pax

5

Dlaczego Alba ZM?
Dobrze grał w defensywie i świetnie wchodzil w ofensywie, ale wszystkie jego wejścia zależały od idealnego rozprowadzenia Leo. To Leo regulował tempo i świetnie dogrywał za linie obronców do Alby, kóry dzieki takim podaniom mogł dobrze dograc piłkę zwrotną do Leo lub próbowac do Suareza, czasem do przesady gdy Leo mu zagrywał piłki które prosiły sie o próbe strzału.

pax

2

Najlepsza trójka



1. Messi

2. Ter Stegen

3. Alba

ZM - zdecydowanie Messi

pax

8

Mocniejsze jest 2.0, ale skoro 0,5 tak na Ciebie działa to 3,2 lepiej nie pij, zostaw na zsiadle.

pax

25

Ney to w porównywniu do Messiego zwykła gwiazdka. Leo jest obecnie najlepszym zwodnikiem świata i takim pozostanie pewnie jeszcze 3-4 lata. Messi w wieku Naymara miał 3 złote piłki i 2 zlote buty. Ney nie miał szans zabłysnąć przy Messim bo ten zjadał go techniką, przeglądem pola, dryblingiem uzytkowym, strzałem - więc poszedł do słabszej ligi ponabijać sobie statystyki i zaleczyć kompleksy.

pax

3

Bo chcą niby uniemozliwic przerzut broni do Hezbollahu w Libanie. Akcja bezsensowna a jedynie majaca na celu sprowokowanie Hezbollahu a w konsekwencji ofensywe Izraela na Południowy Liban. Izrael nie może przebolec porażki z Hezbollahem, teraz sama Partia Boga jest dość słaba w Libanie bo główne sily wspierają Asada, więc Izraelowi wydaje się że Południowy Liban będzie bulka z masłem, a potem będzie jak ostatnio jak z Merkav nic nie zostanie. Wmieszanie się Izraela w sytuację w Syrii jest poważnym błędem. Hezbollah jest jedną z głównych sił walczących z Państwem Islamskim.

pax

0

9 bramek było :)
5:4 dla Gent

pax

0

wygrałeś :)

pax

8

"zależało mu żeby się pokazać" - a któremu zawodnikowi nie zależy?
"trochę nie dokładny" - troche nie dokładny opis jego dokładności
"źle nie było" - subiektywna ocena, więc masz prawo do niej
"Gdyby wykorzystał sytuacje pialibyście z zachwytu" - pewnie by tak były, gdyby tak było, ale tak nie było.
"jak komuś nie wyjdzie to trzeba go upodlić" - nikt tu raczej nie upadla Delu, tylko dziwi się że po takim spotkaniu został zawodnikiem meczu.
"meczu nie zawalil więc jest ok" - czy za nie zawaleniu meczu dostaje się ZM ? To wszyscy zawodnicy powinni dostać.
"Po co ten cały hejt czy w strone Deulofeu"? - hejt a krytyka to dwie różne sprawy, nie widzę aby Delu był tu obrażany czy wyzywany.

Cala drużyna grała na dość niezłym poziomie, nikt nie zawalił. Dla wielu jest niezrozumiałe przyznanie tytułu Zawodnika Meczu dla gracza który jak sam piszesz był niedokładny i nieskuteczny w momencie gdy inni zaliczali bramki i asysty.

pax

12

Tym razem nie skomentuję z wyliczeniem minut. Delu zawodnikiem spotkania, każdy ocenia jak chce. Przy bramce Paco wydaje mi sie że większy udział miał jednak NextBusi który przejał piłke w środku pola, następnie przejął ją Alena, który podał Denisa Suareza, który podał do Delu , który podał do Vidala, który źle przyjal i któremu piłka uciekła a obrońca ja wybił na głowę Paco. Dlatego nie widzę tu argumentu z tą akcją na uznanie ZM dla Delu, chyba szukanie argumentu na siłę. Podanie było dobre i nalezy się pochwała za podanie a nie za bramkę, Vidal zwalił akcję fatalnym przyjęciem a to że padła bramka po błędzie obrońcy to nie zasługa Delu, ale szczęśliwy zbieg okoliczności. 18 strat i wiele fatalnych zagrań do tego fatalna skuteczność i akcje typu "jeźdźca bez głowy" z wypuszczeniem piłki do której nie zdążył dobiec. Jedyna akcja gdzie miał rzeczywiście pecha to akcja ze słupkiem. Bez bramki, bez asysty z stratami i malym efektem gry. Kontrowersyjny wybór moim zdaniem, ale każdy ma prawo oceniać według swoich kryteriów.

