pax

11

Wczoraj był najlepszy .
Pique – zawodnik spotkania, choć długo wahałem się między nim a Ivanem a następnie Dembele. Pique 11 udanych interwencji w obronie pozostała trójka obrońców 12. Bardzo pewny tym razem, świetnie asekurujący Semedo, czyszczący przedpole, spokój, opanowanie. Brak głupich strat i błędów. Gdy widział problemy kolegów z obrony doskakiwał i wyjaśniał sytuację, blokował strzały, asekurował pozostawioną przestrzeń przez Semedo, dośrodkowania w pole karne Barcelony padały jego łupem (5’, 13’, 34’, 41’, 48’, 51’, 53’, 54’, 73’, 74’, 76’, 90’). Bardzo dobry w obronie, dodatkowo bramka w moich oczach dała mu ode mnie zawodnika Meczu.

pax

0

Semedo miał tylko dwie dobre akcje dwójkowe z Dembele (10 i 28 minuta) a reszta to dobra gra Dembele i słaba Semedo.

2'- Semedo chce podać do Dembele ale wykopuje piłkę na aut - strata.
5'- Dembele wybiega i pokazuje się Semedo ten odgrywa do tyłu do Ivana
15'-Ivan do Semedo na skrzydło, ten mając jednego przeciwnika odgrywa do tyłu.
19'- Messi do Semedo na skrzydło a ten odgrywa do tyłu.
22’-Semedo nawet nie atakowany, zamiast do Dembele wybiera zagranie do tyłu do Pique
40’- Dembele wypuszcza na skrzydle Semedo ten piłka do tyłu.
45’- dobra piłka do Semedo, wychodzi mu Dembele a ten do tyłu do Ivana.
56’ Dembele na skrzydło na wolną przestrzeń do Semedo a ten do tyłu do Busquetsa
itd...

pax

1

Szkoda, że współpraca Semedo-Dembele była wczoraj tak słaba... Dembele mógłby pokazać wczoraj więcej.

pax

0

Hmmm. Ja nie pisałem o Abidalu, nie zbyt często robie porównania do innych zawodników, czy do innych spotkań. Odnoszę się do komentowanego spotkania.
Więcej nie musi oznaczać dryblingów, asyst, kluczowych podań? - to jest Barcelona w której boczni obrońcy graja jako wahadłowi. Semedo jeśli nie zapuszczałby się do ofensywy to stwierdziłbym że ma takie zadania taktyczne, albo po prostu z powodów innych aspektów nie bierze udziału w atakach i tyle. Jesli on jednak przechodzi do ofensywy i w całym spotkaniu zalicza tylko dwa rodzaje zagrań, albo wbiegnięcie na skrzydło i oddanie do tyłu lub wbiegnięcie na skrzydło i zablokowanie przez obrońcę podania to chyba nie o to chodziło.

pax

2

Semedo fajnie wychodzi i Dembele go dostrzega i posyła piłkę. Dembele fajnie wychodzi ale Semedo gra do tyłu do Ivana. Taka różnica :))

pax

10

Oj chyba nie masz racji. Była świetna współpraca Dembele-Semedo i fatalna Semedo-Dembele. To Portugalczyk zyskiwał na grze Francuza, a Dembele tracił przy Semedo.

pax

0

To nie chodzi o uzasadnienie zagrań do tyłu, gdy Dembele wbiga, to aż się wielokrotnie prosiło i zagranie do niego piłki na wolną przestrzeń, na dobieg. Dembele pokazał, że do wielu piłek jest w stanie dobiec i wygrac pojedynek biegowy. Uzasadnienie to asekuracja i strach przed złym zagraniem, to spowodowało paraliż decyzyjny Semedo. Piłki na wolna przestrzeń były ale Dembele do Semedo w drugą stronę już nie.

pax

7

Akurat w tym meczu więcej w ofensywie dał Ivan od Arturo mimo gry Vidala nawet momentami na pozycji dziewiątki.

pax

3

Też chciałbym konstruktywną opinię i wymiane zdań. Jednak mało tutaj jest argumentów. Raczej próbujesz wejść w buty trenera lub wytłumaczyc bezradność Semedo w tym spotkaniu. Piszesz jak mysli Semedo, jak mysli trener. Oceniajmy to jak jest a nie na podstawie przypuszczeń. On gra półtora roku w Barcelonie, codziennie trenuje z nimi, gra od początku pracy Valverde.
W jaki sposób daje przestrzeń Dembele?
Tak czasem Dembele czy Messiemu nie wychodzą dryblingi i często Nelson nie zdąży wrócić, bo albo nie jest w stanie bo pilka za szybko jest zagrywana przez przeciwników, albo po prostu wraca spacerkiem. Nelson jak idzie do przodu to ma zawsze asekurację, jest to Pique lub Rakitić.
W dzisiejszym meczu w pierwszej połowie dostawał 7-8 piłek aby sie rozpędzić, pokazać się z najlepszej strony - 5-6 razy się zatrzymał i odegrał do tyłu a trzy razy probował dośrodkować wszystko w obrońcę. Powiesz że to statystyka, a tak naprawdę gra świetnie w ofensywie i daje to co nieuchwytne, niezmierzalne i niewidoczne, okiem paxa.
Ja oceniam tu ten mecz, nie patrzę jak grał dwa lata wcześniej w innym zespole.
Będąc z tyłu w obronie to każdy boczny obrońca w ten sposób dawałby ofensywnemu zawodnikowi przestrzeń. Można według mojej interpretacji Twoich słów to Semedo przesuwając sie do pzrodu zabiera przestrzeń Dembele, operując wysoko na skrzydle.
Dla mnie fajnie, że się podłącza do ataku, fajnie że sie rozpędza i lewa strona może być grana na "dwa tempa", ale brakuje jakości Semedo.

