pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Przy bramce nie ponosi moim zdaniem winy. Było przesuniecie w strefie obronnej, Roberto nie miał szans na pojedynek główkowy bo przed nim był jeszcze inny zawodnik (Cala) i on jego krył. Roberto był w strefie stoperów razem z Ivanem bo Pique był z boku, Umtiti nie zdążył wrócic, a Alby wogóle nie było. Sytuacja częsta w Barcelonie w poprzednich latach, gdy prawy obrońca łata środek obrony. Przy bramce moim zdaniem wine ponosi Busi - gdzie chłopa wywiało ?
3
Oceny redakcji to oceny redakcji, oceniają po swojemu, tak jak każdy z nas ma prawo oceniać. Niektóre wydarzenia boiskowe mogą interpretować inaczej – ich prawo. Ja widziałem kilka sytuacji które bym dodał do opisu i być może uwzględnił w ocenach. Jednak to ja, każdy po swojemu interpretuje sytuacje boiskowe. Np. Roberto fatalna interwencja w 2 minucie ze strzałem przeciwników, Fatalne podanie Ivana zakończone kontrą i prawie samobójczy strzałem Pique. Busquets przy stracie bramki nieobecny w strefie 20-35 metrów od bramki, defensywny pomocnik biegnie jako najbardziej wysunięty zawodnik, gdy Barcelona nie jest w posiadaniu piłki. Brak asekuracji strefy 20-35.
1
dziękuję i wzajemnie :)
3
Dani z największa liczbą odbiorów w La Lidze 2014/2015. W sumie dobrze aby, Semedo nie brał z niego przykładu, bo wiadomo, że nieprzychylne komentarze na fcbarca tak jak za Alvesem będą się ciągły za nim do końca życia.
Popelniał błędy, ale nie częściej niż inni, jakby Abidal ich nie popełniał.
3
Dzięki za miłe słowo :)
0
Pzreczytaj artykuł i będziesz wiedział że hormonowi zawdzięcza jedynie swój imponujący wzrost, bo ma aż 170 centymetrów wzrostu. Poza tym on już od 15 lat nie uzupełnia normalnej ilosci hormonu wzrostu produkowanej przez przysadkę. Był wyjatkowy zanim zdiagnozowano u niego karlowatośc przysadkową.
1
W jaki sposób mogły mu pomóc w zdobyciu 5 Złotych Piłek? Nie wskazujesz, ale insynujesz. Przeczytaj o jego chorobie i o tym że on jedynie uzupełniał hormon do poziomu ktory by i tak produkowała zdrowa przysadka.
Też nie jestem złośliwy i nie wiem ile hormonowi wzrostu zawdzięcza Messi - ale to chyba widac po wzroście i masie mięsniowej.
Przeczytaj artykuł z linku który podałem powyżej.
0
http://www.fcbarca.com/67704-nielatwe-poczatki-kariery-leo-messiego.html
0
Wytłumacz mi oznacza że "ludzie są pod opieką NASZYCH władz, a to się stało za granicą"? Wloskie państwo źle zadziałało, włoski szpital czy policja?
Ironii nie musisz tłumaczyć, bo mieszanie tragedii ludzkiej z wlasnymi poglądami na temat feminizmu nie trzeba tłumaczyć.
Dziwne, że w pisaniu że Polacy też gwałcą widzisz usprawiedliwianie czy bagatelizowanie gwałtów innych. Nigdzie nic takiego nie napisałem. A sam pomysł, że to może być rozumiane jako usprawiedliwianie czy bagatelizowanie, może sugerować że gwałty Polaków są usprawiedliwiane i bagatelizowane :)
2
W Polsce jako nieletni nie dostaliby więcej. Pełnoletni sprawcy gwałtów zbiorowych dostają wyroki w zawieszeniu lub conajwyżej 2-4 lat. Przykład: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wyrok-ws-gwaltu-zbiorowego-na-nastolatce,688559.html
Ciekawe ile dostaną polscy gwałciciele z Łodzi sprzed miesiąca co gwałcili dziewczynę przez tydzień i miała takie obrażenia że zmarła.
