pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Ona nie badała islamu. Pisała felietony, które z teologią czy nawet z nauką nie mają nic wspólnego. Tak jak Ci pisałem jej dzieła to były propagandówki, czytałem jej książki, felietony, bo czytałem bardzo dużo (w wydanych w Polsce wszystkie) o fundamentalizmie, ekstremizmie i terroryzmie islamskim. Ona wielokrotnie nawoływała do przemocy.
Prawdopodobnie jej nastawienie do islamu wzięło się z nieodwzajemnionej miłości do jakiegoś Araba, wtedy postanowiła nienawidzić Arabów, islamu itd...
Piszę prawdopodobnie bo wiem to od osoby która ją znała, ale jest to niesprawdzone, więc pisze prawdopodobnie.
3
Jeżeli czytasz Fallaci to gratuluję, kobieta opętana nienawiścią do islamu, ale ogólnie do Arabów (słyszałem od znajomego skąd to się u niej wzięło, ale to inna historia). Czytałem jej trzy książki i tego nawet nie dało się strawić. pamiętam jak w Corriere Della Sera pisała w rubryce sportowej o meczu towarzyskim Włochy - Egipt, że tym śmierdzielom znad Nilu należy przestrzelić kolana, połamać nogi i ręce bo są islamistami.
3
U nas jeden gwałcił na Pomorzu przez kilkanaście lat nastolatki, w Austrii jeden katolik gwałcił i przetrzymywał w piwnicy przez kilka lat dziewczynę.
w Polsce bywa różnie, pamiętam rząd gdzie wicepremier pytał "jak można zgwałcić prostytutkę?"
Nie chcę bronić islamu bo ma wiele na sumieniu, jednak zbyt dużo jest tu generalizowania.
2
Strasznie skaczesz po tematach, raz piszesz o Syrii i Iraku a raz o wszystkich muzułmanach.
"Nawet ich święta księga, Koran, mówi wprost o tym, żeby zabijać (szczególnie Żydów i Chrześcijan)."
Przeczytałeś cały Koran? Jest wiele negatywnych tekstów, ale jest o wile więcej pozytywnych w stosunku do żydów i chrześcijan, których Mahomet nazywa ludźmi Księgi i należy im się szacunek. Dla Islamu Jezus był bardzo ważnym prorokiem. Negatywy stosunek do żydów Mahomet miał później gdy oni dwa plemiona żydowskie zawarły z nim sojusz a następnie go zdradziły. Ten cytat który przytoczyłeś to widzę go z 15 raz tu na forum i zapewniam że są o wiele bardziej bezpośrednie agresywne teksty niż ten, bo ten mówi o małych dżihadzie czyli o walce w obronie islamu czyli w pewien sposób o samoobronie.
Myślisz że inne religie nie wzywają do mordowania? Wystarczy, że przeczytasz Biblię, np. Księgę Jozuego, a Stary Testament obowiązuje i żydów i chrześcijan.
Upychanie zwierzęcia do bagażnika? To ma być argument przeciw islamowi? W Rosji widziałem przewożone w bagażnikach świnie, krowy a nawet konia, więc i wielbłąd mnie nie zdziwił. To kwestia ignorancji, zacofania, i głupoty ale nie religii.
6
Byłeś kiedyś w Syrii??
Napisałeś pewne stereotypy. Gwałcą kobiety? Dobrze, że w katolickiej Polsce nikt nigdy nie zgwałcił kobiety. W Syrii akurat za bardzo w stroju ninja nie chodziły (czador) bo Syria była pod rządami Asada dość laicka. Takie stroje to raczej Arabia Saudyjska - wahabici. Chusta zasłaniająca włosy to i owszem w każdym kraju arabskim, ale czador to już nie. Kozojebcy - uwielbiam takie wpisy, dobrze że masz potwierdzone źródła i pewność że normalni muzułmanie uprawiają seks z kozami. Ucinanie rąk? Kamieniowanie? Za rządów Asada nie było czegoś takiego - to raczej na Półwyspie Arabskim, nawet w Iranie to rzadkość, bo "zalegalizowali" zdradę małżeńską. Oni kamienieją w cywilizowanym USA jeszcze do niedawna w cywilizowany sposób zabijano na krześle elektrycznym.
1
Wynika to, że terroryzm klasyfikujesz wybiórczo.
Piszesz, że mówimy o konkretnej sytuacji która zaistniała we Francji to po co prosisz o wymienienie aktów terrorystycznych od 91 r. i to każdej afirmacji.
Nie chodzi, że definicja nie jest jedna, tylko ta akuratnie jest przepisana z Wikipedii i wklejona do podręcznika do gimnazjum i jest błędna, gdyż rozciąga akty terrorystyczne na np. pospolite akty przestępstw za akty terrorystyczne. Co jest błędem.
Moje zdanie dotyczące Koranu nie było wtrąceniem, bo to Ty pisałeś że od 2 lat wczytujesz się w jego zapisy.
3
Ja z moją mam odwrotnie, a ogląda tylko teraz mainstremowe media Trwam, radio Maryja itd.
2
Z ciekawszych organizacji, która nie działała w latach 90-tych co bardziej w 70-tych w Hiszpanii były np. faszystowska organizacja terrorystyczna Partyzanci Chrystusa Króla.
2
Możesz wytłumaczyć skrót OUS, czy to nie powinno być OAS?
4
Ta definicja jest bardzo nieprecyzyjna, aby nie powiedzieć że błędna.
Czytasz Koran? Może o tym podyskutujemy, od której sury chcesz zacząć? Który masz przekład?
