pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
26
Iniesta zagrał wczoraj świetne zawody, co by kto by gdzieby to gdyby gdyby
3
Francuz grał słabo, ale gorzej grał Portugalczyk po drugiej stronie. Semedo od kilku miesięcy grał bardzo słabo.
2
Tak, widziałem. Oby z Cou czy z Dembele nie było jak z Ceskiem. Brak gry na nominalnej pozycji sprawiał, iz na innych sobie nie radzil, a dodatkowo w pewien sposob przeszkadzał innym zawodnikom zagęszczając niepotrzebnie (nie zawsze) niektóre sfery boiska.
0
Moim zdaniem główną winę za utratę bramki ponosi Rakitic. Najsłabszy jednak był Semedo, Pique i Coutinho a najlepszy Messi i Iniesta a Ivan też łącznie zagrał świetne spotkanie, szkoda tej bramki.
2
Dodaj do listy winnych za bramkę Ivana
5
Czemu Umtiti ?? Bramkę zawalił Ivan. Strat piłki 25 metrów od bramki przeciwnika przez zawodników ofensywnych w każdym meczu jest kilkanaście a dlaczego akurat ta skończyła sie bramką ??
7
Ivan ma najlepszy sezon w Barcelonie, szkoda że zawalił tą bramke, ale w porównaniu do wcześniejszych sezonów wreszcie rakieta odpalila :)
15
Wątpię aby to była próba formacji, cokolwiek to znaczy. Po prostu róba upchnięcia Coutinho gdy na boisku jest Iniesta. Tyle.
6
Miłego oglądania
2
Potwierdziłeś czy zaprzeczyłeś bo nie zrozumiałem ?
0
3 lata temu Rakitic miał zastąpić xaviego, jednak ten go zjadał, więc Ivan wypadł z pierwszego składu. Tu tez bym Iniesty nie wyrzucał ze składu, bo sie jeszcze okaże że "stary wyjadacz" spokojnie obroni swoją pozycję.
3
Problem z Semedo jest taki, że miał świetny początek sezonu a teraz jego forma od kilku miesięcy pikuje w dół i gra słabo. I niestety stworzony do pomocy Roberto zjada go na prawej obronie, mimo że nie jeste wybitnym obrońcą. Poza tym nie rozumiem po co tworzenie takiego schematu skoro za tydzień najpóźniej dwa wraca Dembele. Pytanie czy 110 mln będzie siedziało na ławce. Jesli ma grać to jedynie w wariancie 4-3-3, lub 4-4-2 z cofniętym Messim. jak widać Ivan i Busi są nie do ruszenia ze składu, więc dwójka z trójki Iniesta, Coutinho, Roberto pójdzie na ławkę, Na razie najslabszy jest Coutinho, to pewnie kwestia braku zgrania, pewności, dostosowanie do stylu gry Barcy troche potrwa. Choć sądzę że więcej minut będzie dostawał Coutinho niz Dembele.
10
A Coutinho zrobił coś ??
Brakowało zawodników z przodu bo... Messi się cofnal do drugiej linii, Iniesta świetnie rozgrywał, Ivan nieżle , więc akurat kreatywna pomoc była obstawiona Cou był dodatkiem do pomocy, ale już przy samej bramce nie było nikogo oprócz Suareza. Brakowalo zawodnika typowo na szpicy lub grającego tyłem do bramki a Cou w tym nie jest specjalistą.
1
Jeśli 18 drużyn z la Liga złoży dzisiaj rezygnacje z uczestniczenia w rozgrywkach La Liga to teoretycznie jeszcze dzisiaj :)
1
A ktoś się jeszcze pokazuje i bierze na siebie ciężar gry?? Skrzydła nie ida za akcją, czasem się Suarez pokaże i dosteje piłki, a co z nich wychodzi to na razie niewiele.
3
najwiekszy problem brak wejść bocznych obrońców, przy zagęszczenie środka przez obrońców to Barcelona i tak idzie środkiem. Słabo Digne , Semedo jeszcze gorzej. Słabiutko Paulinho. Ivan tez narazie słabo, wygląda dobrze ale do 40-50 metra od bramki Alaves. Najlepszy Messi, iniesta i Coutinho z ofensywnych.
Wszystko fajnie do 25 metra potem jedno podanie nie w tempo, zle odegrani, zbyt poźne albo nie dokladne i akcja się rozsypuje.