pax

1

Jak tytuł głosi i główne przesłanie powinno być jedynie o prawicy w kontekście molestowanie a jednak autorka około 2/5 tekstu jest o molestowaniu na lewicy. pewnie to podytktowane poprawnością lub po prostu nie chcąc narazic sie na zarzut stronniczości w pewien sposob zestawia oba środowiska.
Poza tym wyrażnie mówi, że takich zachowań na prawicy może byc dużo więcej głównie z powodu liczniejszego środowiska, wiekszych pieniędzy, prestizu i władzy. Więc nie chodzi że prawicowiec z natury jest skrzywiony pod względem molestowania. Poza tym przesłanie polaga na tym że to co na lewicy jest piętnowane to ma prawicy nie jest. Przesłaniem nie jest kwestia kto dopuszcza się częściej molestowania, tylko w jakich środowiskach takie zachowania są krytykowane. I tu podaje przykłady - z jednej strony natychmiastowe zwolnienie lewicowych dziennikarzy i ogólna krytyka środowiska, z drugiej wypowiedzi prawicowych dziennikarzy na temat molestowania jako coś dopuszczalnego: "Piotr Skwieciński, publicysta “wSieci” uznał pomysł, żeby nie dotykać kobiet bez pozwolenia za “brutalną społeczną inżynierię”.
Poza tym dziennikarka fakt molestowania nie ujawniła po raz pierwszy nagle po 2 latach, wcześniej informowała o tym dwie posłanki, więc może teraz nabrała odwagi czy stwierdziła że jest odpowiedni moment na ujawnienie takiego faktu bardziej publicznie. Wątpię, że Jakubiak zdecyduje się na pozew.

pax

1

Występował jako ekspert TVP ale te słowa powiedziła juz w innej telewizji. Tu moja pomyłka. Nie odniosłeś się do meritum moje wypowiedzi. Nie przeszkadza Ci, że jego seksistowski tekst porównałem z Twoim, to jest ok, ale nie potrafisz znieść że podałem inną stację telewizyjna w której padły tamte słowa. Zastanawiające.

pax

1

Troszke trąci Twoja wypowiedź odnośnie urody komentarzami jednego z komentatorów na TVPiS odnośnie kobiet na antyrządowej manifestacji "kto to rucha". Mi chodziło, że niby nie odnosisz sie do urody a jednak robisz to. Miolestowanie nie ma za bardzo kwestii czy ktos jest atrakcyjny czy nie. Jednemu ktos sie podoba a drugiemu nie, sa gusta i guściki. Z jednej strony termin molestowania jest przesuwany w jedną stronę z drugiej molestowanie jest bagatelizowane na co dała przykłady. Prawda stoi po środku, jednak nie mam powodów jej nie wierzyć że była molestowana tak jak nie mam powódów nie wierzyc Jakubiakowi, niech sąd zdecyduje. Nie zauważyłem abys w tym komentarzu pisał o urodzie jakubiaka tylko o urodzie dziennikarki.

pax

5

"Pominę aspekt fizyczny"... mimo że go przywołuję.
Artykuł pisze o lewicy i prawicy, pokazuje przypadki molestowania i lewicy i prawcy. Autorka przywołuje dwie zony polityków PISu i swój osobisty przypadek do tego podaje przykłady tolerancji zachowań seksistowskich w mediach prawicowych.
Nie za bardzo widze tutaj jakiś kontrargumentów bo argument typu "bóldupienie" to chyba nie argument.

pax

1

Grał w tym sezonie na skrzydle i było strasznie kiepsko.

pax

2

Każdy ma prawo do komentowania. Podał argumentację. Nie rozumiem wysyłania do Białych. Nie przedstawiłaś kontrargumentow, tylko pojechałeś personalnie. Nie rozumiem, moim zdaniem nie napisał nic takiego za co możnaby go wysyłać do publikowania na forum Realu.

pax

0

Dużo faktów nieprecyzyjnych i nie udane próby powiązania pewnych zdarzeń w jedna całość. NIe ma dowodów na sponsorowanie Hezbollahu przez Katar, szczególnie że to inne wyznanie. Taka plotke wypuszcza Arabia Saudyjska która jest negatywnie nastawiona do Iranu który sposnoruje Partie Boga a ostatnio pokłóciła sie z Katarem, więc jesli oskarzy Katar o wspieranie Hezbollahu to mysli że ugra coś przeciwko Katarowi na arenie międzynarodowej. Autorka nie rozumie, że z jednej strony pisze o Syryjczyku wspieranym przez Katar i przeciwnikowi rządów prezydenta Syrii a z drugiej o wspieraniu Hezbollahu który wspiera Asada.

