pax

0

Tak naprawdę nie było mnie 6-8 miesięcy.

pax

0

Witam
No prawie pół roku mnie nie było. Głównie brak czasu. Work, work, work.
A ja niestety jak komentuję to zawsze odpowiadam, więc nigdy się nie kończy na jednym komentarzu ale przeradza się w dyskusje, a na to nie mialem czasu. Poza tym trochę za dużo jak dla mnie było po kolejnym mistrzostwie Barcelony "dzieci" na forum. Codziennie wchodziłem na portal, ale jakoś nie miałem czasu i ochoty wdawac się w dyskusje.
A co do Dona, to nic nie wiem :(
pozdrawiam

pax

0

Suarez zawodnik meczu bez dwóch zdań. I to nie chodzi o 2 bramki i 2 asysty bo przyznam szczerze to statystycznie wygląda świetnie ale same sytuacje przypadkowe lub "łatwe". Asysty mozna powiedziec bez jego udziału, w jednej bramkarz go nabił a Neymar dobił przypadkowe odbicie, w drugiej Luis źle przyjał piłke którą zgubił a Rakitić dopadł do tej piłki, a bramki jedna to strzał 5 metrów a druga z 7 na pustą bramkę. Jednak Luis dzisiaj pokazał więcej i za to nalezy mu się przede wszystkim ZM. Świetne dogranie do Messiego przy samobójczej bramce czy jego przechwyt przy bramce Rakiticia, ciągła presja na obrońcach i walka do końca.

pax

8

A za co kara? Za czyste wejście ?

pax

0

Bo było czysto

pax

0

mekson Ci wytłumaczył wiec nie bede już powtarzał.
To Vidal popełnił błąd nie Theo. KOntuzja Vidala nie wynikała z brutalnej czy niebezpiezcnej gry zawodnika Alaves, (on nie uderzył w Vidala). To Vidal wszedł tak niefortunnie w zawodnika Alaves, że został mu noga pod zawodnikiem Alaves a jego impet spowodowł kontuzję.

pax

3

Chyba inny mecz i inne wydarzenie boiskowe oglądaliśmy.



Theo jechał po trawie w kierunku Vidala ?? Hmmm, chyba o innej sytuacji mowisz.

Nawet jakby trafił w piłkę" - nie nawet i nie jakby - po prostu tafił w piłkę.

Ja nie tłumacze zachowania Hernandeza bo nie ma co tłumaczyć, faulu nie było, chamskiego zachowania nie było, Vidal mial pecha ze swoją spóźnioną interwencją.

Ja też trzymam za niego kciki, ale nie będe szukał winnego jego kontuzji tam gdzie jej nie było.



"Haniebne zachowanie" ?? - tzn. ?? gość robi wślizg, naprawde dobry, idealnie trafia w piłke, nie jest to wslizg na nogi czy przez nogi, chowa przy tym nogi gdy widzi rozpędzonego Viodala, w tym czasie wpada na niego spóżniony z interwencją inny zawodnik, któremu pechowo noga została pod cialem Hernandeza. O jakim haniebnym zachowaniu mówisz - kto mialby być pohańbiony ?

pax

1

Ale po czyjej stronie ??

pax

11

Wielki pech Vidala, którego forma ostatnio rosła i jego gra mogła się podobać. W sytuacji dobrze sędzia nie zagwizdał faulu bo go nie było. Obaj zawodnicy wystartowali z impetem w stronę piłki. Zawodnik Alaves był pierwszy przy niej i ją wybił, trafił idealnie w piłkę, uniemożliwiając przejście Barcelony do szybkiego ataku a następnie schował korki i sam się uchylił przed wchodzącym w niego Vidalem (wystarczy popatrzeć na układ nóg, jak i pochylenie głowy). Vidal niestety był spóźniony i zaatakował juz tylko Theo, przy czym pechowo została mu noga pod ciałem zawodnika Alaves. Vidal nie atakuje piłki. Siła impetu w sytuacji w której noga utkwiła mu pod ciałem Theo spowodowała kontuzję. Nie było ataku zawodnika Alaves na nogi Vidala, nie był to wślizg na nogi, nie był to wślizg przez nogi, od tyłu czy w jakiś sposób niebezpieczny. Po prostu Vidal miał wielkiego pecha w swojej spóźnionej interwencji. Mascherano takich wślizgów jak Theo przeważnie w meczu wykonuje kilka. Pozostaje życzyć jak najszybszego wyleczenia kontuzji i powrotu do formy.

pax

2

Vidal wchodził z takim samym impetem. Zawodnik Alaves trafił w piłkę a nie w Vidala to róznica z sytuacją Suareza. Vidal był spóźniony, zawodnika Alaves w chwili kontaktu ma korki za sobą i broni sie od jakiegokolwiek kontaktu, to raczej Vidal wchodzi w Theo, tylko ma takiego pecha że zostaje mu stopa pod ciałem Theo.

pax

3

Obejrzyj powtórkę.
Theo trafił w piłkę a Vidal w Theo. Popatrz gdzie jeden i gdzie drugi ma korki w tej sytuacji.

pax

2

To wytłumacz gdzie był faul Theo?

pax

4

TY nie uzasadniłeś czemu nazywasz wejście Theo faulem, mimo że cały czas piszesz że byl to faul.

