pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dlaczego tak sądzisz ??
0
Merytorycznie please....
najmniejsze winy Barcelony kartkował?
1. Suareza ironiczne komentarze i chamska gestykulacja wobec sędziego.
2. Messi - musiał cos bardzo nieodpowiedniego powiedzieć Lahozowi skoro ten dał mu żółtą, nie wiemy co.
3.Alba - wejście wślizgiem na wyprostowanej nodze prosto w kostkę przeciwnika od tyłu, to mogłaby byc czerwona, jedyna sytuacja łagodząca że nie było to na pełnej szybkości i zawodnik sie w miare szybko sam pozbierał, dodatkowo Alba nie mógł sie powstrzymac od komentarza do sędziego po tak ewidentnej żółtej kartce i machania łapa przed nim. Mógł od razu dostac drugą żółtą.
4. Paulinho - pokrzykiwanie na sędziego, gestykulacja, próba wymuszenia kartki
Nie rozumiem tutaj tekstu o sympatiach sędziów, powiedz mi czy sędzia wypaczył wynik spotkania, czy podyktował karnego w sytuacji stykowej Alby, mógł podyktować, dopiero na powtórkach widać że faul był ale prawdopodobnie tuz przed polem karnym ale sędzia by miał problem w tej sytuacji aby zobaczyć czy to było w polu karnym czy nie. Więc jakby był "biały" to by tak zrobił. Niechęć do Barcelony w gronie sędziowskim - ehhh. Osądzanie Lahoza że sprzyjał w tym w meczu Madrytowi, że jego decyzje nie były przypadkowe, bez podoawania argumentów i wnioski jak z komisji smoleńskiej o spisku przeciwko Barcelonie.
16
Załamany to ja jestem hejtem na Gomesa. Zawsze mozna sie nie łamać i nie oglądać spotkań gdy gra Gomes. Po co się załamywać, to xle wplywa na zdrowie
0
Co maja kartki do fauli w tej sytuacji?? Przedstawiłeś tą sytuacje z pełna manipulacją, co mają faule 6-17 do kartek 4-4 ?? Skoro kartki za faule to sytuacja jest 1-4? Przyjmując nawet 18 fauli to Espanyol trzy razy częściej faulował ale dostał cztery razy częściej kartki. Więc ta Twoja statystyka mija się z argumentacją.
Nie sportowe zachowanie, pokrzykiwanie na sędziego czy ironiczne gesty w strone sędziego mają byc usprawiedliwione bo były po raz pierwszy? To są zawodowcy, doskonale wiedzą jak powinni się zachować, to nie były ich pierwsze spotkania a zasady w piłke nie poznali wczoraj. Może pierwszych fauli tez nie odgwizdujemy?
Więc nie widzę tutaj jakiejkolwiek merytorycznej argumentacji, poza tym nie tyle bronie lahoza co pokazuje że czepiania sie go za kartki wobec niesportowego zachowania jest głupie. Idąc Twoim tokiem rozumowania to rozumiem mial podejśc do suareza i powiedzieć "Jeszcze jedna oznaka braku szacunku, ironiczne gesty i podważanie mojej decyzji oraz dawania przykladu innym że w tym meczu można szydzić z sędziego to może dam Ci żółty kartonik?" A Suarez miałby mu odpowiedzieć - "Dobrze Matheo juz nie będę sie z Ciebie nabijał, ale pamietaj że pierwsze nabijanie się z Ciebie jest bez kartki?"
0
Ten gest porównalbym do klaskania w kierunku sędziego więc glupie zachowanie i raczej należała się kartka.
Messi coś powiedział sędziemu, dowiemy się z protokołu sędziowskiego.
2
Zrozum, że co innego jest ze Coutinho 5 krotnie przewyższa klasą piłkarską pewnie Gomesa tak jak odzwierciedla to cena. Co innego, że Gomes gra na przestrzeni tych dwóch lat conajwyzej średnio i z pewnościa nie nadaje się do pierwszej jedenastki. Widać, że Coutnho nie boi sie rozgrywać czy wchodzić w drybling.
