pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
28
Messi, Neymar, Iniesta, Alves - jedynie przy których nie było kontrowersji przy wyborze :-)
3
Jezus też chodził po wodzie... więc cuda się zdarzają.
1
Thiago za mały i jeszcze nie zarejestrowany, więc nie mógł na niego :-)
11
Jak to jest z tą hierarchią? Munir nie podaje piłki Pique i Gerard publicznie go "niby żartem" sztorcuje w dwóch wpisach na internecie. Teraz wyobraźmy sobie taka sytuację z Messim, że któremuś z młodych zawodników cos wypomina. Ile krzyku było jak w ferworze meczowym dwa razy zwrócił uwagę Tello, raz Cuence czy Villi. Jakie szły komentarze co on sobie wyobraża. Jeśli wczytać się w biografię Leo autorstwa Balague to on ma o to pretensje do Leo, mimo że dwie strony wcześniej za cos oczywistego uważa opieprzanie Leo przez Iniestę czy xaviego gdy ten nie wrócił za akcją.
Inna kwaestia jest mniejszy ruch bocznych obrońców do przodu gdy gra Munir i Sandro - tu się zgadzam, tak jest w istocie. Jednak widze tu inny czynnik. Munir i Sandro bardzo kurczowo trzymają się wtedy pozycji skrzydłowych w odróżnieniu od Leo czy neymara którzy częściej schodzą niżej lub bliżej srodka. Wtedy właśnie robi się miejsce dla Alby czy Alvesa, gdy jest Munir czy Sandro na skrzydłach podwojenie tej pozycji nie miałoby sensu.
Fajny teksy:-)
6
Bez przesady - jeden komentarz na cały dzień do tej pory usera MrJA i to wszystko. Nie róbmy problemów z czegoś z czego jeszcze nie ma.
10
Negocjacje trwają lub są rozpoczynane, tylko brakuje jednej wiadomości: "Rozpoczete rozmowy z Leo na temat przedłużenia umowy" a o tym cisza, mimo że np. Messiemu kontrakt kończy się wcześniej niż Ivanowi. Wiadomo, że Messi za sezon weźmie 40-50 milionów brutto, no ale on jest jeden taki w historii Barcelony i futbolu. MJ za 3 ostatnie lata w Chicago Bulls tez dostał kontrakt gigant którego nie miał nikt. Kwoty są zawrotne i przesadzone, ale w porównaniu do Ronaldo, Zlatana to 5 krotny zdobywca Złotej Piłki wcale jakoś nie góruje zarobkami. Moim zdaniem zasługuje na nowy 3-4 letni kontrakt, nawet na milionowe zarobki - Barcelona może już nigdy kogoś takiego nie mieć.
8
Dużo się poprawił w stosunku do ubiegłego roku. W ubiegłym nie grał tak dobrze, pewnie to kwestia zgrania z zespołem i braku pewności przy podejmowaniu decyzji boiskowych. Teraz gra lepiej i w defensywie i w ofensywie.
1
To jaki jest wynik?
19
leworęcznych?
a nie chodziło o lewonożnych?
pozdrawiam
2
Co się dzieje na rynku od 2-3 lat, wcześniej tylko mega gwiazdy były sprzedawane za mega miliony - Ronaldo, Figo, Zidane itd... Thiago był rezerwowym, Toure był rezerwowym, Fabregas miał niezbyt udane sezony i fatalną wiosnę przed sprzedażą, Henry grał bardzo słabo, miał 33 lata i rok do zakończenia kontraktu, Abidala nie mogli sprzedać bo skończył mu się kontrakt,
4
Nie wszyscy byli za wysokie pieniądze.
Czy sprzedawał za grosze? Oprócz kilku graczy młodzieżówek to jedynym za grosze był sprzedany Villa.
Czygrynskiego nie chciał Rosell a chciał Guardiola, więc trzeba było go sprzedać a wziąć za Ukraińca 15 milionów to nie było łatwo, szczególnie do byłego klubu (może była jakas klauzula). Toure który w sumie został jedynie zmiennikiem Busquetsa został sprzedany za prawie 30 milionów. Zlatan tu sytuacja zagmatwana bo to Ibra miał wszystkie karty w ręku, mógł zostać, pobierać grubą kase i nie grac bo Pep by go nie wystawiał, lub mógł zostać sprzedany. Alcantara poszedł za 25 milionów co uważam że jest dobrą a nawet bardzo dobrą ceną. Fabregas się u nas nie do końca sprawdził i poszedł mniej-więcej za tyle za ile go kupiono gdy był gwiazda ligi angielskiej, na Sanchezie Barcelona zarobiła bo sprzedano go za 42.5 miliona a kupiono za 26. Villa któremu kończył się kontrakt za rok i nie był w formie od dłuższego czasu, miał 32 lata, miał ofert z ligi angielskiej za około 8-10 milionów ale klub zrobił ukłon w stronę zawodnika bo on chciał grać w lidze hiszpańskiej.
