pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
tzn ?? Zgodzę się, zdarzaly się gwiazdy ale większość z reakcji to były brawa po jego postawie na boisku
1
To są statystyki z squawki na whoscored się trochę różnią
1
spoko :)
39
Jeden z uzytkowników "przymusił" mnie do poszukania statystyk tego fatalnego Gomesa i pokazania jak grał fatalnie w obronie na tle wyjdaczy w defensywie takich jak Rakitic i Busquets.
Gomes- jeden bezposredni odbior, jeden przechwyt i jedno wyczyszczenie. Przy pojednkach jeden na jeden, raz przegrał, raz wygrał, raz faulował.
Busi -1 odbiór i 4 przegrane pojedynki, 0 przechwytów, 0 wyczyszczeń,
Ivan - 2 odbiory, 2 nieudane próby i dwa faule taktyczne, 1 przechwyt, 0 wyczyszczeń.
Kluczowe podania
Gomes -1
Busi - 1
rakitić- 0
Ilość wygranych pojedynków główkowych
Ivan 0 wygrał na 2 próby
Busi - 1 wygrał na 4 próby
Gomes - 3 wygrał, raz przegrał, raz był faulowany
I Gomes grał pół godziny mniej od pozostałych pomocników.
Gomes był zawodnikiem box to box w pełnym tego zlowa znaczeniu. Często był na prawej obronie bo Roberto albo się zapędził i stracił albo przeszedł na środek obrony, raz krył Costę w polu karnym, raz wyprowadzał piłke środkiem, by po chwili pokazac się na skrzydle i następnie wrócić pod własne pole karne. W tym meczu dobrze zamykał przestrzenie i korytarze zawodnikom Atletico, bardzo dobrze asekurował Sergio np. 56 minucie po stracie Roberto, gdy Sergi traci to na jego prawej stronie jest trzech zawodników Atletico i ta dziure łata Gomes. Takich sytuacji było wiele, Gomes asekurowal Roberto po czym biegł do ataku. W obronie robil wiele rzeczy nie ujmowanych w statystykach, właśnie takich jak pomoc w pressingu, zmniejszanie wolnych przestrzeni.
Nie jestem jego fanem i jego gra mnie nie przekonuje, ale wyzwiska lub nie uzasadniona krytyka jest to po prostu słabe.
A komentatorzy na Eleven i tak będą z niego szydzić.
1
Pytanie na jakiej pozycji grał Gomes?
W tym meczu trudno mu przypisac typowa pozycję bo... raz zabezpieczał prawa obrone bo Roberto tracił i nie zdążył wrócic, albo Roberto przechodził na srodek obrony i Gomes brał prawa obronę, raz krył Costę w polu karnym czyli jak stoper, raz rozgrywał na środku pomocy, po czy wchodził na skrzydło i tam grał. W defensywie był najlepszym pomocnikiem.
20
"Mnie interesują konkrety. Pressing, zamykanie korytarze jak dla mnie to jest mydlenie oczu, no że w sumie przecież Gomes to jest taki użyteczny w obronie - dla mnie to mit".
Popatrz chociażby na zachowanie Gomesa w 56 minucie po stracie Roberto, gdy Sergi traci to na jego prawej stronie jest trzech zawodników Atletico i ta dziure łata Gomes. Takich sytuuacji było wiele, Gomes asekurowal Roberto po czym biegł do ataku. W obronie robil wiele rzeczy nie ujmowanych w statystykach, właśnie takich jak pomoc w pressingu, zmniejszanie wolnych przestrzeni.
Akcje w obronie - jeden bezposredni odbior, jeden przechwyt i jedno wyczyszczenie. Przy pojednkach jeden na jeden, raz przegrał, raz wygrał, raz faulował.
Busi -1 odbiór i 4 przegrane pojedynki, 0 przechwytów, 0 wyczyszczeń,
Ivan - 2 odbiory, 2 nieudane próby i dwa faule taktyczne, 1 przechwyt, 0 wyczyszczeń.
Kluczowe podania
Gomes -1
Busi - 1
rakitić- 0
Ilość wygranych pojedynków główkowych
Ivan 0 wygrał na 2 próby
Busi - 1 wygrał na 4 próby
Gomes - 3 wygrał, raz przegrał, raz był faulowany
I Gomes grał pół godziny mniej od pozostałych pomocników.
Z tego co chciałeś brakuje tylko strat, te podaje Marca, zostawię to Tobie, pewnie dość szybko poda je redakcja.
