pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Xavi odszedł z Barcelony mając 35 lat
Iniesta 34 lata
Leo ma 31 i za trzy lata kończy się kontrakt, oby nie był ostatnim w Barcelonie.
1
Pique słabiutko ? To co powiedziec o Umtitim, ani jednej interwencji w pierwszej połowie, jakby go nie było.
1
tak :)
11
NIe rozumiem tego naszego zbulwersowania, Caniggia to wielki przyjaciel Maradony, to co miał powiedziec. To jego obiektywna opinia. To, że bzdurna to świadczy o nim, ale miał do niej prawo. Jakby NIedzielan powiedział że jego zdaniem Rasiak był najlepszy, albo Miller powiedział że Lewy jest najlepszy, czy Benzema o Ronaldo. W tym przypadku opinia jest jeszcze naznaczona przyjaźnią Caniggi i Maradony, więc nie ma tu sensu szukać obiektywności.
Nie ma co komentowaćv czegos nie wartego komentarza.
3
Z jednym sie zgadzam, powrót do Barcy jestb mrzonką reszta niestety to opinia nie poparta niczym konkretnym.
4
Prześledźmy też newsy prasowe, związane z wypowiedziami Alvesa, jego agentki i zarządu.
1 styczeń 2015. Alves ma wolną ręką do negocjacji z każdym dowlonym klubem, Barcelona która juz pół roku wcześniej chciała się go pozbyć, nie podpisała z nim nowego kontraktu.
2 styczeń 2015
http://www.fcbarca.com/60975-dani-alves-moj-kontrakt-to-problem-barcelony.html?p=2
To nie mój problem, to problem Barcelony. Nie jest to moim zmartwieniem. Ja zrobię najlepsze, co jest możliwe. Nie , nie mam wolności (w negocjowaniu z innymi klubami). Zostało mi sześć miesięcy kontraktu z Barceloną, która jak na razie nie zaproponowała mi przedłużenia umowy. Taka jest sytuacja. Nie uśmiecha mi się negocjowanie odejścia z Barcelony.
10 styczeń
Alves oczekuje kontaktu z strony zarządu Barcelony do końca stycznia
http://www.fcbarca.com/61164-alves-daje-czas-barcelonie-do-konca-stycznia,dyskusja-3217680.html
2 luty
http://www.fcbarca.com/61619-agentka-alves-jest-blizej-odejscia-niz-pozostania,dyskusja-3309496.html
Wypowiedź agentki o tym, że klub nie nawiązal kontaktu z Alvesem.
3 luty
Luis Enrique chce by przedłużono kontrakt z Alvesem, zarząd ani o tym myśli.
http://www.fcbarca.com/61635-spor-o-daniego-alvesa,dyskusja-3310316.html
11 marca
http://www.fcbarca.com/68882-dani-alves-gram-w-pilke-z-milosci-a-nie-z-powodu-pieniedzy.html&sa=U&ved=0ahUKEwiL6pDpt9LaAhXRAewKHS14CbU4FBAWCBcwBg&client=internal-uds-cse&cx=004714470759688276280:ltp5zwi5xtw&usg=AOvVaw2wplpjLmNAak8P7BPjX9kw
nie gram w piłkę z powodu pieniędzy, lecz miłości.
25 marzec
http://www.fcbarca.com/62638-alves-chce-trzyletni-kontrakt.html
Alves mówi o swoich życzeniach odnośnie kontraktu, nieoficjalne źródła podały, że klub jesli wogóle bedzie z alvesem negocjował to nie zgodzi się na 3 letni kontrakt i dodatkowo zaproponuje obniżenie pensji.
29 marzec
http://www.fcbarca.com/62717-dani-alves-nie-mam-z-nikim-wstepnej-umowy.html
Moje serce jest szczęśliwe tu, gdzie jestem, z tym, co mam, w barwach, których bronię. [...] Nie mam z nikim wstępnej umowy. Zdecydowałem, że będę żył swoją chwilą, a moja chwila jest teraz.
