pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
MOżesz podać dokładną liczbę? Może którys werset o tym pisze.
Poza tym posługujesz się w swoim stwierdzeniu bardzo subiektywnym słownictwem. Mahomet zdecydował o wymordowani wszystkich mężczyzn (nie tylko przywódców) około 500-600, kobiety zostały niewolnicami a majątek został zagrabiony.
Piszesz (jak podajesz) przywódcy mieli zabić kilkadziesiąt osób i nazwałeś to ludobójstwem, a wymordowanie setek w imię odpowiedzialności zbiorowej jak nazwiesz?
4
czemu nie odpowiedziałes pod ostatnią dyskujsją??
Pisaleś o ludobójstwie dokonanym przez Banu Kurajza. Możesz podac jakieś konkretne liczby?
1
Codziennie redakcja daje taki news z okazji 15lecia. Wywiad z Lookym, Robertinho i był news właśnie o propozycjach, ale został zdjęty. W sumie nie wiem czemu. Mozna było zamknąć komentarze, albo poprostu nie uznawa propozycji po terminie.
1
Były takie sytuacje. Don był banowany czasowo i były momenty gdzie stąpał po cienkim lodzie...
11
To role pisane dla niego... "Fantastyczny Ronaldo i jak go znaleźć na boisku". (wystarczy odgwizdać zakończenie spotkania) :)
56
Pewnie pobije J.K.R, wystarczy że znowu zagra w kolejnej części Harry'ego. Wejdzie na boisko i założy czarodziejska pelerynkę. I ponownie będzie zupełnie niewidoczny :)
0
NIe zawsze. czasem parcie na grę, jego czy druzyny kończyło się nie zaleczonymi kontuzjami i dłuższą absencją.
0
NIe zawsze. Trenerzy mu przez lata wmawiali aby sie oszczędzał i uczyli go oszczędzania energii i mniejszego wykorzystania mięśni. Jednak czasem były sytuacje, że grał z kontuzjami, z blokadami przeciwbólowymi, bo ..... drużyna, trener, klub i on sam chciał wygrać za wszelką cenę nawet za cenę zdrowia.
0
Już nie można, był czas do wczoraj :)
6
pax tecum ;)
4
Bo może jest wprowadzany
Może on na swój sposób chciał zaprotestować przeciwko takiemu systemowi, Może takimi czynami nie pogarsza sytuacje w Polski na świecie a właśnie odwrotnie chce aby Polska była lepiej postrzegana gdy ruszą się sumienia rządzących.
1
Troche nie mam czasu, bo siedze w pracy ale tak jak JimMorrison się zgadzam że młodzi (chociaż już nie tacy młodzi) graja przecietnie czyli ani nie ma szału ani tragedii. Moja odpowiedz na pierwszy komentarz dotyczyła pokładania zbytniej nadziei i oceniania zawodników po kilku spotkaniach na poczatku sezonu, Vidal się spalił w ostatnich postkaniach a był jeszcze miesiac temu bożyszczem. Nie róbmy więc idoli, cracków, bogów, bo dokonując egzaltacji zawodników po 1-2-3 spotkaniach potem się zawodzimy widząc ich nie zawsze grają tak jak bysmy chcieli.
4
jeśli chodzi o Semedo to widac że ma szanse byc klasowym zawodnikiem i w przyszłości miec pewne miejsce na PO. Właśnie chodzi o to, że to jego pierwszy sezon i jeszcze widac pewne mankamenty. Z Atleti zagrał w miare solidnie ale jedynie w zadaniach defensywnych w ofensywie sie nie udzielał, we wcześniejszych spotkaniach świetnie wchodził do ofensywy, miał rajdy, dobre wrzutki i swoją szybkością pokazywał się na skrzydle, ale zdażały się błędy w obronie. Jak na razie jest to dobry zakup, jeden z lepszych w ostatnich latach. Ale nie ma co go oceniac po kilku spotkaniach, skoro nawet na początku sezonu nie gra regularnie. Mamy w pewien sposób tak toporną pomoc, że wystarczy że ktos przebiegnie z piłką 15 metrów to uznajemy go objawienie i wstajemy z foteli bijac brawo. Jeszce nie dawno takie akcje było co 5-10 minut teraz jest 2-3 w ciagu spotkania
Zrobmy podsumowanie po sezonie.