Jak widzisz pokazałem statystyki które dla Ciebie wyznaczają poziom poważnego pomocnika są na korzyść Gomesa, więc jeśli on dla Ciebie przy takich statystykach byłby niepoważnym pomocnikiem to kim jest Rakitić i Busquets ?
1
NIe powiedziałem, że go nie krytykuję, ale że go nie wyzywam, nie uważam za świetnego zawodnika, ale jesli krytykuję to przedstawiam argumentację dlaczego. Zagrał np. dwa bardzo dobre spotkania w PK ze Sportingiem i Celtą.
3
Przeczytaj wszystkie moje komentarze na temat Gomesa. Pisałem że moim zdaniem nie jest zawodnikiem na pewno do pierwszej 11-stki Barcelony. Tu nie chodzi o argumenty do obrony lub nie. Chodzi aby nie wyzywać zawodnika, albo jak to robia komentatorzy nie wyśmiewać nastawiajac negatywnie opinię publiczną. Jestem za jego krytyka po słabym spotkaniu, tylko czy on gra źle czy dobrze to sie go krytykuje. Jego sie wyśmiewa nawet gdy nie ma powołania na mecz. Wyszukaj gdzie i kiedy piszę, że jest to świetny zawodnik albo że zagrał kapitalne spotkanie?
2
jak rozumiem, zamiast komentarzy odnosnie spotkania czy gry zawodników wolisz rozmawiać o mnie. Kiedy Alves wrzucał w trybuny i kiedy miał mega słabą formę? Gdy ludzie go krytykowali za wrzutki a jak mówiłem sprawdzam to była cisza, bo analizowalem każdy mecz i wyliczałem wszystkie wrzutki.
Ludzie cisną po Gomesie a ja jestem za jego krytyką a nie za wyzwiskami. Przeważnie odnoszę sie do konkretnego spotkania i wtedy pisze kto moim zdaniem zagrał dobrze a kto źle.
Są zawodnicy którzy są lubiani i są mniej lubiani i często sa tak oceniani. Nie tyle że czepiam sie Alby co pokazuję, jego nienajlepsza grę w konkretnym spotkaniu i w konkretnych sytuacjach. na poczatku sezonu wychwalalem Albę ostatnio go bardziej krytykuję. 3-4 lata temu krytykowałem Iniestę teraz go wychwalam, podobnie do niedawna był z Jeffecito. Oceniam zawodników za konkretny mecz i nie patrzę na upodobania i czy ktoś ma dobre notowania na forum czy nie. Co do Alby jedynie pokazuję, jak jest oceniany mimo że robi grube błędy a jak oceniani bywaja inni.
1
NIe twierdzę, że grał wyśmienicie, tylko że właśnie zrobił swoje. Zawsze byłem za uzasadniona krytyka, ale wyzwiska, totalny hejt inspirowany przez komentatorów na Eleven mnie zniesmacza.
4
Masz jakis problem z komentowaniem? Napisz cos merytorycznie, dodaj cos swojego do dyskusji, Daj argumenty na temat dzisiejszej gry Gomesa.
ps. nie rozumiem też Twojego komentarza, chyba nie jestes zainteresowany czy mi cos stoi czy mi leży? Chyba, że się mylę?
4
Głównie chodzi juz o samą postać Gomesa. Jest komentowana czy wyzywana nie za grę ale za słabą grę wcześniej. Jest wyzywany jak nie gra, jest wyzywany jak jest powołany, jest wyzywany na każdym kroku i nie ma to nic wspolnego z jego aktualna gra na boisku.
Komentatorzy go wyśmiewaja bo to jest poziom gimbazy i traktuja tak oglądających, po ocenie Gomesa za ten mecz czyli JEDEN - jakby sprokurował trzy rzuty karne, zmarnował dwa karne i dostał czerwoną, oni wiedzą, że ich gówniarskie komentarze padają na podatny grunt.
Zawsze byłem za krytyką nigdy za hejtem. Ten mecz nie był zly w jego wykonaniu, sprokurował najmniej groźnych sytuacji dla utraty bramki od innych pomocników (straty Ivana przy wyprowadzaniu na własnej polowie czy kółeczko Busiego zakonczone stratą i jego ryzykowne dogrania do Ter Stegena). Teraz niewiadomo co by zrobił będzie krytykowany.