Nie rozumiem też tego cynizmu i ironii na końcu Twojej wypowiedzi.
3
Na tiki-takę nie było sposobu. Jak xavi, Iniesta, Messi, Busi byli w formie to tylko zespół Mou coś czasem wskórał. Autobusy się nie sprawdzaly, bo tiki-taka to był futbol totalny gdzie za linię obrońców wskakiwali zarówno napastnicy, skrzydłowi, pomocnicy czy boczni obrońcy. Gdyby nie walek z sędziowaniem z Interem to Barca zdobyłaby LM 3 razy z rzędu.
Dzisiaj nie ma pomocy, a co dopiero mówić że w pomocy jest jakiś crack. Lucho odszedl o tiki-taki, ale nie zastąpił jej kontratakami , mimo że mówił o grze wertykalnej. Nie było więcej kontrataków za Lucho niż za Martino czy Pepa.
3
Xavi - sezon 2004/2005 - 25 lat
- 36 spotkań, 3 bramki, 9 asyst
Roberto 2016/2017 - 25 lat
32 spotkania, 0 bramek, 6 asyst
Xavi miał konkurencję w kreacji, chociażby przez przyjście Deco, Roberto przy grze w szerz Ivana nie ma konkurencji i ma prawie całkowicie dowolność w kreacji (jedynie Messi cofając się często bawi sie w kreację). Roberto jakby miał być "nowym Xavim" to już powinien to pokazać. Xavi od początku był uważany za mega talent - problem że od poczatku nie był crackiem to jedynie, fakt że na jego pozycji grał bożysze Camp Nou czyli Guardiola, potem były zerwane więzadła w kolanie i fatalne ustawienie przez trenera (grał nawet na bokach obrony a nawet jako stoper w jednym meczu ale głównie jako defensywny pomocnik), dopiero Antić go ustawił wyżej a Ryjek go przesunał jeszcze wyżej i wtedy był odpowiedzialny za kreowanie.
Szansę mu można dawać i wydaje sie najlepiej grajacym pomocnikiem obecnie co jedynie pokazuje nam niestety poziom naszej pomocy.
1
Jasne, rozumiem to. W reprezentacji i w Arsenalu był kozak, niestety po ciężkiej kontuzji, gdy kupiła go Barcelona to niestety tylko dwa sezony miał niezłe (choć nie powalające), a trzeci katastrofalny. Ale były momenty i mecze które w jego wykonaniu były godne zapamiętania w barwach Blaugrany np. pamiętne 2-6 na Bernabeu.
0
obaster
"A ja tam wierzę, że Dembele to jest talent na miarę Thierry Henry'ego, który da nam wiele radości "
M10ichu
a ja tam wierze, że Dembele to jest talent na miarę Henry'ego, który tak jak Thierry da nam wiele radości..."
Skoro napisał że "da nam" czyli kibicom Barcelony bo to portal kibiców Barcelony, więc nie rozumiem Twojego wpisu. Możesz wyjaśnić, czemu piszesz o braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nie będę dawał przytyków osobistych, nie mój poziom, zostawię to Tobie.
6
Henry? Talent tak, ale w reprezentacji i w Arsenalu, w Barcelonie dwa średniodobre sezony i jeden katastrofalny.
0
Nie, nie stracą go i wypadku też nie bedzie miał. Jeśli chodzi o tortury zdarzają się ale już nie w więzieniu tylko w areszcie przy przesłuchaniu przez Szin bet. Mogą być wcześniej w zależność kto go zatrzymał IDF, Szin-Bet czy policja.
Tylko jak mógłbyś podać linka do zamachu.
Wejdź na wikipedie i przy większości zamachach w Europie masz narodowość ofiar.
0
Teraz jestem przed gabinetem lekarskim, więc narodowości wypiszę później. Ale to co piszesz o tym że w zamachach nie zginęli muzułmanie to teoria spiskowa. W każdym zamachu zginęli muzułmanie - Londyn, Paryż, Nicea, Madryt.
