pax

12

Atletico strasznie głęboko sie cofa. Dwie linie obrony jedna na 15 druga na 25 metrze, boki odsłania, ale tu ani Semedo ani Alba nie wchodzą. Barcelona ma duże przestrzenie, ale gra wolno. Iniesta i Rakitoc skutecznie zwalniają każdą akcje. Nikt nie wychodzi do podań, ani nie wychodzi za linie obrońców. Atletico nie gra wielkiego spotkania, bez presingu, jedynie dobrze są ustawieni, ale Barcelona nawet nie próbuje piłek między formacjami.

pax

4

Hejt wylewany na Gomesa jakby Iniesta, Alba, Rakitić Suarez grali lepiej. Tylko dlatego że taka moda?

pax

0

Mea culpa, nie zrozumiałem :)

pax

8

Fajny tekst. Uznanie.

pax

1

Widzę , że nie zrozumiałeś mojego tekstu. Nie chodzi o wymienianie błędów, a ten jeden przywolany przeze mnie miał na celu pokazanie, że sezon nie był zły a bardzo niewiele brakowało do wywalczenia mistrzostwa.

pax

0

Iniesta od 2014 stracił miejsce w pierwszym składzie ??
Nigdy nie było takiej sytuacji w tych sezonach aby był zawodnikiem rezerw, tzn. że więcej razy wchodził z ławki niż zaczynał mecz od pierwszej minuty.

pax

1

Był to sezon w którym Messi dość często bywal kontuzjowany, rozegrał najmniej spotkań w ciągu ostatnich 10 sezonów, Neymar potrzebował cały sezon na aklimatyzację. Był to sezon w którym Atletico było rewelacją i ciagnelo z formą przez cały sezon. Kilka czynników wtedy na siebie sie nasuneło.

pax

0

Statystyki nie grają? A dajesz przykład kiedy Andres tworzył z Xavim i Messim trio i wtedy w najlepszym okresie miał mega statystyki a to że spadek formy jest widoczny to właśnie widać po statystykach.

A że forma Iniesty spada to widać właśnie po statystykach.

Iniesta 2010/2011-2013/2014 - bramki 16 asysty 35
Iniesta 2014/2015-2017/2018 - bramki 1 asysty 6

Andres wciąż świetnie panuje nad piłką, potrafi ją przetrzymać ale już nie jest tym który napędza akcje, który dogrywa idealne kluczowe podania czy tym który wychodzi z drugiej lini do prostopadłych podań.

pax

20

Źle nie było. Gdyby sędzia nie przekręcił Barcę w ostatnim meczu z Atletico nie uznając prawidłowej bramki Messiego to byłoby mistrzostwo.

pax

1

Wojny nie wojny.
Chłop był wyzywany, hejtowany, zaniżano mu oceny więc trzeba było się wstawic za niego wtedy gdy 90% było przeciwko niemu. Było minęło. Fajnie, że po czasie wielu z tych co wtedy go hejtowało teraz za nim tęskni :)))

pax

2

Na jednych mówisz że byli pijakami, mordercami, złodziejami. Tu masz przykład sypiania z 9 letnią dziewczynką i uważasz że wszystko było w porządku bo takie były czasy. Mahomet nie miał skłonności pedofiljskich, bo poprzednia i kolejne żony były starsze, ale w wielu fragmentach jest mowa że ożenił się z Aiszą gdy miała 6 lat a zaczął współżyć gdy miała 9.
Ja rozumiem Twoje przytoczenie przykładu Jadwigi i Jagielły czy Maryji, tylko po co? Żeby usprawiedliwić sex z 9 letnim dzieckiem. Nigdy nie było takiej średniej wieku i co średnia wieku ma do dojrzałości ?
Plemię Abu Kurajza mogło sie bronić przed muzułmanami, ale zaufali miłościowemu i litościwemu. 600-700 mężczyznom obcieto głowy a kobiety zostały niewolnicami, majatek został rozkradziony.
Mahomet tak samo mordował, kradł (do tego napadał na karawany).
Możesz podać fragment o ludobójstwie którego dopuścili sie Abu Kurajza.