pax

0

I to jest problem tego zespołu o czym zacząłem juz pisać i może jutro puszczę dłuższego posta. Jest Busi i Ivan jako pewniaki w skladzie. A do tego Artur, Vidal, a do tego Alenia i Samper a do tego rafinha i Denis Suarez a do tego do pomocy chcą jeszcze Rabiota i de Jonga. Zrobi się to co było za Fabsa :(

pax

1

Nie sądzę aby Ivan dzisiaj zagrał źle, w pierwszej połowie był z pewnością jednym z najlepszych. Drugą polowę będę jutro analizował. Lenglet zagrał słabo w pierwszej polowie, choć dobrze asekurował Albę a Coutinho był słaby.
czemu zarzucasz mi że lubię lub nie lubie jakiegos zawodnika? To, że opisuję kogos grę w sposób negatywny nie oznacza że mam taki stosunek do niego, po prostu oceniam dane spotkanie. Czy ja chcę komus coś udowodnić? Nie, przedstawiam swoje zdanie i argumenty na swoje zdanie. Na tym chyba polega dyskusja. Kiedyś bardzo krytykowałem Mascherano, potem w innych spotkaniach strasznie go chwaliłe, podobnie z Albą, Ivanem czy innymi. Nie mam do nikogo jakiegoś pozytynego czy negatywnego stosunku, oceniam to co w danej chwlili widzę.

pax

0

Skończyłem właśnie analizować pierwszą połowę i Ivan wraz z Dembele moim zdaniem najlepszy, jedna poważniejsza strata w 41 minucie a tak pewny, świetne klepki w środku pola, ciągła gra do przodu, raz na skrzydła raz na środek do Leo i Vidala, dobry w pressingu.
Vidal troszke inny typ zawodnika, a dzisiaj ustawiony był ofensywnie i zmienial pozycje od ofensywnego pomocnika, przez fałszywą dziewiątkę po typową dziewiątkę.

pax

2

On ma tą szybkość, tylko jej nie wykorzystuje nawet gdy ma do tego okazje, w pierwszej połowie miał kilka dobrych dograń na skrzydło, rozpędzał sie po czym zatrzymywał i odegranie do tyłu. Trzy razy tylko dobiegł do końca i trzy razy dośrodkowywał w przeciwnika.

pax

1

Też wziąłem na warsztat Ivana i godzinę temu napisałem że w pierwszych 20 minutach spotkania był najlepszy na boisku.
Nie wiem o co chodzi z tymi statystykami skoro większość moich argumentów to nie statystyki, natomiast aby wygrać spotkanie to statystycznie trzeba strzelić bramkę więcej od przeciwnika.

pax

1

a co ja mam do federacji piłkarskiej aby ją wyłączać ??

pax

13

Całkowicie go ocenię jak przeanalizuję całe spotkanie, ale moim zdaniem był najsłabszy a napewno w pierwszej trójce najsłabszych. W ofensywie jak piszesz zero konkretów - 0 strzałów, 0 kluczowych podań, 0 dryblingów, 0 przerzutów, 0 celnych dośrodkowań. Tak naprawdę jedna w miarę fajna klepka z Dembele, gdy ten go wypuścił w 10 minucie. A tak przeważnie Semedo dostaje piłke na skrzydło i zastanawia sie jak bardzo do tyłu ma odegrać.
Ja narazie przeanalizowałem pierwsze 20 minut.
2'- Semedo chce podać do Dembele ale wykopuje piłkę na aut - strata.
5'- za szeroko ustawiony i zostawia swoją stronę, na szczęście zgranie zawodnika Villarreal z skrzydła przecina Pique.
5'- Dembele wybiega i pokazuje się Semedo ten odgrywa do tyłu do Ivana
6'- Dobry odbiór Semedo.
7'-dobre podanie Dembele do Semedo, ten próbuje dośrodkować, jednak wprost w przeciwnika.
10'- dobra klepka Semedo-Dembele-Semedo, ale dośrodkowanie Semedo znowu w obrońcę.
15'-Ivan do Semedo na skrzydło, ten mając jednego przeciwnika odgrywa do tyłu.
19'- Messi do Semedo na skrzydło a ten odgrywa do tyłu.
21'- Semedo mija się z piłką, ale zdążył za przeciwnikiem ale go fauluje

pax

2

Jak widać jeszcze oddycham i czasem, rzadko bo rzadko ale coś napiszę.... :)