42
Merytorycznie pojechałeś po mnie, Twoja moc argumentów mnie przygniotła, wnikliwa analiza która przytoczyłeś nie dała mi nawet szans na obronę swojej argumentacji. gratuluję.
33
NIe wliczając SP to valverde ma same zwycięstwa i remis. Delu spektakularny?? Co zrobił spektakularnego?? Ile asyst? hat-trick? Zagrał przyzwoicie przy słabiutkim Olympiakosie, fajnie powalczył w presingu ale dogrania nie były celne, nie pzresadzajmy z huraoptyzmizmem. Semedo też gra w kratkę, mial kilka świetnych występów i kilka przeciętnych. Denisowi wyszło 2-3 spotkania więc nie róbmy z niego cracka.
Semedo znakomity, Delu spektakularny, Denis świetny. Moim zdaniem troche na wyrost.
Suarez formy nie ma, rakitić to samo - ale nie patrzymy przez rózowe okulary na młodych. Ostatnie mecze Delu to była tragedia - aż nie chce mi sie pisać jak fatalny był chociaz z Eibarem.
0
Też sprawdziłem i policzyłem ręcznie ligowe asysty na francuskiej wikipedii. Mają 138 a napisali 137, źle zliczyli tabelkę, poza tym napisali że w sezonie 2011/2012 Messi miał 15 asyst a miał 16 - źródło whoscored i pomyliła się w asystach w super pucharze Hiszpani 2014/2015 ma 4 a nie 3 (http://messivsronaldo.net/). Polska wikipedia natomiast pomyliła się dodajac jedną asyste w Super Pucharze Europy w 2015r. (obejrzałem specjalnie skrót :)) i dwie w ubiegłorocznej LaLiga. Według polskiej ma obecnie 202 a według francuskiej 196 a poprawny wynik to 199 :)
4
200 asyst dla Blaugrany :)
5
NIenawiść - hmmmm, badzo mocne, emocjonalne stwierdzenie.
0
Jakie źródło?
Ja patrzę na polską wiki, która ma 202, ale dodała dwie asysty za dużo w ubiegłym sezonie w lidze.
3
????
Przestajesz szanować trenera bo nie dokonał zmiany która chciałeś ?
1
KOLEJNA BARIERA PRZEŁAMANA
MESSI
Dzisiaj asysta numer 200 dla Barcelony w oficjalnych spotkaniach.
5
MESSI PIĘKNY REKORD
Dzisiaj asysta numer 200 dla Barcelony w oficjalnych spotkaniach.
0
Strzał strzałem, ale bramkarz dał ciała.
5
Możecie narzekać, ale mimo że gramy bez polotu to Valverde dobrze taktycznie ustawił zespół jak narazie. Grecy bronią się 10 zawodnikami, na 20 i 25 metrze. Zagęszczają dobrze, Barcelona próbuje na trzy sposoby - akcje oskrzydlajace i prostopadłe piłki dołem i przerzuty górą. Były sytuacje, była poprzeczka Paulinho, po przerzucie Iniesty, było sam na sam Suareza po prostopadłej pilce od Leo, były wejścia Delu. Barcelona gra jak przeciwnik pozwala, a przeciwnik się zamurował, były próby strzałów z 16-20 metrów. Nie wiem dlaczego narzekacie na taktykę Valverde.
1
Jako że ja rozpocząłem ten watek to na zakończenie i jeszcze wtrącę kilka słów. al Fayed w wielu kwestiach sie różnilismy ale widzę że tutaj widzimy rzeczywistośc podobnie. Widzimy taki stan jaki jest obecnie i nie uzywamy eufemizmów, że wszystko jest super. NIe mozna zakłamywać rzeczywistości i udawać, że jak komentarze pod newsami czy felietonami zamierają, to wszystko jest w porządku bo jest dyskusja na Rambli.
