pax

3

Ogarnij się? Lepiej mniej używaj tego typu zwrotów, kultura to coś naprawde fajnego.
Doucz się? - co wypowiedział niezgodnego z historią ?
Mafia? - co to ma do regulaminu UEFA? Poza tym jaka mafia, możesz przybliżyć?

Flaga Polski na stadion Legii - to chyba zły przykład, lepszym byłoby flagi np. górnego Śląska na mecze drużyn z tego regionu, lub flagi Palestyny na mecze Izraela. jak na razie nie ma państwa Katalonia, więc przykład z flagami Polski na meczu Legii jest bez sensu.

pax

2

Chciałem napisać coś miłego a odpuścić komentarz czy polemikę na temat samego Villi.

pax

3

Ja wysyłam przyjemny komentarz. Po pierwsze nie komentuję tutaj gry Villi w Barcelonie, po drugie chwalę Ciebie za ciągłe kibicowanie temu zawodnikowi. Ty jak widać, nie potrafisz odwdzięczyć się tym samym. Gdzie tu ironia?

pax

4

Odpuszczę sobie komentarz czy polemikę, aby nie było że komentuję każdy news o Villi. Fajnie, że mu kibicujesz nawet wtedy, gdy gra za oceanem.

pax

1

Nie lepiej Roberto na lewą obronę? Alba nie wraca dwa razy częściej od Alvesa.

pax

2

Możesz przybliżyć podwyżkę z 2013 ??

pax

2

Nie ja podałem, że Leo ma podwyżki co roku. Ja tylko napisalem "sprawdzam" względem tego co napisałeś. Do Ciebie należy ich wyliczenie bo Ty je przytoczyłeś.

pax

2

Co roku podwyżki dla Messiego?? Policz ile tych podwyżek miał przez ostatnie lata.

pax

2

Isco chce odejść - chyba jedyna interesująca wiadomość dzisiaj na okladkach :-)

pax

1

Obecnie od dawna nie słucham takiej muzyki, oprócz kumpla z którym się znamy od grubo ponad 20 lat czyli Viruza.

pax

1

Alba nie ma formy od stycznia, więc zgadzam się że konkurencja by się przydała, straty, brak powrotów, objeżdżany często , ubiegly rok zakończył z formą, ale teraz od 9-10 miesięcy gra slabiutko zarówno w ofensywie jak i w defensywie.

pax

0

Odpuszczę sobie tutaj dyskusję, bo wciąż czekam na odpowiedzi w tej nieskończonej

pax

1

Nowy rząd ma szanse zatrzeć źle ślady swoich rządów w latach 2005-2007. Jednak jeśli w rządzie znajdą się ludzie pokroju Macierewicza, Kamińskiego to będzie dużo gorzej niż było. Nie odpowiedziałeś czemu nazwales mnie zwolennikiem platformy. co uważasz przez słowo ochlapy? dostajemy potężne pieniądze, dużo więcej niż wplacamy. Wolisz z Rosją niż z UE?

pax

2

Tylko Węgry mogą sobie troszeczkę pozwolic na bardziej niezależną politykę wobec UE, bo co raz bardziej zacieśniaja wspólpracę z Rosją i Putinem. Napisz gdzie napisałem, że jestem zwolennikiem Platformy? jak ktoś nie zgadza się z ideologią, populizmem PiSu to musi byc za Platformą?

pax

10

To się bierze z kompleksów. Zamiast prowadzić silną, zrównoważoną politykę wielu woli uprawiać demagogie i populizm wmawiając naszą wielkość.

pax

20

Naprawdę w to wierzysz?
Przypomnij sobie jak potraktowano sprawę gazociągu Północnego. Lech Kaczyński szedl do wyborów z hasłem niedopuszczenia do jego budowy. Rosjanie nas zaprosili do wspólnego przedsięwzięcia, ale my ze względu na fakt, iz gazociąg omijał Ukrainę to wypielismy sie na niego. Ruskie z NIemcami i tak zbudowali gazociąg po dnie Bałtyku i nie pytali się o zgodę, a my stracilismy tylko na próbie machania szabelką nie majac żadnych argumentów. PiS conajwyżej zaszkodzi, a wybór tej partii jedynie zmniejszy znaczenie Polski w Europie, gdyz ta partia postrzegana jest jako eurosceptyczna, a dodatkowo w parlamencie Europejskim nalezy do koalicji mniejszościowej.

pax

2

Nie rozumiem tego argumentu ze sprzedażą, jeśli Polska chciałaby sprzedać niedochodowe, energochłonne,przestarzałe zakłady takie jak m.in kopalnie z silnymi związkami zawodowymi które wywalczyłyby na wejściu conajmniej 5-10 letni pakiet ochronny, z premiami i gwarancją zatrudnienia to Polska zrobiłaby interes życia. Teraz trzeba dokładać do tych zakładów a Polacy kupuja tańszy węgiel z Ukrainy, uważasz że prywatyzacja kopalń to zły pomysł, dla Polski?

