pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Możesz napisać kto wybaczył jakąś zbrodnię imigrantom? Ofiary imigrantów napisały jaką prośbę o wybaczenie, bo trochę nie rozumiem o czym piszesz?
5
Kolejna fala kłamstw, nie wiem po co tą propagandę rozprowadzać na portalu o Barcelonie?
3
No co Ty? Tyle informacji podał? A którąś podpisał?
1
Zmotywować mówiąc o ich braku motywacji w prasie?
To rykoszetem uderza w trenerów.
1
W bardzo incydentalnych sytuacjach mówiliśmy w tym sezonie o włączaniu zawodników kadry B do pierwszego zespołu. Nawet jak było i były dobre oceny po meczach (widać było jakośc i zaangażowanie) to Ci zawodnicy nie dostawali kolejnych powołań (Gumbau, Samper).
Z Bojanem narodził sie konflikt osobisty z Guardiolą o czym Bojan informował, więc tu nie było kwestii zaangażowania, z Jeffrenem, Cuencą czy Tello też niekoniecznie kwestią był brak zaangażowania ale czy to kontuzję, chęć zmiany otoczenia przez mała ilość gry, już lepszym przykładem jest Delu.
Moim głównym "zarzutem" jest kwestia że to nie zawodnik ocenia innych zawodników ale trener a co dopiero ktoś kto rozegrał jedno pełne spotkanie nie powinien tego robić. Nie spotkałem sie aby Iniesta, Messi wypowiadali się w taki sposób o kolegach z klubu.
2
Takich przypuszczeń publicznie moim zdaniem nie powinien wypowiadać. Nie pamiętam podobnych wypowiedzi innych zawodników o innych naszych zawodnikach.
2
Od oceny zaangażowania powinien być trener czy sztab szkoleniowy a nie zawodnik który zagrał jedno pełne spotkanie.
Z zaangażowaniem mnie nie zrozumiałeś a może ja nie precyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi, że do oceny zawodnika czasem zaangażowanie nie jest wyznacznikiem. Posłużę sie częściowo Twoim przykładem.
Dajmy na to jest piłkarz, który jest napastnikiem, strzela bramki itp itd, a trener ma co do niego inne plany, inną koncepcję ustawienia, zmiana pozycji i co? Dając go np na obronę ten się wykazuje, angażuje, ale mimo wielkiego zaangażowania i chęci nie potrafi grać tak dobrze na obronie jak w ataku. i co to wina trenera? Tu nie chodzi o wine trenera, ale o pokazanie że jest wiele czynników od których zalezy ocena zawodnika. A zawodnik który nie grywa na codzień z Barcą B moim zdaniem nie jest uprawniony do ich oceny.
11
Dziwne, że na temat poziomu gry i intensywności treningów w Barcelonie B wypowiada się wypowiada sie osoba która (prawie) nie trenowała z nimi a zagrała 1 spotkanie w całości w podstawowej Barcelonie.
Czasem nie zaangażowanie jest najważniejsze, jest koncepcja trenera i wiele innych czynników. Roberto te odpalił po czasie, co nie oznacza że wcześniej nie dawał z siebie wszystkiego.
Nie pamiętam aby ktoś z zawodników wypowiadał się publicznie w taki sposób, że ktoś z jego kolegów się za mało stara.
22
A w tym roku ma tyle samo bramek co Neymar i Suarez razem wzięci, :-)
9
Zrobił bramkę na 5-1 i to wystarczyło, kilka razy szarpnął, oprócz tego kilka razy dostał mocno po kościach, po co miałby się spinać w wygranym meczu? Jeszcze jest 5 intensywnych miesięcy, będzie miał okazję grać na 100%.
http://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html
4
thx
3
Ale artykuł o czym? o Messim, o dopingu?
Somatropina przyniosła efekt w postaci normalnego rozwoju, ale nie w postaci czegoś ponad normalny rozwój.
Kuracja zakończyła sie prawie 15 lat temu.
3
Nie, somatropina która brał Messi nie ma wpływu na jego grę i nigdy nie miała. Dawki które brał jedynie wyrównywały poziom wytwarzany przez zdrową przysadkę mózgową, a sama dawka była 8-10 razy mniejsza niż w przypadku dopingu. Poza tym branie hormonu wzrostu może doprowadzić do nadciśnienia śródczaszkowego, przerostu mieśnia sercowego i wielu innych powikłań. Każdy z nas wytwarzał i wytwarza hormon wzrostu, przysadka Messiego tego nie robiła lub robiła w niewystarczających ilościach a leczenie tylko wyrównywało tą ilość do normalnego. Nic poza tym, reszta to teorie spiskowe.