Poza tym co ma ostatni akapit wspólnego z Katalonią? Morderca z Hamburga aresztowany w Północnej Hiszpani? Czy autorka nie zna geografii?

Co do kwestii bezrobocia Pakistańczyków to trzeba się przejechać do Barcelony i zobaczyć . Bezrobocie raczej występuje wśród afrykańskich uchodźców, Pakistańczycy to głównie taksówkarze i prowadzący bary fast-food. Rozmawiałem z kilkoma i raczej wśród nich bezrobocia nie ma.

Powiązanie pośrednie Guardioli z terroryzmem i do tego pełno niedomówień i insynuacji.

Słaby tekst.

Byłby lepszy gdyby nie rozbudowała go o wątki poboczne bo jedynie zamazała swój przekaz zlym doborem argumentów. Próbuje stworzyć z Barcelony przedsionek islamu i terroryzmu islamskiego mimo że jak pisze władze mimo wielkich pieniędzy nie zgodziły sie na budowego wielkiego meczetu.

Do tego ten fotomontaż z zdjęciem. Żenująco słabe.

Aż dziw bierze, że nie ma nic o Xavim jako propagatorze terroryzmu islamskiego. Ten portal nigdy nie stał na wysokim poziomie a był ostoją nienawiści więc raczej trzeba brać z przymróżemniem oka co tak ktos wypisuje.

Określenia uzywane mają pejoratywne znaczenie próbując wskazać że mamy do czynienia z forsowaniem islamizacji przez rząd Katalonii i FC Barcelonę. Lepiej dla autorki brzmi, że Guardiola jest "hiszpanskim celebrytą" bo w ten sposób musi miec ukryte intencje wspierając niepodległość Katalonii, a wystarczyło napisać że jest katalońskim celebrytą, urodzonym w Katalonii wspierajacym Katalonię. Takich wstawek jest więcej - obóz treningowy Bayernu "oficjalnie tłumaczony" przez klub treningami pod MŚ 2022, jakby miało być nieoficjalne drugie dno.

pax

1

Dzięki swojemu uporowi i sile psychicznej doszedł do tego kim jest - twardziel. Początkowo izolowany i negatywnie odbierany przez kolegów z La Masii, wielokrotnie kontuzjowany, połamany, z zakazem gry w La Liga, z brakiem dokumentów z federacji argentyńskiej z niechecią częsci zarządu i trenerów walczył o uznanie i szacunek.

pax

0

Nie rozumiem co dla Ciebie jest żenujące? Wzywasz mnie do przeczytania i zrozumienia Twojego tekstu a gdy to robię z prośbą abyś gdzieś wytłumaczył moją zła interpretację jesli gdzies taka nastąpiła to uważasz to za żenujące.
I nie odnosiłeś się tylko i wyłącznie do niekonstruktywnej krytyki. Co do złośliwości czy komentarzy osobistych, ja wole odnosić się do tekstu a nie nie jego autora, ale każdy prowadzi dyskusję na swój sposób. Nie wiem czy jest sens prowadzenia dyskusji, bo skupiasz się bardziej na mnie niż na temacie dyskusji.

pax

1

Zrozum. Odniosłem się do Twojego tekstu wyrażając swoje zdanie, Ty zacząłeś dość personalnie. NIe jest to dla mnie do zrozumienia. W dyskusji nie chodzi aby pokazać "intelektualną wyższość", ale może swoje postrzeganie lub inny punkt widzenia. NIe wiem czemu te złośliwości odnośnie statystyk, czy w dyskusji z Tobą gdzieś zalewam tekst statystykami aby wyargumentować swoje tezy? Po co to więc? Piszesz ogólnie o jechanie na zawodników a w nawiasie jedynie dodałeś że często personalnie a nie merytorycznie. Nie chce już tu analizować czy czepiać się bo to nie o to chodzi. Nie zrozumiałeś o co chodzi w moim wpisie, a mianowicie oddzieliłem obrażanie/hejtowanie a merytoryczną krytykę, pierwszego nie dopuszczam a drugiego i owszem. To że ktos puszcza bramkę z 54 metrów jak Ter Stegen czy pudłuje na pustą bramkę jak Suarez nie oznacza że w niego nie wierzę, ale że za konkretne sytuacje czy zagrania należy się krytyka.
pozdrawiam