Jednak pisanie o gościu który zagrał 25 minut, ze w ciagu tych 25 minut pokazał więcej niż drugi który grał naście spotkań i miał bramki, asysty, kluczowe, podania, przerzuty jest żenującym komentarzem dla lajków bo jest ogólny hejt na Gomesa, wiec kto bardziej mu przypieprzy czy w sposób bardziej prześmiewczy wyśmieje ten ma lajki.
0
To wytłumacz która kartka dla zawodników Barcelony była niesparawiedliwa.
Suarez za chamski lekceważący sędziego gest porównywalny do klaskania w jego kierunku?
Messi - nie wiemy co powiedział sędziemu, pewnie dowiemy sie z protokołu sędziowskiego.
Paulinho - pokrzykiwanie na sędziego, gestykulacja, ruszenie w jego kierunku?
Która z tych sytuacji?
Co do Suareza - Nie wiem po co piszesz wyprostowana czy nie wyprostowaną? NIe było to wejście wyprostowaną nogą, jak w przypadku wslizgu, czy wejście nakładką wyprostowaną nogą. Zawodnicy czasem prostuja nogi aby je potem zginać :) NIe było to uderzenie w nogę ale pechowe nadepnięcie na kostke przy próbie zblokowania piłki, jak mowiłem mozna było dać czerwoną, ale czy była to 100% na czerwień? tego już nie jestem pewny.
0
Zauważ o czym ja piszę?
Czy piszę że wszystkie decyzje były odpowiednie? NIE
Czy bronię Lahoza za wszystkie decyzje? Nie
Piszę jedynie, że święte oburzenie za kartki wobec krzyków na sędziego, wymuszania kartek dla przeciwników, gestykulacji w strone sędziego nie jest uzasadnione. Dodatkowo, że znając Lahoza powinni wiedzieć, że jest wyczulony na tego typu zachowania.
O wybronieniu mówiłem o faulu na Suarezie, że jakby dał czerwoną to by też było slusznie. Tak uważam że aful był pechowy, Garcia nie zrobił tego umyslnie, a mogło się skończyc bardzo pechowo, nie był to faul taktyczny, tylko próba zblokowania piłki. Jak pisze mogło się skończyć pechowo.
0
Nie zrobił tego dyskretnie, popatrz na powtórki, tylko z reką uniesioną i z wykrzykiwaniem ruszył w kierunku sędziego. Nie było to za faul tylko za wykopnięcie piłki.
Pytanie czy wypaczył wynik spotkania?
Czy nie miał prawa dawać kartek za wymuszanie zmiany jego decyzji ?
Nie napisałem, że był nieomylny, ale że nie wypaczył wyniku i że nie rozumiem wściekania się na niego za coś co powinien robić, czyli dawanie kartek za wymuszania na nim decyzji sędziowskich.
0
Dużo napisałeś, ale marytorycznie tylko napisałeś dwie linijki o kartce dla Paulinho. Tak było to ostentacyjne, szybko wstał i ruszył w kierunku sędziego, zaczął pokrzykiwac na sędziego i unosić rękę w celu wymuszenia decyzji na lahozie. Nie domagał sie kartki za faul tylko za kopnięcie piłki po gwizdku.
Pisz merytorycznie, bo pisanie o deszczu, pluciu, stadionie, pierwszoplanowej postaci sędziego itd... KOmentatorami dawno się nie sugeruję, ale nie będę się wypowiadał na ich temat.
2
Ale merytorycznie proszę...
0
Zbierając "momenty" to spokojnie przebija Coutinho.
A w tym sezonie zrobił mega proges
To był komentarz żanujący, dla lajków.
Stwierdzenie jest fałszywe (pomijam żenującą intencję) bo Cou nie pokazał więcej w zadnym aspekcie gry od Gomesa. Jasne, że ma większe umiejętności i pokaże więcej od Andre w ciągu kilku-kilkunastu spotkań, ale pisanie kłamstw po 25 minutach gry jest dla mnie żenujące.
0
Której ??
1
Nie rozumiem czepiania się sędziego za kartki za gesty czy komentarze. Wiadomo, że nie wymusza się kartek dla przeciwników, wiadomo że ostentacyjna krytyka decyzji sędziego prowokuje kartę, wiadomo że gesty w stronę sędziego nie są akceptowane.