5
Największego przyspieszenia kariera Leo nabrała w 2003/2004.
Zaczął od Juvenilu B potem przeszedł do Juvenilu A potem Barcy C potem do Barcy B i zaliczył debiut w pierwszej drużynie.
7
Ciekawostek jest gigantyczna ilość i nie chciałem ich tu wszystkich opisywać tylko skupić się na konkretnym temacie czyli problemach Leo, bo wyszło by z tego materiału na kilka artykułów.
Oczywiście można dodać że to zatrucie w Peru leczył coca-colą i red bullem :-)
Można było dodac o babci Celii, jego ulubionej milanesa a la napolitana, czy momentu jak Pique gdy Messi był pod prysznicem schował mu ubranie, bijatyce z Gustavo Obermanem, czy problemach , playstation we Włoszech i masę anegdot i ciekawostek z praktycznie każdego turnieju.
itd., itd. itd
6
Legendarna serwetka była później: "Barcelona, która w tym okresie przechodziła wewnętrzny kryzys, nie zaprzątała sobie głowy jakimś trampkarzem z Argentyny. Rexach naciskał, ale dyrekcja była niechętna do zakontraktowania Messiego. Wewnętrzny spór w zarządzie ciągnął się miesiącami, a Leo czekał na decyzję Azulgrany w Argentynie. Rodzina nie mogła dłużej czekać - wymuszono spotkanie z Rexachem... ".
I właśnie na tym spotkaniu w pewien sposób wymuszono, aby Carly zagwarantował Leo jakąś umowę, bo rodzina czeka i czeka a są inne kluby zainteresowane, a nie chcieli robić czegoś za plecami Barcy. Rexach obiecał kontrakt dla Messiego na serwetce w obecności (agenta) Minguelli i (pracownika agenta) Gaggoliego. Rodzina Leo nigdy tej serwetki nie widziała.
Zgoda że mogłem podać statystyki w grach juniorskich czy ubarwić jego postać w trampkarzach. Tylko i tak jest to już długi tekst, a rozpisując się nad jego osiągnięciami jeszcze był go przynajmniej podwoił (zaczynając od wygrania turnieju międzynarodowego jeszcze w Newell's). Ten sezon 2002/2003 był dla Leo dobry bo jak pisałem był to praktycznie jedyny bez poważniejszej kontuzji.
3
Dzięki i łatwo nie miał, ale miał w sobie wielki upór i jasno wytyczony cel.
6
Taaa, w piwnicy mam drukarnię, właśnie sklejam okładki :-)
27
Dziękuję za wiele miłych słów i oby do następnego tekstu.
pozdrawiam.
7
Bo ja tylko o Alvesie:
Arogancja Messiego czy jedyna opcja ofensywna?
http://www.fcbarca.com/53182-arogancja-messiego-czy-jedyna-opcja-ofensywna.html
David Villa: Hiszpańska gwiazda, barceloński przeciętniak
http://www.fcbarca.com/mobile/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html
Asystenci rodem z Barcelony
http://www.fcbarca.com/61746-okiem-kibica-asystenci-rodem-z-barcelony.html
Xavi Hernández Creus - piłkarz, mistrz, legenda vol. I
http://www.fcbarca.com/63812-okiem-kibica-xavi-hernandez-creus-pilkarz-mistrz-legenda-vol-i.html
Xavi Hernández Creus - piłkarz, mistrz, legenda vol. II
http://www.fcbarca.com/63937-okiem-kibica-xavi-hernandez-creus-pilkarz-mistrz-legenda-vol-ii.html
Ivan Rakitić: Rakieta jeszcze nie odpaliła. Houston, czy mamy problem?http://www.fcbarca.com/65757-okiem-kibica-rakieta-jeszcze-nie-odpalila-houston-czy-mamy-problem.html
„Messi znowu człapał”
http://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html
itd...
i jedyny tekst o Alvesu
Dani Alves - futbol w rytmie samby
http://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html
każdy widzi to co chce zobaczyć :-)
6
Możesz przypomnieć o czym w życiu prywatnym Ronaldo wypowiadał sie Alves? Pewnie masz rację, ale chciałbym wiedzieć, nie za bardzo śledzę wypowiedzi Alvesa.
