pax

3

na pewno.........

pax

6

Przedostatni sezon Alvesa w Barcelonie, ciekawe czy Vidal czy Douglas tez będę z Messim się boiskowo dogadywać.

pax

8

30 milionów to kupno klasowego. zawodnika. nie mówie tu o mega-gwiazdach typu Lewy, Pogba, ale o klasowych zawodnikach typu Turan, Gundogan itd... Nie wiem czy mega gwiazdy sa obecnie nam potrzebne.

warto poczekać na rozwój sytuacji szczególnie w pomocy czyli Turan, Roberto, Rafinha, Vidal oraz czy bartra się wreszcie przebije. Do tego "najlepsi" młodzi wchodzą w odpowiedni wiek - jest Halilovic, są Koreańczycy którym kończy się ban. warto poczekać z wydawaniem kasy, bo za 3 lata praktycznie 8 z 11 zawodników podstawowego składu już odejdzie lub będzie po 30-tce.

pax

21

Messi będzie grał i to było pewne od początku wyjazdu i nawet gdy było wiadomo że ma problemy. On by zagrał nawet gdyby miał w połowie spotkania d... miał ten kamień wydalić. Nie ma bata by nie zagrał, kolejny puchar do kolekcji.

pax

21

Jeśli wielu posiada się czterech obecnie najlepszych piłkarzy świata na swoich pozycjach (Messi, Suarez, Neymar, Iniesta) według innych jeszcze (Alves, Busquets) a zarobki najlepszych na świecie to miliony, więc z jednej strony brakuje na transfery z drugiej mając już najlepszych to zakupy dotyczą jedynie pozycji zmiennika. Wypłaty dla Leo i Neymara w nowych kontraktach to będzie kwota 80 milionów brutto. Iniesta i Alves złapali formę i dociągną z nią jak sądzę jeszcze z rok-półtora. wzmocnienia są w drugiej linii (Arda, Vidal). Teraz wzmocnienia nie sa tak wymagane, ale za 1,5-2,5 sezonu będą niezbędne - odpada Alves, odpada Iniesta jako gracz pierwszego składu, Odpada Masche, Mathieu. Nie wiem jak Alba - na razie od roku bez formy, jednak on nie ma żadnego zmiennika już obecnie. Więc LO już trzeba byłoby załatać.


Za 2 tygodnie dojdzie Turan i Vidal, pod koniec sezonu Rafinha. 60 milionów to kupno dwóch klasowych zawodników, więc źle nie jest.

pax

20

Nie docenieni? Busquets jest nie doceniony.

Xavi 5 razy był w pierwszej piątce, w tym 3 razy na trzecim miejscu.
Iniesta 4 razy był w pierwszej piątce w tym był drugi i dwa razy na trzecim miejscu.
To jest niedocenienie być 2 lub trzecim najlepszym piłkarzem świata? Można mieć inne zdanie co do wyborów w 2010 roku, ale nie pisać , że są lub byli niedoceniani.

pax

1

Mozesz przyblizyc swoje dywagacje ?

pax

12

Uwazam ze z tego powodu powinienes wniesc oficjalna skarge do redakcji a najlepiej do rzadu. Ludzie robia to za darmo, a Ty po tygodniu od rejestracji masz petensje ze dzien wczesniej przeglad byl kilka minut wczesniej. Zawsze mozesz sam przetlumaczyc. Poza tym kwestia przegladu jest usankcjonowana regulaminowo, wystarczy go przeczytac.

pax

13

4 karne nalezaly sie tak samo jak czerwona dla Abidala, gdy Anelka potknal sie o wlasna noge.

A tak na powanie, to nie trolluj i nie rozsmieszaj od rana. Czlowiek dopiero dzien zaczyna a Ty taka bombe wrzucasz. Wstalem z lozka i od razu klade sie na podloge i zaczynam turlac.

pax

1

Messi sprzeciwil się taktyce Lucho? Balague jak zawsze swoje. Gdzie i kiedy tak zrobił?

pax

32

Zagrają, chociażby w 2 połowie. Nie przepuszczą kolejnego tytułu do kolekcji.

pax

6

Nie wiem z jakich powodów, ale popatrz przeczytaj reklamę biografii Guardioli która się tutaj ukazała. Wybrano praktycznie tylko fragmenty dotyczące Leo i to te najgorsze.
http://www.fcbarca.com/66086-zlote-lata-barcy-premiera-nowej-biografii-pepa-guardioli.html

