pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
zgadza się :)
2
No wlaśnie, "kiedy wrzucał wszystko w trybuny". Tylko w trybuny zdarzało mu się 2 wrzutki na sezon. To jest stereotyp powtarzany przez wielu. walcząc z hejterami Alvesa, robiłem zestawienia wrzutek przez wiele miesięcy.
Pozytywna to była gra Alvesa, komentarze ludzi nie.
Gdy odszedł, wielu zacząło go dopiero wtedy doceniać.
2
Ja to (teksty o Danim) przypomniałem z dwóch powodów:
1. Jak był traktowany tutaj Alves
2. Ile się zmieniło na lepsze (głównie dzięki moderacji)
1
Wolę nie wchodzić, jeszcze się bym sie czegoś niedobrego nauczył, odkrył w sobie mr hyde'a :)
Wpw robi świetną robotę, krytyka tak, hejt - nie.
Villa i Alexis byli krytykowani, Pedro czasami dostawal hejt, zgoda. Jednak Alves nie ważne co by zrobił to był wyzywany.
0
Patrząc na historię to niestety biali mają swój team te 70 lat temu, potem Milan z trójka Holendrów.
2
Sądzę, że jednak Alves wiedzie w tym prym. Z Figo by było gdyby fcbarca.com działała w chwili przenosin Figo do Realu. To nie tylko świński ryj by lecial w jego kierunku :)
Teraz dzięki wpw, raczej by nie przeszło takie traktowanie zawodnika Fc Barcelony. Teraz są uwagi krytyczne, są pewne bluzgi, ale to co dostawał Alves to by się w głowie nie mieściło:
Tu zaprezentuje kilka cytatów które zebrał Dani tylko w jeden wieczór: "Dani Alves który gra jak idiota, Alves padaka, patologia, skandal, pajac, kurwa alves wypierdalaj, Alves to powinien w pysk z Plaskacza, Ja pierdole Alves to jest kurwa KRYMINAŁ, pora wziąć psychotropy, Alves się pierdoli i wrzuca kurwa, Alves ty jesteś chory na mózg, się tylko na Klauna nadaje, AlveS ma coś z głową, Ja pierdolr, czemu ten Alves buc".
Sorry za przekleństwa, ale to tylko cytaty tego jak był postrzegany Alves - ikona Barcelony przez 8 lat, przez wielu użytkowników na tym portalu.
5
Taki był PePTeam, Xavi-Alves-Messi
NIewiarygodne, niewyobrażalne, nisamowite, niedoprzewidzenia
Dziwię się, że teraz słyszę glosy krytykujące Pepa, jego zespół, tiki-takę.
To był najlepszy zespół w historii Barcelony i jeden z trzech najlepszych w historii.
1
wiem wiem, że to żart, jednak to pewna prawidłowość. Wiele osób "dostawalo" asyste do statystyk za to, że oddało piłkę Leo a ten zrobił juz wszystko. A co Xaviego to w ostatnim sezonie swojej gry na Camp Nou jako 35 latach wciagał nosem Iniestę i Ivana razem wziętych.
39
Gwiazda zespołu, jeden z symboli PepTeamu, człowiek który ma na koncie ponad 100 asyst dla Blaugrany i wiele niezapomnianych chwil, a z drugiej strony najbardziej wyzywany i znienawidzony zawodnik, któremu przypisywano najgorsze rzeczy na tym portalu. Tu na portalu szanowało go niewielu.
Jeszcze raz zapraszam na zapoznanie się z felietonem o Alvesu w barwach Barcelony.
http://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html
A także do obejrzenia filmiku o Alvesie zrobionego specjalnie do tego felietonu.
WART OBEJRZENIA, jeszcze raz dzieki Tommy
POLECAM, WARTO
11
Tu raczej Leo zrobił wszystko, dla mnie jedną z najlepszych asyst to Xavi do Leo gdy swoim kółeczkiem związał trzech obrońcó i wystawił Leo piłeczke na sam na sam.
