pax

0

Zabrzmiało jak rasistowski komentarz, ale nie chciałem wyciagać zbyt pochopnych wnioisków :)

pax

0

NIe nie sądzę. Lucho ten eksperyment zrobił i to był jedyny praktycznie jaki zrobił przez trzy lata. Zrobił to bo był zmuszony odejściem Alvesa i zmuszony gonic wyniki, więc musiał zespół przestawić mega ofensywnie. Opcja z trzema obrońcami funkcjonowała tylko w końcówce sezonu bo trzeba było gonic wynik z PSG w rewanzu a potem gonic Real w La lidze bez marginesu błędu. czasem to wygląda że Luis jest sam bo drugi napastnik nie ma jakości, mimo że jest na pozycji.
Zobaczymy jak valverde ułozy obronę. Bo w ataku pozycyjnym bronilismy czwórka obrońców ale w asekuracji i szybkich atakach to Busi asekurował środek pola miedzy formacjami obrony i pomocy bo stoperzy się rozjeżdżali po bokach asekurując boki gdyz boczni byli w ataku.
Tak jak pisałem, opcja z trzema obrońcami jest mega ofensywna i na razie niepotrzebna, dodatkowo skupia pomocników przy ewentualnej asekuracji (chociaz oni i tak się asekurują). :)

pax

0

Wątpie aby powstała formacja z samym Suarezem na szpicy, raczej to zawsze bedzie dwójka i cofniety Messi. Tylko jest inny problem - Ci co są z Suarezem jako drudzy napastnicy nie potrafia grać na tej ofensywnej pozycji. Delu z Eibarem to była tragedia, tak jak Vidal z Las palmas i Gironą, Gomes tez nie zachwycił z Atletico. Moze nie chodzi o taktykę a jakość zawodników.
Magii na skrzydle brakuje bo...pomoc jest słaba, Alba pelni rolę wahadłowego, ale zauwaz że on na skrzydle jedynie wychodzi do przerzutów lub prostopadłych piłek za linie obrońców. On nie drybluje, nie ma rajdów z piłką,
Valverde odrobił zadanie domowe i ustawia zespół tak jak Pep, Tito i częściowo Tata, o Lucho nie chce mi się pisać, może napisze felieton bo moim zdaniem on sprawił że Barcelona przestała być magiczna.
Co do Pique, to wiadomo że jest ulubieńcem CN i rdzennym Katalończykiem więc juz ma fory. Jednak alternatywa się pokazuje, bo Umtiti w formie może doprowadzic do zastępowania Pique mascherano, już w styczniu może dołaczyć Mina i jest jeszcze Marlon.

pax

2

Samper jest mega wszechstronnym zawodnikiem, niby miał być następca Busiego, to ma dużo wieksze skłonności do gry ofensywnej , dryblingów czy rajdów. ja go lubię, choć w Barcelonie oprócz końcówki z Getafe i CdR i LM sobie nie zagrał. Ma świetną technike użytkową, tylko raczej w Barcelonie nie zagra. trzech głównym pomocników to Busi - nominalny defensywny, Ivan - przemianowany na defensywnego, Andres z braku formy gra jak defensywy.

pax

1

Popatrz na oceny z Las Palmas, dałem najniższą ocenę Vidalowi, a według uzytkowników brakowało mu 4 głosów aby został ZM. Nikt nie podjął dyskusji. Może przy innych tematach będzie więcej opini.

pax

2

Przepychanki przepychankami, zrezygnowałem z pisania właśnie ze wzgledu na gównoburzę z pewnymi osobami. Dla dobra portalu wolałem ja to zrobić. Troszkę wrócę, czasem zrobię swoje oceny (z Atletico juz niee zrobie bo nie miałem czasu) ale ostatnie dwa meczu ligowe się udało. Może jakas dyskusja sie wywiąże jak uda się napisac jakiś felieton z lekką kontrowersją :) Chociaz wątpię, brakuje osób chetnych do dyskusji, raczej wiekszość siedzi na Rambli i wymienia się info o FiFie i jaki mecz obstawić.

pax

3

Niestety :(
La rambla była potrzebna bo przy newsach pojawiały sie teksty nie na temat. Tylko teraz brakuje komentarzy "na temat".

pax

1

W stosunku do innych komentarzy to mało, a takich merytorycznych, z pogłębiona analizą, argumentami to naprawdę mało. Dyskusje w stylu czy Couthinho jest potrzebny? Sprzedać Gomesa? Czy Neymarowi należy sie świński ryj? To chyba nie ten kierunek. Kiedyś było więcej merytorycznych dyskusji, uzytkownicy szukali analiz, statystyk aby coś w dyskusji zaakcentować.

