pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Bo Pis nie ma wyborców ale wyznawców. Im można wszystko wmówić. Ciała rozczłonkowane na setki czy tysiące kawałeczków no ale 3 przeżyło i ich dobijali. Sztuczne mgły, bomby termobaryczne, magnesy itd... tylko ciemny lud w to wierzy. Ja mam taką znajomą, kilkanaście lat temu dawała listę żydów w polskim rządzie bo Radio Maryja było za LPR a nie za PiSem i na tej liście był Kaczyński (Kalkstein). Teraz jak RM jest za PiSem to uważa że to co rozdawała wtedy to fałszywka SB a teraz Giertych to zdrajca. Mnie jeszcze śmieszą wyzwiska zwolenników PiSu na Tuska - raz jest agentem Izraela, raz Rosji, raz NIemiec - mogliby się zdecydowac na jedną wersję.
4
No to pojechałeś merytorycznie.
WROGOWIE - niezależnie od wszystkiego. Napisz coś merytorycznie, wyargumentuj itd...
7
Będą powtarzać dopóki ciemny lud będzie kupował tą bajkę wskazując Putina, Tuska i Komorowskiego za zamachowców. Ciemny Lud za 500 zł sprzeda się i da sobie wcisnąć każde kłamstwo. Wskazując wroga, zdrajcę, łatwiej ciemnym ludem sterować.
3
Ostatnie dwa jego mecze w ofensywie na skrzydle były katastrofalne, nawet nie pytam jak gra na prawej obronie na treningach, skoro trener w żadnym meczu za żadne skarby by go tam nie ustawił.
1
No to nie za bardzo napisałeś co chcesz w życiu robić. Zawsze możesz jak piszesz iśc na kierunek mniej wymagający tylko dla papierka, ale znając życie to olejesz takie studia w trakcie pierwszej sesji.
1
Pytanie jaką masz alternatywę?
Możesz studiowac i pracować.
Zależy z jaką branżą wiążesz przyszłość.
2
Peronista ?? Czy tylko taka nazwa użytkownika dla zabawy ??
2
Czy to będzie ostatni czy przedostatni sezon Iniesty w Barcelonie to nie łudźmy się. Nie jest już i nie będzie człowiekiem który będzie robił różnicę. Od co najmniej trzech sezonów widzimy powolny lecz nieubłagany schyłek kariery wielkiego mistrza. Czasem jeszcze zachwyci jakimś przejściem, podaniem czy dryblingiem ale to ostatnie akordy kunsztu, gdyż większość spotkań to jednak mimo genialnej techniki braki w kreacji i wizji gry. Utrzymywanie się przy piłce, spowalnianie akcji i bardzo wysoki współczynnik podań - lecz bezpiecznych i asekuracyjnych. To, że dostanie bezterminowy kontrakt to należy mu się jak psu buda, bo w Andresie bije serce w kolorze blau-grana, a przez lata zasłużył na status grającej legendy. Przynajmniej jest godne pożegnania mistrza, godne Barcelony. Cieszmy się, że nie spotkał go los Raula czy Casillasa z wiadomego klubiku. Statystyki Andresa od kilku sezonów pikują w dół jak piloci kamikadze przy amerykańskich okrętach.
Ostatnie 5 sezonów w LaLiga
Asysty 16 - 7 - 1 - 2 - 3
Dryblingi 122 – 131 – 52 – 58 - 41
Kluczowe podania 44 – 52 - 20 - 32 -25
Bramki 3 – 3 – 0 – 1 – 0
Strzały 35 – 42 – 24 – 23 – 22
Oczywiście grywa mniej przez kontuzje, szczególnie 2016/2017 czy 2014/2015, jednak ogólny trend jest mocno zniżkowy. Sezon 2015/2016 był to sezon z trzecią w jego występach w La Liga liczbą minut, ale bardzo słaby pod względem efektywności gry.