Poslugujesz się bardzo dziwną semantyką. Z jednej strony piszesz że Abu Kurajza zamordowała wielu wielu muzułmanów i nazywasz ludobójstwem a wymordowanie wszystkich mężczyzn z plemienia, zrobienie z kobiet niewolnic i rozkradzienie majątków czymś normalnym.

Nie toleruję postaw antyislamskich ale i totalna bezkrytyczna apoteozę również. Dla mnie obie skarajności są niewłaściwe.

pax

1

pax

3

Fight Club, Seven, Prestiż,

pax

18

Vidal wedle autora artykułu

W La Lidze grał wyłącznie na pozycji prawego skrzydłowego, ale odpowiednio wspomagał prawego obrońcę. Dał drużynie więcej możliwości pod względem taktycznym i prezentował wysoki poziom, zwłaszcza w ofensywie. Ma na koncie dwie asysty.

Vidal z Gironą
Naprawdę bardzo słabe spotkanie i gdyby nie dogranie piętą do Suareza, ocena byłaby jeszcze niższa. Miał najwięcej strat - aż 19 i 0 odbiorów. W 4 minucie dobrze sie pokazał, wyszedł na sam na sam ale nie wiadomo czy chciał strzelać czy podawać, ale zrobił to zbyt lekko, w 10 minucie jego strata na własnej połowie musiał w groźnej sytuacji wyjaśnić Masche, w 14 minucie dostaje świetna piłkę od Paulinho na sam na sam i zamiast strzelać wycofuje sobie piłkę do tyłu i potem z Paulinho sobie przeszkadzają, w 19 minucie dostaje świetna piłkę od Messiego na skrzydło ciągnie do przodu by jedynie obić obrońcę, w 24 niecelna wrzutka, w 31 dostaje dobry przerzut od Paulinho ale źle zagrywa w polu karnym, w 43 dostaje świetna długą piłkę od Roberto i dogrywa prosto do obrońcy Girony. Druga połowę w 46’ zaczyna od straty, w 51’ dostaje dobra piłkę na skrzydle od Umtitiego i strata, W 65’ podał zamiast do wychodzącego Suareza to prosto pod nogi obrońcy Girony w 68’ źle podaje głową do Ter Stegena prokurując rzut rożny. Tragiczny procent celności podań 20 celnych przy 12 niecelnych.

Vidal z Las Palmas
Nie wiem czy mecz był fatalny z plusem czy bardzo słaby z minusem – tak czy inaczej kolejny mecz Vidala na poziomie III ligi V-league (wietnamskiej). Trzeba się dobrze gimnastykować i kilka razy oglądać spotkanie aby wypisać sobie jakieś pozytywne zagranie Aleixa. Mecz zaczął od straty w 2’ kopiąc piłkę zamiast do Roberto to w aut. W 11’ źle dogrywa do Roberto w pole karne, w 15’ dostaje dobre podanie od Suareza i strata w polu karnym, w 20’ dostaje idealną piłkę od Suareza na sam na sam, ale piłka odbija mu sie od kolana i mu ucieka a on sam po lekkim dotknięciu pada jak rażony piorunem w polu karnym. W 26’ zostaje w polu karnym ograny jak dziecko, w 29’ kolejna strata, w kolejna strata 37’ zawodnik Las Palmas zabiera mu piłke na połowie Barcelony, kolejna strata w tej samej minucie z kontra Las Palmas, w 44’ po świetnej akcji Messi- Suarez-Vidal, ten ostatni podaje do bramkarza Las Palmas.

W defensywie nic nie dał - 1 odbiór na 126 minut gry, w ofensywie wszystko tracił.

pax

2

W ostatnich dwóch meczach ligowych dałem nawet swoje oceny z opisami i jasno wyszło to co wyszło :)

Obrona nie gra jak na razie rewelacyjnie, ale nie za bardzo kto miał ta obronę przetestować.