30 marca
http://www.fcbarca.com/62738-dani-alves-wciaz-oczekuje-na-ruch-ze-strony-barcy.html
Z kolei Dani wciąż nie przestaje dawać wyraźnych sygnałów chęci podpisania nowej umowy z katalońskim klubem. Prawy obrońca oczekuje na ofertę Barçy do końca Wielkiego Tygodnia. Jego wolą jest pozostanie na Camp Nou
8 kwiecień
Pierwsze spotkanie zarządu z agentka Alvesa i propozycja gotowego kontraktu przedstawiona agentce.
http://www.fcbarca.com/62899-reprezentantka-alvesa-otrzymalismy-juz-propozycje-nowego-kontraktu-od-barcy,dyskusja-3525213.html
Dani chce zostać w Barcelonie, lecz oferta klubu jest najniższa spośród tych, które mamy na stole. Zobaczymy, czy klub przystanie na to, o czym rozmawialiśmy. Jeżeli chodziłoby o pieniądze i długość kontraktu, wtedy Daniego nie byłoby już w Barcelonie. Jego priorytetem zawsze było pozostanie w klubie.
9 kwiecień
http://www.fcbarca.com/mobile/62924-dani-alves-odrzucil-oferte-barcy.html
Na stole mamy dwie propozycje z klubów Ligi Mistrzów, które oferują Daniemu stały trzyletni kontrakt z większymi zarobkami i premią za transfer. Wiedzieliśmy, że Barça nie zaproponuje tak korzystnych warunków, jednak nie spodziewaliśmy się również tak niskiej oferty.
10 kwiecień
Bartemoeu po pierwszej ofercie i po dwóch dniach od nawiązania kontaktu z agentką alvesa stwierdził, że Alves ma się dostosowac do zaoferowanej oferty.
http://www.fcbarca.com/62940-bartomeu-jesli-alves-zaakceptuje-nasza-oferte-zostanie-w-barcelonie,dyskusja-3530119.html
Bartomeu ogłasza: Jeśli zaakceptuje ofertę, jaką mu złożyliśmy, zostanie w Barcelonie.
28 kwietnia
http://www.fcbarca.com/63273-cope-dani-alves-bliski-przedluzenia-kontraktu-z-barcelona.html
wypowiedź z programu telewizyjnego:
Alves podobno zdecydował się zostać na Camp Nou z powodów czysto sportowych i osobistych, kwestie ekonomiczne pozostawiając na dalszym planie. Prawy obrońca jest szczęśliwy w mieście oraz klubie i to właśnie zaważyło na jego decyzji o pozostaniu w Katalonii, mimo że miał też inne, dużo korzystniejsze finansowo oferty
26 maja
http://www.fcbarca.com/63765-barcelona-nie-odpowie-daniemu-alvesowi.html
Zarząd poinformował, że Alves nie może liczyc na kontrakt 2+1 ale jedynie na kontrakt na 1+1 a w zalezności od rozegrania 60% spotkań może być on przedłuzony o kolejny rok, dodatkowo nie może liczyć na jakąkolwiek podwyżkę, mimo iż wszyscy podstawowi zawodnicy Barcelony takową dostali.
Podsumowując wszystko to trener chciał Alvesa a zarząd nie. Robono przeciwko niemu bardzo nieczystą grę. Rozmowy rozpocząto w kwietniu, gdy kontrakt kończył sie w czerwcu. Dani mial wiele ofert dużo lepszych za lepsze pieniądze, dluższych, ale za wszelką cenę chciał pozostać w Barcelonie. Zarząd swoimi warunkami go obrażał (np. podobnych warunków w podobnym wieku nie dano Mascherano). On w obliczu bana transferowego postanowił mimo, wszystko nie opuszczac Barcelony.
3
Wciąż był najlepszy pod tym względem w zespole. Nie za bardzo stracił, raczej był obwiniany o całe zło, wtedy się doszukiwano czegoś czego nie było. Wrzutki swego czasu sprawdzałem, mecz po meczu i źle to nie wyglądało. Jak całemu zespołowi nie szło to Alves był kozłem ofiarnym, wyzwiska za to że śpiewa przy goleniu, czy robi sobie selfie.