"piłkarz Alaves pierwszy wybił piłkę bo wykonał wślizg....gdyby był szybszy do Vidala to by chciał by ją przejąć" - wybil piłke bo był pierwszy przy niej, proste.

Zawodnik Alaves jest pierwszy przy pilce, wybija piłkę, nie atakuje nóg Vidala, jego nogi nawet uciekają od stykowej sytuacji. NIe ma jakiegokolwiek uderzenia z strony Theo w stronę Vidala, to Vidal z impetem wchodzi w Theo bo jest spóźniony i noga zostaje mu pod juz interweniujacym Theo. Skoro Theo czysto interweniuje i wybija piłkę to jak interweniuje Vidal?

pax

3

Nie, nie widziałem. Widziałem wślizg na piłke i wybicie piłki przez zawodnika Alaves i spoźnionego Vidala, który pechowo zamiast przeskoczyć nad juz interewniujacym Theo, wszedł w niego i mu noga została pod zawodnikiem Alaves. Faulu nie było, a jakby był to raczej w druga stronę.

pax

3

sfaulował ?? tzn. co zrobił ??

pax

0

To że Vidal był spóźniony nie ma znaczenia? Właśnie ma najwieksze znaczenie. Bo gdyby Vidal wybił piłke a Theo wtedy wjechał w niego byłby faul i prawdopodobnie czerwona kartka, a tutaj mamy sytuacje odwrotną. MOże to zmęczenie Vidala pod koniec spotkania że nie przeskoczył na już intereniujacym zawodnikiem Alaves a włożył nogę pod jego ciało. Piszesz że "Gdyby każdy zawodnik w ten sposób wchodził w rywali" tutaj nie Theo wszedł w rywala tylko Vidal i pechowo została mu noga.

pax

1

85 minuta - czyli pod koniec spotkania nie powinno sie starać

0-6 - przy dużej przewadze przeciwnika należy sie poddać i przestać starać

miejsce na boisku - czyli w pewnych sektorach boiska nie powinno sie starac o piłke czy przerwanie akcji przeciwnika.

bezsensowny ślizg ? - trafił w piłkę, przerwał akcje przeciwka.

wslizg wyrywajacy stopę? To nie Theo trafił w Vidala tylko Vidal wszedł w Theo.

Chyba będziesz zażenowany.

pax

0

Bo nie ma czegos takiego jak okoliczności zwalniajace zawodnika od gry. Jeżeli drużyna po pierwszej połowie przegrywa np. 7:0 czy to znaczy że ma nie walczyć w drugiej połowie? tzn. że wynik i czas pozostały do końca ma determinowac postawę zawodnika na boisku? Ma przestac biegac, starac się?
Czy sędzia ma się sugerować wynikiem czy czasem do zakończenia spotkania podejmując decyzje boiskowe?
Sorry, że nie potrafię logicznie i chłodno mysleć.

pax

0

A wyskok miał na celu atak na zawodnika czy wybicie piłki? To Vidal był spóźniony z interewncją.

pax

0

1. NIebezpieczeństwo interwencji ma zależeć od sektora boiska?

Powtarzam to Vidal był spóźniony, a wslizg Theo nie był niebezpieczny. To Vidal pechowo w taki sposób wszedł w już leżącego Theo, że noga mu została pod zawodnikiem Alaves. Jeżeli sędzia mialby gwizdać faul w tej sytuacji to raczej nie zawodnika Alaves.

pax

0

Kończymy kulturalnie :)

pax

0

Popatrz na sytuację. NIe było pocisne na Vidala bo to Vidal pocisnął na Theo.

pax

0

NIebezpieczna sytuacja kogo? Theo czy Vidala?

pax

0

Wślizg nie był agresywny, normalny, był szybszy od Vidala, nie wchodził nogami w zawodnika. Vidalowi który był spóźniony pechowo została noga pod ciałem Theo.

pax

1

Jakby Vidal nie cisnął na piłkę? Vidal sie spóźnił i wszedł w zawodnika Alaves, niestety noga mu pechowo została pod nim.

pax

0

Na czym polegał faul ?

pax

0

A Vidal nie był na spinie i się nie spóźnił z interwencją? Theo wybił piłke a Vidal ?

pax

9

Ktos mi powie na czym miał polegać faul zawodnika Alaves? Był szybciej przy piłce, trafił w piłkę. Vidal nie został trafiony przez nogi zawodnika, bo on uciekał z nogami? Rozpedzony ale spóźniony Vidal wpadł w już interweniująqcego Theo i pechowo noga został mu pod jego ciałem.

pax

1

Na czym polegał faul Theo?

pax

2

Super. Fajnie wyglądają teraz zdjęcia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?