pax

2

tak, ale bodajże we Włoszech jest teraz 20 raz próba wyboru takiego sędziego. Ja rozumiem, taki wybór 2/3 i jest on sluszny - jednak obecny tez nie jest zły bo - 9 letnia kadencja i brak możliwości ponownego ubiegania się daje możliwość iż sędzia nie będzie zależał od większości która go wybrała, bo nikt go drugi raz nie wybierze. Kadencyjnośc i dobór sędziów rozłozony na lata daje możliwość iż różnorodne rozdania wyborcze maja wpływ na obsadę. nie twierdzę, że 2/3 jest złym pomysłem, jest dobrym ale może okazać się utopijnym, ze względu na zantagonizowanie sceny politycznej w Polsce a to mogłoby doprowadzić do paraliżu TK, bo partie by sie specjalnie blokowały, nie uznając nawet bezstronnych autorytetów prawnych.

pax

2

Tylko rozmawiamy o kondycji kopalń a nie o to na co idą ich podatki. Ja rozumiem ciężką prace górników i jest naprawdę ciężka, tylko związki robią im czasem wilczą przysługę w imię swoich stołków.

pax

2

Ziemkiewicz bardzo często sie ośmiesza, słuchałem go ostatnio u Pospieszalskiego i czytałem dwa ostatnie felietony. Tyle głupot ile tam powypisywał to w makowcu tyle maku nie ma. Łamanie konstytucji nazywa eufemistycznie "sporem kompetencyjnym".

pax

2

Dlatego tak ważny jest TK. PO bezprawnie wybrała 2 sędziów i Trybunal jej to wytknął że złamała prawo, Budka z PO przepraszał za to. PiS bezprawnie wybrało 5 sędziów i idą w zaparte że zły jest Trybunał i że wyroki Trybunału nie są wiążące mimo że wedle Konstytucji są. Taka różnica.

pax

3

kopalnie znam od podszewki i to głównie poczatkowo kwestia braku uwolnienia cen węgla w latach 90-tych stad te gigantyczne długi byly, gdy kolejne rządy kazały sprzedawać węgiel do elektrowni poniżej cen wydobycia, a od mniej-więcej 15 lat to kwestia związków zawodowych. 6-4 lata temu była dobra koniunktura na wegiel i kopalnie przynosiły zyski i zarządy chciały inwestować w nowe pokłady i unowocześniać kopalnie a związki sie nie zgodziły i kazały całą nadwyżkę dać na premie dla górników. Teraz koniunktura się skończyła, węgiel zalega na hałdach, dochodzi import z wschodu, a związki krzycza że to wina rządzacych.

pax

2

Nie rozumiem też wyzywania kogos że jest pachołkiem żydów. przecież on nie popiera prezydenta Dudy i nie był zaproszony na palenie chanukowych świec w środę. Żona Dudy ma pochodzenie żydowskie i mi nic do tego. każdy może sobie wierzyc w kogo chce, tylko nie rozumiem twojego jadu i wyzywania kogos od pachołków żydów.

ja wiem, że dzielenie Polaków i wyzywanie to jedyne co moze zaoferowac obecny rząd, jak widać sa osoby które wpisuja się w taka retorykę.

pax

1

No pojechałes merytorycznie, świetne argumenty masz, może przytoczysz chociaż jeden. Np. w kwestii Trybunału Konstytucyjnego? Albo ułaskawienia osoby prawomocnie niewinnej?

pax

1

Sprzedajni to złe słowo, raczej niezbyt zamożni. Wiele przedsiębiorstw przejętych przez obcy kapitał było niezbyt rentownych, poza tym wiele kapitału jest wyprowadzanych przez zakłady zagraniczne u nas produkujące - wystarczy przejechać sie po strefach ekonomicznych. To, że niektóre zakłady były sprzedawane za bezcen to prawda, ale to dość szybko się skończyło.

pax

2

Możesz po polsku ?

jak PO wygrywała wybory PiS donosiła na Polskę do UE że wybory sfałszowano, jak wygrał PiS to PO czy PSL nic tego nie zrobily a uznały wynik wyborów. Napisz gdzie jest kwestia wyborów podnoszona i że ktos ma ból z tego powodu ?

pax

2

Sędziów nie wybrali w czerwcu, tylko w czerwcu przyjęli ustawę, a w październiku wybrali sędziów. Odpowiedz mi dlaczego dobrze, odwołali wybór trzech sędziów wybranych zgodnie z prawem ?

pax

2

Oznaką wolności to jest że możesz pisać że nie ma wolności.