pax

1

Hmmm. dziwne że ja się odnoszę do Twojego wpisu, to do mnie. Przyzwyczaiłem się do tego typu wpisów. NIgdzie nie napisałem, że coś jest prawdą objawioną, jedynie subiektywnie odpowiedziałem na Twój post. Ok, spróbuję więc zrozumiec, jak nie to wytłumacz moją złą interpretację.
"Ehh większość osób na tej stronie mnie bawi" - sarkastyczne zdanie na temat innych uzytkowników portalu.
"Teraz się rozpuszcza nad Ter Stegenem, a 1-2 sezony temu jechało mu od najgorszego (często personalnie, nie merytorycznie), teraz to samo z Pique czy Suarezem". - odniesienie się do użytkowników, którzy kiedys krytykowali Ter Stegena a teraz go wychwalają. Wpis w założeniu ma odbierac możliwość krytyki zawodników za słabsze występy i krytykować tych którzy oceniają zawodników za ich grę która w ciagu sezonu może miec wzloty i upadki.
"Szanujcie tych graczy za cały dorobek, gwizdać można za grube sprawy - psucie atmosfery, brak zaangażowania itp". Zdanie odnosi się do okazywania szacunku zawodnikom mimo ich słabej gry, brak szacunku miały sie nie należeć się jedynie za brak zaangażowania czy psucie atmosfery.
"Jak widzę Suareza jak marnuje 100% okazję i jest wściekły na siebie, to za co go obrażać?" - zdanie wzywa do tego by nie obrażać zawodnika, który może marnować sytuację 100-procentowe, bo wykazuje wściekłość na swoją słabą postawę.
"W końcu wchodzi jak w ostatni weekend ;)" - zdanie odnosi się do pozytywnej postawy Suareza który strzelił bramkę z 2 metrów do pustej bramki i strzelił drugą bramkę po szczęśliwym rykoszecie od obrońcy.
Dalej probuję zrozumiec Twój wpis
"rozumiem, że skoro czasem sypniesz statystykami to Twe słowa są prawdą objawioną" - złośliwy wpis, zarzucanie jednemu z uzytkowników sypaniem statystykami, mimo że w swoim wpisie tego nie uczynił, a następnie uważanie iż nie narzuca swój pogląd bezkrytycznie, nie zważając na argumenty oponentów, mimo że też tego nie uczynił.
"Przeczytaj co napisałem, zrozum to prawidłowo, a później napisz coś..." - kolejny złośliwy post odnoszący się do dyletanctwa użytkownika któremu zarzuca się brak umiejetności zrozumienia tekstu.

pax

4

Co weszło w ostatni weekend? Strzał na pustą z 2 metrów i rykoszet od obrońcy?? Dzisiaj kolelejny raz pokazał że przyjęcie piłki to dla niego problematyczna sprawa.
Tu nie chodzi o obrażanie, ale merytoryczna ocena. Ktos może zagrać jeden mecz super a w drugim fatalnie i za jeden jest pochwała a za drugi krytyka. Ter Stegen świetny bramkarz ale i jemu zdarzały sie babole - chociażby puszczenie strzału z ponad 50 metrów w LM. Krytyka nie jest tożsama z hejtowaniem. Szanować za dorobek można, ale krytykowac za mecze też. Iniesta zagrał dzisiaj bardzo dobre spotkanie, ale jakby zagrał słabo to mialbym go nie krytykować za bramkę z Chelsea i lata gry dla Blaugrany?

pax

0

Czytałem wszystkie wydane w Polsce i nie tylko. Wszystko zależy jaki lubisz język i jakich informacji oczekujesz. Każda na swój sposób jest dobra, nawet Żółtowska-Darska, choc to kompilacja. Za Balague nie przepadam, ma kontrowersyjne, niesprawdzone informacje i czasem ciężkawy język. Lubi mieć własny pogląd na kilka spraw ale nie potrafi ich czasem uargumentować. Zaczął bym od Faccio potem Caioli, Traini, Balague zostaw sobie na koniec w międzyczasie Wojciechowski czy Darska choć infantylna dla młodzieży, ale jako zbitek ciekawostek jest ok.