1
Iniesta świetnie gra na skrzydle a Messi też robi swoje, drybling i rozegranie, jest bardzo duże zagęszczenie, ale skrzydła (Digne, Semedo) nic nie grają, rakitic fajnie gra ale 40-50 metrów od bramki, nie ma wejść Ivana czy paulinho z drugiej linii
0
NIe rozumiem ludzi którzy posługują się słowami których znaczenia nie znają. Hejter? Wskaż gdzie hejtuję Albę. Gdzie tu mowa nienawiści? Gdzie tu bezpodstawna krytyka, gdzie tu brak argumantów, przykładów? Wielokrotnie chwaliłem Albę ale i go krytykowałem, zawsze jednak merytorycznie z przykładami, jak jest oceniany tutaj Alba wole sie nie wypowiadać, można by kilka tomów o tym napisac.
Nie rozumiem ludzi którzy żyją z gównoburzy, którzy robią wpisy tylko po to by rozpocząć gównoburzę, wzajemna nawalankę. Nie rozumiem ludzi, których celem życiowym jest wylewanie jadu na drugą osobę. Takich którzy nie odnoszą się do tekstu napisanego przez drugą osobę a skupiają się na ataku personalnym. Wystarczyło napisać, że się myle gdyż Alba wcale nie faulowal wślizgiem, wcale nie było kontaktu przy sam na sam, przyjał z pokorą żółta kartke i zagrał wybitny mecz w ofensywie. Ty jednak wolaleś chamsko zaatakowac personalnie, nie odnosząc się do mojego wpisu.
NIe tylko posądziłeś mnie o mowe nienawiści a do tego o sklonności homoseksualne. A do mojego wpisu w żaden sposób się nie odniosłeś. Nie chce się wypowiadać o kulturze innych osób, kazdy swoimi wpisami daje świadectwo o swojej. Nie rozumiem wstawki o Alvesa, wielokrotnie go krytykowałem, a co do niego to prawie nie wypowiadam się od miesięcy na jego temat, nie było mnie na forum prawie 1,5 roku, a od pół roku prawie się nie wypowiadam na jego temat. Twoja uwaga jest nie trafiona a sugestia chamska. jak mówiłem o kulturze innych nie będę sie wypowiadał.
0
NIe chodzi o nadstawienie drugiego policzka ale o niepotrzebnej przepychance na słowa, gesty, komplikacje. Espanyol zrobi kompilację komentarzy zawodnikow Barcelony pod adresem sędziego i prób wymuszenie żóltych kartek - Messi, Suarez, Alba, Iniesta, paulinho, doda chamski faul Alby wslizgiem od tyłu w nogi i zrobi sie gównoburza. Jedni lubia gównoburzę i ją popierają a inni nie, tutaj znowu mamy odmienne zdanie. "więcej niz klub" jak napisałeś to tez wartości.
0
dziekuję za miłe słowa.
NIe broniłem Lahoza za wszystkie decyzje w tym meczu co raczej krytykowałem bez podstawne wyzwiska i krytykę za kartki pokazywane zawodnikom Barcelony.
Ad.1 Nie sądzę, że jest to jego chęć dominacji nad meczem. On ma taki styl sędziowania i o tym wiedzą wszyscy. Wielokrotnie cytowana byla jego rozmowa z Messim po czerwonej kartce dla Alby - jak wkur..... go wymuszanie na nim decyzji, kartek. Wszyscy o tym wiedzą że z Lahozem się nie dyskutuje bo po co? Decyzji swojej nie zmieni a kartke się zarobi. Więc zgadzam się że Valverde powinien z nimi rozmawiać, chociaż oni sami powinni zachować profesjonalną postawę. Jednak nie wszystkie zachowania zawodników barcelony mozna tłumaczyć intensywnościa meczu, rywalizacja itd...
Ad.2 Mowiłem że żółta dla Messiego musiałabyć za skomentowanie decyzji Lahoza ale co powiedział to dowiemy się z protokołu meczowego. Powiem szczerze, nie naliczałem tych fauli, ale dla innej dyskusji sprawdziłem ostatnie 5 minut przed tą kartką. Messi ani inny zawodnik Barcelony nie był faulowany (odgwizdany faul lub nie), jedyna bardziej kontaktowa sytuacja była 23.01 gdy zawodnik Espanyolu wybił piłke messiemu, potem jeszcze była kilka akcji bez kontaktu , bramka Messiego itd...
Ad.3 Sytuacja była tak dynamiczna, a zawodnik tak sugestywnie padł w polu karnym, że sędzia gdy nie sprzyjał Barcelonie mogłby gwizdnąć karnego. Moim zdaniem jeśli zawodnik wychodzi na pozycję sam na sam a zawodnik drużyny przeciwnej jest w niekorzystnej sytuacji i spowoduje zmianę tempa biegu, wytrąci z równowagi to jest faul. Sam kontakt był przed polem karnym, ile zawodnik dołożył od siebie to inna sprawa.