4
Henrik Larsson strzelił 2 stycznia 2001
6
Affelay akurat mi się podobał, młody szybki z mozliwością jeszcze większego rozwinięcia. Pamiętam jak wszyscy się dziwili że wyciągnęła go Barcelona tylko za 3 miliony. Młody więc początkowo mało grywał, choć asysta z Realem do Messiego dawała nadzieję że będzie co raz leoiej. Potem przyszła ta fatalna kontuzja - zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie. I niestety nie iodzyskał już miejsca, chociażby na ławce. Tutaj raczej to wynik kontuzji niż nieudany transfer.
Co do Mathieu czy Songa to różnie można to oceniać.
11
Każdy ma swoje zdanie na temat tego byłego dyrektora sportowego. Z tego powodu nie będę pisał czy moim zdaniem był dobry czy zły na tym stanowisku. Napisze kogo sprowadził i tyle.
Villa
Mascherano
Adriano
Afellay
Fabregas
Sanchez
Alba
Song
Neymar
Ter Stegen
Rakitic
Bravo
Suarez
Mathieu
Vermaelen
Douglas
3
Zamieszania by nie było, może troszkę krytyki że trochę późno, ale według mnie lepiej późno niż wcale. Trochę szkoda, że nie ukazał się artykuł ocenowy, przy starej przeglądarce wystarczyło wpisać "oceny" i w kolejności chronologicznej się one ukazywały. Teraz takiej opcji w przeglądarce nie ma, a dodatkowo będą braki meczów z ocenami (więc jak ktoś będzie chciał sobie je sprawdzić będzie musiał wejść na sezon i tam szukać). Jak mówiłem jednostkowo mogę pomóc w ocenianiu, tu wystarczy dobra wola :-). Za niedługo będzie rok jak nie komentuję ocen.
Poza tym nie został jeszcze oceniony mecz ligowy z Realem Sociedad San Sebastian
http://www.fcbarca.com/mecz/4938/fc-barcelona-real-sociedad
Wciąż userzy mogą wystawiać oceny do tego listopadowego spotkania.
Fajnie by było gdyby się przynajmniej tutaj po meczu ligowym ukazał artykuł ocenowy, sądzę że naprawdę lepiej późno niż wcale. Z Villanovense się nie ukazał - trudno, z RSSS - szkoda.
pozdrawiam
1
Fajnie że o mnie pamiętasz, widzę że nie potrafisz do dzisiaj spać, gdy punktowałem Twoje kłamstwa.
2
Nie sądzę, że znajdą się takie osoby i odczytają to jako "nagonkę" lub "kampanię", choć zapewne jako przejaskrawioną krytykę.
Nie mierzmy innych swoimi kryteriami.
Uspokajam - to pozytywna dobra rada ;)
20
Droga użytkowniczko wydaje mi się że troszkę przesadzasz. Redaktorzy tez ludzie i nie siedzą po nocach aby każdy z nas jak wstanie miał zapowiedź meczu, przegląd prasy już podany a do tego najlepiej gorącą kawę i crossanta :-).
Jest dzień wolny od pracy, jest już przegląd prasy i przewidywane składy, nie jest źle.
8
Przepraszam drogą redakcję za pytanie. Nie komentuje ocen ale czasem je czytam. Sądziłem, że na święta gdy spotkań było mniej będą zaległe oceny spotkań z przełomu listopad/grudzień. Nie pamiętam takiej sytuacji aby 40 dni po spotkaniu nie było ocen. Jak coś to jednostkowo mogę pomóc przy ocenianiu.
7
Benitez out, Zidane in
1
Uważasz że nazywanie wielokrotnie Alvesa V kolumną, czy komentarze w stylu "Fakt... "źle", dla gry Alvesa to komplement :P", to są właściwe, merytoryczne określenia gry zawodnika Blaugrany przez zasłużonego użytkownika jak nazwał Cie challenger? Uważasz, że komentarze o zawodniku Azulgrany w stylu - "Oddać, dopłacić, rączki obcałować, odetchnąć - w tej kolejności" są właściwe? Uważasz że wyśmiewanie się z ludzi gdy uważali że Alves zagrał dobrze w finale CdR jest poprawne (a zagrał wtedy dobrze w odróżnieniu od Alby)? Uważasz że dopominanie się o zaniżenie w tym sezonie oceny w prawie co drugim artykule ocenowym dla Alvesa pokazuje bezstronność, albo wymyślanie jego przewiń aby go krytykować? Mógłbym wskazać bardzo łatwą Twoją nagonkę na Alvesa, tylko to do niczego pozytywnego by nie doprowadziło, wręcz odwrotnie.