0
Nie za bardzo mam teraz możliwości odpowiedzi. Jednak w Izraelu nikogo nie stracą. Tam nie ma kary śmierci. Jeśli nie został zabity przy aresztowaniu czy zabity w niewyjaśnionych okolicznościach to dostanie dożywocie. W Izraelu był tylko jeden wyrok śmierci - na Adolfie Eichmanie. To nie chodzi o muzułmanów ale o fundamentalizm ogólnie. Każdy fundamentalizm jest taki - to system zero jedynkowy. Fundamentalizm żydowski jest podobny do islamskiego. Tam nie ma możliwości interpretacji dlatego wydaje się jakby sterował jeden umysł. Co do Palestyny to jest to naród pod okupacją. Możesz napisać kiedy był ten zamach Palestyńczyka?
1
3 tygodnie temu
http://transfery.info/103898,messi-probowal-odejsc-z-barcelony-kontaktowal-sie-z-innym-klubem
0
Polacy wysadzali dworce w Niemczech.
Hiszpania uczestniczy w działaniach koalicji przeciwko państwu islamskiemu. Nie chodzi aby cos porównywać, czy usprawiedliwiać, ale chcę Ci pokazac że nic nie jest takie proste i jednowymiarowe.
0
Co to jest "nowy Koran brzmi jakby nowym katechizmem miała być europejska deklaracja niepodległości 2083 ?
0
Jeśli pod koniec XlX i początkiem XX wieku synonimem terrorysty był Polak to też byłbyś za wyeliminowaniem wszystkich Polaków. Przypominam że to Polak zamordował wtedy cara Rosji czy prezydenta USA, to Piłsudski czy Mościcki działali w organizacjach terrorystycznych. AK wysadzala dworce z cywilami na terenie Niemiec więc nie na terenach objętych walka. Strasznie spłcasz temat.
2
Twoje wpisy tutaj w obliczu tragedii i cytatu podkreślającego tragedie delikatnie okreslę jako infantylne.
1
Przesyła kondolencje dla rodziny i przyjaciół ofiar tego strasznego zamachu w naszej kochanej Barcelonie
6
Powinieneś wyczuć różnicę spowodowaną komentowanym tematem i cytatem. Przyjmij, że jest to przypadek ekstraordynaryjny.
4
To sprawy? "jedna rasa, jeden naród" ?
7
Kibole kochają kraj? Gdybyś tylko mógł wiedzieć ilu kiboli z Polski było zamieszanych w transfer uchodźców z Syrii przez Polske do UE. Kibole to Ci co atakują policję czyli legalną instytucje majaca czuwać nad bezpieczeństwem w Polsce? Każdy ma prawo do podejrzeń...
NIe, u nas kibole nie podkładają bomb, tylko gonią sie z maczetami atakując innych Polaków, ale pewnie wszystko w imię patriotyzmu i miłości do Polski.
26
Bo to cytat z gazety. NIe jest intencją redakcji używanie takich słów.
7
Rozumiem że powinni zacząć od Abidala, Benzemy, Ozila, Cisse, a Barcelona pozbyłaby sie problemu Dembele?
5
Turcja przyjeła prawie 3 miliony uchodźców, Liban ponad milion, Jeszcze Jordania prawie 700 tysięcy, Irak ćwierć miliona, Egipt ponad 100 tysięcy i to z samej Syrii. Państwa UE nie przyjmuja ich z otwartymi ramionami, bo o kryzysie migracyjnym jako problemie jest od wielu lat. Przed wojna w Syrii, kryzys dotyczył Arabskiej Wiosny i głownie uchodźców z Libii. Po prostu państwa UE czy społeczności europejskie maja wartości humanitaryzmu, zgodnie z naukami chrześcijańskimi. Pytanie czy UE ma mówić o wartościach chrześcijańskich czy odrzegnać sie od tych wartości.
Problem uchodźców jest złożony i nie ma obecnie recepty, ale nie jest tak że są przyjmowani z otwartymi rękami.
Np. Jeszcze radykalniejsi są konwertyci, czyli osoby którzy zmienili religię. Przechodząc np. z chrześcijaństwa na islam, przyjmują bardzo radykalna postawe i chcą udowodnić że są prawdziwymi muzułmanami. Co z takimi zrobić? Np. taki Bilal?