pax

1

To podzielę się swoją opinią. Podoba mi się powrót do roli wolnego elektrona Messiego. Lawirujacego między linią ataku i pomocy. nie podoba mi się gra na dwóch pivotów (Ivan i Busi) bo... niestety muszę to przyznac o czym mówiłem od lat, magik Iniesta zatracił swoja czarodziejską moc. dzisiaj cały atak zalezy od Messiego, Vidal, Delu, Suarez bez formy, Dembele kontuzja. Messi jest zajeżdżany bo musi kreować, dryblować, tworzyć przewage i wykańczać. Brakuje kreacji w pomocy od lat, a Xavi mając 35 lat i grając w połowie spotkań zjadał Iniestę i Ivana razem wziętych. Przy braku ofensywnego klasowego pomocnika bez sensu jest gra na dwóch pivotów bo tylko zagęszcza się środek pola, ale przy 90% z którymi gra Barcelona jest to niepotrzebne bo to Barsa jest przy piłce. Mamy więc dwóch defensywnych pomocników i Iniestę nie kreujacego gry.
Co do Alby, to on nie jest tak pozostawiony samym sobie , na tej stronie operuje zawsze Iniesta oraz w zależności od ustawienia Suarez czy Suarez czy nawet Gomes. Alba jest wciąż asekurowany i dobrze wchodzi i sie pokazuje ale jego dogrania nie są dokładne. Jednak jest to dobry kierunek Valverde że uruchamia bocznych obrońców, przy dwóch pivotach jest to dobra decyzja zwiększajac siłę ofensywną. Pytanie więc czy nie przekonuje Cie takie takie rozwiązanie taktyczne czy Alba w tym rozwiązaniu taktycznym. Do momentu powrotu i formy Dembele raczej widzę 4-3-1-2 - tak było z Atletico. Później podobnie, bo Messiemu najlepiej na środku między liniami.

pax

1

Czasem wchodze na ramble ale pytania o filmy, teatry, dowcipy, FIFY, CSy, bukmacherki i inne to nie dla mnie.
Z tekstów okiem kibica to pamiętam Korbela - parszywa dziewiątka, nie ze wszystkim tam się zgadzałem, ale merytoryczności i ogromu pracy nie można było odmówić.
Nie ma obecnie wogóle dyskusji, nawet pod ocenami. Nic.

pax

2

Prawie półtora roku się nie udzielalem bo ... (wolę ominąć ten wątek). Mam kilka pomysłów na felietony, zarówno taktyczne jak i biograficzne. Może uda się coś skleić. Może bumu nie było, ale był moment 2-3 miesiące ze w miesiącu 1-2 felietony użytkowników się ukazywały. Ja pamiętam czasy, gdy nie było okiem kibica lub nie chciano puszczać tekstów użytkowników i wtedy szły wklejane po częściach w komentarzach. :)
Kilka tekstów było naprawdę ciekawych :)

pax

1

Pewnie teoretycznie istnieje. Jednak jak uzytkownicy nie wysyłają swoich tekstów to redakcja nie ma co publikować :)

pax

2

Powoli sie uaktywniam (nie było mnie ponad rok wiadomo dla czego). Mam pomysły na 3-5 felietonów :) Zobaczymy co z tego wyjdzie. Newsy jeszcze ok, zawsze coś można przeczytać. Jednak brak merytorycznych analiz spotkań. Valverde podobnie jak Pep przesunął Leo na fałszywą dziewiątkę, z Atletico Suarez i Gomez w przerwie wymienili sie stronami, często gramy dwoma pivotami itd..., za Valverde juz jest sporo zmian taktycznych ale analizy ich brak.
Newsy rozumiem, te 10-15 nesów dziennie jest z głównie z gazet hiszpańskich, więc wstawiane jest to co jest w prasie.
Bardziej mi przeszkadza ta pustka komentarzy pod nesami, artykulami, ocenami - kiedyś komenarzy liczyło się w dziesiatkach a nawet było po po 100-200. Teraz jest 10-20.

