pax

3

Co ma tu marksizm do tego??
Pique sam przyznaje że jego intencje nie były pozytywne i że zrobił to by dokuczyć Espanyolowi.
Raczej jest tu tolerancja na zachowania niepotrzebne i prowokujące z jednej i drugiej strony. Oczywiście w imie anarchii możemy pozwolic na eskalację uważając że wolność słowa nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością, a każdą próbę przywrócenia zasad etycznych czy zdrowo rozsądkowych będziemy pejoratywnie nazywać marksistowską poprawnością.
Zawsze mozna pisać że FC Barcelona wspiera muzułamnów, teraz rezim Erdogana tak jak wcześniej katarskich szejków. Co jest zgodne z prawdą, ale wszystko zależy od kontekstu wypowiedzi.

pax

3

napisz na pw

pax

7

Zmiana strategii??
Ilu takich zawodników kupili w wieku 18-23 do pierwszego zespołu w ostatnich 2 sezonach poniżej 100mln??

Ostatnio notorycznie zostawiali perełki młodzików Realowi - od Isco, Asensio, Ceballosa itd...

Bardzo rzadko Barcelona decyduje się na zakup zawodnika w takim przedziele wieku do pierwszego zespolu - obserwuje, obserwuje, obserwuje a potem ktos inny kupuje albo sama Barcelona zrezygnuje jak juz prawie wszystko dogadane.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni - były Saviole, Kerrisony. Na razie nic nowego się nie dzieje, nie ma zmainy strategii. czasem po prostu kupi się kogos młodszego, jak Neymara czy Ter Stegena, ale o zmiany strategii nie ma mowy.

pax

1

Dobrze się czyta. Fajne kadry z życia ;)

pax

0

Żeby wygrać spotkanie trzeba statystycznie strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika :)

pax

1

Źle się wysłało albo system źle dał odpowiedz bo to było do borowy NT.
On często grał połpivota i nie tyle jego zadania się zmieniły co gra z większą jakością a zespół jest inaczej ułożony i ma też przebłyski ofensywne dzięki rozciągnięciu gry i zmniejszonej liczbie przerzutów do tridente którego nie ma.

pax

0

Przypomnij, zapisz i do teczki. Zrób zdjecia i ścigaj. Szukaj haków. Piszesz nie na temat a do dyskusji wklejasz wątki personalne. Jeśli tylko w ten sposób potrafisz dyskutować.

pax

31

Ivan gra inaczej niż 2-3 sezony temu i od początku sezonu go chwalę. Teraz to inny typ zawodnika, lepiej się ustawia, wie kiedy się podłączyć itd. przeważnie krytykuję jeśli krytykuję za konkretne mecze. Wcześniej krytykowałem Inieste czy Masche by po dobrych spotkaniach ich wychwalać. Z Albą również, jak gra dobrze to chwalę jak źle to odwrotnie. Nie mam do żadnego zawodnika uprzedzeń

pax

3

Gdzie tu narzekam, rób screeny, rób. Gdzie tu pisze o Albie? Jak widać trzeba wylac trochę złośliwości, aby dzień dobrze zacząć.

pax

1

Ale i tak w pomocy jest tłok przy przyjściu Cou, bo na razie Iniesta jest lepszy, a przede wszystkim bardziej ograny, lepiej współpracuje. Ivan i Busi są nie do zmainy. Jeśli Dembele bedzie wprowadzany pomału to jest to jedyna pozycja ztak jak z prawą obrona gdzie mogą byc jakieś rotacje. Tylko tam gdzie gra Dembele to przy różnych przesunięciach może grać Gomes, Vidal, Denis, Paulinho. Więc jeśli będą rotacje to też niewiele rezerwy powąchają murawy. Wszystko zależy od kontuzji.

pax

1

V nie za bardzo rotuje składem a końcówka sezonu to najważniejsze mecze, więc bedzie jeszcze mniej roszad. Jesli wróci Dembele i będzie go widział w składzie V (ponad 100 milionó by siedziało na ławce) to watpie aby rezerwowi powąchali boisku dłuzej niz 10 minut. Zalezy też czy V będzie grał 4-3-3 czy 4-4-2, ale tak czy inaczej w pomocy - Busi-Ivan-Iniesta, (Messi ), Coutinho, potem Paulinho, Roberto (jesli na pomocy) reszta z Gomesem, Denisem, Vidalem. Rezerwy będą grały co raz mniej.

pax

0

3 przechwyty 3 wykopy 0 odbiorów

pax

0

Gdzie napisałem "bieganie dla biegania"? On dobrze się ustawia, tylko Leo mu bardzo rzadko podaje, Roberto ma więcej miejsca bo Gomes wchodzi w pole karne na prawej stronie i ciągnie za sobą 1-2 obrońców. Dziwne jest to, że starasz sie mi wmówić że wychwalam Gomesa, mimo że ciągle piszę że zagral slaby mecz i jeszcze te personalne odnośniki, po co?

pax

1

W sumie by się zgadzało :)

2 LL
2 LM
1 PK
2 SPH

Ale, wątpię aby przeszli MU

pax

0

Teraz w tym roku jeszcze 4 razy Sevilla :)

Literówka w tytule.