Rambla była potrzebna, ale nie wierzę że nawet dla redakcji sie nie przewartościowała, stała się niezamierzoną osią serwisu. Widzimy ten sam problem, stawiamy podobnie diagnozę może jedynie róznimy się w sposobie leczenia. Były pomysły rang (za merytoryczność komentarzy), są polecenia, wybór komentatota/uzytkownika (Złota Piłka) to dobry kierunek redakcji, ja dodawalem jeszcze za analizy, felietony, można za wiele innych rzeczy. Zgodze się z Eoren, że pewna część doświadczonych użytkowników mogla wyrosnąć z fcbarca.com, jednak wielu mogła zrezygnować z innych powodów z których część jest juz bardziej zależna od redakcji. Jednak nie o to chodzi aby tutaj pisac o czymkolwiek negatywnym. Tylko, aby coś z tą sytuacją zrobić. Tak jak z Eoren rozmawiałem może uda się reaktywowac okiem kibica, dałem pomysł konkursów, czy większej aktywizacji userów w poszukiwaniu wiedzy i tworzeniu czegoś pozytywnego dla portalu. M0że spróbować scedować jakąś jedną akcję na barki userów - np. aby utworzyli test na temat wiedzy o Blaugranie (chętnie sie tym zajmę).
wpw troszkę zbyt nerwowo podchodzisz do pewnych kwestii. Nikt tu nie atakuje portalu czy redaktorów (więc nie musisz aż tak bronić swojej flanki), raczej wskazywana jest pewna tendencja, która według mnie i al Fayeda nie koniecznie jest pozytywna od strony wartości i jak Eoren zauważa redakcja też tak to widzi. Wpw nikt nie twierdzi, że poziom artykułów zmalał, tylko że jest dostrzegalny brak ich komentowania, analizowania.
Eoren nie martw sie dostrzegamy Wasze działania by wyciagnąć ludzi z Rambli, jednak jak pisałem i sama obecna Rambla musiała i Was zaskoczyć, że próbujecie userów z Rambli wyciągnąć. Zgadzam się że userzy na Rambli stali sie społecznością, może z al Fayedem ubolwamy jedynie, że stali sie nie społecznością kibiców fc Barcelony, nie społecznością fcBarca.com a jedynie spolecznością LaRambli- wycinku fcbarca.com. Uważam, że taka dyskusja byłaby potrzebna, w którą stronę chcecie iść z portalem - chociaż najlepszym byłoby znalezienie złotego środka, jednak tu mogę mieć jedynie pomysły bo gotowej recepty nie mam.
9
Tu może i mówi z sensem i zgodnie z prawem, ale jak przypominam sobie jego zawziętość w blokowanimu kariery Leo Messiego w 2005r. to nie mogę patrzec na jego zdjęcie.
2
Z Lucho był zupełnie inny problem. On nie tyle dokonywał złych zmian bo jesli pamiętasz w pierwszym sezonie bardzo rzadko dokonywał zmian w trakcie meczu a często było tak że zostawał do końca meczu z limitem zmian. Problem był system rotacji. Valverde umiejetnie rotuje składem. Jak wchodzi D.Suarez to zostaje Rakitic i Iniesta, podobnie jak wchodzi Delu czy Vidal na skrzydło zostaje Messi i Suarez, tak jak wprowadzając do obrony Semedo czy Roberto zostaje Pique czy Masche. Lucho grał w miarę jednym składem a po chwili wymieniał np. całą linię pomocy. Młodzi nie mieli w pewien sposób wsparcia staryg wyg bo Lucho jak rotował skałdem to jechał po calości. Dlatego praktycznie nigdy dziennikarze nie potrafili trafić z prognozą składu.
3
Co do Atletico pozwolę sie nie zgodzić. W przerwie meczu i w ciągu spotkania w tym pierwszej połowy komentowałem, że tak słabego Atletico dawno nie widziałem. Barcelona przeważała, Atletico bardzo głeboko sie cofnęło z dwoma liniami obrony i praktycznie z brakiem presingu. Nie był to wybitny mecz Barcelony ale akurat Atletico zostało zamkniete nie tyle na własnej połowie co na 40 metrach (wystarczy zobaczyć heatmapy) i to już w pierwszej połowie.