Można pisać, że nigdy nie miał oszałamiających statystyk jak na swoją pozycję w świecie futbolu, ale w sezonie 2012/2013 wygrał klasyfikację asystentów La Liga, jego kluczowe podania czy dryblingi budziły podziw i były odnotywane w statystykach. Jego 6 asyst w ciągu ostatniego ponad 3,5 roku wskazują nieubłaganie, że blask Don Andres z miesiąca na miesiąc blaknie. Oby wykrzesał jeszcze chociaż kilka świetnych zagrań w kilku ważnych spotkaniach.
2
"Moim zdaniem oddanie ich bez madrze zaplanowanego nastepstwa to jedna z glownych przyczyn upadku dynastii Pepa i wylaczna przyczyna tego, ze Barca w starciach z Interem ("wyszedl" brak Toure), a potem Realem Mou (niedobor Marqueza), oraz podobnie grajacymi druzynami (Chelsea, Atletico, rzadziej Bilbao) bywala regularnie, powtarzalnie i bezradnie opedzana - po angielsku 'overpowered' ;) - przez rywali stawiajacych na twarda, meska gre i okazjonalne kosy w zebra & kopy w piszczele. Martino nie kupil wzrostu i sily, bo"... itd.
Więc prostuje to co piszesz jak to Barcelona była regularnie, powtarzalnie bezradnie opędzana od czasów Guardioli (który jak pisałeś nie kupował a pozbywał się sily i wzrostu), Tito, Martino a nawet Lucho przez te drużyny ze względu na brak siły, wzrostu i męskiej gry.
Barcelona-Real 2008/2009 - 2016/2017 - 15 zwycięstw, 7 remisów, 8 porażek
Barcelona - Atletico Madryt 2008/2009 - 2016/2017 - 19 zwycięstw, 7 remisów, 4 porażki
Barcelona Atletic Bilbao 2008/2009 - 2016/2017 - 22 wygrane, 6 remisów, 3 porażki
Barcelona - Inter, dwumecz po wałku sędziowskim, w pierwszym spotkaniu uznano bramke Milito z 2 metrowego spalonego w drugim nie odgwizdano conajmniej trzech karnych dla Barcelony i nie uznano Barcelonie prawidłowo zdobytej bramki. (całe drugie spotkanie zagrał Toure, mimo że pisałeś o jego braku w tych spotkaniach).
Barcelona - Chelsea 3 remisy i jedna porażka, pechowy mecz rewanżowy z Chelsea w ktorym Barcelona całkowicie zdominowała grę, co widac po statystykach strzałów - Barcelona nie wykorzystała 4-5 stuprocentowych sytuacji a Messi z karnego strzelił w słupek, Torres przy kontrze strzelił na 2:2 w 92 minucie.
Proszę grzecznie obejrzyj spotkania albo sprawdź statystyki zanim napiszesz że Barcelona regularnie, powtarzalnie była opędzana przez jakiś konkretnych rywali.
Akuratnie mam więcej troszkę czasu i przeczytałem kilka twoich felietonów, uwielbiasz krytykowac zawodników, czasem ich pejoratywnie przedstawiać, snuć diagnozy jednak często albo się mylisz we wnioskach, albo nie sprawdzasz statystyk lub tak jak kiedyś dopasowujesz je pod swoje tezy, zamiast na podstawie statysyk wyciagac wnioski.
Może znajdę czas do odniesienia się do wcześniejszych felietonów, szczególnie do tych o upadku i totalnej dyskredytacji tiki-taki.
Nie bierz tego do siebie, może wywiąże się przy innych felietonach jakas merytoryczna dyskusja bo tu na serwisie merytoryczne rozmowy sa prowadzone jedynie o FIFie czy serialach na rambli.