pax

31

Trzeba pamiętać że to tylko subiektywna opinia jednego dziennikarza.
Barcelona jak narazie nie grała z drużynami z topu LaLiga, tylko z średniakami lub słabeuszami.
Kilka przekłamań i ogólej wydumanej egzaltacji wystepuje.
Vidal ma jedną asystę a nie dwie , a Alba trzy a nie cztery.
Vidal zagrał ostatnie dwa mecze ligowe katastrofalnie i w obu był najgorszym zawodnikiem spotkania. Alba zaczął sezon bardzo dobrze ale ostatni mecz byl słabiutki z brakami powrotów do obrony i błędami. W tym zestawie brakuje Mascherano i Roberto w nich należy upatrywac autorów wielu ratujacych bramkę Barcelony sytuacji. To Mascherano i Roberto byli w ostatnich spotkaniach najlepsi z bloku defensywnego.
Poczekajmy co pokaże mecz z Atletico a potem kolejne ciężkie spotkania.

pax

3

I napisz co sie stało z żydowskim plemieniem Banu Kurajza?

pax

2

Ale z drugą żoną Aiszą zaczął uprawiać sex gdy ona miała ile lat ?

pax

2

Więc pytanie czy teksty sa prawdziwym natchnieniem Boga czy falsyfikatami.
Co na temat ostatniego proroka wiadomo, z jego negatywnych rzeczy?

pax

10

Powiedz mi co mają na celu Twoje posty?
1. Pokazanie wyższości islamu nad chrześcijaństwem i judaizmem?
2. Zmiana nastawienia do islamu ludzi którzy opierają się na stareotypach?
3. Wywyższenie swojej wiedzy nad indolencję z tej tematyki oponentów?

Wszystkie trzy największe religie mają tego samego Boga, więc co tu mędrkować.

pax

2

Zdobycie Jerycha :))

pax

0

zacznij od Syzyfa :)

pax

0

Oni wszyscy są agresywni bo tam gdzie się kończy siła argumentów to jedynym rozwiązaniem jest argument siły. Najgorsze jest to, że oni wierzą w to co mówią i wtedy mozna zrozumiec ich zachowanie. Traktując Radio Maryja czy PiS jako najwyższy dogmat ich świata, ich system wartości uległby zniszczeniu gdyby zdali sobie sprawę, że są Ciemnym Ludem który wierzy w każdą bzdurę. Dlatego nie mogą dopuścic nawet do ryski na wizerunki wodza narodu, PiS czy RM. Wyborcy Nowoczesnej, PO, lewicy i innych nie mają takich problemów bo nie wierzą że świat jest idealny, a któraś z partii wiedzie ich do Zbawienia.

pax

10

NIe twierdzę że Ronaldo jest słaby. Jedynie napisałem o postrzeganiu i porównaniu jednego i drugiego. Chyba nigdy nie spotkałem się z sytuacją abym Messi był porównywany z Ronaldo, a odwrotnie chyba zawsze.

pax

155

Jest jedna główna różnica w postrzeganiu kto lepszy Ronaldo czy Messi. Od początku kariery jeden i drugi byli porównywani.

Ronaldo byl porównywany do Messiego.
Messi do Maradony i Pelego

taka subtelna różnica :)

pax

12

Może po prostu zamknęli numer przed zakończeniem meczu. Mecz się skończył o 3.20. a co do Ronaldo to wiadomo że madrycka gazeta napisze że zagrał świetne spotkanie nawet jakby siedział na ławce rezerwowych czy był kontuzjowany.

pax

5

Argentyna poziom 2 ligi kazachstanu. Zero taktyki, zero zgrania. NIkt nie wie do kogo podać. Piłka do Masche a ten na aferę. Dublują się na pozycjach, fatalnie ustawiaja sie w obronie. Przy lepszmy zespole to by ich rozjechano.

pax

3

No to jadą :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

pax

1

Jeśli scedował na ojca prawa do czynności prawnych w jego imieniu. Analogiczna sytuacja była z tymi podatkami. a Leo został ukarany.

pax

1

Nie wiadomo jak jest z kontraktem Messiego. Ojciec podpisał a on nie. Jednak rozpatrując tą kwestię tak jak sytuację z jego rozprawy sądowej i nie opłacanie podatku z praw do wizerunku, gdzie ojciec był uprawniony i ojciec wszystko załatwiał to mogłaby być podobny mechanizm tu zastosowany. Jednak z tym zarządem jest dużo nie tak, że każdy odchodzący zawodnik biadoli na zarząd, Mathieu, Alves, Neymar.
Masche już raczej nie podpisze kolejnego kontraktu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?