pax

11

Z jednej strony "Nie będziemy wspominać oczywistości - przejęcia prostej piłki, czy główki, którą miał obowiązek wygrać." nie podnosi ocenę obrońcy- bo to jego obowiązek. Natomiast strzał z 2 metrów na pustą bramkę i strzał w obrońcę po odbiciu którego piłka wpada do bramki daje ocenę 8 - bo to nie jest chyba obowiązek napastnika. Nie będę tu wspominał że Suarez fatalnie dogrywał, mógł miec piekną asystę gdy Messi wychodził na sam na sam ale podał za mocno zamiast do Messiego to do bramkarza. Sytuacji ze zlymi decyzjami, złymi podaniami czy złym przyjęciem było więcej. Ale jak ktoś ocenia mecz jako świetny to jego ocena, co mi do tego. Messi w dużej mierze wypracował dwie bramki, dodatkowo świetny strzał w 88 minucie gdzie Suarez mógł dobić. Messi dobrze kreował, nieźle wypuścił Paulinho, dobrze podawał do Paco, ten jednak zamiast strzelac przeważnie oddawał więc tego nie widać w asystach a nawet w kluczowych podaniach. U Suareza nawet nie ma mowy o głupiej żółtej kartce, to co zrobił bramkarz to jedno, ale że wykorzystał głupote Suareza to drugie po czym jego pokrzykiwanie na sędziego mogło sie skończyc czerwoną. Ale każdy ocenia po swojemu.

pax

0

Wpis nie pozbawiony podstaw ale wystarczy przeczytać całość komentarzy to wtedy widać że większość powstrzymuje się od hurra optymizmu, raczej dostrzega trudność wiosny i raczej nieuniknione przebudzenie Realu. Mało jest lekceważenia czy zadufania nad sytuacją w lidze. Na tym portalu.

pax

5

NIe takie przewagi się anulowało w historii. Niedawno było że nikt nie wygrał LM dwa razy z rzędu. Mamy fajny wynik, ale zostało 26 kolejek do końca. Wolę się cieszyć w maju niż dmuchac balonik w listopadzie bo Real ma dołek i potem się nie cieszyć. Najlepiej sytuację podsunował Valverde 3 tygodnie temu, że jedyna bezpieczna przewaga nad Realem to 7 punktów przewagi i 2 kolejki do końca. Cieszmy się z przewagi ale trzeźwy umysł jest też wskazany. Mamy ciężkie mecze, przyjdzie słabszy okres, a Real z pewnością się odbije. Teraz kolejnymi meczami na wyjeżdzie jest Valencia, Villareal i Real czyli 2, 5 i 3 drużyna w tabeli, będzie ciężko utrzymać tą przewagę.

pax

1

Teraz czytam, że prezydent wynagrodził Biereckiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wyciągnięcie z kieszeni podatników 4,1 mld złotych na sfinansowanie m.in propisowskich mediów a to dopiero początek. Mało? Amber Gold jest dużo mniejszego kalibru i nie służyła finansowaniu partii.

pax

6

Lubie takie newsy/artykuły, wiele osób może się dowiedzieć co stanowi historię "więcej niż klubu". Szkoda, że to tylko przekład (mógłby być bardziej autorsko rozbudowany), ale fajnie że czasem coś z historii się tu znajduje :)

pax

2

Piszesz że PO łamało prawo wielokrotnie. Teraz ja napiszę złamanie KOnstytucji przez prezydenta i przez premier. Potem Twoja kolej.



Prezydent nie miał prawa odmówić zaprzysiężenia trzech sędziów TK, jego odmowa była złamaniem Konstytucji.

trzej sędziowie zostali wybrani zgodnie z prawem, więc prezydent nie miał prawa (tak jak sejm) przyjmować ślubowania od trzech dublerów , gdyż TK ma liczyć 15 a nie 18 sędziów.

Premier mając Konstytucyjny obowiązek nie opublikowała wyroku TK co było złamaniem Konstytucji

Pomijam taka kwestię jak totalne wygłupienie się prawne Dudy z ułaskawieniem Kamińskiego. To kolejny przykład kolesiostwa, ale i totalnej głupoty. Ktoś wolał zrobić idiotyzm by kolega został ministrem. Taki jest poziom tej władzy.

To jak ? Dyskutujesz czy wciąż Uciekasz od dyskusji?

pax

2

Pomocnik aptekarza zrobiony doradcą ministra obrony któremu wbrew wojskowej podległości oficerowie wojska polskiego musieli salutować, nie ma sensu chyba mówić o jego wyprawach rządową limuzyną na dyskoteki,

pax

2

Złamanie konstytucji przez prezydenta i premier, ułaskawienie niewinnego w sensie prawnym czlowieka, przejęcie wbrew prawu TK i zrobienie przewodniczącą osobę magistra przeciwko której toczyły się sprawy dyscyplinarne

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?