Ten dialog pomiędzy Messim a Guardiola o Ibrze moim zdaniem został wymyślony w głowie Balague. Nie ma go w żadnym wywiadzie Guardioli, nie ma go w żadnym wywiadzie który przeprowadzał Balague z Guardiolą a upublikował całość rozmów z nim. Biografia Pepa to życiorys Pepa plus obszerne wywiady. To się w wywiadach nie znalazło, tylko było wrzutką do tekstu własnego Balague. Kwestia dotyczyła Leo i mimo że w biografii Leo Balague bardzo dużo daje fragmentów z wywiadów z Pepem, to ten dialog został ominięty.

W stosunku do Messiego Balague przyjął pewne z góry założenie i stara się je udowodnić co w wiekszości przypadków kończy sie mizernie. Np. rozpisuje się że kilka razy zdarzyło mu się opieprzyć młodych zawodników w czasie spotkania i że jest to wynik charakteru Messiego a nie hierarchii klubowej, jednak dwie strony wcześniej rozpisuje się że wystarczy że Leo sie trzy razy nie wróci to Iniesta i Xavi go opieprzali. To wtedy jest już hierarchia klubowa.

Wyobraź sobie jaki byłby hejt na Messiego gdyby on napisał to Twitterze to co Pique gdy Munir mu piłki nie zostawił przy GD i mogła być Manita. Pique 2 razy to wypomniał Munirowi, gdy to napisał Messi Balaguer znów by sie rozpisywał na temat arogancji i dyktatorstwie, że zmusza wszystkich do podporządkowania.

pax

1

Książka o Leo była jeszcze dość ok, pod tym względem. O Leo pofolgował sobie w biografii papa. Te najBardziej kontrowersyjne stwierdzenia w biografii Leo zniknęły. Nawet w Ilustrowanej historii Barcelony nie mógł się powstrzymać.

pax

13

W 2 cześci pewnie będzie o Leo o jego arogancji, pysze, messidependenci że sam ją narzucił itd. - ale zobaczymy :-)
Szkoda, że pomysł z recenzjami książek o Barcelonie nie jest rozpatrzony.

pax

21

Może w drugiej cześci pojedzie po Messim jak to ma w zwyczaju. Czasem się zastanawiam po co to robi? Lepsza sprzedaż? To co zrobił w książce o Pepie z wypisywaniem niby żądania wyrzucenia Ibry przez Leo było swinstwo.
Karol dobra robota.

pax

2

Spoko, każdy ma swoje dewiacje :-)

pax

1

Wiedziałem, że uciekniesz od dyskusji.
Nie jest Ci wstyd głosić poglądy czy wyznawać ideologię, która nie jest warta nawet tego, aby bronić jej założeń? Jedynie napisałeś bzdury a następnie stchórzyłeś przed dyskusją. Mialem nadzieję, że sprawy Polski Cię interesują, ale widzę że jednak nie za bardzo, wolisz trollować.

pax

2

Jesli nie jest na "mundurowej" uczelni to pewnie bezpieczeństwo (wewnętrzne) czy zarządzanie kryzysowe.

pax

4

Kiedyś Ci napisałem, że grzeczne dziewczynki idą do nieba a niegrzeczne mają niebo na ziemi, więc troszkę możesz sobie zrobić przerwę od nauki. Nie tylko nauka człowiek żyje.

pax

4

Kto tu taką czystkę zrobił? Mam pewne podejrzenia, ale to tylko podejrzenia :-)

ViscaBarca123 - teraz działaj, pogratuluję jak się ukaże :-)

pax

1

Napewno sie tutaj nie pomyliłeś?
KMŚ nie nosiły wcześniej nazwy Puchar Europy Mistrzów Klubowych. To LIga Mistrzów UEFA zastąpiła Puchar Europy Mistrzów Klubowych. KMŚ częściowo zastąpiły Puchar Interkontynentalny pomiędzy najlepsza drużyną klubową Europa i Ameryki Południowej. KMŚ to kontynuacja Pucharu Interkontynentalnego w rozszerzonym składzie o 5 kolejnych druzyn (6 kontynentów i gospodarz).