1
Bardzo często to media w przypadku Leo nakręcały i przejaskrawiały każde tego typu zachowanie, coś co było normalne typu krzyknięcie "Podaj", "dośrodkuj", w przypadku Leo było brane jako arogancja i buta.
I tu mi właśnie w tej całej dyskusji chodzi - że są rzeczy które mogą zrobić wszyscy ale nie Leo, a jak zrobi Leo to jest machina prasowa uruchamiana.
Dlatego wyobraźmy sobie co by było gdyby Leo dał taki wpis na mediach społecznościowych " „Dziękuję Luis, że ty mi ją dałeś, nie tak jak Munir!”. Ile by hejtu się wylało, ile dyskusji by było, jak roztrząsana byłaby pozycja czy nad pozycja Leo w drużynie itd... Oczywiście Pique jest znany z pewnych żartów. Nawet ta kwestia z zeszłego roku, gdzie wiemy jedynie że Messi na treningu został sfaulowany a LE nie odgwizdał tego, potem Messi siedział na ławce w meczu z RSSS i nie przyszedł na trening pokazowy i pewne napięcie mieli łagodzić kapitanowie. I to wszystko. A ile hejtu było o jego nad pozycji, już on zwalniał Lucho, i 6-7 osób z zarządu i sztabu (nic takiego się nie wydarzyło).
fajnie natomiast opisuje Balague pozycję Guardioli (ktoś może mi tu zarzucić iż stosuje inne kryteria niż do Leo) że całkowicie zdominował druzynę, "kto nie jest ze mną, nie jest w drużynie". Tylko ja tu widzę wizję gry Pepa, strategie i jego pozycję do tego aby robić to co chce i to było słuszne i nie widze wpływu Leo na kwestię Ibry, Eto'o, Villi czy Henry.
1
balague określa w jakich okolicznościach odszedł eto'o i że to była tak jak w przypadku Ibry totalne niezgranie i nie podporządkowanie się decyzji trenera, ignorowanie decyzji trenera i zły wpływ na pozostałych piłkarzy (s.238-240).
Np. sytuacja w której Eto'o chciał się rzucić z pięściami na Gudhjonsena za brak podania w meczu z Osasuną.
W "Pepie" Balague pokazuje konkretne sytuacje nagatywne z Messim z 2012 roku - ta z Cuencą - wiosna i ostatni sezon Guardioli, ta z Villa o której ja mówiłem to jesień i trenerem był już Villanova (obie - 25 lat, 8 lat w pierwszym składzie, 3 złote piłki). Dla mnie krzyki typu: "Podaj", "dośrodkuj", "Jestem", "Tutaj" są normalne, jeden krzyknie drugi pokaże swoja pozycje wystawiając rękę. Balague wypomina Messiemu że krzyknął w kierunku Tello "dośrodkowanie", to jest pisanie pod z góry założoną tezę. W sportach drużynowych to normalne, że na boisku dochodzi do wymiany zdań miedzy zawodnikami, za niektóre można zganić a niektóre uznać za dopuszczalną formę.
Sądzę, że nasz dyskusja zaczyna przypominać tamtą sprzed 2 lat o Messidependencii :-) Balague przyznaje że stworzył ją Pep (a nie sam Messi) i to była jego koncepcja wzorowana na Johannie i Laundrupem jako fałszywą "9", tylko mi się nie podobają niektóre jego stwierdzenia czy nadinterpretacje lub mało obiektywne oceny (tak ja ta z hierarchią).
Balague pisze, że Iniesta i Xavi "ustawiali" Leo m.in. w jednym z meczy z Arsenalem.
Sytuacja z Villa dla mnie jest inna, bo tu stawiam ich hierarchię na równi, chociaż Messi znaczył więcej dla klubu i dużo więcej dla niego zrobił. Tutaj Messi ma pretensje o złe zagranie Villi i nie jest tak że beszta Davida a ten spuszcza głowę tylko zaczyna się pyskówka.