Gomes był box tu box, non stop zabezpieczał Roberto, popatrz chociażby na stratę Roberto w 56 minucie, Gomes przejmuje strefę Roberto gdzie jest 4 zawodników Atletico, nie ma tego w statystykach bo piłka już poszła tamtą stroną, ale on robił rzeczy niewidoczne na pierwszy rzut oka.
11
Chylę czoła przed Twoją wnikliwą analizą, popartą argumentami.
61
NIe. Hejt komentujacych jest podsycany gówniarskimi komentarzami komentatorów na Eleven, którzy w każdym meczu jadą po Gomesie jak po burej suce. Dostał piłke na skrzydło i nikt mu sie nie pokazał z przodu to zamiast tracić spokojnie wycofał do Ivana za co został zbesztany przez komentatorów na Eleven. Gdy w podobnych sytuacjach zrobil Ivan i Cotinho komentatorzy podkreslali ich dojrzałośc i doświadczenie. gdy wybijal piłkę w naszym polu karnym gdy mial dwóch zawodników Atletico obok siebie i tym samym ratowal Barcelonę bo Roberto był w innym miejscu ponownie został wyśmiany. Złośliwości komentujących przelewaja się na oglądających. Wyśmiewanie i ogólny hejt. Każde złe zagranie Gomesa jest kilkukrotnie podkreślane, złe zagrania wtym grube błędy innych nie są komentowane. tak utrwala się negatywny odbior konkretnego zawodnika.
To jest sytuacja w której został wysmiany na Eleven i jeszcze powiedziano że Valverde był zniesmaczony grą Gomesa w tej sytuacji. A gdyby tak zagral Coutinho to komentatorzy pialiby z zachwytu i nie mowili głupot o zachowaniu mistera tylko mówili jak zawodnik próbuje grać ofensywnie.
Ludzie co pewien czas znajdują kozła ofiarnego i wylweają swoje frustracje, w tym meczu negatywne komentarze były o Gomesie gdy został powoałany do kadry na rezerwę.
A co do zastopowania kontry. Ile takich zastopował Suarez, ile mial nieudanych prób dryblingu, jak ofensywnie zagrał Rakitić? Gomes zagrał średnio-dobrze, ale na podobnym poziomie w tym spotkaniu nie był sam z zawodników Barcelony, ale tylko jemu sie dostaje.
23
Bo Dembele jak narazie jest szklany i słaby fizycznie a z Atletico które gra twardo lepiej było dmuchac na Dembele i wystwiać Gomesa który gra duzo lepiej w defensywie niz Dembele.
Ciebie interesują konkrety? Czyli?
3
Po tej sytuacji został wyśmiany przez komentatorwo z Eleven. Czy były powody? Kryty przez trzech zawodników szedł z piłka do przodu, próbował dryblingu i piłki nie stracił.
83
POrtugalczyk był bezuzyteczny w defensywie? On często krył.... Costę, on zabezpieczał prawą strone obrony bo Roberto schodzil dośrodka pola karnego. On wybijał piłke głowa po dosrodkowaniu gdy było dwóch zawodników Atletico nie pokrytych w polu karnym. Zamykał korytarze, biegał w pressingu.
"Rozumiem, Dembele nie pasował do koncepcji Valverde w tym meczu - ale dlaczego, nie wszedł on za Inieste? Co stało na przeszkodzie?"
Możesz to wyjaśnić? Rozumiesz że Dembele nie pasował do koncepcji gry na to spotkanie ale nie rozumiesz dlaczego nie grał mimo, iz rozumiesz że nie pasował?
1
Coś merytorycznie, przykłady serii fatalnych dograń z tego spotkania, winny utraty bramek, kilka setek zmarnowanych, kopał sie po czole, sprokurował kilka karnych?
Nie jest to mój ulubuony zawodnik i uważam że nie nadaje się do pierwszej 11, ale nie rozumiem też tego hejtu wylewanego na niego czy zagra źle czy dobrze. Jak pisałem jesli za całoksztal to bylbym bardziej się zgodzić niż za ten mecz
1
Wielu dostaje, za ambicje, za uwolnienie się spod presingu, za bieg za piłką mimo że się nei zdąży.