Zawodnicy Barcelony doskonale wiedza jak sędziuje Lahoz i rozmawiali z nim nie jeden raz, on im wielokrotnie tłumaczył że nie będzie akceptował pokrzykiwania na niego i wymuszania kartek i powinni byc na to uczuleni.
Po czerwonej kartce za dyskusje z Lahozem dla Alby, Messi rozmawiał z Lahozem i Lahoz wyjuaśnił jak go wkur..... gdy zawodnicy krzyczą, obrażają czy gestykuluja w jego stronę.
Nie rozumiem tutaj tego oburzenia, wiadomo jaki jest Lahoz i trzeba grać swoje a nie biegać o wszystko do sędziego.
Zastanawiam się ile ewidentnych błędów popełnił, czy należała się czerwień za faul na Suarezie? Dośc pechowo nastąpił na nogę Suareza, czy żółta czy czerwona? Każda decyzja się wybroni. Czy wypaczył wynik spotkania? Wątpię, jakby podyktował karny dla Papużek to może tak. Tutaj jedyny zarzut, że sędziował a nie dał się zawodnikom manipulować, hmmm
0
A uważasz, że nie jest pojechanie? Jesli odbierasz to jako stwierdzenie to jest fałszywe, chociazby z tego że Gomes strzelał bramki i asystował dla Barcy a Filip jeszcze nie. Więc, jest to albo szydera z zawodnika Barcelony, czyli hejt dla lajków na bardzo niskim poziomie, albo całkowity kłamliwy opis też dla lajków.
4
Pojechać po Gomesie jakie to fajne i jeszcze lajki za to dają. Super. Sądzę, że jakbys jeszcze jakieś wyzwisko dodał na Andre to lajków byłoby więcej. Wspaniałe kibicowanie.
0
Przestań takie rzeczy pisać. jakby chcial mógłby dac karnego Papużkom.
Przed telewizorem możemy się zastanawiac czy było atak Alby czy nie, czy było to w polu karnym czy nie. Jednak jakby było tak jak piszesz to by spokojnie mógł dać, więc nie pisz że wysłannik Madrytu.
1
Fajnie, że masz swoje zdanie w tym temacie. Tylko po co tylko ten konfrontacyjny styl?
12
Raczej odwrotnie, podobnie było z De Geą. Wątpię aby Kepa nie chciał do Realu, tylko Real zaczal sie miotać z transferem bo ZZ stwierdził, że nie chce transferów.
Kepa miał już wybrać subie numer 25 w Realu. Real był gotowy zaplacić 25 milionów albo 20 milionów wcześniejszej klauzuli. Teraz sie wycofali z transferu, więc Kepa przedłuzył z Bilbao.
4
Zawsze jestem za uzasadnioną krytyka, ale nigdy za wyzwiskami, lub za krytyką dla lajków bo moda na hejt wobec jakiegoś zawodnika.
Oprócz niezłej skuteczności podań i przerzutów nie ma statystycznie go za co chwalić. Faktycznie. Są kwestie których nie pokazują statystyki.
Popatrz na news meczowy i sprawdż ile osób go krytykuje i wyzywa a potem sprawdź czy wykorzystują do tego statystyczną argumentację czy jest to hejt dla hejtu.
4
On ma taki styl troche jak van Bommel czasami (troche przesadziłem:)), ale bardzo mocno naciska w pressingu, czasem za mocno, ale jest jednym z nielicznych zawodników w Barcelonie który nie odstawia nogi i sam tez potrafi pokazać że można grać twardo. faktycznie w 2-3 akcjach fajnie się zastawił czy nawet wygrał pojedynki bark w bark. Nie widze jeszcze tej wartości dodanej dla druzyny, w postaci bramek, asyst czy nawet kluczowych podań, ale widzę zmianę w grze czy nawet w mentalności. Gomes gra pewniej. To pokazywanie się wiąże się z pozycją, bo grwa wyżej, wcześniej grywał typowo w pomocy, teraz tak pomoc-skrzydło, gdzie jest mniejsze zagęszczenie przeciwników.
1
Niestety jest troszkę inaczej. Gomes przyzwyczaił do słabych spotkań i teraz niewiadomo jakby zagrał i tak będzie miał pod górkę. dzisiaj Ivanowi wyszedł mecz, ale przeważnie grywał podobnie do Gomesa - nic nadzwyczajnego, skracanie pola gry przeciwnikowi, duzo podań w szerz i do najblizszego z wysokim procentem i tyle.