pax

4

Wiadomo że PiS ma wyznawców a nie wyborców, no ale jedyna szansa w edukacji, więc trzeba edukowac, edukować, edukować.
Ja chętnie podyskutuje na tematy zaproponowane w tej dyskusji, ale tu nie ma woli dyskusji tylko trollowanie, wrzucenie hejtu i ucieczka od dyskusji.

pax

2

Rozpoczynasz dyskusje na tematy polityczne, jak ktoś punktuje Twój brak argumentacji i bez sensowność wywodów, oraz ciągła ucieczke od tematu to chcesz blokować. Blokuj sobie blokuj, każdy kto obserwuje tą dyskusje wyrobił sobie zdanie. Sam widzisz że nie potrafisz dyskutować, nie potrafisz odpowiedzieć na argumenty, ciągle mataczysz i konfabulujesz bo nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania. Dajesz jakieś tezy bez pokrycia, az warto byłoby je nazwać kłamstwami bo tylko tak można je nazywać. Przed chwila pytałem na jakiej podstawie prawnej stwierdziłes że wybór październikowy trzech sędziów TK których ślubowania nie chce przyjąć Duda nie jest zgodny z prawem.

Wiem, wiem, nie odpowiesz, uciekniesz od dyskusji, albo zmienisz temat. tak to juz bywa z kłamstwami, mają po prostu krótkie nóżki.
Jaki koń jest każdy widzi.

pax

2

Pisz na temat. Sam nie wiesz o czym jest dyskusja i sam nie wiesz co rozpocząłeś? Wkleiłeś link populistycznego ataku Szydło, gdzie od 6:58 do 8:02 mówiła o Trybunale Konstytucyjnym. Więc Trybunał jest meritum dyskusji, jego pierwotną częścią. sam nie wiesz co mówiła Szydło?

Napisz gdzie i kiedy zgodnie z prawem wybór październikowy trzech sędziów którym kadencja kończyła się przed pierwszym posiedzeniem nowego sejmu był niezgodny z prawem? czekam, chyba że znowu uciekniesz od dyskusji. czekam aż wskażesz decyzje/wyrok odpowiedniego organu państwa ustanawiającą niezgodny z prawem wybór trzech sędziów TK.

Szybkie przykłady: Prezydent złamał Konstytucje m.in w art 190. pkt1, nie respektując wyroku Trybunału Konstytucyjnego., w art 194.1 - Trybunał składa się z 15 sędziów - prezydent przyjął śiubowanie od 16,17,18, 19 i 20 sędziego.

Twoja kolej, czy zaczniesz mataczyc i uciekasz od dyskusji.

pax

3

Nic nie piszesz na temat. Ja pytam o PIS Ty piszesz o Platformie? Ja się pytam o prezydenta i jego decyzja w sprawie TK Ty odpowiadasz o jego wizytach zagranicznych. Pisz na temat. Ja grzecznie poprosiłem "Prosze jak chcesz dyskutować to pisz na temat".

Tak trudno odpowiedzieć na proste pytanie?

Widzę, że nie mając argumentów uciekasz od dyskusji. szkoda, myślałem że jednak zaskoczysz mnie i napiszesz coś z sensem i na temat. A tu wysyp słów zupełnie nie związanych z tematem dyskusji.
Nie odnosze sie do Twojego toku rozumowania bo bym musiał podsumować dyskusję, a tu nie ma dyskusji skoro jest pokraczna ucieczka od tematu.

Można dyskutować merytorycznie i na argumenty a można wrzucać bzdury, trollować i uciekać od dyskusji. Szkoda, że wybierasz ta druga forme zachowania.

pax

1

Jestem w pracy, odniose się na szybko do 3 punktu. Możesz odnieśc się na temat. Pytałem o : "Możesz napisać o złamaniu Konstytucji przez prezydenta na którą przysięgał?" TY w odpowiedzi piszesz o jego wizytach zagranicznych. Nie wiem też po co piszesz o ilości sędziów, przecież to wynika z kadencyjności. Wedle prawa PiS powinno teraz w grudniu wybrać dwóch sędziów, następnie za kilka miesięcy 4. A co ilości sędziów wybieranych przez PO-PSL to wystarczy aby PIS wygrało wybory dwa razy z rzędu, kto im broni? Przez 8 lat zdominują sobie TK jak będa chcieli. Przypomnę że jak PO obejmowało władzę w 2007 roku w TK byli tylko sędziowie wybrani przez SLD i PIS. I jakoś nie marzyła im się władza absolutna i zamach na trybunał. Prosze jak chcesz dyskutować to pisz na temat. Napisz czy prezydent złamał Konstytucję zaprzysięgając 5 sędziów i nie zaprzysięgając 3 wcześniejszych, która partia w kwestii TK łamie prawo, nie uznaje wyroków Trybunału?
Pisz na temat.