Co do UE rozumiem o co Ci chodzi, tylko nie możemy też być ślepi na pewne kwestie, jak tylko możemy to doimy Unię z kasy i budujemy drogi, stadiony, dworce, sprzet do szkół itd., jak Unia ma problem to odwracamy sie tyłem i mamy mówic to nie nasz problem. Sprawa uchodźców została sztucznie rozdmuchana przez prawicę, jak na razie nie grozi nam zalew Syryjczyków, a nawet jak zrobimy te 10-12 tysięcy miejsc dla nich, to oni i tak u nas sie nie zatrzymaja tylko pojada na Zachód. Rozumiem, że chodzi Ci o sam zwrot pana Schulza, jednak czy poszedł za tym jakis odgórny nakaz?

pax

1

Jak pisałem nie chodzi o uwagę a jej formę

pax

2

Ale co ma jedno do drugiego? Ja tylko zwróciłem uwagę że bezsensu zwracać komuś uwagę o braku szacunku pokazując to samo. Nie chodzi o uwagę a jej formę

pax

8

Ja nie rozumiem destro, chociaż z forum z różnych kwestii jesteś znany. Chcesz szacunku dla Laporty, ok słuszna kwestia, tylko domagając się dla kogoś szacunku od kogoś, to nie wyzywaj tego kogoś od hipokrytów, czy przepisuj maści bo wtedy prośba o szacunek jest to po prostu mało wiarygodna.
pzdr

pax

0

Co do reszty odpowiem wieczorem, ale czy możesz wskazać konkretną ustawę, baa, projekt ustawy o sprzedaży lasów państwowych. Nie chodzi mi o plotki, głównie wymyślane przez Nasz dziennik. Z tego co pamiętam w grudnia było głosowanie o wpisaniu ochrony lasów państwowych do konstytucji jako wyjętych spod przekształceń własnościowych, prywatyzacji i sprzedaży. Jedyną partią która głosowała przeciwko dodatkowym gwarancjom na pozostanie Lasów Państwowych przy Skarbie Państwa był PIS z przybudówkami.

pax

5

To że ma rozeznanie to nie wątpię, tylko co innego rozeznanie a co innego tego rodzaju wypowiedź ze środowiska barcelonismo. Uważam, że czy Katar ma rozeznanie czy nie ma, to taka wypowiedź nie sprzyja klubowi.

pax

0

Kulczyk a i jak, sądzę połowa ekonomistów też by napisała że górnictwo powinno się zlikwidować, a jednak nikt go nie zlikwidował. Pisałeś, że sprzedano górnictwo, możesz to przybliżyć? Poza tym jaką władzę miał Kulczyk w UE, że za likwidację polskiego górnictwa jak mniemasz rozdawałby stołki w UE?
O emeryturach jak pisałem, mam swoje zdanie, lepszym rozwiązaniem byłby wybór między starą opcja ale gwarantuję że 80% wybrałaby tą nowszą , czyli pracę do 67 ale zarobki dużo wyższe od emerytury. Zgodzę się, że to zmiana reguł w trakcie gry, wszystkie grupy tak miały oprócz mundurowych, tylko gdyby tak nie było to realnie ustawa weszłaby w życie za 45 lat, czyli wtedy gdy dzisiejsi 20-latkowie osiągnęliby wiek emerytalny, nie wiadomo czy wtedy z systemu ubezpieczeń byłoby co zbierać (i tak nie wiem czy po tych zmianach będzie). Co do UE nie do końca rozumiem tej antyunijnej retoryki, narzucania nam czegoś, że nikt nie liczy się z interesem Polski.