Ad.4 Jedyna kartka w reakcji na wydarzenie boiskowe. paulinho powinien oczywiście mieć chłodną głowę, a nie biec do sędziego, machając rąkami i pokrzykujac domagając się żółtej kartki za wybicie piłki (nie za faul). Tu był impuls, ale na tym poziomie rozgrywek to nie powinno się zdarzyć. Tu Valverde powinien to przemysleć.
Wydaje mi się, że nie chciał zrobić czegoś kontrowersyjnego, czyli jakiś karny, albo czerwona kartka. Nie do końca zgodzę się, że sedziował stronniczo, robił błędy, ale jak mówielm Alba w dwóch sytuacji mógł mieć czerwona kartkę. A gdyby podyktował karnego po faulu Alby to Papużki którzy nieżle grali w obronie mieliby szanse na korzystny wynik, przeciwnika grającego w dziesiątke i kilkanaście minut do końca spotkania. Więc wątpię aby był stronniczy, po prostu na siłę nie chciał wywalac z boiska co przekładało się na błędy w braku kartek za sytuacje które się do tego nadawały.
Kto "dziada" broni ??
0
„Mieszasz jedno z drugim. Nawet jeśli protesty były o to, że dawał kartki dla Barcelony, to nie dlatego, że dawał, bo to jego zadanie, tylko dlatego, że nie dawał tamtym za faule, a naszym dawał za kłótnie”.
Kartka Suareza – za głupie i nieprofesjonalne zachowania, prześmiewcze zachowanie wobec decyzji sędziego. Nie było faulu.
Messi – Pretensje do sędziego po faulu Busquetsa, wątpie aby się odwolywal od poprzednich decyzji, gdyż miał na to czas wcześniej a w ciągu 4-5 minut przed swoją dyskusją z Lahozem nie miał sytuacji stykowych z przeciwnikami (taka była 23:01) gdzie zawodnik wybił mu piłkę spod nóg a Messi był od Lahoza kilka metrów i nic wtedy nie powiedział, następnie było kilka akcji, bramka Messiego i faul Busquetsa. Nie wiemy co powiedział Lahozowi, ale raczej nie był to wynik jakiegoś niezagwizdanego faulu na nim, czy innym zawodniku bo kilka minut wcześnij nie było takich kontrowersyjnych sytuacji.
Alba – żółta po faulu z premedytacją , wślizgiem od tyłu na nogi, mogła być czerwona.
Paulinho – za pokrzykiwanie na sędziego, gestykulacje i ekspresyjne ruszenie w jego kierunku. Nie domagał sie kartki za faul na nim, ale kartki za odkopnięcie piłki.
Sprawdziłem po kolei wszystkie komentarze na temat Lahoza i nie jest tak, że główny hejt na niego jest za brak kartek dla Espanyolu (oczywiście też), ale główny jest za kartki dla Barcelony. Moje komentarze nie mówiły że sędziował świetnie, nie mowiły że nie popełniał błędów, nie mowily że słusznie nie przyznawał kartek Espanyolowi, ale jedynie mówiły że hejt na Lahoza za kartki za niesportowe zachowanie wobec zawodników Barcelony był nieuzasadniony. W innych newsach nie jest mniej.
Lahon wykartkuje dziś całą Barcelonę .
K... mać Lahoz, pakuj sie w przerwie i tyraj do domu
Lahociąg i wszystko jasne
Sędzia pijany albo niespełna rozumu
Lahoz jak zwykle musi się pokazać. wcześniej Suarez, teraz Mesii kattka z dupy...
ten sędzia powalony
swoją drogą karta dla suareza to jest jakaś kpina
Sedzia dzisiaj gwiazdorzy.
Już wiem o co chodzi z tymi kartkami, @Barcykon mnie naprowadził na właściwy trop! Lahoz rzeczywiście myśli, że za gola daje się żółtą kartkę! Podpatrzył to w wiosennym meczu RM-Barca, gdy Messi dostał karkę po golu na 2:3, gdy rozwieszał koszulkę.
Lahoz sędziuje jakby dostał dzisiaj ze 2 samochody od bezdomnego
Trójka sędziowska na ten mecz. Główny klaun Kimbo, asysteńci klaunowie, Pimbo, Bimbo
Sędzia to menda niesamowita.
Lahoz to jest czysta parówa, najzwyklejsza, najtańsza i rozgotowana parówa
Lahoz jak ja cię k**** nienawidzę. W każdym meczu musi pokazać kim to on nie jest.