1
Przeczytałem wiele książek o Leo, nie tylko te 7 wydanych w Polsce, z których tak naprawdę jedynie 4 są godniejsze uwagi. Jak zauważyłeś nie bronię bezkrytycznie Leo, ale u Balague widze jednak pewne kwestie które mi się nie podobają. Taki mam subiektywny odbiór. W ilustrowanej historii Barcelony wtrącił niepotrzebnie zdanie że Leo podporządkował sobie Barcelone (po co?), w biografii Pepa jechał z Leo ostro (wytarczy przytoczyć http://www.fcbarca.com/66086-zlote-lata-barcy-premiera-nowej-biografii-pepa-guardioli.html) w sumie najmniej złego napisał o Leo w ....biografii Leo, która jest jego najnowszym dziełem. Pytanie dlaczego, nie opisał w niej tego co opisał u Guardioli? Nie podoba mi sie ta narracja momentami u Balague - najpierw pisze że Iniesta i Xavi opieprzają Leo jak się trzy razy nie wróci (bo taka hierarchia), a jak Leo opieprzy młodzika za fatalne zagranie to jest już rwanie szat (i jaki to z niego bad boy). Szczególnie ten fragment o rozmowie Leo z Pepem na temat Ibry, nie był nigdzie publikowany i nie znalazł się wśród wywiadów z Guardiolą. Ta biografia Pepa to w dużej mierze wywiad rzeka z Guardiolą, ale o rozmowie na temat Ibry nie ma ani słowa w wywiadzie, tylko Balague zrobił wtrącenie w swoich dywagacjach. Czemu nie dał tego do biografii Leo?
Miałem nadzieję, że pokażesz mi kilka tych sytuacji, włączyłbym je do analizy.
4
No może prawie każdy :-)
1
Nie ma opcji minusowania. A takie wpisy są tylko pod publiczkę, a jest ich sporo, nie mają przeważnie wielkiej ilości poleceń, ale np. po GD to spokojnie tego typu wpisy mają dziesiatki poleceń.
6
1. Visca el Barca
2. Madrid Cabron Salute Campeon
3. Ronaldo to laluś, żeluś i oprócz statystyk to nic nie pokazuje, a poza tym to Penaldo
4. Puta Madrid, oni tylko kupują sędziów, Perez wszystko im załatwia
5. Messi jest najlepszy, nawet Antonelli dwa nutmegi zapakował
itd....
1
Hmmm, nie wiem , analizowałem wszystkie złe zachowania Leo, bo o tym chcę napisać (i mam to już jeżeli mi się uda laptopa uratować) i prawie wszystkie te złe zachowania wynikały z pewnego zaangażowania w grę i nie było ich wiele, nie więcej niż 6-8 na 11 sezonów, czyli jakaś pretensja zdarzyła się raz w sezonie-dwa. W niektórych sytuacjach się źle zachował, tylko z opieprzaniem na boisku bywa że każdy może tylko nie Leo. Puyol każdego opieprzał, Jeffecito się też to zdarzało, Xavi tez potrafił pojechać, Valdes, Eto'o, Pique itd... Pique najpierw się wydarł na cały stadion gdy nie dostał podania od Munira (nie wiem co wykrzyczał, sądzę że ogólne niekulturalne słowa odnoszące się do zmarnowanej sytuacji) a potem najpierw poszedł jeden komentarz: „Wielki Munir! Ale następnym razem mi ją zostawisz, dobrze?”, a tydzień później kolejny „Dziękuję Leo, że ty mi ją dałeś, nie tak jak Munir!”. Pierwszy możne potraktować jako żart, ale przy drugim już pewnie Munirowi nie było miło, szczególnie że to było "na chłodno". Messi ma coś takiego, że jak opieprzy kogos to w następnym spotkaniu gra na tego kogoś :-)
Możesz przybliżyć sytuacje z Tello i Alexisem (jak było w czasie meczu to mam to na lapie, ale teraz nie pamietam)? Wiem, że na treningu im kilka mało przyjemnych słów powiedział. Z Cuencą było przy wytrenowanej sytuacji gdy Leo wychodził na obieg a Cuenca sam zdecydował strzelać i akcję zmarnował, ale tu Leo przesadził, z Villą tu raczej nie było nadmiernej złości. Villa nie podał w tempo a Leo wychodził na fajna pozycje między 4 obrońców, podał źle nie w tempo i Leo mu pokazał że ma zagrywać wcześniej, a potem już zaczęła się regularna pyskówka między nimi.
9
I co z tego. Messi ma wielki tatuaż Jezusa i jakoś wszystko jest w porządku. Nie każdy muzułmanin jest salafickim dżihadystą tak jak nie każdy chrześcijanin jest Breivikiem.
40
5 Złota Piłka dla Leo
główny news na Onecie:
Złota Piłka: Robert Lewandowski był o krok od finałowej trójki.
główny news na interii:
FIFA zdradziła, na którym miejscu jest Lewandowski! Sukces!
I oni się dziwią że cała Polska ma z nich bekę.