Ten mecz to był gwałt zbiorowy
2
Jak czytam, że lekarz Urugwaju się nie zna, jak trener Urugwaju się nie zna, jak sztab medyczny Barcelony sie nie zna, jak trener Barcelony sie nie zna, a zna się jakis ekspert z Polski który nie badal Suareza, nie zna wyników badań ale całego braku formy Suareza jest torbielktóra pozwala mu grać wszystkie spotkania po 90 minut, pozwala mu biegać w każdym spotkaniu na maxa, pozwala stosować presing, pozwala wracać do obrony, pozwala walczyc w pojedynkach główkowych, pozwala wychodzić na pozycje, pozwala strzelac z różnych pozycji, nie pozwala jedynie wykorzysywać sytuacji. Suarez w przeszłości miewał momenty w których marnował dogodne sytuacje i nikt nie szukał drugiego dna, tylko czekał aż forma wróciła. Każdemu zawodnikowi zdarza się słabszy okres gry i nie szukajmy usprawiedliwienia, tylko dostrzegajmy że od kilku spotkań jego gra staje sie bardziej płynna, lepiej dostosowuje sie do koncepcji Valverde. Jego klepki z Messim, jak przy strzele Leo w słupek w przedostatnim meczu pokazują że potrafi grać i jego aktywność jest nie do przecwenienia, potrafi sie wciąż przepychac z obrońcami. Brakuje tylko bramek, nic więcej.
0
Komentarz usunięty
1
Nie miałem lekkiego hejta tylko raczej porównywałem Alvesa i Albę, i widziałem pewną niesprawiedliwość więc starałem sie ja wyrównywać, co do Alby to go wychwalałem, 2-3-4 kolejki temu robiłem też oceny i w pierwszych ocenach wychwalałem Albe w niebogłosy. Staram sie oceniac dany mecz i danych zawodników, nie patrze na nazwiska, nowy mecz nowe oceny :)
pozdrawiam
0
Obojętny. Tak jak do Arabów. Ze względu na wykonywany zawód i zakres badawczy znam jednych idrugich. Znam po prostu historię z każdej strony :)
1
Żydzi nie uznaja Izraela (duża część) bo został stworzony przez świecki ruch syjonistyczny. W religijnym przekaznie jest że to Bóg stworzy Królestwo Izraela i zezwoli na powrót Ludu Izraela do Ziemi Izraela. Żydzi udali sie na rozproszenie jako kara za grzechy i to Bóg miał zdecydować a nie świeccy żydzi kiedy to nastąpi. Na poczatku idei syjonizmu większość Żydów szczególnie ortodoksyjnych była przeciwko państwu Izrael. Potem dzięki Abrahamaowi Izaakowi Kookowi i jego synowi Cwi Jehudzie udało się częściowo przekonać że mimo że syjonizm jest świecki to za pewne syjoniści nieświadomie wypełniali wolę Pana, więc dokonali sakralizacji syjonizmu. Dzisiaj wielu Żydów nie uznaje Izraela, najbardziej jaskrawym przykładem jest Naturei Karta (Strażnicy Miasta). Grupa która mało tego że nie uznaje izraela, część z nich ubolewa że mieszka w Ziemii Obiecanej - nie poruszają sie państwowymi środkami lokomocji, bojkotuja panstwe urzędy, naklejają znaczki pocztowe odwrotnie a nawet w latach 70-tych finansowali al-Fatah aby dokonywała zamachy na państwo Izrael.
Grupa Cwi Jehudy Kooka (syna) nazwana Blokiem Wiernych (Gusz Emunim) stała się redykalna organizacją z wieloma zamachami terrorystycznymi.
0
Co chcesz wiedzieć. Pytaj.
1
Poza tym duża część Żydów nie uznaje Izraela, bo jest zaprzeczeniem Tory.
3
To nie było ciekawe. Najpierw za pomocą łapówek przekonali ONZ do ustanowienia państwa gdzieś byli mniejszością a następnie poprzez czystkę etniczną Arabów palestyńskich rozszerzyli terytorium. Dzisiaj wyjechałem ale jutro chętnie wrócę do tego tematu.
2
Dość kontrowersyjna na temat relacji Żydów i chrzescian. Pisana przez antyżydowskie go Żyda. Na pewno ciekawa.
0
Czytałeś Izraela Shahaka ?