Oceny dzisiejszego spotkania zostały zniekształcone przez wynik spotkania, średnia ocen zawodników to ponad 8, gdzie Barcelona przez prawie godzinę nie miała pomysłu na Betis.
3
Gdy żona z dziećmi jedzie do teściów na tydzień :))
7
To było trzecie ligowe dobre jego spotkanie z rzędu. Nie ma za co go wychwalać, ale nie gra tak tragicznie aby go wyzywać, a tak tu jest. Barcelona ma słabą ławkę i Gomes jest i tak lepszy od Suareza, Delu czy Vidala. Przy kontuzji Iniesty, Gomes robi swoje, a od czarów mamy Pottera z Rosario.
0
Też się zdenerwowałem, miałem już 9850 i czekałem aż przeskoczy na 10000 a tu zonk.
27
NIe chodzi o chwalenie, chodzi o wyzwiska i ogólny hejt, krytyka bez pokrycia itd...
15
Dzisiaj dużo pisałem broniąc Gomesa za ostatnie występy. Nie jest to zawodnik na pierwszy skład Barcelony i pewnie wypadnie z niego jak po kontuzji będzie grać Dembele i Coutinho. Broniłem głównie przed hejtem, wyzwiskami i nieuzasadnioną, bezsensowną, pozbawioną argumentów krytyką. Jak ogólnie grał moim zdaniem: dobrze, gdybym oceniał - rzadko oceniam mecze gdy nie wypisuje argumentacji. To były jego dobre zawody, ale bez błysku. Nie było wielkiej wartości dodanej w ofensywie w defensywie bardzo solidnie taktycznie. Mała liczba odbiorów wiązała się z dobrym ustawieniem i skróceniem możliwości podań. Dobry pressing, kilka dobrych wyjść, chociaz trudno było mu się urwać, ale dwa dobre przerzuty, to on podawał do Suareza przy bramce Ivana. Takie solidne 6. Nie ma za co go wychwalać, ale nie ma za co go hejtować. Trochę w grze zaczął przypominać Ivana z pierwszego sezonu.
dzisiaj boczni obrońcy bardzo słabo w ofensywie, zupełnie niewidoczny Alba, szczególnie w drugiej połowie, w pierwszej chyba trzy wejścia i fatalne dogranai w pole karne lub straty, Semedo rownież nic w ofensywie nie pokazał. W obronie nie najgorzej ale też bez błysku, Alba kręcony, Semedo źle ustawiony dawał dośrodkowywać, ale ogólnie bez błysku. Busi pierwsza połowa bardzo słaba, straty i głupie błędy na własnej połowie. W drugiej dużo solidniej, ocenę by podwyższył odbiór i asysta, ogólnie nie był to wybitny mecz Busquetsa.
Druga połowa to Betis się rozsypał i nie było co zbierać, psychicznie , taktycznie się posypało. W ofensywie Betis nie stwarzał zagrożenia a w defensywie popełniał wielkie błędy indywidualne i w ustawieniu zespołu. Tak naprawdę to 3-4 zawodników rozjechało Betis (Leo, Suarez, Ivan i Roberto).
1
i suarez nie zagra w nastepnym spotkaniu
2
hmmm, dzisiaj ma najwięcej strat na własnej połowie
5
Gomes pewnie zostanie zmieniony ze względu na ambitna (ostra grę). Świetnie gra w obronie, cały czas wspomaga Albę, a jak Betis gra druga stroną to asekuruje cały środek boiska, biega do każdego ataku. dzisiaj typowy box to box. Do tego kilka niezłych odbiorów, dobre rozprowadzenia, fajny przerzut z kontra do Semedo, dobre rozprowadzenie w akcji z strzałem Busiego. Ciagle pod grą. Nie ma zwinności Iniesty, ale w pierwszej połowie solidny występ. Alba kilka razy minięty w tym ograny z strzałem z pola karnego, złe dosrodkowania, Busi straty na własnej połowie. Rakitić jako półpivot bardzo dyskretny ale efektywny, jest w odpowiednim miejscy przy kontrach Betisu. Suarez mało widoczny.