pax

0

Ja cały czas powtarzam, że do pierwszej jedynastki się nie nadaje, ale biega i walczy, tego nie widać w odbiorach, ale statystyka przebiegnietych kilometrów pokazała że biegał najwięcej. W sumie miał niewiele piłek, Messi go omijał z podaniem dośc regularnie. jak napisałeś VV postawil na jego warunki fizyczne i dość twarda grę, on nawet jak nie odbiera to przynajmniej fauluje. dziwiłem się że nie dostał żółtej, bo miał chyba 4 faule z rzędu w pewnym momencie.

pax

2

Ivan zagrał bardzo dobre spotkanie. czasem wydaje nam sie że ktoś ma odbiory, albo dobre akcje a potem gdy widzi sie statystyki czy ogląda spotkanie drugi raz mozna dojśc już do nie tak jednoznacznych wniosków. Też tak czasami miewam :)

Cieszmy się z finału.

pax

0

A co chodzi z Gomesem? Wychwalasz go? Zagrał świetnie? Naprawdę? Czy jak tak napisałem komentując jego grę w tym meczu? Ale jeśli Twoim zdaniem zagrał, to szanuję Twoją opinię.
Wywyższanie się? Jeżeli ktos podaje że się czegoś nie da zliczyć a ja podaję dokładną liczbę tego tzn. że się wywyższam? Czy napisałem, że Ivan zagrał źle? Nie wiem czemu ma służyć Twoja zaczepka?

pax

0

Napisz coś konkretnego. Iniesta to jest crack, technik a nie rzemieślnik. Gomes jak pokazały statystyki biegał najwięcej w pierwszej połowie. Biegał box to box. On asekurował Roberto na prawej obronie bo ten źle się ustawiał i wchodził do pola karnego, źle asekurował ale był tam a w ofensywie był na prawym skrzydle ale prawie piłek nie dostawał.
Nie rozumiem tego, akurat bieganie i bieganie do defensywy to byly nieliczne rzeczy które w tym meczu mu w miarę wychodzily, gdybys krytykował za slabą kreację, brak dryblingu itd..., to bym zrozumiał.

pax

0

Można go krytykowac i też go często krytykuję, chodzi aby go nie wyzywać.

pax

2

Odbiorów nie dało sie zliczyć?? Mial ich dokladnie zero. Więc rozumiem, że to taki żarcik z Twojej strony? Mial 3 przechwyty i 3 wybicia, ale odbiorow nie miał.

pax

0

Asekuracji prawej strony?? Tzn.? Przeciez to była jego pozycja. To tak jakbys napisał że Pique i Utiti asekurowali środek pola karnego a bramkarz asekurował bramke. Pisałeś o obronie więc napisałem na temat gry obronnej.

pax

0

A cos na temat, czy tylko o mnie ??

pax

0

W sumie można Cou tak tłumaczyć, potrzebuje wejśc w rytm i zgrać sie z zespołem

pax

2

To co w ustawieniu grał Roberto to była tragedia, do tego kręcony co akzję. Obrona solidna?

pax

0

Aż tak nie odstaje. Umtiti i Pique dzisiaj nie tak pewni, Alba do obrony rzadko zagląda w ofensywie też mało daje, masa strat w ofensywie Iniesty, Ivana czy Leo. Busi straty zakończone kontrami Valencii, Roberto też zagubiony w ataku i w defensywie za dalko cofa się do pola karnego przez co zostawia bok obrony. Messi i Iniesta odstają poziomem od pozostałych. Suarez miał dwie sytuacje w których mógł strzelić bramkę.

pax

0

Fenomen Gomesa - na każde 20 komentarzy jest 19 o Gomesie.
Czy tam jeszcze grają inni zawodnicy?

pax

3

Slaby mecz Gomesa, oprócz biegania i pressingu, slabo w pokazywaniu się i w kreacji, dwie głupie straty i nie do końca zamyka prawą strone obrony, tylko czy to on powinien to robic. Ogólnie dośc słabo, chociaż w ataku wyciaga zawodników z pola karnego a w obronie przy ataku pozycyjnym Valencji jest na prawej obronie.
Nie rozumiem jednak jednego w komentarzach, wiele osób pisze jakby barcelona grała w 10 bo nie ma Gomesa, ale w komentarzach jest w 90% o Gomesie, więc chyba to sie wyklucza.
Messi i Iniesta klasa, Messi walczy, blokuje, robi pressing, Busi świetnie się ustawia ale dwie straty zakończone groźnymi kontrami (tam gdzie faulował Kondogbię to była jego strata), Ivan mało kreatywny ale swoje robi. Alba praktycznie do obrony nie zagląda, ale w ataku dobre klepki z Iniestą ale nie za wiele z nich wychodzi.
Ogólnie jest dobrze.

pax

0

OJ, Gomes tyra na boisku, biega do każdej piłki, walczy i nie odstawia nogi. Nie jest to technik czy kreatywny zawodnik ale w odbiorze i pressingu świetnie sobie radzi. Barcelona wiele grazy grała dwoma pivotami czy pivotem i półpivotem

pax

0

Skoro zaczynasz wypowiedz od złosliwego komentarza wobec zawodnika w granatowo-bordowym trykocie, bez podania jakichkolwiek argumentów. Wycofywanie piłek do obrony? To główne umiejętności Ivana i Busiego. W linii pomocy tylko Messi i Iniesta potrafią coś kreatywnego stworzyć, każdy inny zawodnik oddaje im piłki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?