pax

8

thx

Może warto aby redakcja pomyślała o konkursach jak pisała np. na najlepszą analizę spotkania czy taktyki trenerskiej, felieton, najciekawsze statystyki itd...
Może to by zmobilizowało użytkowników do pogłębiania wiedzy o Blaugranie, szukania informacji a wyniki tych prac publikowane na portalu przyczyniały się do jego popularności i atrakcyjności.
Życie przeniosło sie na Ramble a tam jest wszystko od Barcelony po Krym. Troche straciło to na merytoryczności w komentarzach pod newsami, artykułami, felietonami a szkoda :)

pzdr

pax

10

Szkoda, że taki ranking czy konkurs czy plebiscyt nie pojawił sie dużo wcześniej. Wielu zacnych komentatorów z różnych przyczyn już nie publikuje a szkoda. Wiele nowych i młodych nicków widzę, więc mam nadzieję że młodzi teraz pociągną merytorycznie komentarze. Były w sugestiach pomysły wprowadzenia rang i takie tam różne pomysły na ocenianie wartościowości komentarzy i pomocniczości użytkowników. Wiele zacnych osób się udziela i udzielało dlatego może warto takie plebiscyty-zabawy robić tak ja Złota Piłka - co roku. Oczywiście najpopularniejsi to będą Ci którzy udzielają się często i gęsto i to dość niedawno, tylko czy chodzi aby pisać dużo czy mądrze. Ta zabawa która jest po raz pierwszy to takie podsumowanie jednak ostatnich lat portalu więc nominuję.
sojerrrra - większość nie wie kto to. Za kulturę wypowiedzi, celne komentarze i obszerne analizy (szkoda że od długiego czasu nie aktywny).
Dona - za wiedzę i cięty jurajski jęzor oraz za to że jest takim samym wielbicielem Leo jak ja :)
Jednak jest wielu których komentarze cenię.

pax

0

Prawdopodobnie po świętach czyli na początek stycznia.

pax

0

"to" ???????????? :(
poza tym pytanie na ramble

pax

4

Tylko z zadowoleniem można przyjąć fakt, że mu sie udało bo początki kariery nie dawały podstaw do twierdzenia że stanie się Bogiem futbolu. Oczywiście nie przesłanki sportowe ale poza sportowe jak i zdrowotne. Upór i determinacja doprowadziły go do miejsca gdzie obecnie się znajduje.
Polecam tekst o jego trudnych początkach
http://www.fcbarca.com/67704-nielatwe-poczatki-kariery-leo-messiego.html

pax

2

Z Messim się nie zgodzę bo ekspoatacja Messiego przebiega troszkę inaczej. Iniesta jest cały czas w ruchu ale robi przebieżki, potruchta i tak 60 minut wygląda. Messi chodzi po boisku (chociaż iostatnie mecze to jego wysoki zaskakujący pressing), by w pewnym momencie zrobić rajd i minąć 3 przeciwników. Iniesta się tak nie ekspatuje. Andres jest po prostu czwarty sezon bez formy. Świetnie się utrzymuje przy piłce, wychodzi spod presingu by następnie spowolnic akcję, podać do tyłu. Zatracił przegląd pola i szybkość decyzji dlatego gra mega asekrancko. Dlaczego napisałeś o Dembele w kontekście prawej flanki? Sądzę, że jak wróci do formy po kontucji to ustawienie bedzie 4-3-3 lub 4-3-1-2 z Messim jako cofniętą "9" co obserwowaliśmy w przedostatnich meczach ligowych. Alba często nie wraca, często jest wyręczany przez Masche lub Semego, Ivana lub Inieste. Alba niestety nie potrafi ustabilizować formy, bo fizycznie zawsze był bez zarzutu, jednak zawsze byl liderem fatalnych dośrodkowań czy niewykorzystanych sytuacji sam na sam po dograniach Leo.
Co do Leo który cięgnie zespół w Barcelonie i reprezentacji to jego kontuzja byłaby katastrofą, on gra w każdym spotkaniu po 90 minut. Czytałeś dwa lata temu mój felieton - Messi znowu człapał?
pzdr

pax

1

Świetna odpowiedź i argumentacja. Gratuluję.

pax

1

Sezon 2014/2015
1 asysta 0 bramek w 24 spotkaniach, 1590 minut

pozostawię bez komentarza

pax

1

Czasem po prostu żal patrzeć. Już czwarty sezon gdy Iniesta gra po prostu słabo. Jest legenda i zawsze nią będzie. Życzę mu aby przed zakończeniem kariery miał swój ostatni sezon taki jak xavi - zakończony conajmniej trypletem i mega sezonem. Xavi w swoim ostatnim sezonie miał 8 asyst w lidze i 2,7 kluczowego podania w przeliczeniu na 90 minut gry, Andres nigdy nie zblizył się do takich statystyk, a teraz co raz gorzej mu wychodzi cokolwiek w ofensywie. xavi w ostatnim sezonie był najlepszym pomocnikiem, a miał być jedynie dodatkiem u Lucho do Rakiticia, którego wysłał na ławke rezerwowych. Oby Andres przypomniał sobie czas gdy stawał na podium Złotej Piłki.

A że forma Iniesty spada to widać właśnie po statystykach.