Twoje ukierunkowanie jest tendencyjne bo uznajesz za terroryzm tylko tą typologie która Ci pasuje - terroryzm narodowowyzwoleńczy czy separatystyczny już nie, prawicowy czy lewicowy już nie. Sam dobierasz ideologię pod definiowanie? Na całym świecie ludzie zabijają w imię religii. Żydzi mordują muzułmanów w imię religii, muzułmanie chrześcijan i tak to się dzieje.
Obecny V fala terroryzmu jest związana z terroryzmem islamskim, którego renesans przypada od 1979. Terroryzm to metoda, rzadziej zjawisko. Pamiętaj też że następuje sprzężenie zwrotne - wymień wojska państw muzułmańskich które prowadziły operacje wojskowe na terenie Europy od tego 91 roku i następnie wymień państwa europejskie które prowadziły operacje wojskowe na terenie państw muzułmańskich.
4
Wylewaniu żalu, złość czy frustrację w stosunku do terrorystów jestem w stanie zrozumieć i nie mówię o takiej sytuacji, ale rozciąganie nienawiści i wzywanie do przemocy w stosunku do setek milionów ludzi ze względu na pochodzenie, czy wyznanie już nie.
2
Uchodźcy jak do nas trafią od razu wyjadą bo wolą Niemcy, Francję. Więc u nas problemu z uchodźcami nie będzie. Co do terrorystów tak samo, Polska nie jest państwem atrakcyjnym na zorganizowanie zamachu, poza tym tutaj nie ma zaplecza dla organizacji terrorystycznej. Pytasz co będzie jak do nas przyjada muzulmanie? mamy ich przecież kilkadziesiąt tysięcy. Od polskich tatarów, po Czeczenów skończywszy na Turkach. Abwera dość dobrze sprawdza wszystkie kanały, punkty przerzutowe grup z Bliskiego Wschodu i Balkanów itd...
0
Komentarz usunięty
0
Komentarz usunięty
2
Co tu ma logiczne i samodzielne myślenie?
2
Odpowiem Ci w nocy, właśnie ze względu na te wydarzenia musze jechać do pracy. Tylko konkretnie czy mówisz o terrorystach, uchodźcach czy muzułmanach?
2
Mówisz o tekstach o tych terrorystach czy ogólnie o muzułmanach?
6
Czemu ktoś miałby być ze mnie dumny? Widzę, że łatwo przychodzi Ci ocenianie innych, kto nie jest z nami jest przeciwko nam. Jak ktoś nie domaga się eksterminacji milionów ludzi to lewak, POwiec, i kochanek muzułmanów. To źle że domagam się przestrzegania prawa i regulaminu?
3
Raczej popatrzmy jak redakcja zachowa się wobec ewidentnego łamania własnego regulaminu i prawa polskiego.
2
Po co porównujesz jedno z drugim, przecież to manipulacja. czemu nie dasz przykładu z Norwegii?
7
Regulamin FC Barca.com
"rozpowszechnianie z wykorzystaniem serwisu FCBarca.com, w dowolnej formie, treści sprzecznych z obowiązującym prawem, [...] propagujących przemoc, nakłaniających do czynów zabronionych, zawierających treści rasistowskie.
Użytkownicy dopuszczający się wyżej wymienionych przewinień mogą być ukarani banem w serwisie FCBarca.com. W każdym przypadku o okresie na jaki zostanie nałożona blokada konta, w zależności od wagi popełnionego wykroczenia wobec Regulaminu, decyduje tylko i wyłącznie zespół do spraw moderacji oraz administracji serwisu FCBarca.com. W przypadku rażącego naruszenia obowiązującego prawa przez Użytkownika, serwis FCBarca.com informuje o możliwości przekazania informacji o popełnieniu wykroczenia lub przestępstwa odpowiednim organom".
Ciekawe czy ten regulamin to tylko pic, czy rzeczywiście od wczoraj za wzywanie do eksterminacji nacji, narodów i ogólnie "ostatecznego rozwiązania" milionów ludzi były jakieś konsekwencje. Bo z tego co zauważyłem, z osób które wczoraj wzywały do eksterminacji każdego człowieka wyznania muzułmańskiego nikt nie dostał nawet czasowego bana.
2
To żart, lub skrót myślowy pokazujący pewną mentalność Kalego. Nie chodzi o Ciebie, ale o tych co z jednej strony nawołują do nienawiści i przemocy a z drugiej piszą jacy to inni są źle bo nawołują do nienawiści i przemocy.
1
To nie są odłamy.
4
Z przepowiedniami jest tak, że ja też mogę przepowiedzieć "że nadejdzie czas gdy narody pogrążą się w chaosie i będzie wielka wojna która pogrąży świat na lata". Taka przepowiednia to pic, można z niej wysnuć wszystko i nic i czekać aż się spełni, a kiedyś się spełni.
5
Ale to chrześcijańsko-narodowa maczeta a taka jest dozwolona.
3
Tyle bzdur dawno nie czytałem.
Piszesz że uciekają przed prześladowaniami ze względu na radykalizm i fanatyzm islamskim chcąc go zaprowadzić w Europie?
1
Zależy od interpretacji. Tu jest mowa o małym dzihadzie czyli walce w obronie islamu.
2
Czytałeś Biblię? Uważasz, że tam nie ma nawoływania do zabijania?
W większości religii sa takie teksty i tak naprawde nie chodzi o teksty ale o ich obecna interpretacje.
2
Bo krytykujesz to że jest muzułmaninem a nie że jest złym człowiekiem lub że coś zlego zrobił. Juz rozumiesz?
2
Oj terrorystów jest i było wielu w historii nie muzułma nskich - żydowscy - Igal Amir, czy Baruch Goldstain, Begin, Polscy - Czołgosz, Piłsudski, Mościcki, w USA - masz Kaczynskiego czy McVeigha, itd.... można by wymieniać do tego Irlandczycy, baskowie no i LTTE