Co do Paco i Turana, to jest to decyzja Valverde, on ich obserwuje na treningach.
Eksperymentowania właśnie polega na eksperymentowaniu, czasem jak w przypadku pomocnika Roberto nie jest to złym pomysłem (eksperymentem) ustawianie go na boku obrony. Ustawianie napastnika w miejsce napastnika to nie eksperymentowanie, to najniższa linia oporu.
Co do Roberto też o tym piszę i tez pełna zgoda :)
5
Z eksperymentem w ataku to go popieram a wyniki się jednak bronią. Zauważ że dość niespodziewania przynajmniej dla (nowego) sztabu trenerskiego odpadł Neymar, który jednak część presezonu rozegrał z druzyną. Potem na szybko poszukiwanie klasowego zawodnika w jego miejsce skończyło się, gdy praktycznie po 2 tygodniach nowy zawodnik dostał kontuzji eliminujacą go na 4 miechy. I jak tu nie eksperymentować? Mając Suareza bez formy i z przechodzona kontuzją i Messiego którego forma ponownie eksplodowała, więc zamykanie go na prawym skrzydle mogłoby podciąć mu skrzydła. Vidal i Delu dostawali szanse i się nie sprawdzali, nie chodzi o założenie taktyczne ale o przyjęcie piłki, wykorzystanie dogodnej sytuacji, przegląd pola, mega ilość strat. I jak tu nie eksperymentować?
Głównym problemem nie jest defensywa, nawet stoprzy przy przyjściu Miny czy Marlona, z Umtitim, himerycznym Pique i Masche. Główny problem od 4-5 lat bardzo bardzo słabo - tylko Xavi jeszcze trzymał dawny poziom. Pisałem o tym od conajmniej 3 lat. Nic nie zrobiono z pomocą i to jest główna przyczyna obniżenia wyników przez Barcelonę.
Z Atletico nie tylko przez 15 minut gralismy dobrze, przez większośc spotkania mieliśmy przewagę, były momenty w pierwszej polowie gdy indywidualne błędy decydowały o groźniejszych akcjach Atletico. Jednak nawet w pierwszej połowie i przez prawie całą to barcelona kontrolowała spotkanie (wynik już nie) ostatnie 15 minut to rozpaczliwa obrona Atletico i hokejowy zamek założony przez Barsę.
8
Jak uwinę się z innymi swoimi artykułami to skomentuje ten tekst. NIe zgadzam się co do pokazania taktyki, oceny meczu z Atletico, czy charakterystyki zawodników. Więc tak jak po ostatnim felietonie ten ten skomentuje ale nie od razu :)
Stoperzy są oddaleni jedynie w chwilach kontrataków przeciwników gdy zabezpieczają dodatkowo strefy bocznych obrońców którzy przeszli do ofensywy. Stoperzy nie są zbytnio oddaleni ale dokonuje się przesunięcie w stronę boku boiska z piłką. Tak było zawsze, problemem jest słaba gra pomocy w ofensywie i defensywie. Gdy Alby nie ma lub gdy jest objeżdżany to jego stronę asekuruje Masche lub Umtiti, Pique przechodzi na pozycje Masche/Umtiti a Roberto musi ogarniać połowę pola karnego i swoją nomnalną pozycję. Problemem jest że pomocnicy nie pomagają, nie zabezpieczają stref i się źle ustawiają. Przy akcji ze środka lub akcji pozycyjnej stoperzy nawet zbyt blisko siebie stoją. Wystarczy popatrzeć ich ustawienie przy bramce z Atletico (prawie wpadli na siebie) czy nawet gdy Griezman objechał Pique (Umtitiemu niewiele brakowało aby zaasekurowac Pique).
Na szybko nie rozumiem też twierdzeń iż trener nie powinien odsyłać na trybuny zawodników wedle własnych kryteriów, a powoływać ich na mecze, mimo że tego nie chce bo traca na wartości. Trener na pierwszym miejscu powinien stawiać dobro drużyny a nie wartość finansową zawodników, trener to nie agent.
Za kilka dni dokończę :)
pzdr