Barcelona bezradna była w tym okresie z Bayernem, Juventusem, dwóch meczach z Realem i w jednym z Bilbao w SPH. W pozostałych przegranych czy zremisowanych zabrakło szczęscia lub to szczęscie dopisało przeciwnikom (np. nie uznana bramka Messiego na wagę wygrania ligi hiszpańskiejw ostatnim meczu z Atletico, gdzie nie było spalonego), ale Blaugrana nie była zdominowana czy bezradnie opędzana.
pozdrawiam
0
Miałem Atari 65 (kupione w Pewexie - to były czasy) a tam sportowych oprócz wyścigów nie było, tylko przygodowo-zręcznościowe - Montezuma i takie tam. Na Amidze ze sportowych chwile grałem w NBA.
1
Ostatnia w którą grałem - czyli 99 :)
2
Tyle tu watków o FIFĘ to i ja się podzielę swoim zapytaniem, bo tu ponad połowa wątków to w kwestii tej gry. Jak ostatnio grałem to oczywiście Barceloną ale i Amiką Wronki udało się wygrać europejskie puchary. Myslałem że największe punkty w umiejetnościach będzie miał Zidane, Ronaldo czy Szewczenko a ma George Weah, w sumie nie wiem dlaczego? Ktoś wie dlaczego?
1
Chodzi, że teraz jednak został dołączony do zespołu i nie ważne czy gra czy nie. Jest w tym zespole, za 5 lat go juz raczej nie będzie a będzie trzeba kogos w jego miejsce, nawet jesli będzie to miejsce rezerwowego w pierwszym składzie. Poprostu ma juz swoje lata.
1
Tylko kiedyś misyjnośc w publicystyce polegała na pokazywaniu wszystkich poglądów teraz tylko jednego słusznego. Nie wyrzucano masowo dziennikarzy przyjetych za PiSu w latach 2005-2007, którzy prezentowali odmienne stanowisko w wielu sprawach. Teraz wystarczy niewłaściwy komentarz na FB, pokazanie się w niewłaściwym towarzystwie i sie wylatuje.
2
Różnica jest taka, że to co za PO było patologia obecnie jest normą. Po to PiS zmieniał jako pierwszą ustawę to ustawę o słuzbie cywilnej, gdzie uzrądnicy państwowi nie mogli należeć do żadnej partii, jak i ich pzrełożeni. PiS to zmienił obsadzając aparatczykami wiekszośc urządów. Wejście ABW do siedziby niezależnej gazety było w wyniku prowadzonego sledztwa i przez kilka godzin trwała rozmowa w siedzibie gazety o zgranie materiałów objętych śledztwem a że redaktor nie chcicał dac laptopa, więc zrezygnowano z tych czynności. Wybór sędziów na zapas został podważony przez Tk z wniosku PO, samo PO złozyło wniosek do TK o zbadanie zgodności z Konstytucja tego wyboru. Kilan czy inni byli, tak jak zegarek Nowaka który dostał od rodziny na urodziny a którego nie zgłosił w zeznaniu przypłacił odwołaniem. Teraz Sadurska zarabia ponad 100 tysięcy miesięcznie co jest normą, bo wszystkie państwowe spółki w zarządzie zostały obsadzone ludźmi z PiSu. Polskie firmy zapłaciły haracz na kampanię medialna PiSu 19 milionów. Nigdy nie było takiego złodziejstwa, tak jawnie i tak bezposrednio przeprowadzonego.
0
Telewizja publiczna konkuruje o widza, ale ma tzw. misyjność. Z jednej strony ma reklamy (ale nie w trakcie filmów czy programów) z drugiej wpływy z abonamentu czego nie mają komercyjne telewizje. Telewizja publiczna może mieć inny profil niż komercyjna, może konkurować zupełnie innymi atrybutami. ma największą liczbe ośrodków regionalnych i programów tematycznych. Chodzi tak naprawdę , że zrobiono z telewizji publicznej telewizję partyjną, dlatego ma najgorsze notowania i dziury budżetowe, nie wspominając o spadku oglądalności.