Chce napisać w koncyliacyjnym tonie, proszę nie rób tak więcej. Krytykuj go za jego grę a nie za nazwisko i nie podążaj stereotypami którem sam wielokrotnie propagujesz. Wielokrotnie pisałeś o wrzutkach w trybuny, na słonie, żyrafy itd..., gdy Alves w tym okresie nie notował żadnych wrzutek ponad bramką. wiele razy mijałeś się z prawda i nie chodzi tylko o inną ocenę sytuacji, czy inną interpretację. Dlatego jeszcze raz proszę staraj się jak możesz zachować obiektywizm (chociaż zawsze jest to nasz subiektywizm), jak oceniasz zawodników na tych samych pozycjach klasyfikuj ich podobnymi kryteriami. To jest po prostu uczciwe.
Co do stylu Twojej dyskusji to sam popatrz na ten watek, zacząłeś do mnie z prześmiewczym komentarzem na który w żaden sposób nie zareagowałem (mam duży dystans do siebie-uznałem to jako żart), ale potem zacząłeś nie merytorycznie określać moje argumenty jako - bzdury, akcenty humorystyczne itd...
I jak widzisz do czego to doprowadziło.
pozdrawiam
0
To nie jest mentalność ostatniego zdania, ale zwykła ludzka uczciwość. Jeżeli ktoś ma uprzedzenia wobec jakiegoś zawodnika i ocenia go nie za grę ale za "nazwisko" bo go nie lubi i już od miesięcy widziałby go poza klubem, to wtedy reaguję prosząc o argumenty w krytyce. Jesteśmy tu społecznością, która w pewien sposób stara się przestrzegać pewnych norm wypowiadania się. Wypowiadasz swoje osądy publicznie, tak więc publicznie mam prawo je oceniać i krytykować zakłamanie w wielu z nich.
1
Hanibal darzył szacunkiem Starling i był wobec niej szczery i jego postać jaka była w Milczeniu Owiec nigdy nie zachowywała by się tak wobec niej jak w Hanibalu czyli np. jadłby mózg swojej ofiary przy niej. To byłby nietakt.
1
Tylko milczenie owiec. Hanibal jest karykaturą postaci Lectera.
0
W najbliższych czasie przedstawię na czym polega Twoja nagonka.
0
To po co prowadzić nagonkę, na zawodnika Azulgrany?
0
Regulamin się zmienił. Nie ma już wpisu o nagonce na zawodnika, jest o obrażaniu zawodnika. Ty go nie obrażasz sensu stricto po prostu kłamiesz na jego temat i prowadzisz przeciwko niemu nagonkę. Nie wiem jak interpretowałaby to moderacja, więc wolę wykazywać Twoje przekłamania, brak rzetelności, wybiórczość w kryteriach oceniania pokazywać itd...
0
Zamiast dyskutować ze mną o Barcelonie wolisz dyskutować o mnie z kimś innym – bardzo nie kulturalne.
Piszę pod Twoimi tekstami, bo one nadają się do moderacji (w starym regulaminie był taki punkt - prowadzenie nagonki na zawodnika), jednak zamiast zgłaszać wolę pokazywać brak merytoryczności Twoich wpisów. Wolisz atakować dobre imię jednego zawodnika i wywyższać innego. To jest kwestia pewnej uczciwości i obiektywizmu. Dlatego piszę pod Twoimi komentarzami bo są po prostu nieuczciwe, wybielasz jednego zawodnika i stygmatyzujesz innego. Gdybyś przyjmował chociaż pewne stałe kryteria. Jednak Ty oceniając zawodnika dowolnie dobierasz kryteria w taki sposób aby wywyższyć Albę i prowadzić nagonkę na Alvesa. Przeważnie uważałeś, że boczni obrońcy głównie powinni być rozliczani za grę w obronie, jednak gdy Alba zagra dobrze w ofensywie a fatalnie w defensywie wtedy oceniasz tylko grę ofensywną (np. mecz z Romą) , podobnie było z squawką – której ocenami sugerowałeś się tylko gdy wyżej oceniały Albę, gdy Alvesa już squawka była zła. Twoja krytyka jest wybiórcza.
Nie wyszydzałem Cię na dzień dobry tylko to było po kłamstwach które znowu pisałeś pod adresem tego samego zawodnika Azulgrany i jak pamiętasz pokazałem Twoje kłamstwa.
Istnieje inna opinia na temat Alvesa i to nawet krytyczna którą podzielam, tylko Ty nie krytykujesz Alvesa za złą grę tylko krytykujesz Alvesa prawie zawsze i dla Ciebie nie ważne jak gra. Czyjaś opinia istnieje, tylko wygłaszając jakąś opinię publicznie trzeba pamiętać, że można ona spotkać się z publiczna krytyką. Ja np. przez większość ubiegłego sezonu krytykowałem Iniestę w tym go bardzo chwalę, podobnie bardzo krytycznie oceniałem w pierwszej części ubiegłego sezonu Mascherano w drugiej odwrotnie, tak jak obecnie Rakiticia. Po prostu oceniam zawodników jak grają a nie oceniam ze względu na własne uprzedzenia.
1
Poza tym jak masz coś do mnie to pisz do mnie zamiast obrabiać mi dupę.
1
Wystarczy przedstawić argumenty.