pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Żeby sprawa była jasna absolutnie Pax to nie są jakieś prywatne wycieczki z mojej osoby. Lubie Cię, szanuje, masz swoje zdanie i bla, bla, bla ale jest pewne "ale".
Super słowa, dzięki, poczułem jakieś uderzenia gorąca po Twoich słowach :)
A co do meritum, to pewne "ale". Właśnie "ale" by było, gdybym po słabym meczu bronił Daniego, a tu Alves gra słabo, ja piszę że gra słabo, ale jest atak na mnie bo wcześniej przy innych spotkaniach pisałem że grał dobrze. Nie ma "ale" bo chyba wszyscy się zgadzają, że ten mecz Alvesowi nie wyszedł i był najsłabszy, więc skąd by się wzięło to "ale"?
7
Po pierwsze - Jeśli dostałeś bana to nie za racje lub ich brak w dyskusji tylko za złamanie regulaminu. Nie przypisuj mi jakieś siły sprawczej. Widzę, że masz jakies osobiste pretensje do mnie o bana, to zły adres.
Po drugie nigdy nie donosiłem aby komuś dać bana. Więc to kłamstwo i oszczerstwo, które przychodzi Ci z łatwością.
Po trzecie - gdzie ja tu pisze że Alves zagrał dobrze?
Po czwarte - ja nie muszę mieć racji, ale fajnie by było aby dyskutant wykazał że jej nie mam.
"A nie powiesz, że Alves gra dobrze bo nie możesz" - jak gra dobrze to to mówię, jak gra źle to tez to mówię. Zdanie którego nie jestem w stanie zrozumieć.
6
Zrozum, jak chcesz dyskutować to dyskutuj na temat. Na temat konkretnej oceny, opisu, meczu, innej interpretacji zdarzenia boiskowego, błędu itd...
"Uderzyłeś" we mnie bo przy innym spotkaniu, czy przy innych wydarzeniach boiskowych broniłem Alvesa albo zwyczajnie nie dawałem go wyzywać.
Jeżeli nie zgadzasz się z moją interpretacją jakieś sytuacji to zawsze chętnie podyskutuję, ale tutaj stosujesz tylko pewną negatywną narrację, w której są przekłamania i uogólnienia.
Uznałeś że jak Alves zagrał słabo to warto uderzyć w paxsa (bo pewnie będzie go bronił) a tu się okazało, że pax też myśli, że Alves zagrał słabo i lipa z argumentacji.
10
Najpierw dałeś polecnie bo było o paxie a potem zreflektowałeś że dają je "zwykłe małolaty, fanatycy a nawet wręcz psychiczni ludzie". Dobre :)
Poleceniami nigdy się nie sugerowałem, dlatego zawsze pisałem to co uważam, często wbrew opinii większości, co nie oznacza że widzę jak funkcjonują.
5
Hehe, najpierw poleciłeś komentarz bo było o paxsie :)
3
Od roku nie komentowałem ocen i tylko raz w ciągu roku skomentowałem opis.
4
Widać, że wątki osobiste przeważają nad merytorycznością. Szkoda.
26
Widzisz jakie to proste? Napisać cos na paxa i już ma się polecenia.
Oceniający nigdy się nie bali moich komentarzy a poza tym ja od roku nie komentuje ocen, więc niestety Twoja argumentacja jest słabiutka. dziwne jest tez to że po meczu pisałem, że Alves zagrał słabe zawody i był najsłabszy. Jak nie ma się argumentów, to pisze się bzdury a ciemny lud to kupuje. I ostatnie - nie pisz na mój temat w wątku w którym nie dyskutuję to brak kultury.
3
Zawsze jak ktoś gra słabo to to piszę, a to że nie jestem zwolennikiem hejtowania, obrażania czy wypisywania bzdur to inna kwestia.
2
Co Ty ze statystyką wyjeżdżasz? Może mu nie uciekali zawodnicy ? Może nie miał strat na własnej połowie ? Moze Mascherano nie ratował mu tyłka ?
6
Najsłabszy Alves potem Alba i Suarez.
2
No właśnie mu się również urywają. Skąd niby już 3-4 wrzutki z lewej strony były.
