pax

2

"Pozatym wy zawsze pitolicie o konstytucji, a PO ma to w dupie bo kasa się tylko liczy. Byle się nachapać".

Zwykłe hasła propagandowe. Nawet jesli PO ma w dupie, to ja nie mam. I uważam, że prezydent który w jednym dniu przysięga strzec konstytucji i składa przysięgę z odniesieniem do Boga a w dniu następnym ma dupie swoją przysięgę to mam prawo mówić że nie jest godzien tego urzędu.

pax

2

Czasem patrzę na Twoje wpisy polityczne, wykrzyczysz hasła powiele na mediach związanych z obecną władzą (od lat dotowanych z pieniądzy z SKOKÓW) - wPolityce, w Sieci, Uważam rze itd..., gdzie kłamstwo i oszczerstwo jest najlepszym wyznacznikiem patriotyzmu. Rzucasz takie hasłoa jak ktos podejmuje dyskusje to uciekasz od niej nie mając argumentów. Jest to dziecinne, bo albo ma sie cos do powiedzenia w temacie albo jedynie chce się powyzywać z najniższych ludzkich odruchów.

pax

2

Świetna merytoryczna odpowiedź, przysłali smsem z Nowogrodzkiej ?
Jak chcesz dyskutować pisz merytorycznie. Duda łamie prawo, wprowadza razem z prezesem system monopartyjny jak za PRLu. Typowe komunistyczne wzorce powiela, centralizacja władzy, trójpodział władzy w rękach jednej partii, wpłay na obsadzania sądów, przygotowywana zmiana ordynacji wyborczej itd.... Wyprowadzanie milardów z państwowej kasy, to co za poprzednich rządów było patologią to za teraźniejszej jest normalnością.

pax

2

Przytaczasz kwestie tylko z prezydentury czy ogólnie wszystkie Komorowskiego?
Tu masz hipokryzję Dudy i jego zakłamanie i wspieranie kolesiów.



Kaczyński wychwalał Gierka i nazywał go patriotą, tu Komorowski co do Jaruzelskiego odnosi sie jedynie do okresu wojennego.

pax

4

Duda nie wita gości w drzwiach pałacu, jedynym który tego dostąpil jest szeregowy poseł PiSu. Nad Dudą ubolewaja jego profesorowie z UJ, że znajac sie na prawie wciąż je łamie.
Niby reprezentatywna ale jednak ma prawo weta, z którego prawie nie korzysta widząc łamane prawo bo nie jest w stanie samodzielnie myśleć, tylko zgadza się na łamanie prawa i wprowadzenie systemu quasi-totalitarnego.

pax

3

Nie łamał Konstytucji, nie był długopisem szeregowego posla.

pax

1

Merytoryczna odpowiedź. Gratuluję.

pax

4

Najgorszego mamy teraz.
Merytorycznie coś napisz. Dlaczego np. Komorowski w PE miałby być gorszy od Ziobro czy Czarneckiego?

pax

11

Ten dwudziestokilkuletni członek Mlodzieży Wszechoplskiej okradajacy podatnika, pobierając 40 tysięcy z sejmu na benzyne nie majac samochodu ani prawa jazdy.
Komorowski jako były prezydent ma przynajmniej ma kontrakty w calej Europie. Tusk jak klaśnie zwołuje wszystkich prezydentów lub premierow na spotkanie. A Andruszkiewicz ma kompleksy bo startował do Parlemantu Europejskiego ale sie nie dostał.

pax

8

140 w lidze była 200 w Barcelonie :)

140 laLiga
CdR 26
LM 27
SPH 4
SPE 2
KMŚ 1

pax

0

Wzajemnie. Miłego wieczoru :)

pax

0

Więc co to za przykład z Ibrą?? czy Ibra gra w tym spotkaniu ?
Mówimy o Zlatanie czy Suarezie ?

pax

0

W innych klubach Ibra był odpowiedzialny za ofensywe całego zespołu i dlatego grał jako lider. W Barcelonie jest Leo, którego gra jest niezbędna, Suarez jest dopełnieniem.

pax

0

Trudno aby pomagała, ale skoro gra w kazdym spotkaniu tzn. ze nie przeszkadza.

pax

0

Nie w tym przypadku. W których meczach Barcelony Ibra grał z kontuzją ??

pax

0

Czytałem wszystkie ksiązki związane z Barceloną wydane w Polsce. Akurat w takim meczu jak mecz z Malagą gdyby Suarez nie byłby zdolny do gry to nie był by powołany. To nie jest dwumecz LM gdzie po pierwszym spotkaniu trzeba dokonać remontady.

pax

0

Zły przykład. Suarez chce grać i widocznie czuje się dobrze, lekarz zezwala na grę. Chyba nie chcesz powiedziec że Suarez gra wbrew własnej decyzji?

pax

0

Co mają rozumieć. Gdyby mu to w grze przeszkadzało albo czuł dyskomfort to by nie był powołany. barcelona to zbyt poważny klub aby powoływać na spotkania zawodników nie w pełni sprawnych.

pax

1

Nie sądzę aby był powołany gdyby grą mógł sobie zrobić krzywdę. jeżeli ma problem przez który jak piszesz nie biega, to masz inne widomości od Valverde. Lekarz klubowy by go nie dopuścił do gry, gdyby był problem.

pax

2

Mecz raczej wygramy, ale co robi obrona to woła o pomste do nieba. Malaga miała dwie-trzy świetne sytuacje i gdyby lepszy zawodnika strzelał to Malaga by prowadziła. Wystarczy 2-3 zawodników Malagi a nasza obrona sie sypie nawet gdy bronimy 6-7 zawodnikami. Brak asekuracji, brak przesuwania się w obronie, zostawianie wolnych przestrzeni, błędy indywidualne z stratami na 30-40 metrze. Malaga słabiutka a prowadzimy po błędzie sędziego i szczęsliwym niewykorzystaniu sytuacji przez Malage.

pax

0

To jak ? Kończymy dyskusję czy jednak coś odpowiesz?

