pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Jak znajdę czas to podrzucę, były chyba dwa felietony który puściłem w komentarzach i jeden z nich był właśnie o Cescu i jego wpływie na grę Messiego i całej drużyny. Nie tyle krytyczny, co pokazujacy trochę zakup Fabregasa bez analizy sytuacji kadrowej za nie do końca przemyślany. Gdyż mając Iniestę, Xaviego, Busquetsa i cofającego się Messiego - szukano mu specjalnie miejsca na boisku a upychając na skrzydłach czy gdzies pod bramka przeciwnika robiono mu i drużynie krzywdę. Przez pewien czas okiem kibica było zawieszone, więc wtedy kilka osób puszczało swoje teksty w ten sposób.
1
Można dodać fajki :-)
W ubiegłym sezonie Mathieu potrafił wbiec na skrzydło i po podaniu od Messiego mieć asystę z skrzydła, więc biegac i znaleźć się potrafił.
Tutaj moim zdaniem nie ma aż takiej możliwości porównawczej, tzn. możemy ich porownac co jakos tu robilismy, ale wnioski aż tak daleko idące nie moga być, bo Mathieu miał sporadyczne występy na prawej stronie. Przypomne chociaż jago występ z Realem w Madrycie w zeszłym roku. W tamtym meczu, nie miał zadań ofensywnych a miał głównie podnieść wzrostowo zespól przy górnych piłkach.
31
Dziękuję wszystkim za komentarze, za wszystkie miłe i te mniej miłe. Specjalne podziękowania dla Tommy za filmik specjalnie przygotowany pod felieton oraz dla Endless za korektę (i dla redakcji również).
Tak jak pisałem w tekście - Alvesa krytykujcie za wszystko co robi źle, ale nie wyzywajcie. Dani był najbardziej wyzywanym zawodnikiem Azulgrany. To naprawdę nie przystoi kibicowi "więcej niz klubu" w ten sposób odnosić sie wobec zawodnika drużyny której się kibicuje. Krytykujcie wrzutki, błędy ale nie wyzywajcie.
Tu zaprezentuje kilka cytatów które zebrał Dani tylko w jeden wieczór: "Dani Alves który gra jak idiota, Alves padaka, patologia, skandal, pajac, kurwa alves wypierdalaj, Alves to powinien w pysk z Plaskacza, Ja pierdole Alves to jest kurwa KRYMINAŁ, pora wziąć psychotropy, Alves się pierdoli i wrzuca kurwa, Alves ty jesteś chory na mózg, się tylko na Klauna nadaje, AlveS ma coś z głową, Ja pierdolr, czemu ten Alves buc".
ps. Podziękowania należą się tez redakcji za dział, w którym userzy mogą prezentować swoje przemyślenia, felietony, reportaże, mam nadzieję że będzie on kontynuowany.
3
"Od zera do bohatera" :-)
Tekst o Alvesie jest pewnym podsumowaniem jego wielu lat gry i prośbą o szacunek dla zawodnika.
Roberto świetne recenzje zbiera dopiero w tym sezonie, w którym zagral raptem kilka spotkań. Można by pokazać jedynie jego drogę do pierwszej druzyny, ciężkie początki w druzynie w której musial konkurować z pomocnikami wszechczasów - Xavim, Iniestą, Busquetsem (czy Messim). Poczekajmy przynajmniej do końca sezonu.
4
Merytorycznie wszystko robię sam, jesli chodzi o korektę pomaga mi Endless.
10
"Zero argumentów" - no tak, zawsze nie przedstawiam argumentów.
"próbuje wybielić Alvesa" - wiem, że Michael Jackson próbował się wybielić sam, nie przypominam sobie abym chciał wybielać Alvesa, jemu jest dobrze w swojej karnacji.
"oczernić Albę lub Mascherano" - wytłumacz słowo oczernić, bo zapewne nie chodzi o krytykę, dziwne, że byłem w tym sezonie i w końcówce ubieglego jednym z nielicznych który pozytywnie wypowiadał sie o Mascherano. Krytyka nie jest tożsama z oczernianiem, jak ktoś źle zagra jak np. Alba to mam go chwalić?