2
Dwa razy w jednej akcji objechany Alba ale Alves winny wszystkiego
2
Zrobił błąd Alves. Dziwne, że nie piszesz że Alba ma juz 3 straty na własnej połowie i 2 razy zawodnik mu uciekł.
3
CR7
3
Tylko to obniżenie w konsekwencji o punkt za 56 minute gdy Griezman zbiegał z lewej strony i Pique powinien go przechwycić i kryć od piłki. To daje cały punkt obniżenie noty za sytuację w której nie za bardzo było jego winy, nawet jeśli mógłby szybciej podbiec do Griezmana to każda interwencja skończyłaby się karnym, bo stał za nim a strzał był bez przyjęcia. Jest różnica miedzy 5.5 a 6.5.
Fajnie, że rozpisałeś za co " " i "-".
To co Dani dostał za asystę zostało mu odebrane za sytuację za którą moim zdaniem winy nie ponosi, a jeśli ponosi to nie odejmowanie o caly 1 punkt. (bo odjęcie o 0.75 i następnie odjęcie 0.25 by zaokrąglić) .
pozdrawiam
4
thx
5
Bojan potrafił wygryźć Henry'ego więc nie wychodziło źle, tylko potem był konflikt między nim a Guardiolą. Affeley był dla mnie super talentem i mega szybkim skrzydłowym kupionym za pół darmo - 3 miliony. Pomału był dostosowany do składu (ale potrafił pokazac co potrafi - asysta do Messiego w meczu z Realem), ale szybko doznał mega kontuzji - więzadła krzyżowe i powrót po prawie roku.
4
Ad.1 Bardzo chętnie, jak tylko czas pozwoli, ale się bardziej przyłożę. A sądzę, że ta sesja od niedzieli będzie już spokojniejsza :-)
Ad.2 Możliwe, jednak to nie zmienia faktu że był sam. Nawet jego bieg w stronę bramki gdybyśmy postawili linię wzdłuż boiska to biegnie po lewej stronie. Cała prawa odkryta, a 6 zawodników Barcelony gnieździło się na lewej stronie. Dla mnie pomocnicy za słabo wspierają obronę.
pozdrawiam
2
Ale gdzie on idzie na sekurację? Griezman schodzi z lewej strony a przed nim jest Pique. Alves stoi dalej i jest za Griezmanem więc nie miałby praktycznie szans na obronę takiej sytuacji skoro Griezman oddaje strzał z pierwszej piłki.
Popatrz jak to napisałeś "Jezeli tam idzie - to nie po to zeby stać i sie przyglądać tylko zeby asekurowac" - i popatrz na sytuację bramkową, on poszedł zaasekurował, zawodnik Atletico nie trafił w piłkę która przeleciała mu między nogami. Więc była to dobra interwencja, Tylko się chłop nie rozdwoi aby kryć 3/4 pola karnego. W 56 minucie Griezman wchodzi z lewej strony wbiegaąc na środek i jego kontrolował Pique, Alves był na swojej nominalnej pozycji, podchodził do Griezmana, ale nawet gdy zdążył i zdecydowałby się na interwencję to byłby karny bo stał za Griezmanem, bo był na kilkukrotnie gorszej pozycji. Tu była ewidentna wina Pique który podobnie jak przy sytuacji bramkowej krył na radar.
14
Tylko to raczej głupota Godina niż zasługa Suareza. Godin dostał drugą żółtą, to co dopiero Messi który "wywalczył" czerwień? Tu nie ma zasług zawodników, jest głupota przeciwników.
28
Kolejny brak pomocy w kwestiach defensywnych. Busquets odpuścił zawodnika którego musiał blokować Alves, a Koke był do 30 metra obstawiany przez Ivana który go później odpuścił. Nie Alves przepuszcza piłkę, tylko zawodnik Atletico dzięki jego przeszkadzaniu nie trafia w piłkę próbując oddać strzał. Kilka sekund przed bramka Alves podnosi ręce i daje znać kolegą że jest zupełnie sam.
