzi o to aby jedne przekręty usprawiedliwić innymi przekretami?

pax

3

Wskaż gdzie Santos postąpił tak jak napisałeś? To ney okazał im brak szacunku

pax

2

A co robią neyowi? nie słyszałem aby miał zakaz na grę. poza tym to chyba ney wybrał sobie agenta który przeprowadzał transfer.

pax

2

Nie rozumiem tego hejtu i przekleństw. Przecież to normalne że najważniejsza organizacja piłkarska musi się zająć kiepsko przeprowadzonym transferem. wprowadzenie klubowej kasy, nieplacenie podatków, poszkodowany Santos, rosell z zarzutami.
Wole jak Fifa się tym zajmie niż potem aby było że fifalona ukrecila łeb sprawie.

pax

0

Komentarz usunięty

pax

8

Nie zgodzę się do końca z Tobą. Pep jednak stworzył ten zespół i nadal mu zupełnie innego charakteru. Wywalił dwie największe gwiazdy zespołu - od których zależała cała gra ofensywna - Ronaldinho i Deco, poza tym pozbył się Zambrotty, Edmilsona i to już przed pierwszym sezonem. Nie mógł sprowadzać kogo chciał więc ograniczał zakupy i postawił na szkółkę plus przesunięcia wychowanków - Xavi za Ryjka nie grał pierwszych skrzypiec w zespole, choc grał w większości spotkań. Pep uczynił go główna osią zespolu. Można by wymieć pewne taktyczne, jak i mentalne zmiany jakie wprowadził Pep.

pax

15

Ja się nie dziwię wkur..... Santosowi.
Oczywiście powinni sie domagac czy to od Barcelony czy od ojca Neymara kasy, ale nie zawieszenia. Zostali po prostu wyrąbani na kasę przez "Więcej niż klub" i ojca Neymara i nie da sie temu zaprzeczyć. Cały kontrakt Neya to jeden wielki szwindel. Neymar kosztował 95 milionów (http://www.fcbarca.com/61616-transfer-neymara-kosztowal-948-miliona-euro.html), Santos miał 55% praw do Neymara a Santos dostał niecałe 9,5 miliona. Reszta została przez różnego rodzaju umowy przelana na konto ojca Neymara lub jak niektóre źródła pisały na osoby powiazane z Rosellem
Zostali przekręceni na conajmniej 35 milionów - to się rzucają.

pax

1

Na PO zagrał około 4 spotkań z czego powiedzmy 2 dobrze, 1 bardzo dobrze i 1 słabo (ostatnie), więc powiedzmy że wynik jest dobry na PO. W pomocy występy byly solidne, ale bez błysku - nie było spotkania po którym można było powiedzieć, że to było jego spotkanie.
Zgadzam się, że zrobił postęp w ostatnim czasie i że to dobry prognostyk, jednak ja patrzę tez na pewne zadania taktyczne, ustawianie się i tu sa bardzo duże braki które nie zawsze widać, to wina jednak zmiany pozycji i braku doświadczenia na PO.
Co do przyszłości to dobrze, że się ogrywa, zobaczymy co będzie dalej.

pax

3

tzn.? jaki ruch?
on nie przepuszcza piłki, nie wyskakuje aby ta piłke przeskoczyć, nie wydłuża kroku lub go zmniejsza aby piłke przepuścić - wykonuje ruch kopnięcia piłki, tylko że w nia nie trafia. Bardzo widoczny ruch kopnięcia piłki.
A powtórka wprowadza w błąd? Dlaczego? Jest sfałszowana? Uważasz, że zrobił coś czego nie widać na filmiku? Ruch zapobiegający przecież tam dokładnie wszystko widać , każdy jego ruch, piłke które przechodzi pod nogą.
Możesz wyjaśnic na czym polega ten ruch?
On jej nie przepuścił, był kiks i w piłke nie trafił.
Popytam innych co na ten temat sądzą. czy chciał piłke kopnąć, czy specjalnie ją przepuścił.

pax

0

Robi wymach nogą do piłki, nie przepuszcza piłki, nie skacze nad piłkę, tylko stara się kopnąć piłkę, obejrzałeś tą powtórkę w zwolnionym tempie ?

pax

5

Mnie cieszy konkurencja. gdyby przyjmować Twoje argumenty to po ostatnim meczu Roberto powinien usiąść na ławce.

pax

8

Jego największą zaletą jest wszechstronność. Tylko czy to może nie być również jego wadą, grając dobrze na wielu pozycjach, ale na żadnej bardzo dobrze, może stać się "zapchaj dziurą" na wielu pozycjach przy kontuzjach podstawowych zawodników.

pax

0

Dla mnie to nie powód do polemiki. Tez podałem ciekawostkę :-)

pax

2

Zawsze mogłeś porównać z Luisem Suarezem - udany drybling - 1

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?