Iniesta 2010/2011-2013/2014 - 16 bramek, 35 asysty
Iniesta 2014/2015-2017/2018 - 1 bramkia, 6 asyst

Niby statystyki nie grają, ale aby wygrać mecz to statystycznie trzeba strzelić przynajmniej jedną bramkę więcej od przeciwnika.

Dużo złego drużynie zrobił Lucho, ale to już materiał na inny komentarz.

pax

6

W tym meczu Valverde się nie spodziewał jednego - tak słabego Atletico. Z tego powodu podniósł skład nie wystawiając Masche czy Roberto w pierwszym składzie. Taktycznie również nie do końca wydaje mi sie że przewidział iż Atletico tak głęboko sie cofnie, oni zawsze grają twierdzą, ale dzisiaj praktycznie bez presingu, z dwiema liniami obrony ustawionymi bardzo bardzo głęboko 25 i 15 metrów z zagęszczeniem pola karnego. Oba skrzydła były odsłoniete, ale nie wiem czy taka była taktyka Valverde ale Semedo który mógl wychodzić na obieg wogóle nie uczestniczył w takich akcjach. Skrzydłami moglismy ugrac więcej, niestety nie zostało to dobrze wykorzystane. Było zbyt mało ruchu do pilek prostopadłych a wiekszość podań był do zawodników ustawionych plecami do bramki Atletico. Iniesta troszkę próbował grać ofensywniej w pierwszej połowie ale z mizernym skutkiem, Ivan świetnie grał na utrzymanie podając do najbliższego lub do tyłu. Większość piłek przechodziło przez tą dwójkę, więc tak gra wyglądała.

pax

4

Broniłem Gomesa w trakcie pierwszej połowy, bo mimo że nie zagrał dobrze nie zasługiwał na wyzwiska i ogólny hejt jaki dostawał w trakcie spotkania. W pierwszej połowie było kilku zawodników którzy grali równie słabo, ale nikt ich nie wyzywał. Gomes dostawał zwyczajowa porcje bluzgów za to że jest Gomesem i tyle. Teraz niektórzy popadaja w skrajnośc w drugą strone gdy Gomes zagrał lepiej w drugiej połowie, piszą że grał świetnie. Jednak to nie było bardzo dobra jego połowa, czy dobry mecz. Druga połowa była lepsza w niej zaliczył trzy udane dryblingi, kluczowe podanie, prawie wystawienie piłki Suarezowi i ogólne dużo lepsze wrażenie, ale też było sporo niedokładności, strat przy linii czy strzał w kosmos. Atletico było dzisiaj mega słabe, Gomes mogł zrobic więcej. Nikt nie pisze o tym, że w drugiej połowie zamienil się z Suarezem miejscami i przeszedł na lewą stronę co wyraźniej było dla niego lepszym rozwiązaniem. W tym spotkaniu ja doceniam go za nieustępliwość, byl jednym z nielicznych którzy prawie cały czas stosowali presing i jak podbiegali do zawodnika Atletico to go blokowali i naciskali. Ogólnie widać że brakuje mu zgrania.

pax

0

Barcelona całkowicie zdominowała mecz. Problem jest ze w Blaugranie gra jedynie coś 2-3 zawodników. Atletico nic dzisiaj nie gra.

pax

1

Zrozum jedno nigdy nie byłem zwolennikiem Gomesa, ale dzisiaj nie gra gorzej od kilku innych zawodników. Ty jednak wyzywasz jednego od gówna. Tylko z subiektywnej niechęci? Ludzie narzekali zanim wszedł na boisko. Ludzie w przed ostatnim meczu uważali że Vidal zagrał rewelacyjnie i brakło 4 głosów aby został ZM gdy był najgorszym zawodnikiem spotkania. Widać, że ważniejsze jest dla Ciebie co ludzie piszą, jaka moda tak i Ty idziesz z prądem. Ehhhh

pax

0

NIe wiem po co piszesz teraz pan (jeśli chcesz pisac pan to z dużej litery) gdy 5 minut temu nazwałeś go gównem. dzisiaj nie gra gorzej od kilku innych zawodników. Zawalił bramkę? Niewykorzystał kilku dobrych sytuacji? Traci non stop piłkę?

pax

2

Powyzywam i pohejtuję na Gomesa, będę miał lajki i polecenia, bo to fajne i mode. NIe, chyba tego nie zrobię, wolę użyć mózgu.

pax

3

Gównem nazywasz zawodnika Barcelony który nie gra gorzej niż wielu innych zawodników. Taka moda na wyzwiska Gomesa to sie przyłaczasz.

pax

6

Suarez faul w ataku. Padłem :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?