0
Tu masz kilka sytuacji Alby. Do tego należy dodać pomniejsze błędy, straty i braki powrotów. Brawa dla Ter Stegena. dzisiaj był najpewniejszy bo chłopaki z lewej obrony to za dużo błędów popełniali.
[Zobacz link:
Polecam zapoznać się z paradami Ter Stegena i jak te sytuacje były prokurowane.
1. 17’ - Totalna bierność Alby, daje dośrodkować, nawet nie stara się cokolwiek zrobić, Aduriz nabiega zza pleców Busquetsa która nie wie co się w polu karnym dzieje, Pique stara się rozpaczliwie interweniować, choć był lekko spóźniony.
2. 18 (rzut wolny) złe ustawienie Alby który zastawia nie od strony własnej bramki przyblokowany przez jednego zawodnika poślizgnął się i sie przewrócił, Iniaki Willimas wbiega na prawe skrzydło i strzela niecelnie, tu za nim powinien pobiec Suarez.
3. 19’ fatalny błąd Alby, łamie linię spalonego, Aduriz sam na sam, Niemiec broni
4. 64’ Strata Messiego na środku pola, kolejny raz ograny Alba na boku, gdzie kolejne dośrodkowanie idzie w pole karne, źle wybija piłkę Busquets prosto pod nogi Inakiego który strzela, broni Ter Stegen.
5. 85’ rzut rożny, błąd Umtitego który daje wyjść na pozycje i strzelić Adurizowi za którego był odpowiedzialny,
0
Możesz napisać o którą kontuzję chodzi? Z jarque jest zupełnie inna historia.
0
W sumie mainstream to też fcbarca.com :)
1
Dlaczego mainstremowe??
Nie wdajac się w meritum zagadnienia, takie pytanie dlaczego mainstremowe?
Mainstremowe to media głównego nurtu, czyli mające dużą popularność i kreujące w największym stopniu świadomość społeczną. Obecnie związane z partią rządzącą - TVP, Polskie Radio, prasa i czasopisma podporządkowane głównej sile politycznej (Uwarzam że, wSieci) , do tego kreacja świadomości za pomoca akcji billbordowych, media internetowe (wPolityce) itd...
Obecnie to jest mainstream, GW juz dawno nie jest, TVN24 nie jest ogólnodostępna.
29
Żałosna?? Oprócz nazwania żałosna i wstawki o lataniu coś więcej napiszesz? Gdyby dostał ocenę od 7.0 w dół to byłaby żałosna. Dostał rewelacyjnie z plusem lub fenomenalnie z minusem. Dostał ocenę 19/20. Jak pisałem poniżej różnice co do ocen 0,5, nawet czasem do 1.0 są normalne i do zaakceptowania. Według oceny otarł się o perfekcję. Ocena 9,5 się całkowicie broni.
42
Kolejny raz bardzo dobre oceny. Nie rozumiem kwestii czepiania się w stosunku do redakcji o 0,5 stopnia. To jest w pewien sposób nawet granica błędu. Czy Niemiec został skrzywdzony? Oceniono go na dobrze czy bardzo dobrze? Nie, dostał prawie najwyższą ocenę z możliwych, mimo że niedokładnie wyprowadzał piłkę i przy wrzutkach był mało pewny, to dostał 9,5. Nie miał bombardowania na swoją bramkę, obronił sam na sam, dwa groźne strzały głową i kilka mniej groźnych akcji. Pół stopnia to oceny najwyższej to naprawdę nie jest powód do czepiania się. Nie widzę tu błędu redakcji.