1
Za 3-5 lat może być kiepsko. Prawie wszystkich najlepszych z młodzieżowej reprezentacji Hiszpani przejał Real. La Masia nie wypuszcza talentów seryjnie a przez ostatnie lata prawie nikt nie przebił się do pierwszego składu. jeśli uznac Roberto za podstawowego zawodnika to jego debiut był za Guardioli 7 lat temu.
Jest różnica między mogą grac a grają na najwyższym poziomie. Było wielu o których pisano że moga grać na najwyższym poziomie, ale boisko weryfikowało ich umiejetności.
2
Tylko że skrót faszyzm w tym znaczeniu nie określa się wygrane wybory przez PiS, ale działania partii po wygranej wyborach. Dotyczą łamania konstytucji, zawłaszczania państwa, ograniczania praw opozycji, podporządkowania władzy sądowniczej, podporządkowanie mediów publicznych, propaganda, itd... (można wypisywać długo).
3
PiS to stary chrześcijański konserwatyzm?
PiS to partia populistyczna.
W sferze socjalnej PiS jest za państwem socjalistycznym.
Centralizacja państwa - na wszystkich szczeblach i dotycząca wszystkiego co się da scentralizować i mieć wpływ na każdą sferę życia społecznego, gospodarczego.
Przypominam, że Kaczyński w wyborach w 2010 wychwalał socjalizm a Gierka nazwał wielkim patriotą.
Mówią o zakazie aborcji - ale to tylko propaganda dla środkowisk prolife, nie chcą tego wprowadzić.
Nie domagają się pełnej dekomunizacji bo duża ilośc ich prominantnych aparatczyków wywodzi się z PZPR lub jak Kryże czy Piotrowicz, Jasiński byli prokuratorami czy sędziami w PRLu.
Rozumiem, że konserwatyści chcą zachowania tradycyjnych wartości. Tylko oni nie pragną zachowania tradycyjnych wartości tylko stworzenia na nowo państwa, narodu, autorytetu wedle własnych kryteriów wykluczając z nowych struktur wszyskie niepodporządkowane jednostki.
PiS gra chrześcijańskim konserwatyzmem dla własnych politycznych celów ale nie jest partią chrześcijańskiego konserwatyzmu. Oprócz obostrzeń dotyczących tabletki dzień po, którą mozna kupić legalnie tylko że na receptę to nie za bardzo mozna się doszukiwać jakiś rozwiązań wskazujacych na chrześcijański konserwatyzm. Chyba że w krytyce papieża - głowy kościoła katolickiego.
4
Propaganda nie powstała w 2015, ale nigdy nie była prowadzona w tak bezpośredni i masowy sposób. NIgdy w historii Polski po 1989r., nie było takiego załaszczenia mediów i braku obiektywizmu w mediach publicznych.
Mówią tak bo jedna słuszna partia robi wszystko aby wprowadzajac socjalizm nie być kojarzona z socjalizmem. Dyktatura to akuratnie nie jest okreslenie tylko prawicy bo funkcjonowała chociazby dyktatura proletariatu. Faszyzm to raczej używanie skrótu myślowego na rządy sprawujace przez jedną partię, zawłaszczające wszelkie dziedziny społeczne, używające totalnej propagandy i manipulacji.
NIgdy nie było takiej propagandy i wyzwisk na polityków innych partii na łamach prasy. Wystarczy że dam przykład Gazety Polskiej. Wyborcza mimo, że ma bardziej liberalne, proeuropejskie, tolerancyjne podejście i bardziej skłania się w stronę dzisiejszej opozycji to za poprzednich rządów to właśnie GW pisała jako pierwsza o sprawach takich jak afera senatora z PO Misiaka, czy krytykowała wybor sędziów TK na zapas.
Dzisiaj jest nie do pomyslenia aby przez media prorządowe czy publiczne poszła jakakolwiek krytyka wodza narodu, a Dziennik Telewizyjny (czyt. Wiadomości) jako głowny news puszcza animację jak wredny poseł totalnej opozycji który nie mogąc wytrzymać wpycha się do kolejki do ubikacji. Takiego dna nie sięgnęła telewizja za Urbana. Dzisiaj jasno jest pokazywane kto jest zdrajcą a kto prawdziwym patriotą.