pax

10

Ivan bardzo dobrze rozgrywał, walczył i świetnie uruchamiał skrzydła, dobrze wychodził spod pressingu rywali. Często krytykowałem Ivana, nawet napisałem dość krytyczny felieton pod jego adresem dwa sezony temu, ale w pierwszych 20 minutach był najlepszy.
5' świetne wyjście spod pressingu.
5' świene rozrzucenie na lewe skrzydło, strata Busiego
6'- dobre przejście środkiem i faul na nim
7'- wejście Ivana na lewe skrzydło i dośrodkowanie, za mocne ale przejmuje Dembele
8'-Ivan zaczyna akcję zaraz przy linii stoperów by za chwilę przed polem karnym Villarrealu zgrać do Alby
11'- świetny przechwyt Ivana i napędzenie akcji z faulem na Messim
14' Ivan dobrze uruchamia Coutinho na skrzydle
15' Ivan dobry przerzut do Semedo na skrzydło
16' Rakitić uruchamia kolejno obie strony boiska
17'- dobry choć minimalnie niecelny strzał Ivana
19'- kolejny przechwyt Ivana i wypuszczenie Dembele
19'- dobry pomysł choć niecelny przerzut w pole karne do Leo za linię stoperów
20'- Ivan znów w jednej akcji uruchamia oba skrzydła

pax

0

NIe, nie żart. Przeanalizowałem pierwsze 20 minut spotkania.

pax

0

Najedź na nią kursorem :)

pax

3

NIe. Raczej staram się wejść w dyskusję. Prowokuję tym kto najlepszy czy kto najgorszy ?

pax

12

Analizuję sobie spotkanie i w pierwszych 20 minutach najlepszy na boisku był Rakitić, potem Dembele i Vidal (dalej Messi i Pique). Najsłabszy Lenglet potem Coutinho, Semedo i Alba.

pax

1

Wolałbym konkretne minuty niż kwestia "około".
Ja narazie przeanalizowałem pierwsze 20 minut.
2'- Semedo chce podać do Dembele ale wykopuje piłkę na aut - strata.
5'- za szeroko ustawiony i zostawia swoją stronę, na szczęście zgranie zawodnika Villarreal z skrzydła przecina Pique.
5'- Dembele wybiega i pokazuje się Semedo ten odgrywa do tyłu do Ivana
6'- Dobry odbiór Semedo.
7'-dobre podanie Dembele do Semedo, ten próbuje dośrodkoać, jednak wprost w przeciwnika.
10'- dobra klepka semedo-Dembele-Semedo, ale dośrodkowanie Semedo znowu w obrońcę.
15'-Ivan do Semedo na skrzydło, ten mając jednego przeciwnika odgrywa do tyłu.
19'- Messi do Semedo na skrzydło a ten odgrywa do tyłu.
21'- Semedo mija się z piłką, ale zdążył za przeciwnikiem i go fauluje.

Semedo nie miał ani jednego dryblingu, nie wiem skąd wziąłeś to stwierdzenie.

pax

2

Ja napisałem o jego grze - błędach w ustawieniu (tutaj nie da się tego podeprzeć statystykami) i jego słabej grze ofensywnej (tutaj podparłem się statystykami). Ty nie przedstawiłeś żadnych argumentów - z statystykami czy bez. Więc, kto tu pisze dyrdymały? Jak widać, gdy piszę o grze obronnej bez statystyk to ty i tak piszesz o statystykach. Szkoda, że do tego sie nie odnosisz.

pax

2

Dalej nie widzę argumentów...
W porządku zawsze można odpuścić w takim momencie dyskusje, gdy brakuje argumentów i powiedzieć nie chce mi się. Tylko tu dyskusji nie było tylko, osobisty przytyk i zero argumentów. Ja specjalnie dla Ciebie kolego zarwę noc i przeanalizuje całe spotkanie i wyszczególnie zagrania, ustawienia, pozytywne i negatywne strony.
Szkoda tylko, ze piszesz o hejcie, gdy nie znasz znaczenia tego słowa :(

pax

1

Każde argumenty do mnie docierają ale chciałbym je poznać. Argumenty typu: inny mecz oglądałeś, nie znasz się, jakoś do mnie nie trafiają.

pax

0

Semedo jest skrzydłowym...

pax

1

Nelson cały mecz pracował? A kto nie pracował, oprócz Messiego który często gra w trybie slow by w pewnym momencie zaczarować. Alba nie pracował? Ivan nie pracował? Vidal? Dembele?
Klepki z Dembele, tzn. konkretnie które, ile z tego było kluczowych podań. Piszesz ogólnie, ale to pozostaje w sferze ogólnych wrażeń. Dembele faktycznie zagrał bardzo dobrze i to on napędzał prawą stronę, nie Semedo.

pax

2

Dziwne, że nie opierałem się na statystykach określając jego grę obronną. Ale to ominałeś,
Nie odwdzięczę się podobnym osobistym komentarzem.
Fajnie, że jedynym Twoim argumentem jest, to że Twoim zdaniem ktos kto przedstawia argumentację która Tobie nie pasuje określasz, ze sie nie zna. Gratuluję.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?