2
Raczej tęskni za bzdurnymi komentarzami.
14
Ach i te mijające się z prawdą stwierdzenia powtarzane jak mantra.
1
Analizowałem przez 2-3 ostatnie sezony analizowałem grę Alvesa na tym portalu, punktując tego typu teksty jak wrzutki na dach, gdzieś mam statystyki - w całym sezonie była bodajże jedna. W przedostatnim sezonie był najlepszym obrońca ligi, nie tylko dawał mega dużo w ofensywie ale był najlepiej odbierającym zawodnikiem ligi.
64
Co Ty mówisz? To Alves chciał rozmawiac z zarządem a nie zarząd, to agentka chciała rozmawiać z zarządem ale zarząd nie chciał, Alves majac wolna rękę do prowadzenia rozmów z innymi klubami na pół roku przed końcem kontraktu w obliczu bana nie rozmawiał z innymi klubami, tylko do końca czekał na ruch zarządu. Alves mógł skończyc jak Valdes, gdzie nie miałby kontraktu i nowego klubu, ale czekał do końca na ruch Zarzadu. Lucho na zebraniach go wychwalał jako najciężej pracujacego na treningach i był zadowolony z jego gry, ale Alves nie do końca pasował zarządowi bo miał swoje zdanie na kilka spraw m.in.: nie potrafił obecnemu zarzadowi wybaczyć potraktowania Abidala i głosno o tym mówił.
0
Tez zdarzają mi się błędy ort., ale warto byłoby poprawić :)
27
Jeszcze raz podziękowania dla Tommy, za filmik. Jak ktos chce zobaczyć ile Dani znaczył dla Barcelony to nich sobie zobaczy. Boczny obrońca zanotował ponad 100 asyst dla Barcy.
4
Nie rozumiem tych kłamstw.
Prawie w każdym meczu zawalał bramkę? (wskaż 20% spotkań drużyny w których zawalał bramkę).
Nie wracał do obrony (wracał i obejmował cały prawy bok, bo Ivan grał na środku a Leo nie wracał a dani ustawiany był ofensywnie więc Alves grał box to boc non stop)
W każdym meczu posyłał dosrodkowania w trybuny? (wskaż te dośrodkowania w każdym meczu).
3
Messi grał za 3 w ataku bo Villa był bez formy, Alexis się zgrywał, Pedro grał na poziomie Pedro, Fabregas się zgrywał. Oprócz Leo typowi ofensywni gracze mieli słaby lub przeciętny sezon. Fabregas-Xavi-Iniesta łącznie 37 bramek a ofensywni Villa-Pedro-Alexis tyle samo. Leo robił wtedy prawie wszystko.
3
Super mecz, oceny będą wysokie, Messi, Iniesta, Suarez, Cillessen - oceny 10-8, najsłabszy Roberto, niestety kilka strat w środku pola, zostawiał dziury w obronie, zbyt wolny dla takiego Sandro, wielkich baboli nie było więc ocena około 6 - czyli dobra.
79
Najlepsze
Pierwszy gwizdek spektaklu
Najgorsze
ostatni gwizdek sektaklu
0
pozdrawiam
0
Pytanie czy ktoś go dzisiaj krytykuje?
Gra świetnie i jest mega chwalony.
Ja nie lubię jak sa teksty typu "zatkał japy", "pokazał krytykantom". Szacunek zawsze się należy, tak jak krtytyka za słabe spotkania. Każdy mecz to osobna mozliwość odniesienia.
2
Nie rozumiem.
Jak ktoś gra świetnie to ma mega pochwały a jak kopie sie po czole to bywa krytykowany. Co ma jedno do drugiego? Po co te złośliwości?