pax

35

W trakcie wyborów prowadził głównie kampanię za pomocą czarnego pijaru, niewiele proponując. Teraz ciąg dalszy tej kampanii, jakby nie mógł pogodzić się z porażką. Dziwne ma argumenty, że obecny zarząd łatał dziurę budżetową sprzedażą zawodników, szkoda tylko że nie wspomina o kupnie Suareza który swoim kosztem przejął to co zostało z sprzedaży Cesca, Alexisa czy Delu, nie mówiąc o kupnie Ivana, Mathieu, Ardy, Vidala, Bravo itd... Wiele działań obecnego zarządu mi się nie podoba, ale Laporta zamiast coś konstruktywnego zaproponować w wyborach to woli oczerniać obecny zarząd.
Barcelona znajduje się w rękach Kataru i jest zmuszona podpisać co im dadzą do podpisania? Jeśli by tak było to Katar przy negocjacjach wywalczyłby lepsze warunki niż były ostatnio, czyli około 30,5-33,5 mln za sezon. jak kontrakt sponsorski będzie podpisany wtedy zobaczymy, ja liczę że obecny zarząd wynegocjuje dużo wyższe kwoty, ale wypowiem się o tym po podpisaniu a nie przed, szczególnie że są jeszcze prowadzone rozmowy. Dziwne, że były prezydent klubu, daje wypowiedziami iż Barcelona stoi przed finansową przepaścią oręż do lepszych negocjacji Katarowi a nie wspiera klub.

pax

5

Ja raczej snuję groteskowe. Kto sprzedał górnictwo? Powiedz komu i ile kopalń zostało sprzedanych? Jestem ze Śląska więc wiem jak tu jest. Kopalnie w dużej mierze upadają przez związki zawodowe, gdy ceny węgla były wysokie a kopalnie przynosiły dochody a zarządy chciały inwestować w nowe pokłady i technologie to związki się nie zgadzały bo cała nadwyżka miała iść na premie dla górników. Jak ceny węgla spadły a w niektórych kopalniach i chodnikach kończyły się pokłady czy przerób to wtedy związki miały pretensje że nie ma pieniędzy na inwestycje. Dlatego, jak pojawił się projekt ograniczenia włdzy związków zawodowych wszystkie związki z Solidarnością ale i postkomunistyczne z OPZZ przyłączyły się do PISu. Co do wieku emerytalnego? Teraz mamy taką sytuację z niżem demograficznym i ja np. popieram taką kwestię jak wydłużenie wieku pracy, oczywiście dobrym rozwiązaniem byłoby wybór pomiędzy starym systemem 65 a nie 67, ale nie oszukujmy się jak ktoś zarabia np. 2500 a dostawałby emerytury 1200, to wiadomo, że te dwa lata będzie pracował. Z UE to też propaganda tylko w drugą stronę, z OFE się zgodzę.
PO miała strasznie słabą kampanię, zamiast pokazać dworce, autostrady, nawet orliki, tylko że PIS miał podobną negatywną do PO. Tylko, że platforma po 8 lat rządów się wyczerpała.

pax

5

Nie nie głosowałem na PO. Tylko dla mnie PO to lenie którzy nic nie robili, ale PIS za swoich rządów szkodzili Polsce.

pax

1

Niektóre tematy, czy rzeczy były wtedy śmieszne inne groteskowe.

pax

5

Dobrze wiesz o czym pisałem - o rzeczniku praw dziecka za rządów PIS-LPR-Samoobrona.
"Poproszę moich psychologów z biura, by obejrzeli bajkę "Teletubbies" i ocenili, czy może być ona pokazywana w telewizji publicznej.Zauważyłam, że Tinky Winky ma damską torebkę, ale nie skojarzyłam, że jest chłopcem. W pierwszej chwili pomyślałam, że ta torebka musi temu teletubisiowi przeszkadzać. Taki balast niepotrzebny. Później się dowiedziałam, że w tym może być jakiś ukryty homoseksualny podtekst" - twierdzi Sowińska.
Naprawdę nie wyczułeś tutaj ironii?

pax

3

Jak sie nie zgadzasz czy zgadzasz, możesz komentować lub nie. To jego zdanie i dobrze że je ma, szkoda że właśnie takie :-)

pax

16

Zależy co rozumiesz przez dobry kierunek - ja się zastanawiam które bajki będą zakazane za rządów Pisu - śpiąca i 7 krasnoludków? smerfetka i 100 smerfów - przecież to rozwiązłość, ciekawe czy nowy minister będzie się zastanawił dlaczego tygrysek bryka i dlaczego myszka miki jest facetem. Na pewno będą jaja i ciemnogród.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?