pax

2

Odpowiedziałem co sądzę i za kogo uważam PO.
Problem jest taki, że rozmowa jest o obecnym stanie w państwie a jedyną obroną jest atak na tych co już nie rządzą.
Jakie rozkazy z Berlina?
Chyba nie mówisz o uchodźcach.
Traktat z Nicei może z Lizbony, o to chodzi? Polityka antyrosyjska i popieranie Ukrainy to jak rozumiem były dyspozycje z Berlina?

pax

2

Takie pokazanie, że mimo iż nic nie wskórają to nie cały naród popiera zawłaszczanie państwa. Chcą demokracji i państwa prawa, to chyba w normalnym kraju cos normalnego.

pax

2

Nie ma wolności? Jak Ty tu piszesz, przecież nie ma wolności.

pax

2

Przeciez widac, po jednym wpisie że jesteś za Kukizem czyli za ugrupowaniem które które popiera PiS w kwestii TK. Piszesz że robili takie cyrki, napisz kiedy PO rzuciła się na TK a następnie nie uznała wyroku iż zlamała prawo i dalej tkwiła w bezprawiu ?

pax

3

Nie rozumiem jednego, atakujesz marsz w imie demokracji czyli odnoszący sie do spraw bieżących i łamania prawa przez prezydenta i obecny sejm a jako argumenty przytaczasz nie zawsze sprawne rządy innej partii. Przecież to sie kupy nie trzyma. napisz coś na temat.

pax

3

Uwielbiam takie argumenty, tzn. ich brak. Na pokazanie łamanie bezprawia PiSu to jedyną obroną jest rozpoczęcie zdania od ... 'A Platforma to ...".

Platforma to lenie, nie potrafiące naprawić Polski, ale przynajmniej jej nie zniszczyli tak jak PiS to zrobił w miesiąc. Jak PO obejmowało władzę w TK byli tylko sędziowie wybierani przez AWS, SLD i PIS a jednak nie było zamachu na tą instytucję.

pax

2

Pamiętam rządy 2005-2007, np. dyktaturę bezprawia, braku reguł prawnych bo istniejące się łamie.

pax

3

Nasłuchałeś się Kukiza widzę, gościa bez programu, sprzeciwiającemu sie wszystkiemu.

pax

2

Wolą demokrację od dyktatury. chyba łatwo to zrozumieć.

pax

2

Leo nie czyta książek.
W biografii Guradioli Balague napisał kilka bzdur o Leo i chyba wiedział że chcąc aby biografia Leo była autoryzowana to musiał pozbyć się zwykłych kłamstw. Jednak pewien język i styl pozostał, nawet w ilustrowanej historii Barcelony widać jego niezbyt pochlebny stosunek do Messiego.

pax

2

Dzieło Balague bo jednak mimo wszystkich wad można spokojnie nazwać je dziełem. Najbardziej obszerna biografia Leo, to co mnie cieszy to przynajmniej w niej nie jest tak negatywnie nastawiony do Messiego jak w innych swoich książkach. Dobra książka, przynajmniej w niej nie tak bardzo atakuje cracka z Rosario jak w biografii Guardioli. Mimo, kilku wad jednak ogólnie na plus. Warto kupić.

pax

2

Nie komentuję ocen od ponad 8 miesięcy. Jednak sam artykuł ocenowy powinien moim zdaniem być przynajmniej ciut obszerniejszy, jakaś mini analiza gry, podsumowanie dokonań zawodnika, troszkę odnośnie taktyki , gry bez piłki. Ten artykuł po 2 linijki na zawodnika. Duży niedosyt.
pozdrawiam

pax

13

To dobrze. Nikt raczej nie miał pretensji o opóźnienia. Nie jesteśmy robotami.

pax

2


pax

1

Raczej wniebowzięty. Dudek był sprowadzony za niecałe 2 mln z myślą o rezerwie, jakby Lewy był sprowadzony to koszt wynosiłby 60-80 mln z myślą o pierwszym składzie. I Dudek miał 34 lata

pax

56

No ma! Reprezentuje je własnie Pepe :-)

pax

26

GD z dodatkowym smaczkiem. Pamiętam jak w ubiegłym sezonie Lewy wkręcił Masche przy bramce dla Bayernu, ale pamiętam że na niewiele to pomogło. Barca ma obecnie skład na kilka lat dominacji, więc niech jeszcze sprowadzą kogo chcą. W sumie też na miejscu Florka robił co mógł aby coś zmienić - od 10 lat przewaga Barcelony jest ogromna. a Lewy to dobry transfer do Realu, obecnie lepszy od Karima, tylko czy sprowadzenie lewego nie będzie sie wiązało z opuszczeniem SB przez Ronaldo/ Zobaczymy. W sumie bardziej obawiam się Realu bez Ronaldo niż z nim.

pax

5

Dzisiejsza okładka ASa - dzień w którym redaktorzy Interii i Onetu będą szczytować :-)

pax

1

ok

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?