Staram się znaleźć w Sunnie te fragmenty o ludobójstwie, ale jakos mi nie idzie, pomożesz mi ??

pax

0

NIe musi się przejmować. Napisałem jak moim zdaniem wyglądała sytuacja boiskowa. Redakcja miała racje obciążając za bramke Gomesa a nie Paulinho.

pax

0

Napisałem jedynie dlaczego nie ma statystyk przebiegnietych kilometrów. Potem jedynie dałem odpowiedz do zadanych pytań lub stwierdzeń. Napisałem że wiem jak jest to pracochochłonne i że redakcja oceniająca przeważnie dobrze wykonuje swoja pracę.

pax

2

Taka jest ich rola. Udział w redakcji oceniającej jest przecież dobrowolny, robią to bo chcą, bo lubią. Też kilkanaście (a może więcej) razy oceniałem spotkanie swoimi ocenami, poświęcając czas i wypisując sytuacje minuta po minucie. Jest to pracochłonne - pełna zgoda. Proponowałem dwukrotnie pomoc - nie chcieli.
Na pewno wielokrotnie musza się spinać i przeważnie robią to dobrze. Artykuły ukazują się 1-2 w tygodniu. Jest chyba czterech redaktorów oceniających ściach, szumi, Ero i teraz Gaspar, więc każdy max ocenia jeden mecz tygodniowo. Challenger nie ocenia już spotkań po finale CdR w 2014r., gdy zrobił cos przy ocenach bardzo bardzo brzydkiego (nie chce o tym pisać).

pax

3

A policzysz??

Portale statystyczne z których czerpią informacje nie podają dystansu. W LM w reporcie UEFA da się znaleźć, ale to tylko LM.

Znajdź portal który po każdym meczu podaje taką informację to udarzaj do redakcji, może uwzględnią.

pax

0

Wiesz, jesli piszesz takie rzeczy to najlepiej jakbyś podawał przykłady. Których zawodników niesprawiedliwie potraktował, których kariera stanęła w miejscu a których się cofneła.
Pep stworzył najlepszą Barcelone w historii. Wprowadził taktykę która była wyznacznikiem klasy i piękna.

pax

2

Paulinho zabezpieczał 5 metr, był na 5 metrze w momencie wykonywania rzutu rożnego. Zawodnik Olympiakosu był na 11 i jedynie przesunął się na około 9,5 metr, strzał był wykonany z około 10 metra. Paulinho krył strefowo ale 5 metr a nie 10-11. Gomes był cały czas przy zawodniku Olympiakosu i jego obowiązkiem było go pilnować, Paulinho musiał zrobić prawie 5 metrów i próbować ratować sytuację. Gomes zgubił krycie i nie ma co rozstrząsać, Paulinho probował ratować błąd Gomesa ale mu zabrakło.

pax

8

Gomes krył, Gomesa nie upilnował, nie ma co usprawiedliwiać. Dobrze, że zostało to wytknięte Gomesowi.

pax

3

Cieszę sie jak mówiłem juz kilka razy, że nastąpiła zmiana w ocenieniu zawodników. Jest specjalny punkt w regulaminie oceniania, że spotkan czy ocen sie nie porównuje. NIe porównuję więc co raczej doceniem pozytywną zmianę. Po prostu pamietam jednak te sytuacje, gdy stoper nie byłby krytykowany za (faul, kartkę, czy odpuszczenie zawodnika) asekurując boki obrony bo to nie jego pozycja, a dostałoby się ostro prawemu bocznemu obrońcy, że nie zdążył wrócić na swoją pozycje. Teraz jest inaczej, wydaje mi sie na plus.

pax

2

Z podanego przez Ciebie źródła:
"Wtedy pomimo ostrzeżenia Abu Lubaby Żydzi postanowili zdać się na osąd Proroka (niech będzie z nim pokój i błogosławieństwo), chociaż posiadali wystarczającą ilość pożywienia, wody, a ich twierdze były wytrzymałe, podczas gdy muzułmanie musieli cierpieć zimno i silny głód, a ponadto byli wyczerpani po Bitwie Rowu.
Wysłannik Boga (niech będzie z nim pokój i błogosławieństwo) nakazał aresztować mężczyzn, których spętano pod nadzorem Muhammada bin Salmy al-Ansariego. Kobiety i dzieci zostały umieszczone w innym miejscu. [...] Wówczas Wysłannik Boga (niech będzie z nim pokój i błogosławieństwo) nakazał zebrać mężczyzn z Banu Kurajza w domu Bint al-Haris, jednej z kobiet Banu Nadżdżar, a nieopodal bazaru w Medynie wykopano rowy, do których wrzucono później ciała straconych. Liczba zabitych wyniosła od sześciuset do siedmiuset".

Masz rację, pomyliłem się, napisałem że Prorok kazał wymordować 500-600 mężczyzn, ale według Twojego źródła kazał zamordować 600-700.

Dalej nie odpowiedziałeś, dlaczego nazwałeś ludobójstwem działania przywódców Abu Kurajza? Czekam na odpoiwiedź.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?