1
Dzięki za miłe słowa, a filmik sobie obejrzyj, jest lepszy od felietonu.
4
Tzn.?? pytasz o pewna metodologię, jak podchodzę do pisania felietonów. Wszystko zalezy od tematyki, czy tekst jest bardziej analityczny jak np. o Rakiticiu i "Asystentach rodem z Barcelony" czy bardziej biograficzny jak ten o Xavim czy teraz o Alvesie. Analityczny raczej z głowy plus statystyki na podparcie pewnych tez. Biograficzny troszkę inaczej. Mam wszystkie książki wydane w Polsce o Barcelonie, więc też szukam w nich głównie cytatów na dany temat czy konkretnego zawodnika. Ogólnie pomysł i zarys rodzi się w głowie, potem dobudowuję pewien szkic cytatami, statystykami itd.
20
Felietony o Alvesie? Ten jest pierwszy a felietonów już kilka napisałem, o Messim już dwa, o Villi, Fabregasie, Xavim, Rakiticiu, o asystentach itd... Kogo mam przekabacić? Większość ma wyrobiona opinie o mnie i Alvesie,
4
To nie paradoks, on słusznie miał pretensje o wbiegnięcie i to nawet nie na konferencje ale w kibiców i przeskakiwanie jakiegoś ogrodzenia między kibicami a zawodnikami. On jako prezes odpowiada za bezpieczeństwo na obiekcie a tu zawodnicy Barcelony wchodzą w kibiców Realu (getafe). Pomysl do czego mogłoby dojść i jakim szacunkiem i uznaniem cieszy cię np.Pique wśród kibiców z Madrytu.
Słusznie - pomalowanie farbą w szatni to pikuś przy tym co mogłoby się stać jeśli gdy zawodnicy Barcelony i kibice Realu byli obok siebie. I pomyśl że za 3 tygodnie jest mecz Real-Barcelona.
1
ja napiszę w swoim stylu :-)
Nigdzie nie wykazałeś moich kłamstw, to że napiszesz że ktoś kłamie nie oznacza tego w istocie. nie podałeś przykładów moich kłamstw tak jak ja podałem przykłady na Twoje kłamstwa. Możemy tą rozmowę tak ciągnąc, merytorycznie nic nie wykazałeś, teraz próbujesz nieudolnie być cyniczny, bo w sumie co Ci pozostało? Argumentów nie pokazałeś. jeszcze raz pytam jak Alves wymusił kontrakt?
1
Jak sam widzisz nie jesteś w stanie napisać jakiegokolwiek argumentu. Wypisujesz kłamstwa bo tak należy stwierdzić uważając, że Alves zawsze gra źle i wypisujesz kłamstwa twierdząc że wymusił kontrakt. Najpierw napiszesz kilka kłamstw a potem uciekasz od dyskusji, jak ktoś Ci je zaprezentuje. Oprócz argumentów widzę tylko kłamstwa i ucieczkę od dyskusji. Szkoda.
1
Za mało go widywaliśmy na boku aby to jednoznacznie stwierdzić, raptem 2-3 spotkania. Zwrotny sie zgodzę, z objeżdżaniem różnie bywało.
1
Napisałeś nieprawdę na temat kontraktu i tylko o tym rozmawialiśmy. Skaczesz po tematach szukajac gdzies argumentów, ale nie potrafisz nic znaleźć. Kłamstwo odnosi się nie do sytuacji która ma nastąpić ale do odniesienia do sytuacji wcześniejszych. Zwrot sknoci jak zawsze oznacza, że w przeszłości wszystko co robił, robił źle dlatego mozna przypuszczać że w przyszłości dalej tak źle będzie robił. Przypuszczenie na przyszłość, ale pewność na przeszłość, szkoda że nie rozumiesz tego co napisałeś. Nie wiem czemu piszesz celną w cudzysłowie, nie musi być w nim, traktuj ją jako bezpośrednio celną.
A co daje drużynie? Dwa sezony temu był w pierwszej trójce najlepszych zawodników sezonu w najważniejszych momentach (cała wiosna). W ubiegłym był jedna z głównych postaci sukcesu. Wiem, trudno Ci to zaakceptować, dlatego będziesz pisał że tak nie było po omacku szukając argumentów.