0
Przeczytaj mój powyższy post o aglomeracji. i popatrz na linka
0
Widzisz, pokazujesz źródło i nie potrafisz zrozumieć co jest tam napisane. tam dokładnie jest napisane że nie chodzi o miasto ale o aglomerację, a dokładnie jak inne źródła podają o prowincję. Do tego starasz się być złośliwy, nie widząc swojej pomylki. W 2016 r. ONZ przygotowała raport o liczebności największych miast świata. Guangzhou - było 19-ste.
0
To nie miasto, tak jakby powiedzieć że Katowice ma 4,5 miliona bo tyle liczy województwo śląskie, Chongqing ma 8 mln a cała prowincja 30 mln
http://citypopulation.de/China-UA.html
0
Potrafisz jakos z argumentami odpowiedzieć ??
0
Pokaż te źródła ?
0
sprawdź w podanym źródle
8
"Chongqing liczy 30 milionów mieszkańców ".
Gdyby tak było byłoby najliczniejszym miastem świata. Nie wiem czy autorowi ale tłumaczowi powinna się zapalić lampka, że coś jest nie tak. Chongqing liczy ok 8 milionów mieszkańców. Fajnie byłoby to zmienić.
A co do Iniesty, wielka legenda odchodzi, Cou może być dobrym następcą, ale nigdy nie będzie Iniestą.
1
Masz rację. Semedo dopiero truchtał do obrony dlatego Dembele był tam.
7
Fakt, że miał niepotrzebne wyjścia do przodu, ale gdy on wychodził to był asekurowany przez Gomesa, który robił to dobrze, asekuracja przez Roberto skończyła sie tak jak sie skończyła, wszyscy widzieliśmy. To był bardzo trudny mecz dla niego, głównie ze względu na fatalną postawe Semedo który był njasłabszym zawodnikiem w tym spotkaniu. Przy pierwszej bramce to nie Mina krył Jonny'ego tylko Semedo, któremu on uciekł a Mina miał Aspasa. Przy drugiej to seria błędów - najpierw Semedo spokojnie daje dośrodkować, Mina odpuszcza piłkę, która wydaje się być do opanowania dla ter Stregena który też popełnia błąd. Do tego non stop błędy Semedo w ustwieniu i odpuszczanie zawodników na prawej stronie. Mina mial niestety duże błędy w ustawieniu. Nie chodzi tylko, że biegał czasem niepotrzebnie do przodu, ale w polu karnym biegał od zawodnika do zawodnika z piłką, zamiast zajmować swoja pozycję, przez co czasem wprowadzał chaos.
Celta miał conajmniej 7 sytuacji po których mogła strzelic bramkę.
1
Jeśli sugerujesz się komentatorami na Eleven to gratuluje. Oni komentuja to co wyczytaja na Rambli. NIe raz było tak, że np. Semedo miał fame na Rambli i oni go w październiku uznali za zawodnika meczu, a w ocenach na portalach zagranicznych i na tym był najsłabszy, oni od kilku tygodni hejtuja Gomesa, krytykuja go nawet w spotkaniach w których nie gra, oni nawet go wyzywali i nabijali sie z niego. Komentatorzy z Eleven to słaby poziom niestety nie tylko znajomości piłki ale i kultury. Nikt nie słucha i nikt nie wierzy w to co oni plotą ta głupoty.
napisz jakie mam różowe okulary, gdzie pisze że zagrał dobrze czy bardzo dobrze, że kreuje itd..., jak pisalem przed chwilą, starasz się ze mnie zrobić fana Gomesa którym nie jestem, widzę że trzeba to powtarzać. ja widze w nim zawodnika który nadaje się na ławke lub opuszczenie klubu ale umie grac stabilnie co na Barcelone niestety dla niego nie wystarcza, Ty uważasz podobnie ale dorabiasz mu negatywne kwestie które nie maja pokrycia w rzeczywistości.
Celta stworzyła sobie sytuacje głównie po stratach piłki na własnej połowie (głownie Suarez-miał więcej niecelnych podań na własnej połowie niż Gomes w całym meczu) i fatalnym ustawieniu (głównie Semedo).