pax

2

Teza jest taka że jak druzyna nie ma sukcesów przeważnie dość szybko zwalniany jest trener.
Sezon 2006/2007 nie był beznadziejny choć bez sukcesów - prawie cały sezon Barcelona była pierwsza w tabeli i mistrzostwa przegrała gorszym stosunkiem bezpośrednich spotkań, jeszcze w tym sezonie nie było widać wypalenia, dopiero w następnym i Ryjek zostal zwolniony.
Co do Martino to nie wiadomo? I piszesz, że ja odrobinę naciągam fakty? Rozmowy z Lucho były już prowadzony gdy sezon się nie skończył. Brak sukcesów - koniec trenera. Nie było tak?
Pep czuł się wypalony i mówił o odejściu w połowie ostatniego sezonu - jednak zbiegło się to z brakiem sukcesów.
Konkluzja jest moim zdaniem właściwa, brak sukcesów - trener jest, nie ma sukcesów trenera nie ma.

pax

9

Ok, popatrz na Barcelonę przez ostatnie 10 lat. Sezon Ryjka bez sukcesów - odejście, Guardiola sukcesy zostaje, brak sukcesów - sam odchodzi, Villanowa (inna kwestia), Martino - brak sukcesów - zwolniony, Lucho-sa sukcesy - zostaje.

tak to jest w sporcie, w większości drużynach, rzadkością jest że prezes daje trenerowi czas 2-3 lata na budowę zespołu, tu wchodzą wielkie ambicje prezesów, ogromne pieniądze, oczekiwania kibiców. Też się cieszę, że nie potrafia zbudować drużyny, ale kwestia zwolnienia trenera za brak wyników to norma w prawie każdej drużynie.

pax

2

Fajnie, że masz swoją opinię, ale warto byłoby ja pokazać, przytoczyć, bo jak na razie nie odpowiadasz na meritum kwestii.
Co do manifestacji pod domem JK to jest to pewna symbolika, której nie popieram. I tyle.
Ja odpowiedziałem, Twoja kolej. Pokaż że potrafisz odpowiedzieć merytorycznie, kwestie zagadnień masz powyżej.

pax

1

Uciekasz cięgle w świat personalnych ataków lub zmiany tematu. Przypomnę więc kwestie o wyjaśnienie których zwróciłem się do Ciebie i nie dostałem odpowiedzi:
„Miały być szafy pełne dobrych ustaw. Ustawa o służbie cywilnej psuje państwo, ustawa o kwocie wolnej od podatku zrzuca koszty na samorządy. Do tego Szydło krzyczy o bucie i arogancji ale jakoś nie wspomina o złamaniu Konstytucji przez prezydenta w kwestii TK”.
Możesz napisać o złamaniu Konstytucji przez prezydenta na którą przysięgał?
Tzn.?? oddajemy z budżetu pieniądze do budżetu Niemiec jako daninę?
Polski prezydent/premier meldują wykonanie zadań przed Kanclerzem Niemiec?
Polski rząd wkłada więcej do UE niż od niej otrzymuje?
Musimy podporządkować się złych traktatom europejskim z Nicei i Lizbony?
tzn. ile uchodźców do nas trafiło i czy nowy rząd się zgodził na nich czy nie? A jak się zgodził to czy tez jest niemieckim wasalem?

Jakie kłody pod nogi rzuca TK obecnemu rządowi? Skoro się tak interesujesz, to napisz która wyborcza obietnica PiSu może być uważana za niezgodna z Konstytucją?
PiS ma prawo do obsadzenia już 2 sędziów, za kilka miesięcy kolejnych 4, wygra ponownie wybory i na gruncie prawa zdominuje Trybunał. Nie można tak?
Jak PO obejmowała władzę w 2007 w TK byli tylko sędziowie z SLD, AWS i PISu, a jednak nie zaczęła od zamachu na TK.
Gdzie manipuluję faktami?

Zobaczymy więc czy potrafisz merytorycznie coś napisać czy tylko personalnie atakować. Zaskocz mnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?