3
To Joker przebrany za Batmana :-)
1
Lepiej dogrywa, lepiej wrzuca, także potrafi podłączyć się do ataku, lepiej broni, nie daje się tak łatwo objeżdżać, wraca do obrony, potrafi strzelić i z głowy i z rzutu wolnego, jest wolniejszy, ale czy kondycyjnie gorszy? Widziałeś testy wydolnościowe?
1
Vidal też jest pomocnikiem, u nas jest przymierzany na PO, ale w poprzednich zespołach grał w pomocy.
1
Co mają jego kolejne 3 mecze do wymuszenia kontraktu? To są te argumenty?
Masz negatywne nastawienie i operujesz zwrotami które nie pozostawiają możliwości dyskusji "sknoci jak zwykle". Oczywiście to kłamstwo, bo łatwo udowodnić że nie knoci jak zwykle a dla Ciebie zawsze.
1
Tylko w meczu z Getafe grał dobrze, tak jak we wcześniejszym.
1
Zwrócić uwagę na pewien poziom komentarzy to jedno. Pokazanie swojego poziomu po przez wyzwiska to drugie. Gratuluję.
28
A ja się mu nie dziwie. Barcelona prosi o dodatkową ochronę a jeśli to prawda że weszli między kibiców to gdyby coś się stało to kto byłby winny? Sami czytamy że większość kibiców getafe to fani Realu. Wyobraźmy sobie że od jjakieś pyskowki z Pique o co nie trudno zaczęły by się rekoczyny. I jakieś obrażenia i kontuzje na 3 tygodnie przed meczem z Realem. Kto byłby winny?
1
Każdy ma prawo do swojego zdania. Ja nie miałem na celu przekonywać Cie do mojego a raczej chciałem przekonać się jak argumentujesz swoje. Nie znalazłem argumentacji.
1
Problem jest taki że forma każdego bocznego obrońcy nie powala, a z pozostałych i tak Alves prezentuje się obecnie najlepiej co nie oznacza że do pełnej formy mu blisko. Sądzę, że przynajmniej w ofensywie on najbardziej "cierpi" z powodu braku Messiego.
1
Na ogół? Dużo tych ogólników a mało konkretów. Dziwne że piszesz o wszystkich nieudanych dośrodkowaniach, to skąd mu się wzięło kluczowe podanie po strzale Roberto głową? Chyba że z góry założymy, ze Alves wszystko robi źle.
1
To zmusił kogoś do zaprezentowania lepszej oferty?
1
W jaki sposób wymusił kontrakt? Zaszantażował władze klubu? Groził czymś? Czy swoją świetną grą dał podstawy do odnowienia kontraktu?
1
Tzn. że poddają się kilku hejterom i bezwiednie wypisują bzdury na serwisie. Tak jak wczoraj i przedwczoraj walczyłem z kilkoma osobami którzy twierdzili, ze Alves wrzucal w trybuny.
Nie jestem fanem Alvesa, a jedynie przeciwstawiam się kłamstwom i wyzwiskom.
Alves nie miał wrzutek w trubuny jak Alba i Rakitic ani wrzutek-pustych przelotów gdzie piłka była skierowana na pusta przestrzeń gdzie nikogo nie było. Dwie wrzutki miał bardzo dobre - obie do Roberto, jedna dość szczęśliwie została zdjęta z głowy Alby przez obrońcę, wrzutki nie były doskonałe ale były w założeniu do kogoś i szły w dobrym kierunku.
Co do Roberto to chyba wiadomo od kogo się uczył, wystarczy popatrzeć na podanie Alvesa do Suareza z ostatniego GD.
Czy ja piszę personalnie o Tobie ?
11
Od tego meczu już powinno być lżej, jeśli chodzi o spotkania wyjazdowe :-)
1
I jeszcze wrzuca na gołębie....
W ubiegłym sezonie był najlepszym obrońcą ligi z największą ilością bezpośrednich odbiorów i nie zawalił więcej bramek w ubiegłym sezonie niż inni obrońcy.
5
Właśnie GD będzie w okolicach 1/4 LM, pożyjemy zobaczymy