3
Strat nie mial za dużo, w porównaniu chociażby do Ivana, Roberto czy Busquetsa nie tracil na włansje polowie i dawał możliwości dobrych akcji Atletico. Pamietamy chociazby bezsensowna stratę Busiego gdy kiwał i zrobił kółeczko, czy dogranie Ivana do przeciwnika na 25 metrze od Ter Stegena. Wstrzymywanie akcji? Była taka jedna że nie poszedł bo był osamotniony ale komentatorki z eleven go przy tym zdissowali. Poza tym on non stop asekurował Roberto, przeciął z trudne dośrodkowanie do Costy za co komentatorki z Eleven go wyśmiali. Miał kilka dobrych klepek z Roberto, Messim i Paulinho. Dobrze wypelniał przestrzeń zamykając korytarze Atletico.
1
Dostał w trzech akcjach brawa przy wyprowadzaniu piłki i za ostatni bieg za piłka w 93 minucie w kierunku Oblaka za ambicje.
Jeśli chodzi o całokształt to.... no właśnie, można byłoby się częściowo zgodzić gdyby, ten komentarz nie byl pod spotkaniem w którym Gomes zagrał niezły mecz.
2
Nie rozumiem jednego. Cały wywód jeszcze można przeczytać i częściowo sie zgodzić lub nie. Piszesz o całokształcie czy o tym meczu? W tym meczu niewiele można mu zarzucić, złe zagrania mozna wyliczyć na palcach. Dzisiaj zebrał dużo więcej braw niż gwizdów. Wszystko zależy czy się chce ogladać i słuchać meczu czy tylko słuchać gówniarskich komentarzy komentatorków z Eleven, dla których im wiecej żółci wyleja tym maja wiekszy ubaw.
2
Tylko nie biegał głupio :) Zajmował odpowiednie przestrzenie i zamykał korytarze.
3
Swoje zrobił.
3
Nie wiem czy bardzo dobry występ, ale dla mnie 5-6. Przeciętny-dobry wystep. Zawsze coś mu brakuje, nie ma błysku ale hejt i wysmiewanie komentatorów kolejny mecz z rzędu jest gówniarskie i żenujace. Tendencyjne ocenianie każdego spotkania Gomesa. Nie ważne jak zagra, co zrobi i tak na eleven go wyśmieją.
1
Tylko są ludzie nie dzielą przez 5 tylko biorą dosłownie i potem po takim meczu gdzie nie zawalił bramki, w ofensywie sie pokazywał dostaje wynik JEDEN.
Oceniam go za to co zrobil i jak prezentował się na tle innych zawodników. Oceniam za ten konkretny mecz.
46
Andre Gomes po hejtach komentatorków z Eleven już ma ocene 1. Gość biegał na każdej pozycji jako prawo skrzydłowy, w środku jako ofensywny i defensywny pomocnik by następnie w kilku akcjach z rzędu kryć Diego Costę jako stoper i obstawiać prawa obrone bo Rooberto zabrakło jak w jego rozpaczliwej główce po dosrodkowaniu z lewej strony, czy nawet przy "spalonej" bramce Athletico. Po chwili dogranie do Messiego przy ataku i kluczowe podanie przy zablokoiwanym strzale Leo, dobra klepka z Paulinho czy rajd srodkiem.
Komentatorki z Eleven zieją jadem od kilku spotkań po Gomesu co przekłada się na jego oceny. Pełna szydera.
Gomes podaje w ataku pozycyjnym do tyłu - "asekuranckie podanie do najbliższego nic nie wnoszące", podanie do tyłu Cou- "świetne mądre zagranie", podanie do tyłu Ivana - "widać forme i doświadczenie". Gomes strata na połowie przecinika, krytyka przez 5 minut z szydera i wyśmiewaniem, Roberto strata na własnej połowie i podania do zawodnika 25-30 metrów od bramki Ter Stegena - komentatorzy nic groźnego. straty Ivana na własnej połowie nawet nie odnotywane przez komentatorów. Dla komentatorków, rajd Gomesa srodkiem i brak straty gry został wzięty w kleszcze byl powodem do szydery.
Mecz Gomesa dla mnie na 5-6 bez fajerwerkow, ale swoje zrobił.
0
Busquets głupia strata na własnej i akcja Atletico a komentatorzy zero negatywów w stronę Sergio.
0
A oni komentuja dzisiejsze spotkanie czy jakies grudniowe ?
0
Alba strata na własnej nic komentatorzy nie mówią, Roberto zagrywa doi przeciwnika na 25 metrze od wlasnej bramki komentatorzy nic wielkiego sie nie stało, Gomes zamyka prawą obronę i wybija piłke głową gdy w okolicy było dwóch zawodników a komentatorzy dalej o fatalnej grze Gomesa