18
Z kilkoma rzeczami nie sposób sie nie zgodzić. Jednak do kilku wstawię uwagi. Ogladajac mecz praktycznie w żadnym momencie nie było ustawienia 4-4-2, nie wiem skąd taki pomysł. Za to nagminnie grano ustawieniem 4-2-3-1. Skoro autor w tym tekście posiłkuje się statystykami a nawet heatmapami, to wystarczy sprawdzić w heatmapie obszar gry Messiego. On nie gra jako napastnik. To nawet nie jest „cofnięta” 9. Od kilku spotkań gra jako „podwieszony” pomocnik. On gra cały czas w środkowej strefie za plecami Suareza. Mamy wtedy ustawienie i takie było z Atletic, stoperzy i boczni obrońcy jako wahadłowi, Busi z Paulinho lub Ivanem jako dwóch pivotów (lub pivot i półpivot), i potem trójka ofensywniej grająca Gomes, Messi i Ivan lub Paulinho (w zależności od akcji) i Suarez na szpicy. Messi gra w drugiej linii i stamtąd rozpoczyna atak, albo od przerzutu lub prostopadłej piłki, albo od rajdu z dryblingiem, lub od rajdu w stylu „tiki-taki”(np.21’ z strzałem w słupek). On co raz bardziej sie cofa, tak było przy strzale Rakiticia z 24’ gdzie z przodu był Suarez na bokach Ivan i Gomes a Leo z tyłu, podobnie w 25’ gdy prawą stronę wchodził Roberto a strzelał Suarez to Leo znów operuje na środku). W akcji bramkowej Leo był tak wycofany, że przed nim w momencie podania do Alby było 6 zawodników Barcelony, on wbiegał z 2-3 linii. Nie ma mowy o ustawieniu 4-4-2. Nie rozumiem też podkreślania w każdym tekście kwestii kolana Suareza, jest sztab medyczny, który czuwa nad zdrowiem i w każdym momencie kontroluje zdrowie piłkarzy. Nie widzimy Suareza który mniej biega, który się mniej stara, utyka, który nie udziela się w obronie, dalej jest tym samym Suarezem pod względem fizycznym i mentalnym. Jeśli spada krytyka na Suareza to nie za to że nie dobiega do piłek, nie wychodzi na pozycję, ale za to że tak jak w poprzednim meczu nie trafia na pusta bramkę. Co do gry obronnej to sytuacja nie była tak piękna jak pisze autor. Alba w defensywie oczywiście był najsłabszy, ale były też przegrane pojedynki główkowe stoperów, zbyt głębokie i krycie strefy na radar Busquetsa to drugie. Wystarczy prześledzić strzał Aduriza z 17’ – najpierw Alba daje sie w dziecinny sposób wyprzedzić Inakiemu potem biernie sie przygląda jak Williams dośrodkowuje a Busi kryjąc na radar nie zauważa jak zza pleców wbiega mu Aduriz, Pique spóźniony próbuje cos zrobić, ale jest za późno, na szczęście Niemiec miał dzień konia. Valverde jeszcze blok defensywny musi poukładać, są już efekty pracy, ale to za mało przy poważniejszych rywalach. Fajnie, że autor dostrzega nie tylko doskonałą formę Leo, ale i jego pozytywny a nie destruktywny wpływ na drużynę. Messi jest tym razem „wspaniały” i „decydujący” a nie „arogancki”, „dyktatorski” i „egoistyczny”. Moim zdaniem główna zasługa wyników jest próba odbudowy drugiej linii, po zmasakrowaniu jej taktycznie przez Lucho i z obniżkami formy poszczególnych zawodników ostatnie dwa lata to była tragedia. Teraz Valverde dokonał najważniejszego transferu który jak na razie sie sprawdza. Do pomocy przeszedł Leo i został uwolniony od statycznej gry w ataku, czekając na to czy koledzy dostarcza piłkę w jego strefę. Teraz on kreuje grę. Do tego większa jakość a przede wszystkim intensywność z Paulinho. Czując konkurencje i Ivan jakby budził się z letargu, do tego ofensywne wejścia Roberto dają nadzieję że druga linia będzie funkcjonować.
0
Państwa prawa już nie ma, demokrację za niedługi też zlikwidują.
0
Jeszcze 3-4 kolejki i Zizu będzie do wzięcia :)
6
Acha ok, czyli podpuszczono uczestników Marszu do ataku na wozy transmisyjne telewizji.
Tylko PiS wprowadza wybór sędziów przez siebie. To załamania się państwa prawa i trójpodziału władz, to koniec z niezależnym sądownictwiem. Przejęto TK, chcą przejąć KRS. W historii Polski tylko jedna partia miała władzę sądowniczą to było PZPR, PiS ma te same wzorce - Piotrowski wprowadza system z którego sie wywodzi. To samo sie dzieje w wojsku, wywalili pułkowników i generałów szkolonych przez Nato a ich miejsca zajmuja towarzysze wyszkoleni w ZSRR.