Zgadzam się , nie panował nad meczem ... napierd... tymi żółtymi kartkami jak poje....
Sędzia wyslannik z madrytu..
News najlepsze/najgorsze
Ten Lahoz ma jakieś zaburzenia umysłowe chyba...
Lahoz w okręgówce uchodziłby za średniaka z takim sędziowaniem.
Ten z kolei nie zasługuje na jakikolwiek szacunek ze strony zawodników, skoro celowo pokazuje im kartki żeby być w centrum uwagi.
Oprócz tego duren, pajac, lahon itd...
0
Tak jak sądziłem. Dobrze zrobiłeś :)
5
Alba dostał żółtą za brutalny faul wslizgiem od tyłu w nogi zawodnika, mógł juz wtedy miec czerwona, potem gdy sędzia dał mu tylko żółta to i tak miał do niego pretensje i mogła byc druga żółta, potem faul na zawodniku wychodzacym na sam na sam, znowu mogło sie skończyć czerwoną. Kilka mniejszych i większych błędów w defensywie gdy Espanyol prawie nie stanowił zagrożenia, w ofensywie bez rewelacji. Ocena Alby.... wolę jej nie komentować.
0
NIe odnosisz się do dyskusji, dajesz wątki poboczne, zmieniasz temat. Rozmawiamy o meczu Ty piszesz o kibicach, ja Ci piszę że wtracenie wątku o kibicach jest rownie bezsensowne jak pisanie o lotnisku ale tego nie rozumiesz, teraz piszesz o Realu i Ramosie. Wskaż chociaż w tym meczu umyslny brutalny faul który mial na celu spowodowanie kontuzji, bo nasdepnięcie na noge Suareza nie było umyslne, ja powiem że Alba specjalnie z premedytacją wjechał wślizgiem od tyłu w nogi zawodnika na wyprostowanej nodze. O kontuzjach sie zamotałeś, to chociaz podaj sytuacuje z tego meczu z prób umyslnych kontuzji.
Pisz sensownie, spójnie i z argumentami.
0
Rizumiem że Coutinho jako byly zawodnik Espanyolu to tajny agent, który będzie dowalał Barcelonie? Spowodowania umyślnej kontuzji?? Skoro coś takiego piszesz to podaj liczbę kontuzji zawodników Barcelony po meczach z Espanyolem po brutalnych faulach? Zobaczymy jak z argumentami u Ciebie.
Zawsze jak dyskutujesz i ktos podważa Twoją argumentację to zaczynasz watki personalne??
Co do stadionow i lotnisk? Jakich lotnisk? Mówiłem o jednym. Nie zrozumiałeś o co chodziło w tej wypowiedzi.
0
No i ?? Bo nie rozumiem tej wypowiedzi do mnie? Właśnie ja napisałem że powinno sie okazywać szacunek wszystkim.
0
Hmmm, w dwumeczu 2:1 z obecną na wielkim poziomie Barceloną, hmmm.
Poza tym szacunek dla rywala się należy
0
Dlatego aby się nie załamywać, bo stres grozi problemami zdrowotnymi. Dlatego z dobrego serca odradzam oglądać Barcelonę z Gomesem.
Ty go tu nie skrytykowałeś tylko pojechałeś po nim. Powiedz czego dotyczyła Twoja krytyka? Wizji gry, ciągu na bramkę, pressingu, skuteczności podań?? Nie. Ty po prostu napisałeś negatywny komentarz bez uzasadnienia, byleby napisać.
Co maja islamiści do tego? Tyle
0
No właśnie, a wyzwiska pod adrssem Lahoza były i wiesz o tym a można byłoby rozmawiac bez toczenia piany i dlatego uczylam na to userów. Zawsze byłem za krytyką a nie za hejtem czy to był Alves, Gomes, Lahoz itd....
Nie zgodzę się że pokłosiem wyzwisk i ogólnej negatywnego przedstawiania Lahoza był brak kartek dla Papużek, a raczej własnie kartki dla Barcelony i wiesz że moge dać dziesiątki przykładów.
Tylko Lahoz nie dał ani jednej żółtej za protesty przy faulach.czy reakcja Suareza była uzasadniona? Wątpie, raczej mało profesjonalna. O Albie pisałem, że musiał w nieodpowiedni sposób na zaslużoną kartkę (machanie ręką i komentarze) ale kartki nie dostał.
0
Co maja skargi i kibice do meczu?? Merytorycznie pisz, jak chcesz dyskutować. Taki sam argument jakby napisać że Espanyol nie ma racji bo jego stadion jest bliżej lotniska niż Camp Nou. Trafi ten argument do Ciebie??