10
Teraz odpowiednia propaganda i socjotechnika wystarcza jak mawiał Kurski dla ciemnego ludu. NIeważne że zwolennicy partii która wprowadza socjalizm uważaja się za prawicę, że mówią o wartości tradycyjnej rodziny głosujac na partię na której czele stoi człowiek wolący związek z ta sama płcią. Jak Duda, Ziobro, Legutko , czarnecki czy Ziobro w Europarlamencie donosili na Polske to był patriotyzm. W historii Polski tyllko jednak partia miała władzę wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą i był to PZPR, teraz będziemy miec drugą.
Dziś duma nie tyle z tego co polskie ale z tego co zostaje uznane przez jedna opcje za narodowe - stadniny koni, Puszcza Białowieska, teatry, organizacje pozarządowe, Konstytucja się nie kwalifikują.
7
Dodałeś Alenę i Semedo i nagle ma wyglądac to dobrze?
Semedo - zobaczymy, po 3-5 spotkaniach nie ma z czego oceniać zawodnika.
Alena - jeszcze to zawodnika barcy B - zobaczymy czy się wybije.
Były już Cuenci, Bojany, Montoye, Muniry więc narazie to wróżenie z fusów.
Barcelona ma jedną z najstarszych jedynastek w LL, jesli nie najstarszą a na ławce nie ma zbyt wielu talentów, którym by do odpowiedniego poziomu brakowało jedynie doświadczenia.
2
Ja mam nadzieję że Roberto zajmie miejsce Xaviego, ale nie ma ofensywnego pomocnika takiego jak kilka lat temu Iniesta, który pociągnie za sobą akcję. teraz Iniesta to raczej dogrywa minuty do emerytury, ale nie jest to od kilku sezonów zawodnik który robi różnicę.
36
NIe wiadomo co z Leo, potem Busi i Pique i koniec największej Barcelony w historii. Andres odejdzie po tym sezonie lub po następnym.
Za 3-5 lat dream team przejdzie do historii. Drugi zespół w historii którego zawodnicy zajeli trzy miejsca na podium Złotej Piłki. Messi I Iniesta ostatni którzy wygrali 4 razy LM i 8 razy LL.
W ciągu tych najbliższych lat odejdzie tez Rakitic, Suarez, Paulinho, wczesniej Mascherano i będzie trzeba zespół budowac od nowa. Zostanie Umtiti, Dembele i Ter Stegen i Roberto.
NIe wygląda to na razie dobrze.
0
Zobaczymy jak Semedo bedzie na stałe na prawej obronie a Roberto NA STAŁE w pomocy. Roberto dobrze operuje piłka, ma przegląd pola i potrafi grac ofensywnie i kombinacyjnie, więc zobaczymy czy nie sprawdzi sie w roli środkowego pomocnika w niedługim czasie.
1
Niewiele brakowało. Kilka miesięcy się zastanawiali kogo pozyskać z Valencii w 2010 - Silvę czy Villę - wybrali tego drugiego.
0
Oboje możecie mieć rację. Jeden z frekwencją drugi z procentem głosów :)
1
Ponad 90% na tak, ale referndum to była szopka. Karty do głosowania można było drukowac w domu i wrzucac w kilku lokalach bo nie bylo list uprawnionych do głosowania. Rzeczywistych wyników nie ma.
0
Nie wiem, takiej taktyki nie znam i nie widziałem aby tak grała Barcelona kiedykolwiek. Jednak jeśli polecasz taka taktykę to masz prawo do takich swoich głębokich przemyśleń.
0
NIe chodzi mi nawet o Ramble, bo jest ok - taki był zamysł redakcji aby była o wszystkim. Tylko Rambla stała się praktycznie jedynym miejscem dyskusji i to nie o FC Barcelonie.