Krytyka sytuacji z 56 minuty to już kuriozum. Alves się źle ustawia i nie blokuje zawodnika schodzącego z lewej strony! I wielka krytyka bo nie broni na lewej stronie. Oczywiście 7 Atletico zbiegając z lewej strony ustawia się między Alvesem a Pique i uderza z pierwszej piłki futbolówę, mając Alvesa za plecami. Więc co mógł zrobić Dani, wskoczyć mu na plecy, zrobić wślizg w nogi, więc tak czy inaczej czerwona i karny. Tu był całkowity błąd Pique w kryciu. Niestety Alves tak gra, albo tak grają pozostali zawodnicy że jak piłka jest po lewej stronie 3-4 zawodników biegnie do asekuracji zostawiając hekatary przestrzeni (to samo było przy bramce Nolito na początku sezonu). Sytuacja trzecia z 77 minuty po klepce Alves-Messi, Leo podaje do Alvesa któremu obrońca wybija piłkę z tyłu 25 metrów od bramki Atletico, drużyna z Madrytu nawet nie przejmuje piłki bo po 2 sekundach piłka jest w posiadaniu Barcelony i nie opuściła nawet 35 metra od bramki Atletico. Czy warto było o tym napisać, gdy takich sytuacji było kilkanaście a strat na własnej połowie i w środkowej strefie zaliczali inni zawodnicy o czym nie ma zbytniego podkreślenia. Alves często jest krytykowany że zostawia swoją strefę pusta, tylko nikt się nie zastanowi, że robi to obstawiając cały środek obrony. Jest często powtarzający się błąd w ustawieniu zespołu i moim zdaniem jest to błąd Enrique, który pozwala na zbyt statyczna gre pomocników którzy nie asekurują wchodzących z drugiej linii przeciwników.
27
Powiedziałem sobie przez rok nie będę komentował ocen i udało mi się. Chociaż nie raz się z nimi nie zgadzałem. Dzisiaj ocen też nie będę komentował, to są subiektywne, własne oceny redakcji i ona tak jak każdy z nas może dawać jakie chce, kierując się swoimi kryteriami. Jednak tym razem odniosę się do opisu oczywiście Alvesa – bo jakby kogo. Już w poprzednim meczu pominięto jego dwie sytuacje w których ratował drużynę od straty bramki wybijając piłkę w sytuacjach sam na sam. Tutaj jednak szala mojego skwaszenia była zbyt duża. Alves obniżona nota za trzy sytuacje – utratę bramki i sytuację z 56 minuty gdzie zawodnik Atletico był sam na sam i stratę 25 metrów od bramki Atletico które niczego nie wnosiła. Alves w takich sytuacjach gdy piłka jest po lewej stronie powinien: obstawia prawą obronę, obie pozycje stoperów, część lewej obrony do tego powinien asekurować wejścia zawodników z przedpola. A jak tego nie robi to trzeba go zrugać. W ubiegłym sezonie dostał czerwona kartkę za faul po lewej stronie pola karnego gdzie w pole karne było totalnie opustoszałe a on asekurował znowu trzy pozycje, bramka Nolito z początku tego sezonu podobnie Alves blokuje jednego zawodnika na środku obrony zostawiając swoją strefę , bo brakuje stoperów. Sytuacja bramkowa. Wielokrotnie pokazywałem w swoich wcześniejszych opisach że Alves zmuszony jest grac na trzech pozycjach w linii obrony i tutaj blokuje zawodnika od przejęcia i strzału na nominalnej pozycji Mascherano który poszedł do pomocy Albie, a Pique poszedł do asekuracji ich obu. Czyli po lewej stronie obrony.
10
Ale on większość strat miał na połowie rywala konstruując ataki Barcelony. Do tego w obronie nie miał dużych błędów.
2
bo ten sam asystujący, :-)
2
A za co miał się rehabilitować?
3
Krył zawodnika wchodzącego, asekurował stoperów. Nie pierwszy raz gdy średek pola jest pusty a Alves kryje 2-3 zawodników
3
Krył zawodnika wchodzącego, asekurował stoperów po raz kolejny.
5
Grając w ośmiu to na pewno przegrają. :)
0
Komentarz usunięty